2.1 Організація проведення аудиту звіту про фінансові результати
Метою ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності за Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів суб'єкта господарювання.
Якісна фінансова інформація зменшує інформаційний ризик споживачів фінансових звітів. Недоброякісна, тобто викривлена інформація з фінансових результатів, яка узагальнюється, спотворює макроекономічні показники та призводить до прийняття неадекватних управлінських рішень на загальнодержавному рівні.
При перевірці правильності відображення фінансових результатів аудитору необхідно впевнитися, що при складанні Звіту про фінансові результати підприємство виконало основні вимоги до річних звітів:
- всі операції повинні бути зареєстровані;
- всі операції повинні бути зареєстровані і представлені належним чином;
- зареєстровані операції повинні відповідати реальності;
- занесені в правильний період;
- правильно оцінені;
- всі операції стосуються підприємства;
- занесені у відповідний рахунок;
- правильно представлені в річних звітах.
Перевірка звіту про фінансові результати. У процесі підтвердження достовірності інформації звіту з фінансових результатів, який здійснюється аудитором під час аудиту фінансової звітності, можуть виникнути три ситуації, коли:
- інформація, зафіксована у звіті, відображає реальний результат від фінансово-господарської діяльності;
- інформація у звіті викривлена без наміру, тобто через помилки обліку, неправильне тлумачення законів, невірну інтерпретацію господарських фактів і з інших причин;
- інформація у звіті викривлена через неправильне її відображення працівниками підприємства з попереднім наміром, тобто шляхом застосування дій, спеціально підготовлених для викривлення певної інформації.
Важливою якісною характеристикою інформації звітності з фінансових результатів є повнота інформації, яка в Україні найчастіше стає причиною викривлення цієї звітності. Так, за даними численних публікацій та експертних опитувань, питома вага господарських операцій, здійснених у тіньовому секторі економіки, складає від 40 до 55% за оцінкою різних фахівців.
Якщо мова йде про викривлення показників із фінансових результатів, то слід визначити його мету — це заниження базових показників звітності, на основі яких визначається балансовий прибуток, або їх завищення. У зв'язку з тим, що показники звітності з фінансових результатів пов'язані з податковою звітністю, мета заниження таких показників полягає в ухиленні від сплати податків. У разі, коли базові показники з фінансових результатів завищені, і на їх основі — балансовий прибуток, мета такого викривлення — покращення показників фінансової звітності для подачі її користувачам.
Однак під час здійснення такої складної процедури, як підтвердження достовірності і повноти показників звітності з фінансових результатів, не слід обмежуватися лише такими мотивами її викривлення.
Основними напрямками емпіричного дослідження є:
- визначення зовнішніх обставин, пов'язаних із діяльністю підприємства, під тиском яких не відображаються реальні результати фінансово-господарської діяльності;
- вивчення особистих мотивів, які спонукають посадових осіб, що мають від ношення до фінансової та податкової звітності, впливати на достовірність ін формації в цій звітності;
- виявлення причин, які сприяють приховуванню фактів недостовірного відображення інформації про фінансові результати у фінансовій і податковій звітності;
- виявлення мотивацій (психоаналітичний підхід), здатних виправдати факт недостовірного відображення інформації про фінансові результати у фінансовій та податковій звітності;
- виявлення способів приховування фактів про невідповідність реальних даних з фінансових результатів, наданих у фінансовій і податковій
звітності;
- визначення заходів, які можуть сприяти більш як найдостовірнішому відображенню результатів фінансово-господарської діяльності у фінансовій і податковій звітності.
- Фінансовий облік виконує дві основні функції:
- вимірює і відображає фінансовий результат;
- відображає фінансовий стан підприємства: його активи, зобов'язання і власний капітал.
Бухгалтерський облік, згідно з новими стандартами, побудований на загальноприйнятих принципах бухгалтерського обліку й міжнародних стандартах обліку й звітності. Він спрямований на:
- об'єктивне визначення й відображення фінансового результату діяльності й фінансового стану;
- відображення ринкових ризиків;
- урахування впливу ринку на діяльність.
