ВАТ “КОСТОПІЛЬХАРЧОПРОМ”

БІЗНЕС–ПЛАН

На відкриття міні-пекарні ВАТ “Костопільхарчопром”

Виконав студент

VI курсу

Факультету „Економіки і

підприємництва”

Спеціальності „Економіка

підприємства”

Групи № 3

Осипчук Р.В.

Перевірила:


ЗМІСТ

Резюме

1. Опис галузі, підприємства та його продукції

2. Дослідження ринку

3. Маркетинговий план

4. Виробничий план

5. Організаційний план

6. Оцінка ризиків

7.Фінансовий план

Додатки


РЕЗЮМЕ

Суть проекту

Організація міні-пекарні при діючому підприємстві шляхом купівлі комплекту обладнання для виробництва хлібобулочної продукції нових зразків.

Ефективність проекту

Дослідження показали, що у більшості великих хлібозаводів таке обладнання вже є і це дасть змогу забезпечити асортиментні вимоги торгівлі. Великі партії “мілкоштучного” товару значно закріплять позиції хлібозаводу на ринку, отже проект є ефективним.

Об’єктом інвестування є підприємство, ВАТ “Костопільхарчопром”, створене на базі організації орендарів „Костопільський хлібозавод” згідно з рішенням зборів від 28 вересня 1992р. та договору купівлі-продажу від 9 березня 1994 р. №77, зареєстрованого рішенням Костопільської міської Ради народних депутатів від 27 березня 1994 р. №67, а також інші фізичні особи, які набули право власності на акції Товариства в процесі приватизації.

Юридична адреса: 35000, вул. Будівельників 38, м. Костопіль Рівненської області.

Середньоспискова чисельність працівників на кінець 2005 р – 140 чол.

План дій:

Залучення інвестицій

Здійснення виробництва

Збут продукції

Отримання прибутку

Поступове повернення вкладених коштів

Реінвестування наступних прибутків у нарощування обсягів виробництва

Вихід на ринок України

Фінансування здійснюватиметься на основі залучених інвестицій та власного капіталу, а в подальшому – за рахунок прибутків.

Термін окупності інвестицій згідно проведених у бізнес-плані розрахунків – 4 роки.

Повернення позикових засобів у повному обсязі під гарантію. Можливі ризики передбачені у бізнес-плані.


1. Опис галузі, підприємства та його продукції

Опис галузі

У 1996-1997 рр. була проведена приватизація та реструктуризація хлібопекарської галузі України. Було створено 203 спеціалізованих підприємства, 201 із яких було акціоноване. Ці структури об’єднують 384 хлібозаводи загальною потужністю 18,1 тис.т хлібобулочних виробів на добу, 168 кондитерських цехів спроможні виробляти 74,8 тис.т м’яких кондитерських виробів в рік, дільниці по виробництву макаронних виробів мають потенціал 41,8 тис.т макаронних виробів у рік. Орган державного управління у цій галузі – Укрхлібпром.

Опис фірми

Засновником відкритого акціонерного товариства є товариство покупців (фізичні особи), створене на базі організації орендарів „Костопільський хлібозавод” згідно з рішенням зборів від 28 вересня 1992р. та договору купівлі-продажу від 9 березня 1994 р. №77, зареєстрованого рішенням Костопільської міської Ради народних депутатів від 27 березня 1994 р. №67, а також інші фізичні особи, які набули право власності на акції Товариства в процесі приватизації.

Юридична адреса: 35000, вул. Будівельників 38, м. Костопіль Рівненської області.

Предметом діяльності Товариства є:

виробництво хлібобулочних, кондитерських виробів;

закупівля сировини у державних, колективних, комерційних підприємств та населення в т.ч. за готівку;

оптова та роздрібна торгівля продукцією власного виробництва, продукцією підприємств України та зарубіжжя з відкриттям власних торгівельних засобів;

внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів, вантажів автотранспортом (за ліцензією);

Асортимент продукції об’єкта інвестування до впровадження бізнес плану наступний::

Хліб переяславський;

Хліб козацький, формовий;

Хліб домашній нарізний;

Хліб запашний нарізний;

Хліб білий подовий;

Батон підмосковський;

Булка ярославська;

Плетінка з маком;

Торт “Два кольори”

Торт “До чаю”;

Сушка “Човник” тощо.

Виробництво хлібобулочних виробів у 2005 році становило 1033,09 тонн, в той же час виробничі потужності становлять 30 тонн за добу. Причинами такої ситуації на підприємстві вважають відсутність ринків збуту в районі.

Стратегічною метою діяльності фірми є завоювання ринку Костопільського району та прилеглих до нього районів Рівненської області.

Планова кількість працівників на 2006 рік — 143 чоловік.

Персонал :

Загальна чисельність, у тому числі:

адміністрація 9

ІТП 19

працівники основного виробництва, 86

у тому числі:

нової міні-пекарні 19

4) працівники допоміжних підрозділів 29

Опис продукту

ВАТ “Костопільхарчопром” буде здійснювати виробництво у міні-пекарні 3 видів продукції: хлібець дієтичний з висівками, ріжок з повидлом “Круасан”, плетінка з маком. Далі планується збільшувати асортимент “міні-продукції” до 40 найменувань. Розробкою нових сортів продукції та дослідженням їх смакових властивостей буде займатися лабораторія підприємства.

Так плетінка з маком виготовляється із борошна пшеничного вищого ґатунку. Маса плетінки з маком 0,4 кг, округлої форми, три частини, що переплітаються, поверхня посипана маком.

Тісто для плетінки готують опарним способом, на великій густій опарі або ж прискореним способом. Тісто для плетінки можна також ділити на ділильних машинах або ж ручним способом.

Ріжок з повидлом “Круасан” вагою 0,3 кг виготовляється із борошна вищого ґатунку з додаванням різних видів повидла. Тісто виготовляють безопарним або ж опарним способом. А готову продукцію після охолодження упаковують по 2, 3 або 4 шт.

Хлібець дієтичний з висівками виготовляється із борошна пшеничного 1 ґатунку та із додаванням пшеничних висівок. Хліб масою 0,4 кг.

Вся продукція підлягає упаковці в плівку поліетиленову, поліетиленову термоусадочну чи папір із поліетиленовим покриттям.

Технології виробництва дрібноштучних хлібобулочних виробів - також загальновідомі, здійснюються відповідно з ГОСТ і включають такі операції:

готування тіста відповідно до рецептури;

випікання відповідно з технологією виробництва;

упаковка.

Також привабливість продукції визначається рецептурою, пропонованої для виробництва продукції, що виготовляється за найкращими технологіями, але коштуватиме дещо дешевше, ніж привізні дрібноштучні вироби, за рахунок зменшення транспортних витрат та посередницьких націнок. Тому продукція користуватиметься великим попитом за гарну якість і помірну ціну. А в подальшому планується вихід на ринок інших районів Рівненської області.

Характеризуючи загальну стратегію управління підприємством, яка охоплює усі напрямки його діяльності слід зазначити, що підприємство ВАТ “Костопільхарчопром” спрямовує свою діяльність на застосування та здійснення стратегії розвитку.


Информация о работе «Відкриття міні-пекарні ВАТ "Костопільхарчопром"»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 32467
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 2

0 комментариев


Наверх