2. Визначити механізм коректування цін у майбутньому з урахуванням стадій життєвого циклу товару й інфляційних процесів.
Підприємство застосовувало систему знижок, але вони економічно не були обґрунтовані: не стимулюють збут, не заощаджує витрат споживача.
Я вважаю, що ВАТ "Скарлетт" необхідно застосувати у своїй діяльності 2-і функціональні знижки:
ü це дилерська знижка;
ü знижка на гарантійне сервісне обслуговування.
Знижка на гарантійне сервісне обслуговування повинна надаватися організаціями, що торгують нашою продукцією, з якими підписані договори про сервісне обслуговування продукції ВАТ "Скарлетт" і виконуючими його.
Діяльність виробника будь-яких виробів приречена на невдачу, якщо не організований належним чином високоякісний сервіс - це неодмінна умова ринкового успіху товару на конкурентному ринку. Однак організовувати власну сервісну мережу виявиться дуже дорого. Сервіс завжди збитковий. Європейським досвідом був виявлений середній % від вартості продукції, що необхідний для проведення різних типів ремонту. Ця цифра була виявлена з обліком середнього % шлюбу й досвідченим спостереженням. Даний відсоток, з урахуванням стимульованої надбавки, становить 2-а % від вартості продукції. Саме такого % дотримується ВАТ "Скарлетт" і багато основних виробників побутової техніки. Стає питання, чому не організувати дану роботу з фактичних витрат. Відповідь проста - підуть постійні приписки й т.п., що зможе "розорити завод".
Дилерська знижка - яскравий приклад функціональної знижки. За дилерським договором він зобов'язаний проводити маркетингові дослідження на обслуговуючому їм ринку й надавати її у відділ маркетингу ВАТ "Скарлетт". По тім же договорі він зобов'язаний проводити часткову рекламу нашої продукції в пресі й на місцевому телебаченні. Така ситуація дозволяє уникнути компанії витрати на проведення цих робіт. Дилерська знижка становить 2-а % від загальної вартості закупленої продукції.
ВАТ "Скарлетт" повинна також використати й об'ємну знижку, що полягає в тім, що якщо дилер вибирає щомісяця якийсь певний обсяг товару, то він одержує додаткову знижку, однак така знижка не працює якщо попит вище пропозиції, тому що підприємство не в змозі в даній ситуації виділити кожному дилерові необхідний обсяг прасок через обмеженість виробничих потужностей. Але як тільки пропозиція починає перевищувати попит, те дана знижка повністю себе виправдує, тому що стимулює дилерів до більших обсягів покупок.
Я думаю, що дана знижка цілком себе виправдає, тому що коли попит вище пропозиції, то дилери будуть активно купувати продукцію й без знижок.
В 2004 році ВАТ "Скарлетт" для збільшення збуту поставило своєю метою проведення рекламної кампанії в російських засобах масової інформації, а так само з 1 квітня 1999 року вело нове положення "Система базових цін і знижок на продукцію ВАТ "Скарлетт" для залучення нових клієнтів (див. Додаток 3).
ВИСНОВОК
Таким чином, в умовах ринку ціноутворення є складним процесом, підданим впливу багатьох факторів. Вибір загальної орієнтації в ціноутворенні, підходів до визначення цін на нові й вироби, що випускають уже, надавані послуги з метою збільшення обсягів реалізації, товарообігу, підвищення рівня виробництва, максимізації прибутку й зміцнення ринкових позицій фірми здійснюється в рамках маркетингу. Установлення ціни ‑ один з важливих елементів маркетингу, що прямо впливає на збутову діяльність, оскільки рівень і співвідношення цін на окремі види продукції, особливо на конкуруючі вироби, впливають на обсяги чинених клієнтами закупівель. Від цін багато в чому залежать реальні комерційні результати, а вірна або помилкова цінова політика впливає на положення фірми на ринку.
