Дотику до відкритих струмоведучих частин;

131229
знаков
42
таблицы
32
изображения

1. Дотику до відкритих струмоведучих частин;

2. У результаті дотику до струмопровідних не струмоведучих елементів устаткування, що опинилися під напругою в результаті порушення ізоляції або з інших причин.

Виконаємо електричний розрахунок на перевірку здатності захисних автоматів. При розрахунку струму однофазного короткого замикання скористаємося формулою :

Iкз = Uф / (rn  + Zт/3),

де rn - сума активних опорів фазного і нульового проводів,

rn = rф +r0;

Zт/3 – розрахунковий опір трансформатора;

У даному випадку Uф = 220В , rф = 0,8 Ом , r0 = 1,0 Ом. , Zт/3 = 0,12 Ом.

Ікз = 220 /( (0,8 + 1,0) +0,12) =121,6 А

Визначимо значення Iср з огляду на, що як токовий захист використовується автоматичний вимикач

Ікз > 1.4 × Іср

Одержуємо Iср < 86,8 А.

Заземлення зроблено за допомогою гнучкого сплетеного мідного проводу діаметром порядку 1,5 мм2.

Для зменшення значень напруг дотику і відповідних їм величин струмів, при нормальному й аварійному режимах роботи устаткування необхідно виконати повторне захисне заземлення нульового проводу. Відповідно до ГОСТ-12.2.007.0-75 все устаткування (крім ЕОМ - II клас) відноситься до I класу, воно має робочу ізоляцію відповідно до вимог ГОСТ 12.1.009-76. Підключення устаткування виконане відповідно до вимог ПБЕ та ПУЕ. Додаткових заходів по електробезпечності не потрібно.

Rn
 
   
3.7. Пожежна безпека приміщення.

Робоче і приміщення відповідно до ПБЕ та ОНТП 24 –86 по вибухово-пожарній безпеці можна віднести до категорії "В".

Згідно з ПУЕ клас робочої зони приміщення по пожежній небезпеці П-II а.

Тому що в розглянутому приміщенні знаходиться ПЕОМ, те пожежа може привести до великих матеріальних втрат. Отже, проведення робіт зі створення умов, при яких імовірність виникнення пожежі зменшується, здобуває ще більш важливе значення.

Можливими причинами виникнення пожежі на в даному приміщенні:

1.       коротке замикання проводки;

2.       користування побутовими електрорадіоприладами .

3.       не дотримання умов протипожежної безпеки.

У зв'язку з цим відповідно до ПУЕ необхідно передбачити наступні заходи щодо пожежної безпеки:

- ретельна ізоляція всіх струмоведучих провідників до робочих місць; періодичний огляд і перевірка ізоляції;

- суворе дотримання норм протипожежної безпеки на робочому місці.

Були дотримані всі вимоги СНиП 2.01.02-85 і СНиП 2.09.02-85по вогнестійкості будинків, часу евакуації у випадку пожежі, ширині евакуаційних проходів і виходів із приміщень назовні, мінімальна далекість робочих місць від евакуаційних виходів .

Приміщення обладнане двома пожежними датчиками типу ДТЛ, сигнал від яких надходить на станцію пожежної сигналізації ( площа, що захищається, 2 × 15=30м2 ).

Відстань між датчиками складає 4 м відповідно до ГОСТ 12.4.009-75 та ДБН.

Така кількість датчиків відповідає нормам розміщення згідно ДБН, тому що площа, що захищається датчиком ДТЛ складає 15 м2, два датчика захищають площу приміщення 30м2, а площа приміщення лабораторії складає 19,4 м2.

Приміщення обладнане наступними елементами пожежегасіння:

- вогнегасник ОУБ-3 1 шт.;

- вогнегасник ОП-1 “Момент” 1 шт.

 Така кількість вогнегасників відповідає вимогам ISO3941-77, якими передбачене обов'язкова наявність двох вогнегасників на 100м2 площі для приміщень типу конструкторських бюро. Вибір речовини ґрунтується на тім, що пожежа, що може виникнути в приміщенні лабораторії, відноситься до категорії В, тому що палаючими об'єктами виявляться електроустановки, що знаходяться під напругою. Для гасіння пожеж цього класу застосовують галоідовуглеводи, діоксід вуглеводню, порошкові з'єднання. Вогнегасний склад на основі галоідованих вуглеводнів (бромистий етил 70%, вуглекислота 30%) застосовується у вогнегасниках ОУБ-3, у вогнегасниках ОП-1 “Момент” використовується порошкові склади, у котрі входять кальцинована сода, стеарат алюмінію, стеарат заліза і магнію, стеаринова кислота, графіт і ін.

