2.2 Облицювання скляною плиткою

Скляні плитки застосовують для облицювання стенів і перегородок в приміщеннях самого різного призначення. Скляні плитки розмірами 150х150 і 150х75 мм, покриті білою емаллю, призначено для облицювання санітарних вузлів, душових, ванн. Плитки, покриті кольоровою емаллю, використовують при декоративній обробці кухонь і інших внутрішніх приміщень. До початку облицювання тильну сторону скляних плиток обробляють, створюючи шорстку поверхню. Цим забезпечують міцне зчеплення плитки з підставою. Існує декілька способів такої обробки: — тильну сторону скляних непрозорих облицювальних плиток покривають шаром гарячого бітуму (марки БН-70/30) завтовшки 1,5-2 мм і присипають гарячимо грубозернистим піском. Після охолодження утворюється шорсткий прошарок, застережливий відшаровування облицювання і розтріскування плитки унаслідок температурних перепадів і різних температурних деформацій скла і бетону. Крім того, плитки з прозорого скла покривають бітумом, якщо необхідний чорний колір облицювання; — шорсткість на тильній стороні скляних плиток отримують також обмазкой її рідким склом щільністю 1550 кг/м3. У рідке скло додають кремнійфтористий натрій (15% від маси рідкого скла), прискорюючий затвердіння. Розчин наносять кистю на кожну плитку і присипають сухим піском. Частки піску, закріплені рідким склом, забезпечують міцне зчеплення плитки з прошарком розчину. Якщо лицьова поверхня скляних плиток покрита емаллю, прошарок розчину через них не просвічує. При обробці плиток з прозорого скла в розчин рідкого скла вносять вапнякову муку, що додає облицюванню світлий тон, а добавки лугостійких фарбників забарвлюють її в заданий колір; — тильну сторону плиток також обробляють за допомогою піскоструминного апарату.

Скляні плитки застосовують для облицювання стенів і перегородок в будівлях різного призначення. Скляні плитки розмірами 150x150 і 150x75 мм, покриті білою емаллю, призначено для облицювання санітарних вузлів, душових, ванн. Плитки, покриті кольоровою емаллю, використовують при декоративній обробці приміщень громадських будівель. До початку облицювання тильну сторону скляних плиток обробляють, створюючи шорстку поверхню. Цим забезпечують міцне зчеплення плитки з підставою. Тильну сторону скляних облицювальних плиток обмазують гарячим бітумом марки БН-70/30 завтовшки 1,5-2,0 мм і присипають гарячимо грубозернистим піском. Після охолодження утворюється еластичний прошарок, застережливий відшаровування облицювання і розтріскування плитки унаслідок температурних перепадів і різних температурних деформацій скла і бетону. Крім того, плитки з прозорого скла покривають бітумом, якщо необхідний чорний колір облицювання.

Шорсткість на тильній стороні скляних плиток отримують також обмазкой рідкого скла щільністю 1550 кг/м3. У рідке скло додають кремнефтористий натрій (15% від маси рідкого скла), прискорюючий тверднення. Розчин наносять кистю на кожну плитку і присипають сухим піском. Частки піску, закріплені рідким склом, забезпечують міцне зчеплення плитки з прошарком розчину.

Якщо лицьова поверхня скляних плиток покрита емаллю, прошарок розчину через них не просвічує. При обробці плиток з прозорого скла в розчин рідкого скла вносять вапнякову муку, що додає облицюванню світлий тон, а добавки лугостійких фарбників забарвлюють її в заданий колір.

Поверхня під облицювання скляною плиткою готують так само, як при обробці її керамічною плиткою.

Скляні плитки укладають на цементних розчинах, на кислотостійких розчинах, зачинених на рідкому склі, а також на цеглобітумних мастиках складу 1:1. Для попередження розтріскування укладеної плитки і відшаровування її від підстави, викликаної відмінністю температурних деформацій скла і бетону, застосовують худі цементні розчини (складу 1:4 або 1:5), а в склеювальні мастики вносять мелені добавки вапняку або піску.

Технологія робіт і прийоми укладання скляних плиток такі ж, як при облицюванні поверхні глазурованими керамічними плитками. У виробничих будівлях облицювання із скляної плитки з швами, заповненими кислотостійкою мастикою, є хімічно стійким захистом будівельних конструкцій від агресивних дій середовища.

