2.7 Державне регулювання соціальної сфери

Історія медицини у Франції має давні традиції.

Однак тільки із середини XІ століття держава стала централізовано вирішувати соціальні проблеми, серед яких важливе місце займало санітарне і медичне обслуговування населення.

На початку XX століття з'явилися перші міністерства, що були покликані вирішувати соціальні проблеми на державному рівні. У першу чергу вони займалися забезпеченням питань, пов'язаних з охороною здоров'я, гігієною, демографією, міграцією і соціальним страхуванням.

Протягом всього періоду існування державної політики в області охорони здоров'я у Франції питання, що стосуються медицини й охорони здоров'я займаються й інші міністерства. Так, наприклад, шкільна гігієна й охорона здоров'я студентів перебуває у віданні міністерства народного утворення, охорона здоров'я військових кадрів - у веденні міністерства оборони і так далі.

Оплата медичного обслуговування у Франції здійснюється через страхові компанії, названі "касами". У кожного працюючого француза знімається визначений відсоток заробітної плати, щоб надалі можна було оплатити медичне обслуговування і повернути населенню вартість лік. Навіть одержуючи пенсію, француз продовжує платити в "каси". Якщо людина занедужує і має потребу в стаціонарному лікуванні, то 33 дня перебування в лікарні оплачує "каса". Весь інший час хворої повинний оплатити зі своєї кишені. Якщо хвороба триває більше 60 днів, людина переводиться в безкоштовні лікарні. Якщо цей стан продовжується 3 роки, людина одержує інвалідність. В Франції існує дві групи інвалідності: 1-я група, коли людина не може обслуговувати себе сам ; 2-я - всі інші.

 Відповідно до закону у Франції застраховано більш 80% населення. Застраховані як особи найманої праці і службовці (в обов'язковому порядку), так і особи вільних професій, що мають річний доход не понад установлений максимум. Застрахований у випадку хвороби може звернутися до будь-якому частнопрактикующему лікареві за своїм вибором, але страхова "каса" оплачує йому тільки 80% лікарського гонорару по встановленому тарифі , а також 80% по рахунках за ліка і за госпіталізацію. Застраховані мають право на пенсію по інвалідності або по старості.

Курорти в основному належать містам і приватним суспільствам, і застраховані можуть одержати путівки на лікування, якщо направляються лікарями-консультантами соціального страхування.

Охорона материнства і дитинства організується в кожнім департаменті керуючим відділом охорони здоров'я департаменту і проводиться лікарями або консультантами для вагітних і для що годують, дитячими консультаціями. Вона особливо добре організована в містах. Матері і родини одержують допомогу, що видається або міністерством охорони здоров'я, або "касами" сімейних допомог, що знаходяться у веденні міністерства праці і соціального забезпечення. Кожен департамент розділений на райони, у кожнім з яких є центр по охороні материнства і дитинства і консультація для вагітних і немовлят, а також для дітей від 3 до 5 років.

Медичну освіту забезпечують медичні факультети університетів і кілька інститутів, де студенти проходять тільки перші три курси, а потім повинні переходити на університетський факультет для закінчення освіти. Курс навчання - 6 років на медичному факультеті після одного підготовчого року (року фізики, хімії і бактеріології).

 В Франції мається ряд найбільших науково-дослідних і, у той же час, лікувальних установ .

Майже всі лікарні належать муніципалітетам міст і керуються адміністративними Радами під головуванням мерів. Їхнє фінансове становище забезпечується платою, що одержують за зміст хворих, вони також можуть одержувати дотації або позики від держави.

Установи для туберкульозних і психічних хворих належать департаментам або приватним особам.

Диспансери звичайно ґрунтуються на приватні пожертвування, а в дуже великих містах і на муніципальні засоби . Вони керуються місцевою владою або приватними об’єднаннями.

При кожній лікарні є поліклініка для амбулаторних хворих. Для офіційно визнаних незаможних існують безкоштовні поліклініки.

Всі місця лікарів лікарнях заповнюються за результатами надзвичайно важких конкурсних іспитів.

2.8 Державне регулювання природоохоронної діяльності

Структура організації природоохоронної діяльності

Структура державних органів по охороні навколишнього середовища у Франції може бути охарактеризована наступними найважливішими рисами:

1. Диверсифікація державних органів керування природоохраной і широке залучення в діяльність ряду суміжних міністерств.

