2. Надійність і репутація брокера, збереження засобів
Чи є брокер регульованим? Якщо так, то законодавством якої країни регулюється його діяльність?
Не у всіх країнах регулювання однакове, так само як і середовище регулювання при фінансовій реєстрації фірми Таким чином, для інвестора або трейдера дуже важливо знати країни, де компанії, що надають послуги на форексі, знаходяться під пильним оком агентств, що здійснюють моніторинг їх діяльності.
Також важливо знати чи регулюється брокер в офшорній країні, останнє є гнучкішим в реєстрації.
Країни, де є виділені регулюючі організації: США, Великобританія, Австралія, Швейцарія
3. Виконання ордерів (order execution)
Тут треба отримати відповіді на наступні питання:
Наскільки швидко брокер виконує ордери?
Як організовано автоматичного виконання ордерів?
Чи торгує брокер проти своїх клієнтів?
Також слід з'ясувати яка політика компанії при перенесенні позицій через вихідні дні, і по яких цінах виконуються виставлені вами ордери.
4. Комісія і спред (fee & spread)
Розмір спреда;
Спред фіксований, плаваючий.
Трейдер завжди має справу із спредом (різницею між ціною попиту і пропозиції Незмінний фіксований спред відрізняє постійна різниця між курсом покупки і продажу незалежно від ситуації на ринку.
Заробіток брокера включає спред, комісію з кожної операції (якщо така комісія взагалі стягується), ставку на перенесення позиції через ніч (овернайт) - Валютний своп (swap) – це одночасна покупка і продаж одного і того ж об'єму базової валюти на різні дати валютування (розрахунків). Своп можна представити у вигляді двох операцій на різні дати. Існує два види свопу залежно від напряму позиції: buy/sell і sell/buy. При торгівлі на умовах спот прийнято переносити позицію за допомогою свопу Том/next. Це означає, що одна сторона свопу робиться розрахунками ТОМ, а інша SPOT|. Таким чином, наша позиція знову виявляється на споті.
5. Проковзування (slippage)
Яке прослизання присутнє в умовах нормальної торгівлі і при сильних рухах на ринку?
Як брокер вирішує ситуації, пов'язані з викидами в котируваннях?
Як це регламентовано?
6. Плече (leverage) і маржинальні вимоги (margin requirements)
Велике кредитово-торгове плече (leverage), яке надає вибирають брокер, - збільшує можливість прибутковості, проте такі плечі збільшують ризик при торгівлі.
У різних брокерів також різна політика відгуку маржі (margin call). Одні для закриття операцій (коли поточний стан рахунку не задовольняє вимогам) використовують метод FIFO (перший прийшов, перший обслужений - first in first out), інші - LIFO (останній прийшов, перший обслужений - last in first out), а деякі взагалі просто закривають всі операції.
7. Торгова платформа і програмне забезпечення
Яка торгова платформа, що надається дилинговим центром?
Яка швидкість відкриття і закриття ордерів? (може робитися миттєво)
Які передбачені стоп-ордера| (дуже важливий|поважний| елемент для побудови стратегії і тактики роботи)
Також важливо для користувача здійснювати операції і управляти ордерами за допомогою одного кліка. Цей момент є основоположним у виборі платформи для трейдера, що предпочитає внутрішньоденну торгівлю
Не варто нехтувати можливістю встановити і спробувати в роботі демо-версію торгового терміналу, що надається брокером. Другорядним, алеприємним буде також факт надання дилінговим центром разом з терміналом інших додаткових програм - на зразок програми для технічного аналізу.
Існує багато торгових терміналів таких як:
- EXPRESSFX;
- Meta Trader 4;
- Dealing DESK 2005;
- FxNews.
На сьогоднішній день найпоширенішим і багатофункціональним терміналом для торгівлі є «Meta Trader 4»
8. Розмір торгового рахунку (аккаунта)
Одним з основоположних параметрів при виборі брокера є величина стартового капіталу. Хоча слід відмітити, що останнім часом вимоги компаній до величини депозиту помітно знизилися.
- відкрити торговий рахунок
при відкритті торгового рахунку необхідно:
уважно вивчити умови договору;
правова адекватність, юридичний супровід;
конфіденційність;
ознайомитися із способами введення і виведення грошових коштів з рахунку наприклад це можна проводити через регіональні банки, а також через електронні платіжні системи як:
WebMoney Transfer - www.webmoney.ua;
AllMoney - www.allmoney.com.ua;
Автоматичний обмін електронних валют - www.megaexchange.ru;
Інтернет гроша - www.imoney.com.ua;
Яндекс Гроші - www.money.yandex.ru;
Приват24 (Приват Банк) - www.privatbank.com.ua.
- комп'ютер з доступом в мережу Internet
Комп'ютер потрібний для установки торгового|торгівельного| терміналу (Meta Trader 4) – є частиною інформаційно-торгової системи. Він встановлюється на комп'ютері трейдера і призначений:
отримання котирувань і новин в режимі реального часу;
виконання торгових операцій;
контролю і управління станом відкритих позицій і відкладених ордерів;
проведення технічного аналізу;
написання радників, призначених для користувача індикаторів, скриптів і функцій на мові MetaQuotes Language 4 (MQL 4);
тестування і оптимізації торгових стратегій.
Клієнтський термінал може працювати під управлінням операційних систем Microsoft Windows 98SE/ME/2000/XP/2003. Вимоги до апаратної частини обмежуються вимогами до операційних систем. Мінімальні вимоги:
Процесор: 800 MHz;
Оперативна пам'ять: 256 Mb;
Жорсткий диск: 20 Gb;
Відео плата: AGP 4-х, 32 Mb;
Звукова плата;
Мережева плата або модем (залежно від типу підключення до мережі Internet);
Монітор;
CD або DVD-ROM приводи;
Клавіатура і маніпулятор «Миша»
Інтернет необхідний для з'єднання торгового терміналу з брокерським сервером. Достатнім, для комфортної роботи, вважається підключення швидкістю 112 MBit/s. Головним чинником при виборі провайдера є відсутність збою трафіку, інакше це може спричинити серйозні наслідок. Так само зниження фінансових рисок пов'язаних з торгівлею рекомендується підключати комп'ютер через джерело безперебійного живлення (UPS), це забезпечити працездатність торгового терміналу у разі раптового відключення електроенергії.
У зв'язку з бурхливим розвитком інформаційних технологій, біржові можна виконувати через мобільні пристрої (смартфон і КПК), при цьому функціональність терміналу не зменшилася (рис. 1.2.).
Рис. 1.2. – Приклад терміналу Meta Trader Mobile на КПК
Для доступу в інтернет використовуються технології безпровідного доступу WAP (Wireless Application Protocol) через технологію GPRS (General Packet data Radio Service) і EDGE (Enhanced Data-Rates For GSM Evolution) або ж CSD – (Circuit-Switched Data)
Щоб ухвалити рішення про проведення торгових операцій, необхідна оперативна і надійна інформація. Для цього в термінал вбудовані функції постачання котирувань і новин в режимі реального часу. На основі оперативних котирувань, що поступають, можна проводити аналіз ринків з використанням технічних індикаторів і лінійних інструментів. Крім того, щоб забезпечити гнучкіше управління позиціями, в термінал вбудовано декілька видів ордерів.
0 комментариев