Дорогой товарисч (-ка)! Перед тобой моя бакалаврская работа “Система факсимильной связи.”

Сдавалась она летом 2003 года в Киевском Политехническом институте на факультете электроники (ФЕЛ), специальность — электронные приборы и устройства.

На защите я получил оценку Отлично. Хотя, честно говоря, работа слабовата и тянет, ИМХО, на 3+ или 4-. Некоторые данные типа пропускной способности и др, мягко говоря не совсем точны, а твердо говоря взяты с потолка. Однако расчетная часть сделана действительно “на совесть”. Этому есть вполне логическое объяснение — делал их не я .

Цель большинства бакалаврских работ из моей группы не совсем ясна. Выражаясь попроще, я не встречал работ, в которых описывался бы реальный прибор, который можно было бы пустить в производство, т.е. актуальностью и новизной, которая так сильно мусолится в «Требованиях к бакалаврским работам» здесь и не пахнет. Моя работа, к сожалению, не стала исключением.

Здесь нет спецификации, списка сокращений, печатная плата, если ЭТО можно назвать печатной платой сделана паршиво. Правда, от меня никто и не требовал, чтобы я сделал нормально. Как говорят “аби було”.

Короче говоря, к моей бакалаврской работе здесь есть все материалы (кроме рамок, ессно) в следующем составе:

пояснительная записка – 1 шт.

аннотация – 1 шт.

отзыв, писанный мной – 1 шт.

рецензия (в отзыве поменять слово “відгук” на “рецензія”) – 1 шт.

структурная схема (А1), деланная в Corel – 1 шт.

.jpg-файлы (надо разместить на листе А1) – 4 шт.

файл readme, который ты читаешь – 1 шт.

Для особо ленивых можно, в принципе, так и сдавать. Хотя, желательно было бы кое-чего и подправить\добавить. Рамки вставлять мне было влом, поэтому сделай это сам, или распечатывай уже на готовых рамках.


Безгранично счастливые люди, которые все-таки смогут напарить все это нашим славным преподам могут отблагодарить меня пивом.

Тех, кого будет мучить совесть, что не ответили добром на добро (мне ессно) могут одним махом успокоить её, воспользовавшись предыдущим советом. Писать можно сюда stalker@online.com.ua. Спросить меня.

На сей прекрасной ноте будем прощаться (если ты еще до сих пор читаешь).

Удачи при сдаче ! (быть мне поэтом )


З.Ы. Тому, кому это будет полезным.

Экзаменационная комиссия была в таком составе:

Денбновецкий С.В.

Байбородин Ю.В.

Лещишин А.В.

Жовнир Н.Ф.

Секретарь: Недашковская Л.М.

Для особо непонятливых: Сдавать лучше другой комисии, благо, у нас всегда есть возможность выбора……..

З.Ы.Ы. В случае необходимости, работу можно перевести на русский Рутой (RUTA, компании Пролинг). Кто не успел купить на пиратском диске, то скачайте с и-нета. У них на сайте лежит полнофункциональная 10-дневная трайал версия.


Анотація

Тема бакалаврської роботи — “Система факсимільного зв’язку”.

В даній роботі проведено аналіз стану галузі факсимільного зв’язку, розглянуто принципи роботи та основні параметри і характеристики факсимільних апаратів, їх переваги та недоліки, вибрано робочий варіант схеми і виконано розрахунок.

Cпроектовано один із блоків факсимільного апарату — фотоелектричний перетворювач Вихідні дані для розрахунку визначено згідно з призначення ФЕП.

Результати проектування відображені у розрахунковій і графічній частині бакалаврської роботи. По результатах роботи зроблено висновки.


An annotation

The theme of the bachelor’s work is “Systems of facsimile communication”.

In this work the analysis of a condition of area of facsimile communication is carried out, the principles of work, basic parameters and characteristics of fax machines, their advantage and lacks are discussed. It was choosen a working variant of the circuit and necessary calculation were made.

There was designed one of the blocks of a fax machine - photo-electric converter (PEC). The necessary data for calcualation are determined according to assignment of PEC.

The results of design are displayed in a computative and graphical part of bachelor’s work. According to the results of work there were made conclusions.