Плитки з відходів вітринного скла — смуги шириною 70-100 мм різної довжини. Грані нарізаних смуг заздалегідь обточують на шліфувальному крузі. З тильного боку їх забарвлюють за два рази масляною фарбою. Після висихання першого шару фарби наносять другий і присипають грубозернистим піском, створюючим шорстку поверхню.

Підготовлені таким чином смуги з вітринного скла встановлюють на цементному розчині з добавкою дисперсії ПВА або наклеюють на мастиці ПЦ.

Плиткою, виготовленою з вітринного скла, облицьовували нижню частину стенів в приміщеннях сходових кліток, санітарних вузлів, вестибюлів, а також при сполученні полови з керамічної плитки з обштукатуреними стінами.

До початку роботи поверхні, що підлягають облицюванню, очищають від грязі і пилу, видаляють плями, перевіряють рівність підстави. Сортують плитку по кольорах і відтінках, заготовляють неповномерні плитки, розрізаючи їх ножівкою або зачищаючи кромки розпила шліфувальною шкіркою.

Роботи виконує ланка з двох чоловік. Один робітник ґрунтує тильну сторону плиток, іншій їх наклеює. В ході укладання перевіряють якість облицювання двометровою рейкою, рівнем і схилом. Надлишки мастики, що виступили з швів, поки вона не засохнула, знімають лезом ножа. Усохлі потьоки мастики змивають скипидаром, ацетоном або гасом.

Для міцнішого зв'язку з розчином або мастикою тильну сторону непрозорих скляних плиток (з глушеного скла), що прикріплюються до підстави на цементному розчині, обробляють гарячим бітумом і посипають грубозернистим піском.

Інший спосіб обробки полягає в нанесенні на тильну сторону прозорих або непрозорих плиток рідкого скла і подальшому покритті грубозернистим піском. Оброблені цим способом плитки можуть кріпитися до поверхонь як на цементних малоусадочних розчинах, так і на казеїнових і бітумних мастиках. Якщо плитка виготовлена з прозорого незабарвленого скла, то до рідкого скла додають трохи вапняної муки і сухих пігментів.

Кріплення скляних плиток на бітумних мастиках виробляється так само, як на казеїнових мастиках Для прямокутної плитки розмірами 150x300 мм, укладеною горизонтально, товщину вертикальних швів приймають 4 мм, а горизонтальних – 2-3 мм.

При облицюванні скляними плитками не можна допускати забарвлення поверхні мастики, що заповнила шви. Сухі пігменти вводяться до складу мастики при її приготуванні.

Весь фронт облицювальних робіт ділиться на 4 захватки, роботи на яких ведуться в послідовності, вказаній на малюнку.


Малюнок 2. 1 – пересувний столик облицовщика; О1 – облицовщик плиточник 4 розряди; 2 – пересувний ящик для розчину; О2 – облицовщик плиточник – 3 розряди; 3 – контейнер для перенесення плиток; О3 – облицовщик плиточник 2 розряди; 4 – відро з водою; – напрям робіт ланки. 5 – ящик для перелопачування розчину; 6 – пересувний столик - подмости

По висоті захватка ділиться на 2 яруси. Висота кожного ярусу 1,5 м. Облицювальні роботи першого ярусу виконуються з підлоги, другої, - з інвентарних переносних столиків.

Вимоги до підготовлених для облицювання підстав:

- поверхні бетонні і цегельні з повнорозмірними швами повинні мати насічку (поверхні стенів, викладені в пустошовку, не вимагають насічку);

- будь-які поверхні необхідно перед їх облицюванням очистити, промити і перед нанесенням склеювального прошарку водних складів зволожити;

- перед облицюванням в приміщеннях виробити забарвлення стель і площини стенів над облицьовуваною поверхнею.

В межах захватки встановлюються всі рядові плитки, кутові плитки встановлюються після облицювання на всю висоту однієї поверхні стіни. Закінчивши облицювання стіни, ланка виробляє облицювання укосів на цій же захватці, після чого переходить на наступну захватку. Плінтусні плитки встановлюються після пристрою чистої полови в приміщенні. Сортування плиток по розмірах і забарвленнях виконується на дерев'яному верстаку розміром 1600×800×800 мм. Сортування плиток по розмірах виконується за допомогою шаблону.

