2.3. ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКИ В ГОСТЯХ ТА ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

Візити в товаристві та в гостях

Під час візиту, не входьте до гостинної кімнати чи кабінету в пальто.

Не входьте без стуку.

Не входьте до кабінету з цигаркою чи сигарою.

 Не подавайте першим руку дамі, а також особі, старшій за віком чи рангом, поки вони не запропонують цього самі.

Не поспішайте сісти. Слід зачекати, поки запросять і коли господар чи господиня самі сядуть. Сидіть спокійно і впевнено, не робіть зайвих рухів.

Не розглядайте пильно меблі, картини, інші предмети.

Не забувайте вставати кожен раз, коли до кімнати входить дама.

 Не представляйте даму чоловікам. Чоловік незалежно від рангу завжди представляється дамі. Молодших за віком чоловіків та дам слід представляти більш старшим, а не навпаки. Перш ніж кого-небудь познайомити, корисно переконатися, що цього бажають обидві сторони.

Входячи до кімнати чи виходячи з неї, пропустіть попереду даму.

 Сідаючи в автомобіль, пропустіть даму вперед. Виходячи із нього, вийдіть першим і допоможіть вийти дамі, запропонувавши їй руку. Теж саме в ліфті.

 Не намагайтеся привітатися за руку з кожним із присутніх. Обов'язково потрібно так вітатися з господарем та господинею, а іншим можна тільки вклонитися.

Не торкайтеся рукою співбесідника з метою привернути його увагу.

Не говоріть у товаристві про діла, що стосуються тільки нас та вашого співбесідника, або про речі, відомі тільки вам двом.

Не шепочіть. Якщо бажаєте сказати те, чого не можна говорити голосно, залиште це на інший час.

Не розповідайте про себе та свої справи. Не говоріть про свої хвороби, невдачі та подібне. Не намагайтеся повністю заволодіти розмовою. Не говоріть про людей, яких присутні не знають.

Не жартуйте па адресу інших. Не висміюйте інших за їх манери. Якщо в товаристві хто-небудь чихнув, залиште це без уваги.

Не переривайте співрозмовника.

Не встрявайте у спір з дрібниць.

Не шукайте нагоди сказати якийсь дотеп.

Не розповідайте старих історій, жартів та анекдотів.

Не відмовляйтеся заспівати, пограти на музичному інструменті або розповісти що-небудь, якщо вас просять і ви дійсно це можете зробити.

Не будьте похмурим, якщо здається, що на тебе ніхто не звертає уваги.

Не висловлюйте свою неприхильність до нудних та докучливих людей. Ви будете дійсно ввічливим, якщо інші не помітять вашого роздратування чи гіркоти.

Не забувайте бути уважним до літніх людей. Це особливо стосується молодих людей, котрі за безтурботністю часто бувають неуважними до старших.

Якщо на прийомі чи в гостях відбудуться танці, не забудьте запросити до танцю господиню, а також її дочок.

Запрошуючи жінку до танцю і проводжаючи її до місця, потрібно пропонувати їй праву руку.

Не зловживайте гостинністю господарів своїм надто довгим перебуванням.

Перебуваючи в гостях, не розпоряджайтеся квітами і не беріть їх з собою, якщо їх не подарували вам господарі.

Не поглядайте часто на годинник. Навчіться визначати час. коли можна піти з гостей, без цього. Якщо ж ви дійсно не маєте можливості залишатись до того, коли будуть розходитися всі гості, зробіть це непомітно для оточення, вибачившись попередньо перед господарями.

Коли гостюєте у кого-небудь в домі чи на дачі, не забудьте довідатись про звички господарів: чи можна палити в спальній кімнаті, в який час вставати і лягати спати та інше.

Не запізнюйтеся до столу.

Не забудьте в такому випадку взяти з собою такі речі, як бритву, зубну пасту та інше.

В громадських місцях та на вулиці

Будьте ввічливим з оточенням і перехожими. Не забудьте вибачитись, якщо завдали іншому неспокій чи незручність.

Не розглядайте пильно оточуючих. Не вказуйте пальцем на людей чи речі.

Не озирайтеся і не дивіться у слід людям, які минули вас.

Не їжте, коли йдете по вулиці.

Не забудьте зняти капелюх, якщо випадок вимагатиме звернутися до незнайомої жінки.

В театрі, йдучи між рядами, ідіть спиною до сцени.

Мандруючи за кордоном не забувайте, що по вашій поведінці судять про манери в вашій країні. Додержуйтесь правил та звичаїв країни, де перебуваєте.

Не забувайте, що в багатьох країнах заборонено фотографувати з вікна потяга, пароплава чи літака.

Від'їжджаючи на потязі, не загороджуйте вікна вагону без необхідності, оскільки ваші супутники, можливо, також бажають з ким-небудь попрощатися. В купе не відчиняйте вікно, не спитавши попередньо згоди інших пасажирів.