Відгук


На бакалаврську атестаційну роботу студента гр.ДЕ-91

факультету електроніки

НТУУ "Київський Політехнічний Інститут"

Дзьоми Миколи Олександровича

тема: "Система факсимільного зв’язку".


В даній роботі проведено огляд стану справ в галузі факсимільного зв’язку. Розглянуто принцип роботи, основні параметри і характеристики факсимільних апаратів, їх переваги та недоліки.

На основі опрацьованого матеріалу та розрахунків зроблено необхідні висновки.

Атестаційна робота виконана на доброму інженерному рівні та демонструє вміння студента Дзьоми М. О. працювати з літературою, самостійно вирішувати поставлені перед ним технічні питання.


Вважаю, що бакалаврська робота студента Дзьоми М.О. заслуговує на оцінку відмінно, а автор — присвоєння звання бакалавра електроніки.


Науковий керівник: проф. Денбновецький С.В.


Зміст

Вступ 1

1. Принцип дії факсимільних систем зв'язку 4

1.1 Поелементна передача зображень 5

1.2 Передача обмеженого числа напівтонових градацій 7

2. Склад факсимільних систем зв'язку (блок-схема) 10

2.1 Аналізуючі пристрої 12

2.2 Пристрої розгортки 13

2.2 Фотоелектричні перетворювачі 16

2.3 Світлооптична система 17

2.4 Синхронізація і фазування 18

3. Складання технічного завдання. 20

3.1. Вибір фотоелектричного датчика і схеми його живлення. Проектування першого каскаду. 23

3.2. Проектування підсилювального каскаду ФЕП 30

3.3. Проектування вихідного каскаду (емітерний повторювач) 34

3.4. Проектування джерела живлення для електронної апаратури факсимільного зв’язку 36

3.5. Розробка друкованої плати 38

4. Дискретизація і кодування сигналу зображення. Манчестерський код. 44

4.1 Надмірність зображень 46

4.2 Ефективне кодування зображень 47

5. Стандарти факсимільного зв'язку 54

6. Нова апаратура факсимільного зв’язку 56

7. Висновки 58

8. Список літератури 59


Вступ

Сьогодні важко знайти організацію, що не використовувала б у своїй роботі факсимільний зв'язок. Телефакс є найпопулярнішим засобом для оперативного обміну інформацією, представленої у виді документів. Перша і головна його перевага — можливість передачі документа в будь-яке місце земної кулі за одну хвилину. Ніяка поштова служба не може забезпечити такої оперативності. Друге — набагато менші витрати на пересилання, у порівнянні з вартістю послуг кур'єра чи тієї ж пошти. Третє — простота. Установивши з'єднання, можна відправити документ натисканням однієї клавіші. Якщо ж говорити про якість, то сучасні стандарти факсимільного зв'язку забезпечують, при використанні якісних телефонних ліній, передачу зображення, цілком порівнянного з оригіналом.

Часто факсимільні документи мають юридичну силу. Факсимільний зв'язок здійснюється за допомогою пари факс-апаратів, через телефонну мережу або Цифрову Мережу з Інтеграцією Служб (ISDN). Її задачею є передача документів з паперових аркушів відправників на паперові аркуші одержувачів. В умовах, коли існують сотні видів факсимільних апаратів, пропонованих різними постачальниками, Міжнародний Союз Електрозв'язку (МСЕ) затвердив стандарти, що визначають чотири групи служб факсимільного зв'язку.

Служба групи 1 передбачає аналогову передачу даних без стискання. Сторінка А4 передається приблизно за 10 хвилин.

Служба групи 2 передбачає деякі можливості стискання даних перед передачею, що скорочує її час до 3 хвилин.

Служба групи 3 здійснює передачу дискретних сигналів і використовує складний алгоритм стискання. Завдяки цьому здійснюється надійна передача повідомлень з високою швидкістю. Сторінка передається менше ніж за 1 хвилину.

Служба групи 4 призначена для передачі даних у мережі ЦМІС (ISDN). Стандарт цієї групи підрозділяється на три класи, що дозволяє отримати роздільну здатність від 80 до 160 біт на сантиметр.
Міжнародний Союз Електрозв’язку (МСЕ) затвердив також стандарти для модемів, які призначені для факсимільного зв'язку. Вони охоплюють діапазон швидкостей від 1,2 до 14,4 Кбіт/с.
Факсимільний зв'язок досить простий, але він має і ряд недоліків, до яких, у першу чергу, відносяться:

неможливість зберігання даних у запам'ятовуючих пристроях (ЗП);

вкрай обмежені можливості редагування інформації;

незручний зв'язок для комп’ютерів (необхідність використання проміжного носія - паперу);

неточна передача інформації, через використання паперу і механічного приводу.