Тому вивчення показників звітності закінчується дослідженням правильності відображення господарських фактів у бухгалтерському обліку.
Перш ніж розпочати більш детальну перевірку фінансових результатів, необхідно визначити суттєвість конкретних груп доходів (П(с)БО 15) у загальному обсязі доходів. Якщо аудитор визнає певний вид доходу несуттєвим, він може ігнорувати подальшу перевірку цього доходу й зосередити увагу на суттєвих доходах. В додатку А подано тест на визначення суттєвості окремих груп доходів на підставі даних бухгалтерського обліку.
З метою запровадження методу організації аудиту фінансових результатів, а також кількості необхідних аудиторських процедур, аудитор проводить тестування внутрішнього контролю і системи бухгалтерського обліку, яке дозволяє отримати відповіді на такі запитання:
- аналітичний облік доходів здійснюється з достатнім рівнем деталізації?
- відвантаження продукції й товарів санкціонується належним чином?
- дані аналітичного обліку звіряються із синтетичними регістрами та Головною книгою?
- бухгалтерський облік доходів і фінансових результатів ведеться відповідно до вимог П(с)БО 15 "Доходи"?
Приклад тесту системи внутрішнього контролю й бухгалтерського обліку доходів подано в додатку Б.
Після визначення суттєвості групи доходів і встановлення оцінки системи внутрішнього контролю й бухгалтерського обліку аудитор вирішує, які групи доходіб він перевірятиме і з застосуванням якого методу організації перевірки (суцільний вибірковий, комбінований).
Під час складання програми аудиту доходів аудитор повинен запланувати аудиторські процедури, які б дозволили йому встановити об'єктивну істину щодо таких тверджень:
- доходи одержані за результатом дійсних операцій у процесі звичайної діяльності;
- відображені у звітності доходи відповідають інформації, узагальненій на відповідних рахунках бухгалтерського обліку;
- доходи, відображені на рахунках бухгалтерського обліку, підтверджені відповідними первинними документами на відвантажену продукцію та надані послуги;
- доходи відображені у відповідному періоді;
- доходи висвітленні в примітках до фінансової звітності належним чином.
Приклад програми аудиту доходів подано в додатку В.
При здійсненні операцій із реалізації між сторонами укладається договір купівлі-продажу, за яким одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Аудитору необхідно впевнитися, що:
- господарські операції з продажу продукції, товарів, надання послуг тощо оформлені відповідними договорами;
- договори укладені відповідно до вимог Цивільного законодавства;
- ці договори не є обтяжливими для підприємства;
- ціна реалізації за договором відповідає затвердженій калькуляції.
При встановленні фактів реалізації продукції, товарів, робіт та послуг без укладання договорів аудитор повинен зафіксувати встановлені факти в робочому документі (Додаток Д)
За фактами реалізації, які оформлені договорами купівлі-продажу, підряду тощо, необхідно хоча б вибірково перевірити, чи відповідає оформлення договорів вимогам Цивільного кодексу від 16.01.2003 №435-ІУ (гл. 52, 53, 54, 61, 63, 64 і т. ін.).
Як правило, найбільшу питому вагу у доходах підприємства складають доходи від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Величина цього доходу залежить від кількості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) і реалізаційної ціни. Тому аудитору необхідно за обраним методом організації перевірки (суцільний, вибірковий) перевірити чинники, які впливають на достовірність відображеної в бухгалтерському обліку й фінансовій звітності інформації щодо доходів від реалізації.
У першу чергу, необхідно перевірити відповідність інформації щодо кількості відвантаженої продукції за даними складу та даними документів на відвантаження продукції. Приклад робочого документу наведено в Додатку Е.
При виявленні значної кількості фактів відхилення даних складського обліку від даних документів на реалізацію аудитору необхідно розширити межі аудиторського дослідження.
При перевірці доходів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) необхідно уважно вивчити відповідність цін реалізації за документами на реалізацію цінам, установленим відповідними калькуляціями. В разі виявлення відхилень аудитор розраховує суму недоодержаних доходів, з'ясовує причини відхилень, шляхом заслуховування пояснень відповідальних осіб.
