Зміст
Вступ
1. Стан ринку алкоголю продукції в Україні
2. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.1 Район діяльності
2.2 Чисельність та структура
2.3 Аналіз матеріально-технічної бази
2.4 Аналіз основних економічних показників торгової діяльності
3. Організація торгово-технологічного процесу
3.1 Приймання товарів за кількістю та якістю
3.2 Зберігання товарів
3.3 Підготовка до продажу
3.4 Організація продажу товарів
4. Організація реклами
Висновки та пропозиції
Список літератури
Додаток
Вступ
Для правильного керівництва діяльністю торгівельного підприємства необхідно мати в своєму розпорядженні повну, точну, об'єктивну, своєчасну і досить детальну економічну інформацію. Це досягається ведення господарського обліку. У основі господарської діяльності торгівельного підприємства лежать процеси придбання, зберігання і реалізації товарів. Тому основними цілями бухгалтерського обліку в торгівлі є: контроль за збереженням товарів, своєчасне представлення керівництву інформації про товарообіг і валовий дохід, про стан товарних запасів і ефективності їх використання. Для досягнення цих цілей вирішується цілий комплекс бухгалтерських завдань: правильність документального оформлення товарних операцій, своєчасне і контроль за товарними запасами, правильне віддзеркалення їх в обліку; контроль за фінансовими неходових, залежаних і недоброякісних товарів; показниками (розмір прибутку, джерела вступу засобів і порядок їх витрачання, оборотні кошти, капітальні вкладення, відрахування від прибутку і так далі). За правильністю розрахунків з постачальниками і покупцями, за своєчасним вступом платежів до бюджету, за правильністю використання облік витрачання фонду заробітної плати, виявлення банківських кредитів; співвідношення між зростанням ефективності праці і середньою заробітною платою; виявлення можливості для зниження витрат звернення і підвищення рентабельності виробництва (витрати звернення, що покриваються за рахунок торгівельних націнок, що включаються в ціну товару, але за рахунок націнки утворюється і прибуток тому, чим нижче рівень витрат звернення, тим велика частина торгівельної націнки йде на контроль за наявністю і рухом матеріальних цінностей – утворення прибутку); і грошових коштів. Для правильного і своєчасного обліку мають бути встановлені чіткі розмежування матеріальної відповідальності посадових осіб за увірені їм цінності, а також своєчасно і якісно необхідно проводити інвентаризації і ревізії. Вказані завдання бухгалтерського обліку вирішуються на підприємствах оптової і роздрібної торгівлі.
Інформація про господарську діяльність підприємства цікавить не лише його власників, але і широкий круг інших користувачів, які приймають рішення відносно стосунків з цим підприємством, дотримання ним угод, норми і правил.
1. Стан ринку алкоголю продукції в Україні
Вітчизняний ринок алкоголю – самий швидкорослий в світі. Заснованим на показниках аудиту і роздрібних продажів, в списку самих швидкорослих ринків за обсягами продажів алкогольної продукції Україна стала абсолютним лідером. Її показник зростання склав 43%.
В 2007 році місткість внутрішнього ринку алкогольної продукції в порівнянні з 2006 не змінилася і склала 40 млн. декалітрів (дав). При цьому споживач віддавав перевагу вже якіснішим і дорожчим напоям. Так, наприклад, в 2007 сегменту горілки преміум-класу виріс в два рази. Збільшився попит і на інші недешеві напої: коньяк, провина, шампанське. Зокрема, в 2007.
Для виробників попередній рік був успішним, проте на українському ринку з’явилися певні проблеми. Так, в 2007 частки “сірого” імпорту досягла 20% (у 2006 вона складала близько 11%). Учасники ринку і експерти з СОВАТ (Союз оптовиків і виробників алкоголю і тютюну) пояснюють це появою нелегального спирту і погіршенням митного контролю в країні. Вітчизняні виробники стверджують, що наплив “сірого” імпорту не відіб’ється на їх виробничих потужностях. Проте дистриб’ютори недолічуються прибутків від легального продажу алкогольної продукції.