Для усунення цих недоліків створені комп'ютерні факсимільні системи, що включаються в мережу за допомогою факсимільних плат. Ці системи, з'єднуючись один з одним, здатні передавати точні копії документів без використання паперу.

Поширилася також технологія, відома, як "факс за вимогою" (FOD). Тут абонентська система приймає замовлення на документи, що містяться в її базі даних (БД). Для цього користувач прослухує запропонований йому список документів, робить вибір і повідомляє адресу, за якою треба здійснити доставку. Запити на документи посилаються за допомогою телефонного апарату. Абонент відповідає на запитання системи, натискаючи на кнопки апарата. Комп'ютер відшукує в базі потрібне і передає на факс-апарат замовника.

Факсимільний зв'язок є одним з найдешевших і зручних засобів передачі даних. Разом з цим, при наявності інших засобів передачі відбувається їхня взаємна інтеграція. Виділяють чотири основні напрямки цієї інтеграції:

Створення єдиної системи передачі. Для цих цілей поєднуються текст, мову і зображення. Створюються факси-сервери, використовуються оптичні сканери і програмне забезпечення (ПЗ) для оптичного розпізнавання символів.

Голосове попередження про повідомлення, що надходять. Для цього факс-сервер передає голосове повідомлення по номеру телефонного апарата, сповіщаючи користувача про те, що йому адресували текстове повідомлення.

Передача файлів комп'ютеру, що потім пересилає факсу-апарату отриману інформацію .

Інтеграція факсимільного зв'язку з іншими засобами локальної мережі дозволяє підвищити продуктивність, зберігати всю документацію в цифровій формі в єдиних базах даних. Це забезпечує її копіювання, тиражування і посилку на будь-який пристрій виводу, включаючи факс-апарат. Розглянута інтеграція забезпечує також шифрування переданої інформації.

Послідовність роботи факсимільної системи наступна: оптичне сканування, посилення, кодування сигналів, модуляція, передача сигналів, демодуляція, декодування і виготовлення копій.

У даній роботі розглядається принцип роботи факсимільних апаратів різних типів і загальний стан справ у цій галузі, які склалися за останній час.

Незважаючи на повсюдну комп'ютеризацію і стрімкий розвиток мережі Інтернет і систем електронної пошти, факсимільні апарати все таки залишаються потрібними й актуальними. За прогнозами фахівців вони ще довгий час будуть успішно витримувати конкуренцію з іншими системами для здійснення документообігу.

У цій роботі обґрунтовано вибір і описана розробка фото електричного перетворювача, що складається з фото датчика і транзисторного підсилювача з емітерним повторювачем.

Фотоелектричний перетворювач є важливою частиною факсимільної системи. Саме цей вузол впливає на смугу пропускання і швидкість роботи факсимільного апарату.

Даний фото електричний перетворювач має обмеження на верхнє значення смуги пропускання — 100кГц, що є граничною межею для ФЕП на фототранзисторах і діодах.

Роздільна здатність при передачі сторінки формату А4 (210х297 мм) складає не менш 4 ліній/мм.

Підтримуються швидкості розгортки, що знаходяться в межах від 240 до 2400 рядків/хв., що при належному пристрої розгортки і відповідному каналу зв'язку може забезпечити пропускну здатність до 50 кбіт/сек.

Загалом, дана робота є гарною ілюстрацією для ознайомлення зі структурою і принципом роботи факсимільних систем. З неї можна довідатися про проблеми і перспективи розвитку систем факсимільного зв'язку.

Наведений розрахунок фото електричного перетворювача з обґрунтованим вибором його параметрів і характеристик є прикладом практичного застосування отриманих навичок і знань.



Информация о работе «Система факсимильной связи (Система факсимільного звязку)»
Раздел: Радиоэлектроника
Количество знаков с пробелами: 65196
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 0

0 комментариев


Наверх