5. Виробничий метод

Його особливість в тому, що він базується на очікуваних об'ємах виробництва, а термін корисного використання об'єкту взагалі не враховують.

По виробничому методу місячну суму амортизації визначають як добуток фактичного місячного об'єму продукції (робіт, послуг) і виробничої ставки амортизації. Останню знаходять, поділивши амортизаційну вартість на загальний об'єм продукції, який підприємство планує зробити на даному об'єкті:

 

Св=(Первинна вартість - Ліквідаційна вартість)

:: Плановий об'єм продукції

Тобто місячну норму амортизації можна представити:

Nмісячна = Об'єм продукції за місяць х Св


Приклад 2

Умовимося, що первинна вартість придбаного підприємством автомобіля - 10 тис. грн. Його ліквідаційна вартість - 1 тис. грн. Запланований пробіг транспортного засобу - 90 тис. км. Отже, виробнича ставка - 0,1 ((1000-100):90000). Щомісячну суму нарахованої амортизації відобразимо в таблиці 6.

 

Розрахунок суми амортизації при виробничому методі

Період використання Річна сума амортизації Сума зносу Залишкова вартість
Дата придбання 10000
1 рік 3000 3000*0,1=300 9700
2 роки 2000 2000*0,1=200 9500
3 роки 5000 5000*0,1=500 9000
4 роки 4000 4000*0,1=400 8600
5 років 1000 1000*0,1=100 8500
N місяць n року 3000 3000*0,1=300 1000

Зрозуміло, у виробничому методі сума амортизації, залежить від інтенсивності використання об'єкту ОЗ. Тобто тут сума нарахованої амортизації прямо пропорційна об'єму зробленої продукції (виконаних робіт) і відноситься до змінних витрат. Застосовують такий метод тільки тоді, коли виробничу віддачу того або іншого об'єкту можна встановити достовірно. Доречно буде звернутися до даного методу при амортизації транспортних засобів і виробничого устаткування, яке експлуатують нерівномірно.

6. Податковий метод

Він передбачає нарахування бухгалтерській амортизації згідно пп.8.6.1 Закону про прибуток. Але це зовсім не означає, що для цього підходять всі без виключення положення ст.8. Податковий метод базується тільки на амортизаційних нормах Закону про прибуток.

Тому радимо вам звертатися до податкових норм амортизації тільки на малих підприємствах або тих, де на балансі невелика кількість ОЗ.


Висновок

Для нормального функціонування підприємства необхідно постійно контролювати витрати. Теоретичні знання законив ринку і правил функціонування фірми, дають нам змогу більш коректно впроваджувати закони обліку, для доцільного використання капіталу зарученого у підприємство.

На жаль, не дивлячись на можливість вибору економічно обґрунтованого методу амортизації, більшість підприємств вдаються до податкових ставок. Негативні сторони тут очевидні.

По-перше, використання норм із закону про прибуток у жодному випадку не знижує трудовитрат, як помилково вважають деякі. Адже податкова і бухгалтерська вартість одних і тих же об'єктів найчастіше не однакова, і виходить, будуть різними амортизаційні суми.

По-друге, застосування податкових ставок приводить до спотворення достовірності суми витрат амортизації і залишкової вартості ОЗ. Річ у тому, що мета бух обліку не співпадає з метою податкового. Кожний з них ґрунтується на різних нормативних, законодавчих актах. Перенесення окремих ставок з податкового обліку в бух облік позбавляє останній цілісного підходу.

Дуже часто, ухвалюючи рішення зупинитися на податковому методі, керівництво ігнорує моральне і фізичне старіння ОЗ, терміни реальної експлуатації. Зрозуміло, це не відображає дійсної собівартості готової продукції і реального фінансового положення підприємства.

Також для нормального функціонування кожного підприємства необхідні

оборотні кошти, що є грошовими коштами, використовуваними підприємством для придбання оборотних фондів і фондів звернення.

Раціональне і економне використання оборотних фондів - першочергове завдання підприємств, оскільки матеріальні витрати складають найбільшу частину собівартості продукції. Зниження матеріаломісткості продукції може бути досягнуте різними способами : впровадженням нових технологій, техніка, вдосконалення організації виробництва і праці.

Аналіз ефективності використання оборотних коштів повинен допомогти виявити додаткові резерви і сприяти поліпшенню основних економічних показників роботи підприємства.

Забезпеченість власними оборотними коштами і їх збереження, стан нормованих запасів матеріальних цінностей, ефективність використання банківського кредиту і його матеріальне забезпечення, оцінка стійкості платоспроможності підприємства, є основними показниками, що характеризують фінансовий стан фірми.


Список використаної літератури:

1.    Все о бухгалтерском учете №31(1185) от 28 марта 2006 года;

2.    Все о бухгалтерском учете №55(11332) от 14 июня 2007 года;

3.    Ю.В.Ніколенко «Основи економічної теорії» Київ «Либідь» 1998 р.;

4.    С.В.Мочерний « Економічна теорія » Київ «Академія» 2003р.

5.    И.К. Бирюкова «Бухгалтерский учет в Украине» Киев «Знання» 1998 г..


Информация о работе «Капітал і виробничі фонди підприємства»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 28151
Количество таблиц: 5
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
33070
2
1

... Обчислюються річні суми амортизації як добуток вартості, яка амортизується, і кумулятивного коефіцієнта. При використанні цього методу за першу половину терміну експлуатації основних фондів замортизовується більш як 65% їх вартості. Виробничий метод амортизації передбачає, що річна сума амортизації визначається як добуток фактичного річного обсягу продукції (робіт, послуг) (Qфакт) та виробничої ...

Скачать
160939
27
31

... скидки з рознічної ціни ВИСНОВКИ Результати досліджень теоретичної частини дипломної роботи показують, що на сучасному етапі концентрації суб’єктів підприємницької діяльності у об’єднання спеціалізованих фірм (на прикладі фармацевтичного об’єднання ТОВ “Юніфарма”) актуальним та необхідним є проведення комплексного аналізу ефективності їх історичних форм діяльності в галузях виробництва та реалі ...

Скачать
149356
8
30

... ілі 3 дипломної роботи. РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗМІЩЕННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ В ТОВ „ГІДРОТЕХНІКА” Одним з найбільш ефективних шляхів удосконалення формування та розміщення фінансових ресурсів підприємства є використання різноманітних видів комерційного кредиту. Комерційний кредит можна охарактеризувати як кредит, наданий у товарній формі продавцями покупцям у виді ві ...

Скачать
175478
8
58

... 1. В першому розділі роботи розглянуті теоретичні питання: - сутності бізнес-планування на підприємстві; - основного інструментарію економічного обґрунтування ефективності бізнес –плану підприємства 2. У другому розділі роботи: проаналізована робота ТОВ «ДКБ «РОТЕКС» на внутрішньому ринку упаковки, досліджений його внутрішній потенціал; проаналізовані з застосуванням експертних методів цінові ...

0 комментариев


Наверх