 Не хвилюйтеся, що не знаєте розмір "чайових", які треба дати по закінченій поїздки. Про це можна спитати у більш досвідченого попутника. Вартість квитка на багатьох авіалініях включає в себе "чайові".

 За кермом автомобіля пам'ятайте не тільки про правила дорожнього руху, не забувайте про комфорт та спокій інших водіїв та пішоходів. Не сигнальте без потреби. Проїжджаючи по мокрій, брудній вулиці не забувайте, що машина може забризкати пішоходів та інші автомобілі.

Декілька правил етики службових відносин (для керівників будь-якого рангу).

1. Умійте управляти своєю поведінкою за будь-яких умов. Будьте привітні, ввічливі. Усміхайтесь людям. Намагайтесь підтримувати добрий настрій і у себе, і у оточуючих.

2. Прийшовши на роботу, привітайте своїх колег. Дайте їм зрозуміти, що вони можуть розраховувати на вашу допомогу.

3. Звертайтесь до підлеглих на "ви" - це необхідний інструмент підтримки нормальних службових відносин та трудової дисципліни.

 4. У будь-яких ситуаціях зберігайте самоконтроль. Будьте ввічливі, колій даєте доручення підлеглим. Пам'ятайте, що підлеглі краще сприймають доручення в формі прохання, ніж наказу.

5. Будьте уважні до своїх підлеглих, помічайте кожний їх успіх у роботі та заохочуйте їх за це. Звичайне "дякую", сказане вчасно, може бути не менш ефективне, чим матеріальна винагорода. Якщо виникла необхідність покарання когось за службове упущення, будьте справедливі і тактовні. При виборі форми висловлювання та виду покарання беріть до уваги вік, стать та темперамент працівника.

 6. Не зловживайте критикою, не принижуйте гідність людей брутальними критичними чіпляннями, не допускайте переростання критики в елементарну сварку. Не переслідуйте за конструктивну критику знизу. Вона позбавить вас від помилок та упущень в роботі, зміцнить зв'язки з колективом. Будьте самокритичні - це тільки на вашу користь.

7. Цінуйте самостійних людей, цурайтесь нав'язливих послуг підлабузників. Цим ви будете сприяти зміцненню здорового психологічного мікроклімату в колективі. Не зловживайте правом єдино начальства, радьтеся з громадськими органами самоуправління з усіх принципово важливих питань.

 8. При проведенні нарад проявляйте максимум доброзичливості до її учасників. Навчіться терпляче вислуховувати інших, не припускайте на їх адресу реплік. Не відхиляйте висловлених пропозицій тільки тому, що ви з ними не згодні, дайте висловитись іншим, заохочуйте активність учасників наради.


Информация о работе «Принципи дипломатичного протоколу та етикету»
Раздел: Этика
Количество знаков с пробелами: 65823
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 4

Похожие работы

Скачать
65640
1
1

... - до всіх без виключення гостей персонал повинен бути бездоганно ввічливий, уважний і тактовний. РОЗДІЛ 3. ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ СПОЖИВАЧІВ В РЕСТОРАНАХ ПРИ ГОТЕЛЬНО–ТУРИСТИЧНИХ КОМПЛЕКСАХ Ресторан - публічне місце. В ресторан приходять люди, і в ресторані працюють люди. Відповідно, кажучи про такий елемент людських взаємостосунків, як конфлікти, потрібно розглядати проблему не ...

Скачать
19895
0
0

... міжусобицях , а феодальні порядки трималися ще в повній силі , Італія була країною нової культури .Ця країна і заслуговує по справедливості бути названою батьківщиною етикету. Ділова етика. Спілкування – складний багатоплановий процес встановлення і розвитку контактів між людьми, породжуваний потребами спільної діяльності і включаючи обмін інформацією, вироблення єдиної стратегії взаємодії, ...

Скачать
33253
0
0

... і зустрічаються з яскраво вираженою поблажливістю, вони, ймовірніше за все, віддячать тим же. М. Блейкер констатує малу ефективність погроз при переговорах з японцями. Самі ж японці рідко використовують погрози, утім, як і інші тактичні прийоми, спрямовані на примус, — блеф, натиск тощо. Японці часто прагнуть уникати обговорень і зіткнень позицій під час офіційних переговорів, а також участі в ...

Скачать
60707
0
0

... ідок того, що Сполучені Штати зберігали дипломатичні відносини з гомінданівською владою на Тайвані й мали там посольство. Отже, домовленість держав про встановлення дипломатичних відносин та обміну дипломатичними представництвами є необхідною основою для досягнення додаткових угодз метою регулювання таких питань, як призначення окремих категорій персоналу представництв, надання їм привілеїв та і ...

0 комментариев


Наверх