Ця інформація необхідна, в першу чергу, для внутрішніх користувачів (власників, адміністрації), але може бути цікавою (якщо суми суттєві) і для зовнішніх користувачів.
Результати такої перевірки фіксують у робочому документі. (Додаток Ж)
Якщо за даними цієї перевірки встановлено значну кількість фактів відхилення цінах, то необхідно розширити межі вибіркового дослідження.
За встановленими фактами відхилень у цінах реалізації аудитор проводить детальне дослідження, в результаті якого встановлює:
- яким покупцям продукція відвантажена за цінами, нижчими за встановлені калькуляцією;
- як це відбилося на доходах підприємства;
- хто з персоналу санкціонував таку реалізацію;
- чи була в тому виправдана необхідність.
Результати аудиторського дослідження відхилень у цінах реалізації аудитор відображає в робочому документі. (Додаток Ж)
Залежно від суттєвості інших груп доходів аудитор приймає рішення щодо їх перевірки й аналогічно проводить аудиторське дослідження.
Із метою підготовки висновку всі виявлені порушення і помилки аудитор відбиває у робочому документі. (Додаток К)
При проведенні аудиту необхідно перевірити дотримання порядку підготовки рішень про розподіл прибутку акціонерного товариства, своєчасного його прийняття Так, Правління акціонерного товариства зобов'язане протягом 30 календарних днів після закінчення фінансового року скласти звіт про стан справ в акціонерному товаристві за минулий рік, подати його ревізійній комісії акціонерного товариства запросити для підготовки аудиторського висновку за звітний період незалежного аудитора.
Аудитор повинен подати Правлінню акціонерного товариства свій висновок і Звіт про результати аудиту фінансової звітності. Одночасно Правлінню подає свій висновок ревізійна комісія.
При проведенні аудиту необхідно звернути особливу увагу на наявність акту ревізійної комісії. Адже, як засвідчує практика, бувають випадки, коли акти перевірок ревізійної комісії відсутні. А за наявності вони інколи обмежуються вказівками на незначні порушення й фіксацією результатів поверхового аналізу фінансово-господарської діяльності за звітний рік.
Правління зобов'язане одночасно з річним балансом підготувати до загальних зборів акціонерів рішення щодо розподілу балансового прибутку, тобто показати:
- розмір балансового прибутку;
- розмір відрахувань до резервного фонду;
- розподіл чистого прибутку між акціонерами;
- розмір нерозподіленого прибутку.
Правління після перегляду звіту має подати свій висновок разом із матеріалами ревізійної комісії аудиторської перевірки наглядовій Раді акціонерного товариства. Наглядова Рада акціонерного товариства готує свій звіт протягом 15 днів після отримання необхідних матеріалів від Правління акціонерного товариства, але не пізніше 90 календарних днів із дня завершення звітного року. Правління акціонерного товариства скликає загальні збори акціонерів для заслуховування і затвердження річного балансу й звіту про стан справ, а також прийняття рішення про розподіл прибутку. Загальні збори акціонерів повинні відбутися не пізніше, ніж через 120 днів після закінчення звітного року. Загальні збори акціонерів після доповіді Правління приймають остаточне рішення щодо розподілу балансового прибутку.
В рішенні зазначаються:
- розмір балансового прибутку;
- частина прибутку, яка виплачується акціонерам у вигляді дивідендів;
- сума прибутку, яка відраховується в резервний та інші фонди, передбачені законом або створені за рішенням загальних зборів акціонерів;
- сума нерозподіленого прибутку.
Рішення загальних зборів акціонерів відображається в протоколі До нього додаються перелік учасників загальних зборів, повідомлення про скликання зборів і протокол мандатної комісії. Необхідно впевнитися, чи передано органу Правління, який веде реєстр акціонерів, копію протоколу загальних зборів акціонерів. Виконання передбаченого порядку розподілу прибутку перевіряється за даними бухгалтерського обліку.
