План
Вступ
Розділ 1
Поняття і сутність ринкової поведінки
1.1 Поняття ринкової поведінки
1.2 Розробка даного питання у науковій літературі
Розділ 2
Еволюційний розвиток ринкової поведінки
2.1. Основні теорії моделей ринкової поведінки. Поведінка споживачів
2.2. Основні теорії поведінки підприємств.
Розділ 3
Проблеми і перспективи розвитку ринкової поведінки
3.1. Форми поведінки споживача і підприємця у сучасній економіці України
3.2. Проблеми і перспективи розвитку ринкової поведінки
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Трансформація української економіки обумовила підвищений інтерес суспільства до проблем економічної активності суб’єктів господарських відносин. Відтак перед економічною психологією постає низка актуальних питань, пов’язаних з формуванням економічної свідомості, ставленням до приватної власності як центральної категорії економіко-психологічного аналізу господарської діяльності в соціумі, вивченням тенденцій зміни поведінки під впливом ринкових перетворень. Зокрема, вчені зосереджують увагу на такому феномені, як економічна свідомість – системній складовій свідомості, найвищому рівні психічного відображення економічних відносин суспільно розвиненою людиною . Економічна свідомість тісно пов’язана з економічною поведінкою, оскільки є раціональною основою її суб’єктивних механізмів.
Проблеми ринкової поведінки доцільно аналізувати з врахуванням особливостей економічних реалій. А це дозволяє розглядати економічну діяльність у таких аспектах :
ринок: поведінка споживача;
бізнес: поведінка підприємця;
У даній роботі ми окладно розглянемо тему «Еволюційний розвиток ринкової поведінки».
Мета роботи: розглянути поняття і сутність ринкової поведінки, дослідити основні фактори, що впливають на суб'єктів ринку, розглянути основні теорії і форми ринкової поведінки і дослідити її еволюційний розвиток.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
Визначити методи і напрями дослідження;
Зібрати необхідну інформацію;
Розглянути поняття і сутність ринкової поведінки;
Дослідити еволюційний розвиток ринкової поведінки;
Проаналізувати проблеми і перспективи розвитку ринкової поведінки;
Систематизувати інформацію;
Написати роботу.
При написанні роботи автор використовував наступні джерела:
Наукова і науково-популярна література;
Довідкова і енциклопедична література;
Статті, монографії, автореферати дисертацій;
Публікації ЗМІ;
Статистична інформація.
Предмет дослідження: ринкова поведінка.
Об'єкт дослідження: еволюційний розвиток ринкової поведінки.
При написанні роботи використовувались наступні методи дослідження:
Порівняльний аналіз;
Аналіз першоджерел інформації;
Теоретичний наліз.
Актуальність проблеми. У ринковій економіці існує ціла низка проблем, які за певних причин не розглядаються економічною теорією. Однією з них є ринкова поведінка, її форми і еволюційний розвиток. Через це теоретичні дослідження цього питання мають надзвичайно важливе значення для того, щоб застосовувати отримані результати у практичній діяльності.
Теоретичне значення роботи полягає у дослідженні ринкової поведінки.
Практичні результати роботи можна застосовувати з метою удосконалення взаємодії попиту і пропозиції.
Розділ 1
Поняття і сутність ринкової поведінки
1.1. Поняття ринкової поведінки
Перш за все, розглянемо поняття ринкової поведінки. Це дуже важливий етап, оскільки тільки із розумінням самої суті предмета ми можемо повно і ґрунтовно його дослідити. А головна суть міститься саме у визначенні поняття.
Отож, ринкова поведінка — це образ, спосіб, характер економічних дій громадян, працівників, керівників, виробничих колективів в тих або інших умовах економічної діяльності, що складаються, житті.
Теорія споживчої поведінки може бути корисною в двох формах.
Консультант, обізнаний теорію і специфічну ділянку практики, може розробити рекомендації для вдосконалення, наприклад, виробництва товарів або торгівлі.
Практик, що вивчав теорію, використовує її як поштовх до роздуму над власною щоденною діяльністю на дуже вузькому і специфічному секторі ринку.
Тому на сьогодні важливою проблемою є не те, щоб дати ради практикам, як працювати, а те, щоб розширити їх кругозір, що дозволить їм самим розробляти якісніші технології. Крім того, лише теоретично підкований практик здатний грамотно поставити завдання перед консультантом, скористатися його потенціалом.
Діяльність будь-якої фірми розгортається в постійно змінній економічній ситуації. Залежно від галузі, ринку, державного регулювання фірми виявляється в умовах тієї або іншої ринкової моделі в чистому вигляді або в змішаних формах.
Моделлю поведінки фірми є набір відповідей на сукупність питань:
1. Чи слід виробляти?
2. Якщо так, то в яких кількостях?
3. На який прибуток можна розраховувати? Який збиток доведеться покривати?
Відповіді даються стосовно тієї конкретній ринковій ситуації, в якій діє фірма: (чиста) конкуренція, монополія, монополістична конкуренція, олігополія. Моделювання є одним з найважливіших методів вивчення економічних явищ, особливої значущості воно набуває в умовах невизначеності і риски, чим характеризується ринкова кон'юнктура перехідного періоду економіки України. Залежність діяльності, фірми від зовнішніх умов визначає основну особливість її функціонування, тому важливо знати стан економіки, стратегію і тактику і економічних реформ, що проводяться в країні.
... про час купівлі часто визначається цілим рядом факторів, Приміром. ви можете купити товар швидше, якщо одна з марок, якій ви віддаєте перевагу наявна у продажу або якщо її виробник пропонує знижку. Поведінка споживача після купівлі Останній етап процесу прийняття рішення про купівлю - це поведінка споживача після купівлі, тобто порівняння споживачем придбаного товару зі своїм и надіями чи споді ...
... ідного продукту, а й у відтворенні фізичних і духовних сил працівника, розширенні його знань, розвитку навичок, умінь, здібностей до саморегуляції і творчості[6, с.150]. Трудова поведінка – це індивідуальні та групові дії, що вказують спрямованість та інтенсивність реалізації людського фактору у виробничій організації. Це регульований комплекс дій, вчинків працівника, пов’язаних із співпаданням ...
... наслідків є реакція держави на результати правової поведінки у вигляді заохочення, стимулювання, охорони соціальне корисних вчинків чи застосування заходів юридичної відповідальності за шкідливі дії. Правова поведінка є одним із видів юридичних фактів, тих конкретних життєвих обставин, з якими норми права пов'язують виникнення, зміну чи припинення правових відносин. У цьому випадку правова повед ...
... соціальне явище, виражене в масових формах людської діяльності, не відповідних офіційно встановленим або фактично склалися в даному суспільстві нормам (стандартам, шаблонам). В першому значенні девіантна поведінка переважно предмет вивчення психології, педагогіки, психіатрії. В другому значенні – предмет соціології і соціальної психології. Зрозуміло, таке дисциплінарне розмежування відносно і ...
0 комментариев