У даній курсовій роботі були розглянуті основні положення ціноутворення. Ціноутворення для всіх підприємств є одним з найважливіших і найбільш складних питань. Я вважаю, що дане питання цікаве не тільки з позиції одержання прибутку й виживання на ринку даного підприємства, але й важливим при визначенні пріоритетів у технічній політиці в цілому.
У цей час, в умовах переходу до ринкових відносин, важливо розуміти важливість роботи з вироблення правильної цінової стратегії, тому що кустарні методи, відношення до ціни як до рахункової одиниці не можуть гарантувати благополуччя підприємства.
Ціна була й залишається найважливішим критерієм прийняття споживчих рішень. Для держав з невисоким рівнем життя, для бідних верств населення, а також стосовно до товарів масового попиту це характерно. Але за останнім часом одержали широкий розвиток інші, нецінові фактори конкуренції. Проте, ціна зберігає свої позиції як традиційний елемент конкурентної політики. робить дуже великий вплив на ринкове положення й прибуток підприємства.
Разом з тим, цінова політика багатьох фірм нерідко виявляється недостатньо кваліфікованою. Найбільше часто зустрічаються наступні помилки: ціноутворення надмірно орієнтоване на витрати; ціни слабко пристосовані до зміни ринкової ситуації; ціна використається без зв'язку з іншими елементами маркетингу; ціни недостатньо структуризуються по різних варіантах товару й сегментам ринку. Дані недоліки викликані багато в чому спадщиною планової економіки, коли ціни визначалися директивною або тільки на основі витрат, недостатністю знань керівників в області маркетингу. Тому дуже важливим представляється використання розроблених маркетингових підходів. Відповідно до сучасної концепції маркетингу й ведення бізнесу, будь-який економіст або менеджер на підприємстві торгівлі повинен мати певний тип мислення для прийняття найбільш адекватних ділових рішень. Якщо ви економіст, і, вирішуючи завдання ціноутворення, нерідко задаєте собі питання: "Яку ціну нам треба встановити, щоб покрити витрати й дістати гарний прибуток?", те про те, що ви дотримуєтеся якої-небудь цінової політики не може бути й мови. Порушувати питання потрібно інакше: "Які витрати ми можемо собі дозволити, щоб дістати прибуток при тих ринкових цінах, яких ми можемо домогтися?". А кожний продавець повинен вирішити завдання: "Як переконати покупця, що ціна нашого товару відповідає тій цінності, що він для нього представляє?" Торговельна фірма може бути впевнена у своєму успіху, тільки якщо проводить самостійну, активну маркетингову (у тому числі цінову - як її складову) політикові, реалізує цінову стратегію - динамічну, що оперативно реагує на ринкові зміни. Розробка самостійної цінової стратегії - постійно відтворений процес. Цінова стратегія повинна перевірятися на основі фактично досягнутих результатів і при необхідності коректуватися.
Список літератури.
1. "Про підприємництво": Закон України від 7 лютого 1991 р. № 698-ХІІ.
2. "Про господарські товариства": Закон України від 19 вересня 1991 р. № 1576-ХІІ.
3. "Про ціни і ціноутворення": Закон України від 3 грудня 1990 р. № 507-ХІІ.
4. Про податок на додану вартість": Закон України від 3 квітня 1997 р. № 168/97-ВР.
5. "Про єдиний митний тариф": Закон України від 5 лютого 1992 р. № 2097-ХП.
6. Цацулин А.Н. Ціноутворення в системі маркетингу.-М.: ИИД "Филинъ", 2000.-296 с.
7. Зав'ялов П.С. Маркетинг у схемах, малюнках, таблицях: Учеб. посібник. М.: ИНФРА-М, 2000.-496 с.
8. Як продати Ваш товар на зовнішньому ринку: Довідник/ Під ред. Ю.А.Савинова.-М.: Думка, 2001.-364 с.
9. Маркетинг: Учебн. Під ред. А.И. Романова. М.: Банки й біржі. ЮНИТИ, 2003.-560с.
10. Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності підприємства.М.:Внешторгиздат, 2001.-153 с.
11. Ноздрева Р.Б., Цигичко Л.И. Маркетинг: як перемогти на ринку. М.:Фінанси й статистика, 2001.-256 с.
12. Хруцкий В.Е., Корниев И.В. Сучасний маркетинг: Настільна книга по дослідженню ринку: Учеб. Посібник. М.: Фінанси й статистика, 1999.-528с.
13. Липсиц И.В. Комерційне ціноутворення: Підручник. - М.: Видавництво БЕК, 2000.
14. Слєпньова Т.А., Яркин Е.В. Ціни й ціноутворення: Навчальний посібник. - М.: Инфра-М, 2001.
15. Шнаппауф Р.А. Практика продажів: Довідковий посібник. - М.: АТ "Интерэксперт", 2000.
16. Чубаков Г.Н. "Стратегия ценообразования в маркетинговой политики предприятия", М. Инерра - М.
17. Пунин Е.И. "Маркетинг, менеджмент и ценообразование на предприятиях." М.: Международные отношения. 1993 - 112 с.
18. В.В. Герасименко. "Ценовая политика фирмы" - М. Финстантинформ 1995.
19. Видяпин В.И., Данько Т.П., Слепов В.А. "Предпринимательство: маркетинг и цены" Учебное пособие. - М.: из-во Рос. экон. акад., 1992 - 130с.
20. Зайцев И. Л. "Экономика промышленного предприятия". – М.: Инфра-М, 1998.
21. Уткин Э.А. "Цены. Ценообразование. Ценовая политика". – М., 1997
22. Салимжанова И.К. "Цены и ценообразование"./ Под ред. – М.: "Финстатинформ", 2001
23. Калита Н.С.,Спицына Т.Ю., Кожуховский К.Л., Цена и ценообразование . Состояние, проблемы, перспективы.- К.: Выща школа, 1988.
24. Корниенко В.Т. Цена и народное потребление. - М.: Знание,1963.
25. Примак Т. О. Економіка підприємств.-К.: МАУП,1999.
26. Бойчак І. М., Харів Н.С., Хопчан М.І. Економіка підприємств.- Л.: Сполом, 1999.
27. Бороздин Ю.В. Ценообразование и потребительская стоимость продукции. - М. : Экономика, 1975 .
28. Варга В.У. Деньги и цены. Мировая економика и международные отношения.-№ 12- 1992.
29. Васильева Н.С., Козлова Л. И. Формирование цены в рыночных условиях. - М.: Бизнес, 1995.
30. Волков О.И. Экономика предприятия . - М.: Инфра, 1999.
Додаток А
Схема експортної калькуляції праски "Мрія":
Додаток Б
ПОЛОЖЕННЯ
"Система базових цін і знижок на продукцію ВАТ "Скарлетт" "
1.Ціль
- Забезпечення запланованого обсягу продажів і одержання планового прибутку від продажу продукції.
- Створення єдиної системи ціноутворення й надання знижок для всіх клієнтів.
- Створення дилерської мережі на всіх ринках, що цікавлять, що забезпечує стійкий збут продукції заводу.
2.Ціни
Ціна реалізації прасок "Мрія" установлюється, виходячи з базової ціни, що представляє покупцеві затвердженого розміру знижок. Ціна реалізації не повинна бути нижче планового рівня ціни. Валюта платежу визначається умовами договору.
Базовою ціною є планова ціна, збільшена на максимальний розмір знижок (відповідно до Положення про "Систему базових цін і знижок.").
Планова ціна розраховується з урахуванням одержання планового рівня рентабельності на планований період.
Планові й базові ціни згоджуються заступником генерального директора по економіці й фінансам, заступником генерального директора по маркетингу й виробництву й затверджуються генеральним директором.
