МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Фінансовий факультет
Кафедра фінансів
Допускаю до захисту:
_________________________
/зав. кафедри фінансів,
к.е.н., доц. Мартюшева Л. С./
МАГІСТЕРСЬКА ДИПЛОМНА РОБОТА
ОРГАНІЗАЦІЯ ТА АНАЛІЗ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 8.050104 – фінанси
Керівник дипломної роботи,
к.е.н., доцент кафедри фінансів А. В. Доронін
Керівник дипломної роботи,
ст. викладач кафедри фінансів М. М. Берест
Консультант з охорони праці
та техніки безпеки,
ст. викладач кафедри БЖДЛ Ф. В. Мусіяченко
Студентка 5 курсу, 4 групи Ж. О. Бєлоконь
Харків – 2009
ЗМІСТ
Вступ
1. Теоретичні основи організації та аналізу інвестиційної діяльності підприємства
1.1. Загальна характеристика інвестиційної діяльності підприємств
1.2. Економічна ефективність інвестицій
1.3. Особливості інвестування промисловості
Висновок до розділу 1
2. Аналіз фінансового стану підприємства
2.1. Характеристика виробничо-господарської діяльності ТОВ «Хартеп»
2.2. Експрес-аналіз фінансової звітності підприємства
2.3. Аналіз ліквідності та фінансової стійкості підприємства
2.4. Аналіз використання інвестиційного потенціалу підприємства
Висновок до розділу 2
3. Методичні підходи до вибору об’єктів інвестування для ТОВ «Хартеп»
3.1. Структурно-функціональна модель процесу організації інвестиційної діяльності підприємства
3.2. Методичний підхід до вибору оптимального варіанту фінансового інвестування на основі розрахунку ефективної відсоткової ставки
3.3. Методичний підхід до оцінки ефективності інвестування коштів
Висновок до розділу 3
4. Охорона праці на ТОВ «Хартеп»
Висновок
Перелік використаної літератури
Додатки
ВСТУП
У сучасному світі різноманітних і складних економічних процесів і взаємовідносин між громадянами, підприємствами, фінансовими інститутами, державами на внутрішньому та зовнішньому ринках гострою проблемою є ефективне вкладення капіталу з метою його збільшення, тобто інвестування. Економічна природа інвестицій обумовлена закономірностями процесу розширеного відтворення і полягає у використанні частини додаткового суспільного продукту для збільшення кількості і якості всіх елементів системи продуктивних сил суспільства. Всі інвестиційні складові формують, таким чином, структуру засобів, що безпосередньо впливає на ефективність інвестиційних процесів і темпи розширеного відтворення.
Потреба у здійсненні інвестиційної діяльності може бути продиктована різними факторами, проте найбільшою мірою поширеним є інвестування, що зумовлює стратегію зростання. Інвестиції в даному контексті є неодмінною умовою виходу на якісно новий рівень, що забезпечує продовження старих конкурентних переваг або створення нових. Крім того, інвестиції затребувані в ряді антикризових заходів.
В якості альтернативи інвестицій в основний капітал можна виділити фінансові інвестиції, однак не настільки поширені у зв'язку з відсутністю у організацій великого обсягу тимчасово вільних грошових коштів. У випадку, коли фінансові вкладення носять систематичний характер, організація потрапляє під дію законодавства щодо регулювання фінансових ринків з усіма відповідними наслідками і обмеженнями.
Так як основною метою інвестиційної діяльності є забезпечення реалізації найбільш ефективних форм вкладення капіталу, спрямованих на розширення економічного потенціалу підприємства, важливим аспектом, що характеризує проблематику інвестиційної діяльності, є адекватна оцінка економічної ефективності інвестиційних проектів. При цьому проблема прийняття рішення про інвестиції полягає в оцінці плану передбачуваного розвитку подій з точки зору того, наскільки зміст плану та ймовірні наслідки його здійснення відповідають очікуваного результату. Практика інвестиційного аналізу свідчить про наявність численних підходів до оцінки інвестиційних проектів. Безліч підходів до певної міри не дозволяє судити про точності оцінки за допомогою будь-якого методу окремо, що зумовлює необхідність комбінування підходів і методів з метою найбільш адекватного аналізу передбачуваного проекту інвестування.
Процес інвестування відіграє важливу роль в економіці будь-якої країни. Інвестування в значній мірі визначає економічне зростання держави, зайнятість населення і становить суттєвий елемент бази, на якій грунтується економічний розвиток суспільства. Тому проблема, пов’язана з ефективним здійсненням інвестування, заслуговує серйозної уваги.
Значення аналізу для планування та здійснення інвестиційної діяльності дуже важливо. При цьому особливу важливість має попередній аналіз, який проводиться на стадії розробки інвестиційних проектів і сприяє прийняття розумних і обгрунтованих управлінських рішень.