Рисунок 1. Структура потребления спирта в Украине, %
Експерти і учасники ринку повідомляють, що в нинішньому році збережеться та ж тенденція українці купуватимуть дорожчий алкоголь і вживатимуть менше горілки. Виробники заявляють, що зі вступом України у ВТО акцизний збір збільшиться, і це відіб’ється на їх ціновій політиці ѕ за деякими підрахунками алкогольна продукція подорожчає на 20%. Проте для українських виробників відкриються ринки збуту в Європі.
Алкогольний бізнес завжди був одним з найбільш прибуткових (рентабельність може перевищувати 100%). За оцінками керівника консалтингового агентства Pro-Consalting Олександра Соколова, для горілки нижнього цінового сегменту націнка виробника складає 15-20%, середнього 40-50%, преміального 50-100%. Щорічно українці випивають 350-400 млн. літрів алкоголю, що забезпечує водочникам понад два мільярди доларів доходу.
Вже не перший рік лідерами вітчизняного горілчаного ринку залишаються всі ті ж гравці. Торговий дім “Мегаполіс” ЛВЗ “Хортиця”, Nemiroff і “Союз-віктан” контролюють майже 60% загальних продажів алкогольної продукції. У Україні горілку розливають близько 40 компаній, більшість з яких працює на локальному рівні в регіонах.
Проте падаючий споживчий попит на горілку може значно відбитися на її виробництві. Минулого року споживання горілки зменшилося на 1-2%. За прогнозами самих виробників, ця тенденція продовжиться. З часом споживання горілки в нашій країні прийде до середньоєвропейського рівня 0,5 л в рік на людину. Проте це перспектива декількох десятиліть. А ось попит на вина буде рости, і до середньоєвропейського рівня 23,5 л в рік ми прийдемо значно раніше.
Ринок алкоголю оцінюється в 3,5 млрд. дол. в 2008-у 46 млн дал, або близько 920 млн півлітрівок з міцним алкоголем, вип’ють українці в році, що минає. Приблизно 35 млн дал із 46 млн вироблено та імпортовано легально, решта майже 10 млн — контрафакт, сірий і чорний імпорт. У 2006 році, за даними СОВАТ, частка нелегального алкоголю скоротилася з 20 до 18%, в 2007-му знову зросла до 24%.
Споживання міцних напоїв в Україні збільшується щороку на 5%. Основна тенденція — стагнація горілчаного сегмента. Споживання горілки знижується на 1-1,5% на рік, тоді як споживання інших міцних напоїв — коньяку, віскі та інших — активно зростає. Обсяг виробництва горілки все ж таки збільшуватиметься, але незначно, переважно за рахунок продукції на експорт. За даними СОВАТ, за десять місяців 2006 року в країні було виготовлено майже 25 млн. дал горілки, за цей самий період 2007-го — 27 млн. дал.
Внутрішнє споживання вже кілька років поспіль утримується на позначці більш ніж 30 млн. дал на рік». Основним конкурентом горілки всі експерти називають коньяк. Проте в Першому національному виноробному холдингу (ТМ «Таврія») вважають, що потенціал збільшення коньячного сегмента насправді не такий вже й високий. «Ринок досить насичений, річне зростання в натуральному виразі незначне — від 2 до 5%. В 2007 році обсяг споживання коньяку становив 2,5 млн. дал, у 2008 зростання попиту тільки до 2,6 млн. дал.
Проте виручка українських виробників міцного алкоголю стабільно збільшується на 20-30%. Основна причина зростання доходів — підвищення роздрібних цін і збільшення попиту на дорожчі напої. Коньяки вартістю до 30 грн. стають менш популярними, водночас зростає попит на дорожчі — по 40-50 грн. Дедалі більше спиртних напоїв споживається в сегменті HoReCa. За підсумками першого півріччя 2007-го продаж алкогольних напоїв у барах і ресторанах становив 18,2% внутрішнього ринку в натуральному виразі — це на 46,7% більше, ніж у 2006. У грошах частка HoReCa сягає 28,5%, зростання порівняно з 2006 роком — 81,6%.
Оператори впевнені, що в 2009 ринок міцного алкоголю в грошах збільшиться на 20-30% з $2,75 млрд. до $3,3-3,6 млрд.
