ЗМІСТ

 

ВСТУП

1. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

2. ОГЛЯД ТА АНАЛІЗ АНАЛОГІВ

2.1 Структурна схема охоронного сигналізатора на транзисторах

2.2 Опис принципу роботи охоронного сигналізатора на транзисторах

2.3 Опис принципу роботи електронного автосторожа

3. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ

3.1 Розробка структурної схеми

3.2 Розробка функціональної схеми

3.3 Опис принципу дії

3.4 Електричні розрахунки

4. РОЗРАХУНОК НАДІЙНОСТІ

ВИСНОВКИ

ЛІТЕРАТУРА

ДОДАТКИ

ДОДАТОК 1.

ДОДАТОК 2.

ДОДАТОК 3.


В наші часи потреба захистити автомобіль стає все більш актуальною, оскільки почастішали згідно статистики МВС України кількість крадіжок та зломів на душу населення. За деякими статистичними даними в світі кожні десять секунд крадуть по автомобілю. Причому вкраденим може бути абсолютно будь-який автомобіль.

Мета охоронної сигналізації – дати знати господарю про можливу спробу викрадення автомобіля або привернути увагу людей, що знаходяться поряд з машиною, що повинне налякати викрадачів. Найкращий варіант автосигналізації, коли навіть ті люди, які її створили або встановлювали, не здатні її обійти, так щоб вона не спрацювала.

Для того, щоб відкрити автомобіль, викрадачі найчастіше користуються наступними способами: підбором ключів, віджиманням або зняттям стекол або ж простим штовханням незачинених дверей, відключенням живлення.

Злодії часто використовують пастку, яку називають «розгойдування клієнта», тобто автомобіліста вимушують відключити сигналізацію, переконуючи його у тому, що сигналізація несправна. Викрадачі протягом декількох днів настирливо добиваються спрацьовування сигналізації. Такі дії вимушують автомобіліста завагатися в справності сигналізації і відключити її, відкриваючи дорогу викрадачу. Щоб не опинитися в подібній ситуації, автомобільний охоронний сигналізатор на мікроконтролері PIC16F84A створений так що сигналізація спрацьовує лише в тому випадку, коли на автомобілі відкриваються двері, капот або кришка багажника, у такому випадку блокується замок запалення, що не дає змогу викрадачам завести машину.

Отже, мета даного курсового проекту є розробка системи автомобільного охоронного сигналізатора на мікроконтролері PIC16F84A, завдяки якому наш пристрій схемо технічно стає дуже простим, економним і надійним. Також додається можливість вводити нові вузли та змінювати часові відношення, за допомогою корегування програми мікроконтролера.


ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Розробка будь-якого електронного пристрою або системи повинна починатися із технічних вимог. Автомобільний охоронний сигналізатор, що розробляється в даному курсовому проекті повинен задовольняти наступним технічним характеристикам, які фігурують у завданні на курсовий проект:

Напруга живлення, В 12
Максимальний струм споживання, мА 25
Струм споживання в охоронному режимі, мА 3
Напруга живлення мікросхем, В 5
Тактова частота мікроконтролера, МГц 4

Верхня температурна межа, оС

85

Нижня температурна межа, оС

-40
Напруга живлення мікроконтролера, В 4…6
Вологість повітря, % 70…90
Умови експлуатації стаціонарні Автофургонні

2. ОГЛЯД ТА АНАЛІЗ АНАЛОГІВ

 

Перед тим як почати характеризувати розроблену мною схему автомобільного охоронного сигналізатора на мікроконтролері, я б хотів описати принцип роботи пристрою, який має подібне функціональне призначення. Саме він і став основою для розробки моєї схеми. А вона, в свою чергу, є його логічним продовженням, оскільки призначення в неї майже таке саме, але функціональні можливості вже набагато ширші і більш пристосовані до сучасних умов життя.

2.1 Структурна схема охоронного сигналізатора на транзисторах

Рис. 2.1. Структурна схема аналога[8]

 

Структура розглядуваного аналога складається з:

–          акумулятора (+12В);

–          тумблера, який слугує для ввімкнення та вимкнення сигналізації;

–          реле звукових сигналів;

–          електронного ключа, який періодично включає реле звукових сигналів;

–          таймера, який контролює тривалість сигнальних посилок і паузу між ними;

–          датчика гойдань, який відслідковує, щоб автомобіль стояв на місці;

–          мультивібратора.

На рис. 2.1 представлена структурна схема автомобільного охоронного пристрою на транзисторах. Джерелом живлення даного пристрою слугує звичайний автомобільний акумулятор напругою 12 В. Вмикається спеціальною прихованою кнопкою.

 


Информация о работе «Автомобільний охоронний сигналізатор на мікроконтролері»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 35036
Количество таблиц: 5
Количество изображений: 11

Похожие работы

Скачать
109028
25
1

... розробленого GSM/GPS/GPRS мобільного терміналу охоронної системи для автомобіля та визначимо його основні функціональні характеристики. Призначення Розроблений пристрій – мобільний термінал охоронної системи для автомобіля – відноситься до апаратури спеціального призначення і характеризується рядом підвищених вимог щодо надійності, працездатності та захисту від несанкціонованого доступу. Ці ...

Скачать
87868
11
0

... плату 1656,8 5. Накладні витрати 8675,21 Планова собівартість: 21000 5 ОХОРОНА ПРАЦІ 5.1 Аналіз небезпечних і шкідливих виробничих факторів на робочому місці оператора. Система дистанційного контролю акустичного оточення керується та контролюються оператором ЕОМ, що розташований у звичайній кімнаті для працівників, або у спеціально ...

Скачать
58622
31
0

... і виконавчий пристрій бажано живити постійним струмом напругою 24...60 В. Мал.1.2 КТ КДПУ КП. 19.00.000.ПЗ Арк 6 Зм. Арк № Докум Підпис Дата Описані вище конструкції кодови замків мають ряд недоліків, серед яких є дуже суттєві. Для першої схеми ряд недоліків має вигляд: Занижена захисна здатність замку від ...

Скачать
111400
14
24

... 4 виконавців, тривалість виконання робіт складає 153 днів, ціна теми складає 7. Забезпечення життєдіяльності і питання екології 7.1 Аналіз шкідливих і небезпечних чинників В даній дипломній роботі і досліджений сервопривод урахуванням нелінійності. Основним місцем роботи була науково-виробнича дослідницька лабораторія (НВДЛ) №402, кафедри №301. При проведенні робіт в лабораторіях поді ...

0 комментариев


Наверх