2.2 Документальне оформлення результату аудиторської перевірки
Розглянемо процес проведення аудиту на прикладі підприємства ТОВ "Валтекст".
Першим складається довідка про клієнта.
Довідка
1. Назва підприємства (згідно із статутом) ТОВ “Валтекст”
2. Вищестояща організація: --------
3. Юридична адреса підприємства: м Суми, вул.Мира,65
4. Розрахунковий рахунок, банк, (МФО):п/р260082549 АКБ “Надра” МФО156478
5. Свідоцтво про статистичні коди № 9565 від 19 червня 2000 року
6. Код по ЗКПО 5497721689
7. Форма власності (підкреслити) – (державна, приватна, колективна)
8. Організаційно-правова форма підприємства (державне підприємство; КСГП, АТ, ТОВ) (підкреслити)
9. Керівник (ПІБ) Поштар Олексій Анатолійович
9.1. Код, телефони (054) 2050245
10. Головний бухгалтер (ПІБ) Голуб Роман Андрійович
10.1. Код, телефони (054) 2492865
11. Головний економіст (ПІБ) Губа Євген Сергійович
11.1. Код, телефони (054) 3346421
12. Коротка характеристика підприємства:
12.1. Чисельність працюючих 150 чол., пенсіонерів 15 чол.
12.2. Земельна площа 1,2га.
12.3. Види продукції та послуг на підприємстві Виробництво меблів
12.4. Рівень рентабельності 25 %
12.5. Вартість основних засобів (балансова/залишкова): 150000грн/120000грн
13. Примітка: Вид договору аудит річної бухгалтерської звітності
Дата складання документа 4 Березня 2008 року
Довідку складав аудитор Левковська Тетяна Анатоліївна
Другим етапом складається анкета.
Анкетадля опитування керівника підприємства-замовника
при проведенні аудиторської перевірки1. Вид діяльності Вашого підприємства: виробнича, комерційна, наукова, інша (зазначити яка).
2. Форма власності колективна
3. Мета діяльності Вашого підприємства отримання прибутку
4. Чи проводилась реструктуризація підприємства і коли ? ні
5. Якими формами прийняття рішення Виробництв віддаєте перевагу?
Одноосібним, колегіальним, колективним.
6. Які форми контролю застосовуються на Вашому підприємстві?
Внутрішній аудит, зовнішній аудит, внутрішні ревізії (потрібне підкреслити).
7. Чи організовано на Вашому підприємстві внутрішній аудит ? Так. Ні. (потрібне підкреслити).
8. Хто на Вашому підприємстві здійснює облікову діяльність ? (потрібне підкреслити). Штатний бухгалтер. Бухгалтер-сумісник. Бухгалтерія (штат). Інші (зазначте хто).
9. Чи є у Вас труднощі в організації проведення обліку ? Так. Ні.
10. Зазначте причини цих труднощів:
11. Перелічіть джерела формування інформаційно-правової бази на підприємстві: Законодавчі акти. Органи державної влади. Спеціальна література. Інформаційні системи. Інші
12. Чи є у Вас потреба в консультаційних послугах ? Так.
Консультаційні послуги з яких проблем Вам потрібні ?
Створення організаційної структури
Організації технологічного процесу
Аналізу результатів фінансової діяльності
Техніки ведення бухгалтерського обліку
Розробки стратегії розвитку підприємства
14. Освіта вища економічна
15. Загальний стаж роботи 15 років
16. Стаж роботи на керівні посаді 3 роки
17. Вік 35 років
Третім етапом складається Лист-зобов'язання про згоду на проведення аудиту.
Лист-зобов'язання про згоду на проведення аудитуНа ваш № 3 від 4 березня 2008 року
Ваша пропозиція щодо проведення аудиторської перевірки фінансової звітності ТОВ «Валтекст» нами приймається. Згідно діючими положеннями та нормою аудиту вивченню будуть підлягати баланс, додаток до балансу, звіт про фінансові результати та їх використання, регістри бухгалтерського обліку та окремі первинні документи.
