2.1 Складові інформаційної технології
Такі технологічні поняття, як норма, норматив, технологічний процес, технологічна операція і т.п., можуть застосовуватись і в інформаційній технології. Перш ніж розбирати ці поняття в технології, в тому числі і в інформаційній, завжди слід починати з визначення цілі.
Потім потрібно:
· провести структурування усіх можливих дій, які приводять до цілі,
· вибрати програмний інструментарій.
Рис. 2.1. Представлення інформаційної технології у вигляді ієрархічної структури
2.2 Рівні технологічних процесів переробки інформації
Можна виділити наступні рівні технологічного процесу переробки інформації:
· 1-й рівень – це рівень, де реалізуються порівняно тривалі технологічні процеси, які складаються з операцій і дій наступних рівнів. Поняття етапу інформаційної технології розглянемо на прикладі.
Наприклад, як слід розуміти етап інформаційної технології? Так, технологія створення шаблона форми документа в середовищі текстового процесора Word ХХ. складається з наступних етапів:
Етап 1 - створення постійної частини форми у вигляді текстів і таблиць;
етап 2 - створення постійної частини форми у вигляді кадру, де розміщують рисунок;
етап 3 - створення змінної частини форми;
етап 4 – захист і збереження форми.
· 2-й рівень інформаційної технології – це рівень операції , в результаті виконання яких буде створено конкретний об’єкт в вибраному на 1-му рівні програмному середовищі. Поняття операції інформаційної технології теж розглянемо на прикладі.
Наприклад: як слід розуміти операцію інформаційної технології?
Розглянемо етап 2 технології створення постійної частини форми документа у вигляді кадру в середовищі текстового процесора Word ХХ.0. Він складається з наступних операцій:
- операція I - створення кадру;
- операція 2 - налагодження кадру;
- операція 3 - впровадження в кадр рисунка.
· 3-й рівень інформаційної технології – це рівень дії. Його розглядають - як сукупність стандартних для кожного програмного середовища прийомів роботи, які приводять до виконання поставленої у відповідній операції цілі. Кожна дія змінює вигляд екрана. Для більш чіткого уявлення про поняття дії в інформаційній технології, звернемось до прикладу.
Наприклад: як слід розуміти дію інформаційної технології?.
Розглянемо операцію 3 - впровадження в кадр рисунка в середовищі текстового процесора Word ХХ.0. Вказана операція складається з наступних дій:
Ñ дія 1 - встановлення курсору в кадрі;
Ñ дія 2 - виконання команди Вставка, Рисунок;
Ñ дія 3 - встановлення значень параметрів в діалоговому вікні
· Нарешті, 4-й рівень інформаційної технології –це рівень елементарних операцій по управлінню мишкою і клавіатурою. Звернемося до прикладу елементарної операції інформаційної технології.
Наприклад: як слід розуміти елементарну операцію інформаційної технології?
Це може бути введення команди, натискання правої кнопки миші, вибір пункту меню і т.п.
Тут необхідно розуміти, що освоєння інформаційної технології і подальше її використання повинні зводитись до того, що:
· Спочатку потрібно оволодіти набором елементарних операцій, кількість яких обмежена..
· З цього обмеженого числа операцій в різних комбінаціях складається дія,
· З дій, також в різних комбінаціях, складаються операції,
· Останні визначають той або інший технологічний етап.
· Сукупність технологічних етапів утворює технологічний процес (технологію).
Технологічний процес необов’язково повинен складатись з усіх рівнів, вказаних на рис. 2.1, він може починатись з будь-якого рівня і не включати, наприклад, етапи або операції , а складатись тільки з дій. Для реалізації етапів технологічного процесу можуть використовуватись різні програмні середовища.
Інформаційна технологія, як і будь-яка інша, повинна відповідати наступним вимогам:
1. забезпечувати високий ступінь поділу усього процесу оброблення інформації на етапи ( фази), операції , дії;
2. включати весь набір елементів, необхідних для досягнення поставленої мети;
3. мати регулярний характер.
Етапи, дії, операції технологічного процесу можуть бути стандартизовані і уніфіковані, що дозволяє більш ефективно здійснювати цілеспрямоване управління інформаційними процесами.
Розділ 3. Поняття інформаційних технологій для управління офісом й прийняття рішень
3.1 Інформаційні технології автоматизації офісу
Характеристика і призначення
Історично автоматизація почалася на виробництві і потім розповсюдилася на офіс. Спочатку автоматизація офісу мала на меті лише автоматизацію рутинної секретарської роботи. З розвитком засобів комунікацій, автоматизація офісних технологій зацікавила фахівців і управлінців. Вони побачили можливість підвищити продуктивність своєї праці шляхом впровадження автоматизації офісних технологій..
Автоматизація офісу покликана не замінити існуючу традиційну систему комунікації персоналу (з її нарадами, телефонними дзвінками і наказами), а лише доповнити її. Використовуючись спільно, обидві ці системи дозволяють:
1. забезпечити раціональну автоматизацію управлінської праці;
2. надати якнайкраще забезпечення управлінців інформацією.
Офісні автоматизовані технології використовуються управлінцями, фахівцями, секретарями і конторськими службовцями. Причини привабливості автоматизованого офісу для менеджерів усіх рівнів управління можна назвати наступні:
... ERP програм. Цей програмний продукт автоматизує майже весь спектр виробничо-економічних і фінансово-господарських функцій корпорації, у тому числі й маркетингову діяльність. Окремі функції управління маркетингом здійснюються в таких функціональних модулях: ¾ виробниче планування (РР). Модуль використовується для організації планування та контролю виробничої діяльності підприємств. ...
... дидактичної моделі формування інформаційно-технологічних умінь вимагає її теоретичного обґрунтування і практичної апробації. Це і зумовило вибір теми дослідження: ”Дидактичні засади формування інформаційно-технологічних умінь старшокласників у процесі навчання”. Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт ...
... , я зробила висновок, що проблемою на шляху економічного розвитку підприємства є також низька маркетингова активність ЗАТ „Піонтекс”. Отже, провівши діагностику основних проблем управління економічним розвитком підприємства, доцільним є розробка ефефктивних та дієвих рекомендацій в області досліджуваної проблематики. Висновки до розділу 2 Емпіричну базу для дослідження процесів розвитку ...
... Створення проф. союзів тощо соціальне планування Соціально-психологічні соціальне прогнозування Підтримання здорової атмосфери на підприємстві шляхом залучення психолога соціальне нормування 1.2.1 Методика розробки організаційної структури транспортного підприємства 1.2.1.1 Загальна характеристика основних організаційних структур транспортного підприємства Організаційна структури — це ...
0 комментариев