До металевої або дерев'яної підстави кріпиться металева ступінчаста стійка, дві шпильки для упору плиток. При калібруванні плитку однією гранню упирають в шпильки і, опускаючи на ступінчасту стійку, стежать до якого рівня опуститься плитка. Рівні виконані з міліметровою різницею. Відкалібровані плитки укладаються на ребро в контейнери для перенесення по 50 штук в кожен контейнер.

Розмітка поверхні стенів під облицювання і установка струнних маяків виконується в наступному порядку: виробляється провішування стенів схилом; виносяться відмітки чистої підлоги і встановлюються струнні маяки.

Установка плиток виконується від низу до верху. Нижній ряд плиток встановлюється на дерев'яні рейки, укладені ланкою по відмітках чистої підлоги. Спирається 2-го і всіх подальших рядів виробляється на нижчих ряди. Тильна сторона плиток перед установкою очищається від пилу і змочується мокрою кистю. Розчин на плитки наноситься рівномірним шаром плитковою лопаткою в кількості, достатній для заповнення всього простору між плитками і облицьовуваною поверхнею. Плитка з шаром розчину підноситься до місця установки, обертається у вертикальне положення, притискається до облицьовуваної поверхні.

Шви облицювання мають бути рівними, однакової ширини.

Після облицювання поверхні мають бути очищені від напливів розчину негайно, при цьому поверхні глазурованих плит промиті гарячою водою.

Заповнення швів між плитками виконується поле тверднення розчину, шви заповнюються за допомогою дерев'яної терки, підбитою губчастою гумою, виступаючою за краї терки. Потім на заповнені розчином шви тонким шаром наноситься крейдяне молоко. Після висихання крейда віддаляється спочатку вологим, а потім сухим дрантям.

Обробка ділянки і всієї поверхні інтер'єру облицювальною плиткою різного кольору, фактури, текстури і розмірів повинна вироблятися з підбором всього малюнка поля облицювання відповідно до проекту.


Информация о работе «Проведення облицювальних робіт»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 54187
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 9

Похожие работы

Скачать
25101
4
0

... трудомісткість по об'єкт складає люд/дні. Для фактичного виконання робіт із урахуванням того, що монтажники будуть виконувати денні норми, приймаємо люд/дні, що в середньому буде становити: Тривалість виконання санітарно-технічних робіт приймаємо робочих днів. Тому кількість робочої бригади буде становити: чол. Приймаємо 8чол. 2.3 Визначення cкладу робочої бригади До початку монтажно-збі ...

Скачать
26183
4
2

... призначена для кріплення типових кам'яних та керамічних плиток (глазурованих, теракотових) розміром не більше 30 х 40 см на міцних, стійких до деформації основах, таких як бетон, цементно-вапняна штукатурка. Розчин стійкий на вертикальних поверхнях усередині й зовні будинків. Застосовують у житлово-громадському та промисловому будівництві. Товщина клейового шару має бути не більше 10 мм. У разі ...

Скачать
30982
3
6

... використовують для перевірки вертикальних і горизонтальних поверхонь. Водяний рівень застосовують для перенесення позначки по горизонталі. Рейку-правило використовують для перевірки рівності поверхонь. Облицювання круглих колон мармуровою плиткою Підстави, на які укладається плитка, повинні бути міцними і сухими, а також попередньо очищеними від перешкоджаючих адгезії речовин: жири, масла, ...

Скачать
133393
30
25

... ; 11 - канал конвеєра; 12 - відкрита частина конвеєра; 13,14,15 - вентилятори; 16 - теплообмінник Рисунок 2.6 - Потоково-конвеєрна лінія Буде встановлено 2 потоково-конвеєрних ліній для виробництва плиток для підлоги продуктивністю 400 тис м²/рік. 2.5.11 Розрахунок складу готової продукції При розрахунку складу готової продукції необхідно знати запас виробів, вид упаковки, площу, що ...

0 комментариев


Наверх