2. Розвиненість мережі громадських організацій, що доповнюють державну структуру.

3. Різнобічна державна підтримка приватних природоохоронних заходів.

4. Регламентація впливу на навколишнє середовище за допомогою системи платежів за забруднення.

Основними державними відомствами, що проводять природоохоронну політику, є Держсекретаріат (міністерство) з питань навколишнього середовища при Прем'єр-міністрі і автономний Держсекретаріат по запобіганню значних технологічних і природних ризиків.

Ряд істотних функцій по охороні навколишнього середовища відноситься до компетенції інших відомств центрального уряду: сільського господарства, промисловості, охорони здоров'я і інш.

Координація діяльності різних відомств здійснюється Центральним комітетом по навколишньому середовищу і Міжвідомчим комітетом з навколишнього середовища і якості життя.

Перший з них є консультативним органом, давати висновок по усіх великих проектах загальнодержавної значимості і законодавчих ініціатив. Задачою другого комітету є формулювання і координація екологічної політики країни, прийняття рішень про використання засобів для боротьби з забрудненнями, що є результатами економічної діяльності, екологічного утворення і інформування населення.

Наступний рівень органів охорони навколишнього середовища у Франції представлений Дирекціями і Службами центрального уряду, насамперед Дирекцією по водних ресурсах, запобіганню забруднення і ризиків, Дирекцією по захисту природи і Службою збору, вивчення й обробки інформації по навколишньому середовищу.

Дирекція по водних ресурсах несе основну частину навантаження. Вона координує дії по використанню водних ресурсів, запобіганню забруднення повітря і землі, видаленню і переробки відходів. Крім того, дирекція погоджує діяльність основних консультативних загальнонаціональних органів у сфері охорони навколишнього середовища: Міжвідомчої комісії з водних ресурсів, Національного комітету водних ресурсів, Головної ради по реєстрації установок, Національного комітету з переробки і видалення відходів, Агентства по якості повітря, Національного комітету із шумового забруднення.

Практична реалізація екологічної політики у Франції проводиться на регіональному рівні, що, на думку французьких фахівців, є найбільш ефективним.

Діяльність органів по охороні природи тісно погоджується з єдиною природоохоронною політикою країн Європейського Співтовариства. Це здійснюється шляхом впровадження в національне законодавство природоохоронних директив Співтовариства.

Значна роль належить консервативному захисту навколишнього середовища шляхом організації природоохоронних територій з різними статусами:

Території, обмежені по господарському використанню :

- місцевості, у яких господарська діяльність може здійснюватися тільки з дозволу центральних органів влади;

-землі, на яких заборонене будівництво;

-особливі зони в межах екочуттєвості. У її межах стягується плата за будівельні роботи;

-зони захисту природи і птахів;

- біотопи;

- національні зони екологічного, флористичного і фауністичного інтересу (зони, що мають загальнонаціональну цінність).

Території зі спеціальними органами керування:

- національні і регіональні природні парки;

- природні резервації.

Фінансування природоохоронної діяльності

1. Поширено пряму допомогу з боку держави в справі контролю за забрудненнями (як у відношенні капітальних, так і поточних витрат). Міністерство промисловості може брати на себе 50% витрат на розробку нових продуктів і технологічних процесів, призначених для боротьби з забрудненнями. Але якщо продукт або процес стає комерційно вигідним, субсидії підлягають поверненню.

Уряд може приймати спеціальні програми фінансової допомоги в справі НІОКР, здійснюючи допомогу промисловим проектам, надаючи засоби прямо, або через спеціальні агентства. Наприклад, частина фінансової допомоги надається через Комісію з чистих технологій держсекретаріата з питань навколишнього середовища Франції.

Нарешті уряд може здійснювати власні програми НІОКР для дозволу конкретних технічних проблем з наступним поширенням технічної інформації.

2. У Франції дозволена прискорена амортизація природоохоронного устаткування, надаються безпроцентні і низькопроцентні позики на його придбання. Загальні витрати на навколишнє середовище, що включають витрати держави, місцевої влади, підприємств і домашніх господарств досягає 1,75% ВВП.