У січні 2009 року виробництво горілки та міцних спиртних напоїв зменшилося на 42,8%, або на 1,878 млн. дол. до 2,511 млн. дол. Порівняно із груднем 2008 року.
Порівняно із січнем 2008 року виробництво горілки у січні 2009 року зменшилося на 1,2%, або на 0,030 млн. дол.
У грудні виробництво горілки та міцних спиртних напоїв зменшилося на 4,1%, або на 0,187 млн. дол. до 4,389 млн. дол. Порівняно із листопадом.
У 2008 році випуск горілки порівняно із 2007 роком збільшився на 11,1%, або на 4,131 млн. дол. до 41,233 млн. дол.
За уточненими даними, у 2007 році випуск горілки склав 37,102 млн. дол. Алкогольні уподобання зсуваються вбік дешевої продукції. Якщо мінімальні ціни не скасують, то вже у 2009 року найбільші гравці цілком можуть відвоювати в тіньовиків 5% ринку.
Нестабільне фінансове становище українців не змусить їх відмовитися від міцних алкогольних напоїв, — упевнені учасники ринку. Однак їхні алкогольні уподобання зсунуться вбік дешевої продукції. Причому якби не постанова Кабміну про впровадження в середині листопада мінімальних цін на горілчану та коньячну продукцію, ще більше українців віддали б перевагу тіньовій чи напівлегальній горілці.
До листопада 2008 р. сіру горілку можна було купити в мінімаркетах по 7-10 грн. за півлітра. Великі гравці заявляють, що ця ціна нижча від собівартості напою, відтак або в пляшці неякісна горілка, або її виробники не платять податки (або платять не повністю). За підрахунками експертів Спілки оптовиків і виробників алкоголю та тютюну, легальна оковита не може коштувати менш ніж 14-20 грн.
Лише податки (акциз і ПДВ) у ціні пляшки місткістю 0,5 л перевищують 5 грн. За рахунок безподаткової складової тіньовики мають конкурентну цінову перевагу. Недивно, що частка тіньового ринку з 2006-го по 2008-й збільшилася з 18% до 25%. Легальні гравці вчасно схаменулися, пролобіювавши впровадження мінімальних цін на коньяк і горілку. Із середини листопада горілка в магазинах не може коштувати дешевше 14 грн., коньяк трирічної витримки — 25 грн. за півлітрову пляшку, коньяк категорії «п’ять зірок» — 32 грн.
Ще на початку осені 2008 р. в компанії Nemiroff з огляду на наступ тіньової горілки прогнозували падіння попиту на легальну продукцію за підсумками року на 10%.
Якщо мінімальні ціни не скасують, то вже 2009 року найбільші гравці, зробивши ставку на виробництво дешевої горілки, цілком можуть відвоювати в тіньовиків 5% ринку. Втім, самі горілчані королі розраховують щонайменше на 10%.
... курсом яким повинне йти підприємство, що у свою чергу дозволяє співробітникам підприємства орієнтувати свою роботу в напрямах, що обіцяють велику віддачу. Правильний вибір асортиментної політики підприємства служить свого роду гарантією, що вигідні можливості не будуть упущені. Асортимент підприємства має бути по можливості широким. Розширення номенклатури реалізованої продукції може виявитися ці ...
... ідає параметрам необхідним для здійсне -ння з ним кредитних і інших фінансових взаємостосунків. Рис. 3.21. Коефіцієнти платіжездатності на посаток та кінець року 3.1 Оцінка вартості підприємства за удосконаленою методикою Перспективне фінансове планування визначає найважливіші показни-ки,пропорції та темпи розширенного відтворення,є основною формоюреалізації головних цілей підприємства ...
... ів визначається Декретом-Законом №165 від 3 червня 1996р. Даний Декрет-Закон був прийнятий у розвиток базового Закону № 77 «Про іноземні інвестиції» з метою залучення іноземних капіталовкладень в економіку Куби на основі створення пільгових умов для іноземних інвесторів. Зазначені нормативно-правові акти встановлюють для компаній-операторів вільних економічних зон пільговий податковий і митний ...
0 комментариев