Наявність первинних засобів пожежегасіння і вогнегасників, їхня кількість і зміст відповідає вимогам ГОСТ 12.4.009-75 і ISO3941-77.

У приміщенні виконуються усі вимоги по пожежній безпеці відповідно до вимог НАПБ А.0.001-95 “Правила пожежної безпеки в Україні”.

У приміщенні також мається план евакуації на випадок виникнення пожежі. Час евакуації відповідає вимозі СНиП 2.01.02-85О, а максимальне видалення робочих місць від евакуаційних виходів відповідає СНиП 2.09.02-85.


Висновок.

 

У ході виконання дипломного проекту було розроблене джерело безперебійного живлення, що має цифрове керування й призначений для захисту різного роду електронної апаратури від проблем, які можуть виникнути в мережі живлення.

Провівши аналіз існуючих на сьогоднішній день схем побудови подібних систем була визначена й обґрунтована структурна схема, а саме пристрій має структуру побудови по типі Line-interractive, що дозволяє повністю визначити вимоги до розв'язуваних пристроєм проблем, а також визначені технічні вимоги. Електричний розрахунок дозволяє визначити вимоги до силових елементів схеми електричної принципової, зокрема до силових ключів, діодів та ін.. Також в процесі виконання дипломної роботи були досягнуті відповідні технічні показники, які задовольняють вимоги технічного завдання. А також забезпечено належний рівень якості виробу, що відповідає загальноприйнятим стандартам.

В економічній частині даного дипломного проекту проведено розрахунок організаційно-економічних показників, визначено собівартість та ціну пристрою, проведено оцінку рівня якості, прогнозований рівень збуту.

Дана дипломна робота також містить у собі інформацію про умови, які повинні бути забезпечені на підприємстві для нормальної праці робітників та забезпечення належного стану їх здоров'я.

Література.

 

1.   В.Г. Костиков, Е.М. Парфенов, В.А. Шахнов «Источники электропитания электронных средств» Москва, Гарячая линия-Телеком 2001г.

2.   Гребнев В.В. Микроконтроллеры семейства AVR фирмы Atmel.-М.: ИП Радиософт, 2002 – 176 с.: ил.

3.   ДСТУ 3169 - 95 (ГОСТ 23585-79)- Монтаж электрической радиоэлектронной аппаратуры и приборов.

4.   ДСТУ 3413-96 – Вимоги до електричних побутових сетей.

5.   www.fairchild.com K. Zeeman and V. Wadoock “Calculation PWM supply”, 2004.

6.   Фрунзе А.В. Микроконтроллеры? Это же просто! Т.1. – М.:ООО ” ИД СКИМЕН”, 2002. – 336 с., илл.

7.   Методичні вказівки до дипломного проектування для студентів спеціальності “Радіотехніка” /Укл. В.О.Дмитрук, В.В.Лисак, С.М.Савченко, В.І.Правда. – К.: КПІ, 1993. – 20 с.

8.   Костиков В.Г., Парфенов Е.М., Шахнов В.А. Источники электропитания электронных средств. Схемотехника и конструирование: Учебник для вузов. – 2-е изд. – М.: Горячая линия – Телеком, 2001. – 344 с.: ил.

9.   Перельман Б.Л. Полупроводниковые приборы. Справочник – “Солон”, “Микротех”, 1996 г. –176 с.: ил.

10.              Конструирование РЭА. Оценка и обеспечение тепловых режимов. Учеб. пособие / В. И. Довнич, Ю. Ф. Зиньковський. – К.: УМК ВО, 1990. –240 с.

11.             ГОСТ 27.003-90 – Надежность в технике. Состав и общие правила задания требований по надежности.

12.             Семенов Б.Ю. Силовая электроника для любителей и профессионалов. М.: Солон-Р, 2001. – 334 с.: ил.

13.             ГОСТ 12.2.007.0-75 Изделия электротехнические. Общие требования безопасности.

Анотація

У даному дипломному проекті проводиться розробка джерела безперервного живлення, що використовується для захисту та безперебійного живлення серверів та персональних комп’ютерів, а також даних, що знаходяться в їх використанні. Захист інформації в радіоапаратурі та цифрових пристроях одне з найважливіших завдань радіотехніки.