3.Покупці
Покупці продукції ВАТ "Скарлетт" мають наступну класифікацію:
1. Покупець - юридична особа, що здобуває продукцію заводу не щомісяця, або щомісяця, але не менш 100 одиниць продукції на місяць, або не здійснює сервісне обслуговування продукції заводу.
2. Постійний покупець - покупець, що здійснює регулярні щомісячні закупівлі продукції заводу для реалізації кінцевим покупцям на погодженій із заводом території з організацією сервісного обслуговування, що працює із заводом безупинно не менш 3-х місяців і здійснюючу щомісячну закупівлю не менш 100 одиниць продукції.
3. Дилер - постійний покупець, що виконує наступні умови:
ü регулярна щомісячна оптова закупівля продукції з метою реалізації через власну торговельну мережу на обговореній у дилерському договорі території;
ü середньомісячна закупівля не менш 250 одиниць продукції протягом не менш 6-ти місяців;
ü самостійно або силами своїх партнерів виконуючий:
1. гарантійне обслуговування реалізованої продукції;
2. передпродажну підготовку продукції;
3. проведення рекламних заходів;
4. обмін інформацією із заводом по ринку, на якому він працює;
5. передачу на завод інформації про стан якості виробленої заводом продукції;
6. іншу роботу, обговорену в "Положенні про дилера".
4.Знижки
4.1. Знижка за передоплату.5%
Представляється всім покупцям за умови попередньої оплати.
4.2. Об'ємна знижка.7%
Об'ємна знижка надається дилерам і постійним покупцям, розраховується й надається на квартал.
На 1 квартал поточного року об'ємна знижка розраховується, виходячи із середньомісячної закупівлі за попередній рік. На 2,3,4 квартали дана знижка розраховується виходячи із середньомісячної закупівлі з початку року.
Для разових покупців об'ємна знижка надається на один місяць і розраховується по обсязі покупки попереднього місяця.
Розмір знижки залежно від обсягу закупівлі
У штук на місяць | Розмір знижки для дилерів і постійних покупців, % | Розмір знижки для разових покупців, % |
100-250 | 1 | 1 |
251-300 | 2 | 1 |
301-450 | 4 | 2 |
451-650 | 5 | 2 |
651-950 | 6 | 3 |
951-1490 | 6,5 | 3 |
1491 і більше | 7 | 4 |
4.3. Знижка за проведення гарантійного обслуговування.2%
Дана знижка поширюється на дилерів, постійних покупців і покупців при наявності діючого договору на гарантійне обслуговування.
В ув'язненому з покупцем договорі передбачаються зобов'язання покупця по виконанню гарантійного обслуговування продукції ВАТ "Скарлетт".
У межах надаваної знижки покупець здобуває за свій рахунок необхідні для гарантійного обслуговування запасні частини й комплектуючі й надає звіт у встановленій формі про їхнє використання.
Центр сервісу здійснює контроль над організацією гарантійного обслуговування виробів, реалізованих покупцем, і при незадовільній роботі може давати пропозиції (вказівки) відділу маркетингу про припинення надання знижки на гарантійне обслуговування, наприклад, у випадку не надання звітів.
4.4. Знижка за виконання середньомісячної квоти продажів.3%
Дана знижка надається тільки дилерам, починаючи із другого місяця дії дилерського договору за умови 100% вибірки середньомісячної квоти продажів за попередній місяць. За умови зриву поставки з вини заводу знижка зберігається.
4.5. Дилерська знижка.3%
Дана знижка надається тільки дилерам.
Знижка надається на перші три місяці дії дилерського договору в розмірі 3%, а потім розраховується на наступні три місяці. Якщо за три місяці закуплено 80% і більше середньомісячної квоти продажів, то надається знижка в розмірі 3%. Якщо обрано менш 80%, то знижка надається в розмірі 1,5%.
4.6. Знижка за зміст складу відповідального зберігання.2%
Дана знижка надається за умови продажу продукції зі складу відповідального зберігання.
