2.1 Поняття туристичного потоку

Туристський потік – це кількість зареєстрованих туристів, що побували в тій або іншій місцевості. Кількість прибутку (відбуття) служить основним показником, що характеризує туристський рух для конкретного туристського центру.

Але також туристські потоки можна розглянути і як деякі географічні напрями. Для цього, звичайно ж, потрібно знати, звідки і куди ці величезні туристські маси прямують.

Саме на таке значення виріс показник переміщення іноземних туристів за перші чотири місяці цього року в порівнянні з даними 2007 років. Це говорить про відносну стабільність світового туристичного сектора, не дивлячись на нестабільність світової економіки. Такі дані опублікувала Світова Організація Туризму (OMT). З відкритих джерел стало відомо, перспектива розвитку світового туризму на 2008 рік виглядає вельми позитивно. Надії вселяють цифри 2007 років, коли кожного місяця в подорожі вирушали порядка 100 мільйонів чоловік.

Генеральний представник ОМТ, Франчесько Франгиалі, відмітив, що стан галузі залежатиме від темпів розвитку економіки в цілому і, зокрема, від зростання цін на енергоносії і продукти харчування.

За 4 місяці 2008 років всі основні регіони, такі як Середній Схід, Північно-західна Європа, Південна Азія, Центральна і Південна Азія показали позитивні результати в туристичній сфері, простіше кажучи - туристичний інтерес безперервно зростає.

Спостерігається поступова зміна туристичній ситуації в Північній Америці. Це відбувається із-за збільшення інтересу з боку іноземних туристів до США і до країн Карібського басейну в порівнянні з "застійним" 2007 роком.

Незначне зростання показала Європа, де найбільшого успіху досягли Середземноморська і Південна частина Європи. Найзначніший розвиток галузі з січня по квітень випробували наступні країни: Туреччина, Швеція, Болгарія, Латвія, Литва, Ізраїль і Мальта.

Крім того, країни Азії і Тихоокеанського регіону випробували невеликий підйом своїх туристичних показників: у Азії - Китай, Японія, Камбоджа, Індонезія, Фіджі, Індія і Непал; у Америці - США, Куба, Ямайка, Коста-Ріка, Сальвадор, Панама, Чилі, Перу і Уругвай; а в Африці - Єгипет і Марокко.

Хоча в цілому зафіксований спад туристичних потоків в порівнянні з 2008 р., в другому півріччі намітилася позитивна динаміка.

Усесвітня туристична організація ООН (UNWTO) опублікувала дослідження World Tourism Barometer, згідно якому в 2009 р. кількість міжнародних туристів скоротилася на 4,3% в порівнянні з 2008 р., до 880 млн. чоловік. Об'єм доходів туристичної галузі зменшився в 2009 р. на 6%, до $887 млрд.

UNWTO прогнозує, що в 2010 р. потік міжнародних туристів збільшиться на 3-4%, що пов'язане перш за все з початком виходу багатьох держав світу з економічної кризи.

Генеральний секретар Усесвітньої туристичної організації Талеб Ріфаї заявив, що в результаті глобальної економічної кризи і «невизначеності довкола вірусу грипу A/H1N1» 2009 р. став одним з найважчих для туризму. Найскладнішими називаються перші три місяці 2009 р., коли потік туристів по всьому світу скоротився на 10%. У другому кварталі падіння склало 7%.

Проте вже в другій половині 2009 р. Азіатсько-тихоокеанський регіон і Близький Схід продемонстрували позитивну динаміку в'їзного потоку іноземних туристів. Потім зростання туристів було відмічене і у світовому масштабі. «Зміна тенденції на підвищення намітилася в останній квартал 2009 р., коли ми зареєстрували зростання потоку туристів на 2%», - відзначає пан Ріфаї. Завдяки збільшенню числа міжнародних туристів в останньому кварталі спад за підсумками 2009 р. виявився меншим, ніж очікувалося.

Більш всього потік туристів в 2009 р. скоротився в Європі і на Близькому Сході. Європа недолічилася 6% туристів після падіння їх потоку в першій половині року на 10%. При цьому показники країн Західної, Південної Європи і Середземномор'я порівняно краще за аналогічні показники країн Центральної, Східної і Північної Європи. Близький Схід також втратив 6% туристів і хоча не показав темпів зростання минулих років, але частково відновився в другій половині року.