На сьогоднішній день майже кожна друга компанія чи підприємство, які займаються виробництвом чи реалізацією своєї продукції не обходяться без використання серверів та персональних комп’ютерів для ведення та зберігання інформації по фінансовим операціям, видам продукції, обсягам купівлі продажу та інші. Такі дані можуть збиратись та зберігатись десятками років і їх втрати можуть привести до не поправних збитків. Отже, забезпечення цілісності цих даних, а також правильної роботи програмного забезпечення та апаратури є дуже важливим фактором за ради якого і розробляється пристрій.

У проекті висунуті вимоги щодо розробки пристрою, щоб він відповідав стандартам існуючих схем, а також мав кращі робочі характеристики та доцільність розробки з економічного боку.

Відгук

на дипломне проектування

студента 6-го курсу радіотехнічного факультету

Іванова Максима Петровича

Під час дипломного проектування Іванов М.П. розробив джерело безперебійного живлення для ПК. Існуючі ДБЖ не повністю відповідають вимогам, що ставляться до серверів та інших пристроїв, які їх обслуговують. Тому виникла необхідність в розробці ДБЖ, яке б мало кращі характеристики, ніж аналоги, та було б більш універсальним і могло використовуватися у будь-якій апаратурі потужністю до 600 Вт. Крім використання в обчислювальній техніці ДБЖ може використовуватись в іншій апаратурі, наприклад медичній.

Іванов М.П. за час проектування самостійно розробив технічне завдання, провів аналіз відомих рішень, розробив структурну та принципову схему, що відрізняються використанням сучасної елементної бази.

Розробив конструкцію ДБЖ та провів розрахунки, що підтверджують його роботоздатність.

Студент Іванов М.П. показав вміння працювати з технічною літературою, самостійно аналізувати сучасний стан аналогів, вибрати оптимальне рішення і розробити конкретну реалізацію пристрою.

Всі розділи дипломного проекту були виконані своєчасно, сумлінно та на достатньо високому технічному рівні.

Вважаю, що проект Іванова М.П. в ході проектування заслуговує на оцінку “відмінно”, а він присвоєння кваліфікації спеціаліста за спеціальністю “Радіотехніка”.

Керівник

дипломного проектування

доц. каф. РТПС  В.О. Піддубний

РЕЦЕНЗІЯ

на дипломний проект студента

радіотехнічного факультету НТУУ „КПІ” Іванова Максима Петровича

на тему

“Джерело безперебійного живлення”

На даний момент наш ринок не повністю забезпечений різноманітними видами пристроїв, що забезпечують безперебійне живлення різної апаратури, а якщо пристрої і є в повному обсязі, то їх ціна та характеристики далеко не найкращі. В даному дипломному проекті розроблене джерело безперебійного живлення, що має кращі характеристики та відносну дешевизну, ніж аналоги. Отже, можна сказати, що розробка пристрою є актуальною.

Дипломний проект має в своєму складі пояснювальну записку на 119 сторінок і вміщує графічні матеріали, що виконані з використанням конструкторських програм. В проекті проведені відповідні розрахунки. Особлива увага приділена вибору та розробці структурної схеми, а також електричної принципової. Зроблено розрахунок схеми зарядного пристрою, імпульсного стабілізатора постійної напруги та вхідних і вихідних фільтрів по завадах. Вся розробка проведена з використанням сучасної елементної бази.

До недоліків проекту можна віднести деякі стилістичні помилки пов’язані з перекладом технічної літератури та відсутність єдиного стилю оформлення математичних виразів.

Вважаю, що дипломний проект Іванова Максима Петровича заслуговує оцінки “відмінно”, а його автор присвоєння кваліфікації спеціаліста за спеціальністю „Радіотехніка”.

Рецензент:

доц. каф. ТОР Шарпан О.Б.


Формат Зона Поз. Обозначения Название Кол. Примечание
Документация
А1 РТ01.436237.001 СБ Сборочный чертеж
А1 РТ01.430127.001 Э1 Структурная схема
А1 РТ01.430127.001 Э3 Схема электрическая
принципиальная
РТ01.430127.001 ПЕ3 Перечень элементов

 

Сборочные единицы
2 РТ01.758717.001 Плата 1
А1 1 РТ01.758431.001 СБ Нижняя крышка 1
А1 3 РТ01.735236.001 СБ Блок аккумуляторов 1

Детали

4 УПЯИ.715163.002 Рейка крепление 6
5 УПЯИ.715163.003 Бокова планка 2
6 УПЯИ.741134.020 Передняя панель 1
7 УПЯИ.741138.001 Задняя панель 1
8 УПЯИ.745452.001 Верхняя крышка 1
РТ01.436237.001СБ
Изм. Лист. № Докум. Подп. Дата
Разраб.