4.7. Спеціальні знижки
В окремих випадках за пропозицією відділу маркетингу постійним покупцям і дилерам можуть бути надані спеціальні знижки: територіальні, сезонні, за просування нових товарів на ринки збуту й інших.
Дозвіл на надання спеціальних знижок видає генеральний директор шляхом оформлення відповідної письмової резолюції із вказівкою розміру знижки й сфери її дії.
На підставі даної системи знижок загальний розмір знижок для кожного покупця розраховується щомісяця, згодується й візується заступником генерального директора по маркетингу, заступником генерального директора по економіці й фінансам і затверджується генеральним директором.
ДОДАТОК В
Форми регулювання процесу ціноутворення
Форми | Ринкова саморегуляція | Суб'єктивне регулювання |
| |||
Державне регулювання ціноутворюючих факторів | Захист інтересів окремих соціальних груп |
| ||||
Опосередковане | Адміністративне |
| ||||
Усунення диспаритету | Поиту іпропозиції |
| ||||
Цільові установки | Забезпечення вільної конкуренції | Підтримка паритетності розвитку економічних суб'єктів, що створює передумови конкуренції | Реалізація пріоритетів держави | Реалізація прворитетів окремих груп | ||
Методи | Вільне формування доходів | Методи бюджетного реулювання | Стимулювання зростання доходів | Нормування заробітної плати | Реалізація пріоритетів окремих груп |
|
Конкурентне товарне вир-во | Обмеження монопольної поведінки | Методи кредитно-грошового регулювання | Директивне встановлення цін | Штучне обмеження доходів |
| |
Лібералізація внутрішньої торгівлі | Держзамовлення, дотації для окремих галузей | Стимулювання інвестицій | Нормування матеріальних витрат | Підтримка природних монополій |
| |
Лібералізація зовнішньо-економічих відносин | Митне регулювання | Розширення ринків збуту | Нормування прибутку і рентабельності | Протекцінізм |
| |
Паритетність розвитку всіх секторів економіки | Пільги, що елімінують диспаритет | Стимулювання розширення споживчого попиту | Нормування амортизації | Обмеження зовнішньої торгівлі |
| |
Фіскальне оподаткування | Регулююче оподаткування | Стимулбюче оподаткування | Регулююче оподаткування | Лобіювання інтересів економічних суб'єктів |
|
... ікативна модель дає неточні результати. У процесі побудови моделі виконують числову оптимізацію параметрів адаптації в межах [0; 1]. РОЗДІЛ 3 СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ ЦІН НА ПРОМИСЛОВУ ПРОДУКЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 3.1 Статистичний аналіз цін виробників промислової продукції у Львівській області У Львівській області індекс цін виробників промислової продукції у 2007 році ...
... в 2005 р. почала погіршуватися. За сім місяців зростання ВВП становило 5,7 % (в 2004 р. - 7,1 %), приріст промислового виробництва - 4,1 % (в 2004 р. -6,1 %), інфляція - 11 %. 4. Китайський варіант перехідної економіки 4.1 Загальна характеристика та основні підсумки трансформаційних процесів в Китаї Соціально-економічні реформи в Китаї почалися в 1978 р. - суттєво раніше, ніж в інших ...
... (діють на всій митній території України), до яких можна застосувати всі засоби митного контролю. Порядок розміщення товарів у конкретному митному режимі свідчить про те, що кожний митний режим має свою внутрішню структуру, яка є складною, що й обумовлює різні характеристики, підходи при його дослідженні. Таким чином, вирішення цього завдання ще потребує свого вираження. До прийняття нового МК ...
... напругою до 1000 ВС. Забезпечені пристроями, що забезпечують вільне відкриття і закриття простим рухом руки. Експлуатація при температурі від -20 до +50 С. 2 Загальна характеристика підприємства Комунальне підприємство Сумської обласної ради «Підприємство виробничо-технологічної комплектації» 42305 Сумська область , смт. Степанівка вул. Центральна 49/1 2.1 Про створення «ПВТК» ...
0 комментариев