Особливі багато туристів недолічився один з найпопулярніших європейських напрямів — Іспанія. За даними держсекретаря Іспанії у справах туризму Хоана Меськиди, в 2009 р. країну відвідало на 8,7% менше туристів, чим в 2008 г.— всього 52 млн. чоловік, гірший показник за останні шість років. На думку пана Меськиди, це пов'язано в першу чергу з кризою, що охопила Великобританію, Францію і Німеччину — основних постачальників туристів на іспанські курорти. Туристи витратили на 6,8% менше грошей, відпочиваючи в Іспанії, чим в 2008 р., хоча середні витрати на кожного туриста збільшилися на 2,1%. Іспанський сектор туристичних послуг — другий після будівельного сектора, який більш всього постраждав від кризи. Рівень безробіття в Іспанії складає 12,9%.

Північна і Південна Америка завершили 2009 р. з падінням кількості туристів на 5%, а Каріби повернулися до зростання в останні чотири місяці 2009 р. Менше туристів втратило країни Азії — 1,9%. Кількість прибуток в країни Азіатсько-тихоокеанського регіону з січня по червень знизилася на 7%, проте в другій половині року туристичний потік продемонстрував зростання в 3%. Багато туристів, які все ж вирішилися відправитися на відпочинок за рубіж, вважали за краще економити і були не настільки марнотратні, як в минулі роки.

По аналогії з кризами минулих років в 2009 р. жителі багатьох країн вважали за краще подорожувати недалеко від будинку, не виїжджаючи за межі своєї держави. Деякі напрями, завдяки зростанню внутрішнього туризму і за підтримки місцевими урядами цієї тенденції, частково компенсували втрати від скорочення масштабів міжнародного туризму. Прикладом тому стали ринки туристичних послуг Китаю, Бразилії, Іспанії.

Єдиним регіоном світу, який, не дивлячись на кризу, залучив більше туристів, виявилася Африка, де їх потік збільшився в 2009 р. на 5,1%. У числі країн, яким удалося в 2009 р. збільшити потоки туристів, Марокко, Кенія, Куба, Домініканська Республіка, Південна Корея, Іран, Непал, Швеція, Македонія, Угорщина, Сербія і Туреччина.

 


Информация о работе «Аналіз туристичних потоків в Італії»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 92005
Количество таблиц: 7
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
238694
19
11

... стан туристичної галузі в Україні, наявність пози­тивних зрушень у розвитку сільського зеленого туризму як прибуткового і найменш капіталомісткого виду туризму. Метою дослідження є аналіз стану міжнародного туризму на Херсонщині для розробки проектних рішень щодо його розвитку. Тому в процесі виконання роботи: 1. Проаналізована діяльність суб'єктів туристичної індустрії та зроблено висновок про ...

Скачать
137961
13
4

... , що не мають відповідного дозволу, створити 2-3 екскурсійних пункти в центральній частині міста; ·     тощо. РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ РОЗВИТКУ НОВИХ РЕКРЕАЦІЙНИХ ЗОН ТУРИСТИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ У м. КИЄВІ 3.1.Мета розвитку рекреаційних зон туристичного призначення в м. Києві Київ – столиця України, один з найважливіших політичних, економічних, наукових, культурно-освітніх та релігійних центрів ...

Скачать
61702
1
0

... моделі стійкого розвитку економіки: Матеріали ІІІ Всеукр. науково-практ. конф. студ., аспір. і молодих вчених – Луганськ, 2007. – С. 8-10. - 0,12 д.а. АНОТАЦІЯ Антонюк К.В. Структурно-функціональні фактори розвитку міжнародного ринку туристичних послуг. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.02 – світове господарство і міжнародні ...

Скачать
79452
0
1

... . Деякі недоліки італійських готелів цілком компенсуються певними перевагами, до яких можна віднести наявність великої кількості добре оснащених конференц-залів. РОЗДІЛ 7 Рекреаційно – туристичне районування Італії Альпійський туристичний центр (П'ємонт, Ломбардія, Фріулі – Венеція Джулія, Венето, Валле д`Асота, Лігурія) З точки зору туризму найбільший інтерес в П'ємонті представляють гі ...

0 комментариев


Наверх