Аудит проводиться нами у відповідності: Закону України "Про аудит та аудиторську діяльність", Національним нормативам аудиту, та інших нормативним документам.
Ціль аудиту – оцінити ступінь повноти та достовірності обліку та вирахування основних показників і результатів діяльності вашого підприємства, які представлені в фінансовій звітності за 2007 р. Для обґрунтування своїх висновків ми використовуємо ряд тестів перевірки достовірності облікової інформації, в реалізації яких надіємось на участь службовців вашого підприємства. В зв'язку з вибірковим характером тестів та інших притаманних аудиту обмежень є визначений ризик упущення окремих помилок та недоліків. Ми зробимо все щоб звести їх до мінімуму але гарантувати абсолютну точність висновків не можемо. Про всі виявлені відхилення в обліку та звітності від встановленого порядку як про виявлені помилки так і їх факту шахрайства, Ви будете проінформовані окремим листом.
Нагадуємо Вам про відповідальність керівництва за складання фінансової звітності, включаючи відповідне відображення даних первинного обліку, забезпечення адекватних бухгалтерських записів та внутрішнього контролю, вибору та застосування облікових рішень. Ми просимо від керівництва підприємства письмового підтвердження достовірності та повноти представленої для аудиту інформації. Надіємось на усесторонню співпрацю з вашим персоналом і на те, що в наше розпорядження будуть надані будь-які записи, документація та інша інформація, яка необхідна для проведення аудиторської перевірки.
Наш гонорар буде визначений по мірі виконання роботи, в залежності від часу що потрібний для проведення аудиту, від прямих поточних витрат. Оплата окремих видів роботи може змінюватись у відповідності з ступенем відповідальності, досвідом та рівнем кваліфікації аудиторів та асистентів.
Просимо вас підписати та повернути копію листа, яка додається, з вказівками її відповідності вашому розумінню договорів по аудиту фінансової звітності.
Аудиторська фірма «Суми-Аудит»
Підпис посадової відповідальної особи
04 березня 2008 року
Четвертим етапом складається договір на здійснення аудиту.
ДОГОВІР № 129на здійснення аудиту
м. Суми 4 березня 2008 року
ТОВ «Суми-аудит», що надалі зветься Виконавець, в особі директора Шолух В.С., що діє на підставі Статуту і ліцензії на аудиторську діяльність № 001411, рішення Аудиторської палати України № 1408 від 28.02.2004 р., з одного боку і ТОВ «Валтекст», що надалі зветься Замовник в особі Поштар Олексій Анатолійович, що діє на підставі статуту, з іншого боку і надалі по тексту спільно іменуються Сторони, уклали цей Договір про нижченаведене:
1. Предмет договору
1.1. Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов'язання оцінити ступінь повноти та достовірності обліку та вирахування основних показників і результатів діяльності вашого підприємства, які представлені в фінансовій звітності за 2007 р
1.2. Аудит включатиме в себе проведення перевірки бухгалтерського балансу станом на 1 січня 2008 року і Звіту про фінансові результати за 2007 рік, шляхом статистичного вибіркового обстеження, на предмет їх достовірності чинному законодавству і діючим нормативам.
1.3. Перевірка буде проводитись Виконавцем на підставі бухгалтерських документів та книг, а також періодичної звітності, що надаватимуться йому Замовником.
2. Зобов'язання сторін
2.1. Замовник зобов'язується:
2.1.1 За першою вимогою Виконавця, надавати всю необхідну документацію для здійснення аудиту за цим Договором.
2.1.2 Не здійснювати будь-яких дій, які можуть вплинути на думку Виконавця по оцінці фінансового стану ТОВ “Валтекст”
2.1.3 Прийняти та оплатити роботу Виконавця.
2.2 Виконавець зобов'язується:
2.2.1 Зберігати отриману інформацію від розголосу згідно з діючим законодавством України.
2.2.2 В термін до «21» березням 2008 року провести аудит і за його результатами передати Замовнику аудиторський висновок.