Блок бесперебойного питания

Спецификация

Лит Лист Листов
Провер. 1 4
НТУУ “КПІ” РТФ
Н. Контр.
Утв.
Формат Зона Поз. Обозначение Наименование Кол. Примечание
9 УПЯИ.754312.001 Табличка фирменная 1
Стандартные изделия
10 Винт М3*12.48.026
ГОСТ10337-80 4
Винты ГОСТ17473-80 Полукруглые
11 ВМ3 10.48.046 10
12 ВМ 12.48.046 10
13 ВМ4 25.48.046 12
Винты ГОСТ 17475-80 Потайные
14 ВМ3 10.48.026 4
15 ВМ4 30.48.026 12
16 ВМ6 30.48.029 2
Гайки ГОСТ5916-70
17 М3.5.026 20
18 М4.5.026 1
19 М6.5.029 1
Шайбы ГОСТ10450-78
20 3.04.026 42
21 4.04.026 1
22  6.04.029 1
РТ01.430231.001 Лист
2
Изм Лист № докум. Подпись Дата
Формат Зона Поз. Обозначение Наименование Кол. Примечание

Другие изделия

23 Вставка плавкая
ВП2Б-1В-3.1А-250В
0.481.005 ТУ 1
24 Держатель вставки плавкой
ДВП4-2В 0.481.014 ТУ 1
25 Выключатель импортный
B127B-6-250B-6A
Handy Soft
26 Розетка AS-11
Handy Soft 3
27 Клемма AS-6-3
Handy Soft 3
28 Ножка И28.128.064
0.351.124 ТУ 4

 

29 Вентилятор
12V, 0,16 A 2
30 Разъем DB9F 1
РТ01.430231.001 Лист
3
Изм Лист № докум. Подп. Дата
Формат Зона Поз. Обозначение Наименование Кол. Примечание
Светодиоды
31 АЛ307Б 2
32 АЛ307В 1
Формат Зона Поз. Обозначение Название Кол Примечание

Документация

А2 РТ01.735236.001 СБ Сборочный чертеж

Детали

1 УПЯИ.745120.002 Верхняя крышка 1
2 УПЯИ.760143.003 Нижняя крышка 1

Стандартные изделия

Винты ГОСТ 17475-80 Потайные
3 ВМ3 10.48.026 4
4 Гайки ГОСТ5916-70
М3.5.026 4

 

Шайбы ГОСТ10450-78
5 3.04.026 4
Другие изделия
6 Аккумуляторная батарея
Yuasa 12V, 7AH 4
РТ01.735236.001СБ
Изм. Лист. № Докум. Подп. Дата
Разраб.

Блок аккумуляторный

Спецификация

Лит Лист Листов
Провер. 1 1
НТУУ “КПІ” РТФ
Н. Контр.
Утв.
Формат Зона Поз. Обозначение Название Кол Примечание

Документация

А2 РТ01.735236.001 СБ Сборочный чертеж

Детали

1 УПЯИ.745120.002 Верхняя крышка 1
2 УПЯИ.760143.003 Нижняя крышка 1

Стандартные изделия

Винты ГОСТ 17475-80 Потайные
3 ВМ3 10.48.026 4
4 Гайки ГОСТ5916-70
М3.5.026 4

 

Шайбы ГОСТ10450-78
5 3.04.026 4
Другие изделия
6 Аккумуляторная батарея
Yuasa 12V, 7AH 4
РТ01.735236.001СБ
Изм. Лист. № Докум. Подп. Дата
Разраб.

Блок аккумуляторный

Спецификация

Лит Лист Листов
Провер. 1 1
НТУУ “КПІ” РТФ
Н. Контр.
Утв.
Формат Зона Поз. Обозначение Название Кол Примечание

Документация

А2 РТ01.735236.001 СБ Сборочный чертеж

Детали

1 УПЯИ.745120.002 Верхняя крышка 1
2 УПЯИ.760143.003 Нижняя крышка 1

Стандартные изделия

Винты ГОСТ 17475-80 Потайные
3 ВМ3 10.48.026 4
4 Гайки ГОСТ5916-70
М3.5.026 4

 

Шайбы ГОСТ10450-78
5 3.04.026 4
Другие изделия
6 Аккумуляторная батарея
Yuasa 12V, 7AH 4
РТ01.735236.001СБ
Изм. Лист. № Докум. Подп. Дата
Разраб.

