1 Постановка задачі
1.1 Математична постановка задачі
Написати програму, що дозволила б досліджувати графік функції на інтервалі від початкового до кінцевого з кроком .
Дана програма повинна виконувати наступні дії:
- видавати запит на введення початкового, кінцевого та ;
- видавати дані, що до досліджуваних проміжків функції, вказуючи спадає чи зростає функція на даному проміжку;
- видавати поточні значення та в функції на проміжку від початкового до кінцевого;
- видавати дані про автора програми.
Програма повинна бути написана в середовищі С++, з використанням об’єктно-орієнтованого програмування, в консольному режимі, без використання бібліотек візуального програмування, але повинна забезпечити зручний ввід даних та виконання всіх дій згідно отриманого завдання.
Для дослідження функції візьмемо значення:
Значення
Х початкове
1
10
100
Х кінцеве
5
20
200
Крок
0,5
1
20
Рисунок 1.1.1 – Дані розрахунків для першого побудови графіка
Рисунок 1.1.2 – Дані розрахунків для другого побудови графіка
1.1.3 - Дані розрахунків для побудови третього графіка
Користуючись даними, отриманими з використанням програми, отримаємо графіки, зображені на рисунках 1.1.4 - 1.1.6.
Рисунок 1.1.4 – Графік виконання задачі (1)
Рисунок 1.1.5 – Графік виконання задачі (2)
Рисунок 1.1.6 – Графік виконання задачі (3)
1.2 Створення алгоритму роботи програми
Для створення алгоритму роботи програми скористуємося блок-схемою на рисунку 1.2.1.
Рисунок 1.2.1 – Блок-схема роботи програми
Продовження блок-схеми роботи програми (Рисунок 1.2.1)
Блок-схема являє собою поетапність реалізації виконання поставленої задачі.
Перший блок - «Виведення привітання» означає, що при запуску програми автоматично виводяться дані про програму: формула функції для дослідження якої написана програма, та дані про автора програми.
«Запит ввести х початкове», «Запит ввести х кінцеве», «Запит ввести крок» означають виведення в даному місці програми користувачу запрошення ввести відповідно х початкове, х кінцеве та крок функції.
«Запис х початкове», «Запис х кінцеве», «Запис кроку» відповідно означають запис у програму х початкового, х кінцевого та кроку введених користувачем у відповідь на звернення програми.
Блок «Чи Хпоч<Хкінц» означає, що в даному місці програма перевірить, чи х початкове менше, ніж х кінцеве. В випадку, якщо х початкове дійсно менше ніж х кінцеве, програма буде виконуватись далі, в іншому випадку буде виведено повідомлення про помилку (блок «Повідомлення про помилку»), та запропоновано ввести дані повторно.
Блок «і=Хпоч» присвоює змінній і значення х початкового.
Блоки «Чи Хпоч<Хкінц», «і=Хпоч» та «і=і+крок» дозволяють створити цикл, що дозволяє перебрати всі значення функції з заданого проміжку.
Блок «у= cos(i)*ln(i)» присвоює змінній у значення виразу cos(i)*ln(i).
Блок «і=і+крок» означає збільшення значення змінної і на значення кроку.
Блоки «Y1=cos(i)*ln(i)» «Y2=cos(і+крок)*ln(і+крок)» дозволяють обчислити на кожному з проміжків функції значення у та порівнявши їх (блок «у1<y2») вивести висновок про те, спадає чи зростає функція на даному проміжку.
Блок «Бажаєте продовжити» фактично дозволяє користувачеві не виходячи з середовища програми знову скористатися її функціями ввівши дані заново. В випадку, коли користувач відповів «у», програма повертається до блоку «Запит ввести х початкове», в випадку, коли відповідь інша – програма закривається.
... і фільтрації по просторових координатах. 1.1.3. Моделювання масопереносу у випадку D=D( ) при наявності масообміну Вихідні рівняння. Процес масопереносу розчинних речовин (солей, гіпсів й ін.) при фільтрації підземних вод можна описати наступною системою диференціальних рівнянь у частинних похідних: (1.84) (1.85) (1.86) де - вектор швидкості фільтрації; - ...
... , тоді й . Отже, для таких х, і, виходить, на цьому проміжку нерівність (11) також не має рішень. Отже, нерівність (11) рішень не має. Відповідь: O. 3 ДЕЯКІ ШТУЧНІ СПОСОБИ РІШЕННЯ РІВНЯНЬ Існують і інші нестандартні методи рішення рівнянь і нерівностей, крім використання властивостей функції. Дана глава присвячена додатковим методам рішення. 3.1 Множення рівняння на функцію І ...
... випадків, аварій, а з цим і простоїв на підприємстві, укріпити та створити культуру трудової діяльності. Виконання та розробка дипломного проекту “ Розробка дослідження системи керування електроприводом змінного струму дизель-потягу з використанням нейронних мереж ” відбувається за допомогою комп'ютера, тому питання охорони праці розглядаються щодо забезпечення здорових і безпечних умов роботи ...
... XOR між отриманою послідовністю після селектора та псевдовипадковою послідовністю, в результаті чого отримується початковий сигнал. Рис.1.21. De-Randomizer. 3.Теоретичний огляд розрахунку покриття WiMax Розрахунок покриття WiMax – досить неоднозначний процес, що залежить від великої кількості параметрів середовища передачі та тих, що закладені в будову системи WiMax. Розрізняють дві ...
0 комментариев