Досить часто підприємство стикається з ситуацією, коли є ряд альтернативних (взаємовиключних) інвестиційних проектів. Природно, виникає необхідність у порівнянні цих проектів і виборі найбільш привабливих з них за будь-якими критеріям.
Головним напрямком попереднього аналізу є визначення показників можливої економічної ефективності інвестицій, тобто віддачі від капітальних вкладень, які передбачені по проекту. Як правило, в розрахунках приймається до уваги тимчасової аспект вартості грошей.
Науковий інтерес до проблеми інвестиційної діяльності організацій досить великий, про що свідчать численні публікації в наукових і науково-практичних виданнях. Слід зазначити, що внесок у розробку даної проблеми вносять як вітчизняні, так і зарубіжні вчені та практики. Так, теоретичною основою дослідження стали розробки, концепції і гіпотези, обгрунтовані і представлені в сучасній економічній літературі таких вчених як Бень Т., Бланк І. А., Гриньова В. М., Ковалев В. В., Коюда В. О., Коюда О. П. та інших.
Актуальність цієї роботи обумовлена, з одного боку, великим інтересом до даної теми в сучасній науці, з іншого боку, її недостатньою розробленістю. Розгляд питань, пов'язаних з даною тематикою носить як теоретичну, так і практичну значимість.
Висока значимість і недостатня практична розробленість даної проблеми визначають новизну даного дослідження.
В умовах ринкової економіки можливостей для інвестування багато. Разом з тим обсяг фінансових ресурсів, доступних для інвестування, у будь-якого підприємства обмежений.
Сказане вище дозволяє зробити висновок про актуальність означеної теми дослідження. Виходячи з наукової та практичної актуальності теми і спираючись на результати вивчення окремих її аспектів у світовій та національній економічній літературі, метою цієї роботи є дослідження критеріїв, яким треба приділити увагу при плануванні інвестиційної діяльності.
Поставлена мета розкривається через наступні завдання:
розглянути сутність інвестицій як економічної категорії;
проаналізувати теоретичні підходи до оцінки економічної ефективності інвестиційної діяльності;
оцінити майновий стан і фінансовий стан ТОВ «Хартеп».
Об'єктом дослідження виступає процес здійснення інвестиційної діяльності на підприємстві ТОВ «Хартеп». В якості предмета дослідження розглядається аналіз інвестиційної діяльністі та особливості її організації на вказаному підприємстві.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хартеп», з використанням даних якого виконувалась робота, створено на базі однодумців в 2000 році.
ТОВ «Хартеп» – багатопрофільне підприємство, основний напрямок діяльності – поставка автоматизованих систем контролю й обліку енергоресурсів (автоматизованих інформаційно-вимірювальних систем) (АСКУЄ (АІВС)), оперативно-інформаційних комплексів й автоматизованих систем диспетчерського керування (ОІК АСДУ), автоматизованих систем керування технологічними процесами (АСК ТП), автоматизованих систем розрахунків зі споживачами за енергоресурси (біллінг) (АСРС), корпоративних і локальних мереж, виробництво промислового устаткування власної розробки для вище перерахованих систем та інше.
За результатами проведеного дослідження у червні 2009 р. подана до друку у фахове видання «Бизнес Информ» стаття "Теоретические подходы к управлению рисками в инвестиционной деятельности" та подана до фахового журналу "Управління розвитком" стаття «Структурно-функціональна модель процесу організації інвестиційної діяльності підприємства».
... учету в расчетах эффективности, если при разных значениях этих факторов затраты и результаты по проекту существенно различаются. 2. Модель формирования оптимального портфеля инвестиций предприятия. Формирование инвестиционного портфеля давно вызывает интерес ученых-экономистов с точки зрения создания оптимального портфеля по соотношению доходности и риска. Рассмотрим существующие подходы к ...
... проблемы с поставками сырья из-за границы – возникнет проблема с поиском новых клиентов, которые смогут поддерживать необходимый ассортимент, количество и качество сырья. 3.2 Мероприятия по совершенствованию инвестиционной деятельности предприятия На основании проведенного анализа предлагаю следующие изменения в инвестиционный проект предприятия: 1. Создание собственного WEB-сайта предприятия ...
... том, что рассматриваемое в данном проекте предприятие ООО «ЛесКо» имеет реальную возможность занять определенную нишу на данном рынке, при имеющейся достаточной для производства сырьевой базе. 3. анализ инвестиционной деятельности предприятия ООО «ЛесКо» 3.1 Организационно-экономическая характеристика предприятия ООО «ЛесКо» Общество с ограниченной ответственностью «ЛесКо» создано в 2001 ...
... , отражающих часто не только разные точки зрения научных исследований, но и меняющиеся во времени позиции государственных органов. Анализ инвестиционной привлекательности предприятий. 1. Составление рейтингов предприятий отрасли народного хозяйства по инвестиционной привлекательности. Не ставя себе задачу определить наиболее верный метод диагностики, я рассмотрел несколько вариантов, ...
0 комментариев