Блок аккумуляторный

Спецификация

Лит Лист Листов
Провер. 1 1
НТУУ “КПІ” РТФ
Н. Контр.
Утв.

От автора

Тема дипломного проекта:

«Источник бесперебойного питания мощностью 600 Вт».

Сдавался в Киевском политехническом институте (КПИ) на Радиотехни­чес­ком ф-те в феврале 2006 г. Защитился на «отлично».

Диплом имеет достаточно современную и актуальную тему, которая подходит практически для любого ВУЗа или техн. училища по специальности радиотехника.

Данный дипломный проект в полном варианте и выполнен на двух языках (русский и украинский). К диплому прилагается чертежи А1 формата:

Источник бесперебойного питания. Схема электрическая принципиальная. Источник бесперебойного питания. Алгоритм работы. Блок аккумуляторов. Сборочный чертеж. Корпус источника бесперебойного питания. Сборочный чертеж. Нижняя крышка. Сборочный чертеж. Источник бесперебойного питания. Плата печатная (Автокад 2004). Плата источника бесперебойного питания. Сборочный чертеж. Источник бесперебойного питания. Структурная схема.

Кроме этого имеются:

- спецификации к принципиальной схеме, сборочному печатной платы, сборочному корпуса и блоку аккумуляторному.

- куча дополнительного материла нажитого непосильным трудом и найденного в Интернете, который непременно пригодится студенту при каких-либо поправках к дипломного проекту (это информация по элементной базе, размерам их корпусов многое многое другое).

 

Все чертежи сделаны в Компасе 5.11 и Автокаде 2004.

Личных замечаний от исполнителя дипломного проекта нет. Выполнен на отлично без сучка и задоринки. Диплом проверялся двумя преподавателями.

Собственно, все. Если вдруг будут вопросы, пишите/звоните.

rostik@ort.kiev.ua

rostik61@voliacable.com

rostik61@ukrpost.net

rostik61@rtf-15.ntu-kpi.kiev.ua

rostik61@mail.ru

тел. д. 8 (044) 405-88-33.

тел. м. 8 (050) 387-25-95. Ростислав.

Удачи!


Информация о работе «Источник бесперебойного питания мощностью 600 Вт»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 131229
Количество таблиц: 42
Количество изображений: 32

Похожие работы

Скачать
106882
36
21

... +0.3*1.05+ 0.19 *1.25+ 0.24 *1.0+0. 15*1.0=1.1 Таким образом, уровень качества разрабатываемого устройства равен 1,1. 2.3. Расчет себестоимости устройства. Согласно ТЗ, производство источника бесперебойного питания – мелкосерийное, поэтому будем пользоваться соответствующими нормативами и методикой. 2.3.1 Расчет затрат на приобретение материалов. Расходы на приобретение материалов вычисляются на ...

Скачать
38797
4
12

... исключительное качество и надежность питания цепей нагрузки, превосходит аналоги по параметрам, надежности и окупаемости капиталовложений. Liebert NX источник бесперебойный питание энергия Характеристики модели: Система Liebert NX – ИБП нового поколения с двойным преобразованием и цифровым управлением, работающая в режиме "True On–Line". Имеет нулевое время переключения в режим работы от ...

Скачать
23546
4
21

... уменьшению ресурса этих частей ИБП, усложнению схемы и бесполезному расходу энергии (ведь стопроцентного КПД не бывает). -Не беда - скажем мы, и придумаем другую схему источника бесперебойного питания. ИБП с переключением (англ. – standby UPS или off-line UPS) Попытаемся использовать приятные моменты, когда напряжение в электрической сети "нормальное" (не разбираясь сейчас, что это значит). В это ...

Скачать
32724
7
0

... монитоpинг чеpез локальную сеть (имеют встpоенный или внешний SNMP-адаптеp). Это пpосто замечательно - но пpи условии, что все активное обоpудование вашей локальной сети  оснащено источниками pезеpвного питания и пpодолжает функциониpовать, когда в здании отключат свет. Иначе о том, что удаленный UPS пеpешел на батаpейное питание, вам уже будет не суждено узнать...   5) Hаличие сеpвисной службы ...

0 комментариев


Наверх