Організація природоохоронної діяльності на прикладі системи запобігання атмосферного забруднення

Великою відповідальністю в справі охорони атмосферного повітря наділені префекти або комісари Республіки, що є провідниками державної політики в цій області під керівництвом держсекретаря, зайнятого охороною навколишнього середовища.

З цією метою комісари Республіки використовують технічну підтримку з боку Інспекції по реєстрованим установках, що контролює перетворення в життя умов і розпоряджень господарської діяльності.

Велике значення має також Агентство по якості повітря, створене Законом від 7 липня 1980 р. зі статусом громадської організації індустріального і комерційного характера. Агентство виконує функції технічного радника, технічного і фінансового агента, розподіляючи значні суми, що надходять у виді платежів за забруднення атмосферно повітря.

Іншими державними органами, що розподіляють фінансову допомогу для запобігання забруднення повітря є: Держсекретаріат з питань навколишнього середовища, Міністерство промисловості і досліджень, Французьке агентство по освоєнню енергії, Національне агентство по оцінці досліджень.

Ведучим інформаційним і аналітичним центром є Служба збору, вивчення й обробки інформації з навколишнього середовища Держсекретаріата з питань навколишнього середовища Франції.

Особливістю Франції є широке поширення прямих контрактів між тими хто забруднює і природоохоронною організацією, що передбачають зниження викидів шкідливих речовин. Особливо популярні контракти між природоохоронними відомствами і галузями (можливі також з підприємствами і територіями).

Перші з них були підписані з целюлозно-паперовою промисловістю, буряково-цукровою промисловістю і льонопереробними підприємствами. Норми викидів, обумовлені в результаті даної процедури, виявлялися як правило ще більш твердими, чим законодавчо закріплені нормативи.

У країні розроблені і законодавчо зафіксовані спеціальні формули для розрахунку збитку навколишнього середовища виходячи з даних про емісії окремих забруднювачів, що визначають базу платежа, а також розміри плати за одиницю умовного забруднення. Остаточний платіж обчислюється як добуток бази платежа на норму платежа, де норма платежа є відношення вартості суспільних заходів щодо нівелювання шкідливого впливу на навколишнє середовище до обсягу забруднення в умовних одиницях, прийнятих при розрахунку бази платежу.

В областях, де спостерігається високе пікове забруднення, сформовані попереджувальні зони. Головні джерела забруднення цих зон зобов'язані швидко й у значній мірі знижувати свої викиди при надходженні попередження про сильне атмосферне забруднення з боку місцевої влади. Критерії видачі подібних попереджень фіксуються в постановах префектів департаментів.


Информация о работе «Франція»
Раздел: Теория государства и права
Количество знаков с пробелами: 98862
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
57642
1
0

... ВВП, % Сельское хозяйство 2,4 Промышленность 18,6 Электроэнергетика 4,1 Строительство 4,5 Рыночные услуги 52,2 Нерыночные услуги 18,2 Итого 100 К базовым отраслям промышленности Франции относятся электроэнергетика, металлургический комплекс, химическое производство. Электроэнергетика. Одной из ключевых современных отраслей промышленности стала атомная энергетика. АЭС вырабатывают ...

Скачать
60471
0
1

... продолжает держать свои вооруженные отряды в некоторых африканских странах только лишь для продвижения справедливой демократи в регионе, некоторые критики полагают, что эти отряды являются частью политики правительства, направленной на сохранение французских политических и финансовых интересов в Африке. Франция провела более чем 35 военных вмешательств в этом регионе, начиная с 1960 года, когда ...

Скачать
194485
0
0

... 1917 г. начинает осуществляться реализация проекта реорганизации 2-х Особых бригад в 1-ю Особую пехотную дивизию. Проблема создания дивизии возникла еще в 1916 г., но, отправляя в спешном порядке русские войска во Францию и Македонию, русское командование об этом не думало. Кроме того, французское командование с июля 1916 г. настаивало на превращении 4-х Особых бригад в две дивизии, поскольку в ...

Скачать
63408
0
0

... на операции по поддержке мира в Европе и активизировали свои действия по расширению географической сферы НАТО. В развитии концепции «нового атлантизма» США пытаются подчинить НАТО все организации Запада, имеющие отношение к европейской безопасности (конечно, и ЗЕС). Франция видела в НАТО временный фактор стабильности в Европе, считая, что скоро Североатлантический блок исчезнет и вместе с ним ...

0 комментариев


Наверх