2.2.3 Дотримуватись вимог щодо якості у відповідності зі стандартами та нормами аудиту, веденням у установленому порядку бухгалтерського обліку і формуванням фінансової звітності.
3. Порядок здавання та прийому робіт
3.1 Виконавець передає Замовнику аудиторський висновок разом з актом приймання виконаних робіт.
3.2 При відмові Замовника підписати акт виконаних робіт, Виконавець робить про це відмітку в акті і, разом з аудиторським висновком, відсилає його Замовнику цінним листом.
3.3. Замовник в 5-ти денний термін, після одержання акта і висновку відсилає Виконавцю мотивовану відповідь.
3.4. При порушенні Замовником умови п. 3.3. цього договору, робота рахується прийнятою і підлягає оплаті.
4. Вартість робіт та порядок розрахунків
4.1. Замовник оплачує послуги Виконавця по перевірці звітності за 2007 рік по договірній ціні 8000 грн., в тому числі податок на додану вартість 1333 грн.
4.2 Оплата послуг Виконавця проводиться не пізніше, ніж через 3 дні з дня підписання цього Договору.
5. Відповідальність сторін
5.1 За прострочення терміну складання аудиторського висновку, Виконавець повертає Замовнику 25% договірної суми, яку Замовник перерахував Виконавцю згідно п. 4.2. цього Договору.
5.2. За прострочення терміну оплати, який передбачений п. 4.2., і при умові виконання Виконавцем робіт по цьому Договору, Замовник сплачує Виконавцю пеню, нараховану на суму по цьому Договору, в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який вона сплачується.
5.3. Якщо зазначена в п. 2.1.1. документація буде надана не в повному обсязі, чи в спотвореній формі, Виконавець звільняється від відповідальності за наслідки перевірки.
5.4. Відповідальність Виконавця щодо будь-який претензій, позовів зі сторони Замовника, обмежується отримання від нього сумами.
5.5. Сторони не несуть майнову, чи іншу відповідальність на часткове, чи повне невиконання зобов'язань по Договору, якщо таке стало результатом дій непереборної сили.
6. Термін дії договору
1.1. Цей договір набуває чинності з дня підписання і діє до здачі Виконавцем виконаної роботи Замовнику та оплати Замовником роботи Виконавця.
2. Особливі умови
2.1. Суперечки по цьому Договору вирішуються погодженням сторін, а в разі недосягнення згоди – в судовому порядку.
2.2. Договір складено в двох примірниках, з яких один зберігається у Виконавця, а другий – у Замовника.
8. Реквізити сторін
Виконавець: ТОВ «Суми-Аудит » Код 21382786, телефон 61 36 26 Р\р № 2600520001 В АКБ «Форум», МФО 352551 М.Суми, вул. Ковпака 49 Директор________________ | Замовник: ТОВ “Валтекст” м Суми, вул Мира,65 (МФО):п/р260082549 АКБ “Надра” МФО156478 Код по ЗКПО 5497721689 Код, телефони (052) 212592 Директор__________________ |
П’ятим етапом аудиторської перевірки є складання аудиторського висновку.
Аудиторський висновокпро достовірність бухгалтерського балансу і фінансової звітності
ТОВ "Валтекст"
м. Суми 21 березня 2008 р.
Проведення аудиту достовірності та повноти бухгалтерського балансу і фінансової звітності за період з 4 березня 2008 року по 21 березня 2008 року товариства з обмеженою відповідальністю "Валтекст" здійснювалось у відповідності з договором №129 від 4 березня 2008 року аудитором Левковською Тетяною Анатоліївною (сертифікат аудитора серія А - № 980635, виданий Аудиторською палатою України 24 травня 2006 року) аудиторської фірми "Суми-Аудит", що діє на підставі свідоцтва про внесення до реєстру суб'єктів аудиторської діяльності № 0879, виданої Аудиторською палатою України 23.01.2005р., реєстраційний № 0635.
Під час проведення перевірки фірма діяла згідно чинного законодавства в сфері господарської діяльності та оподаткування України, встановленого порядку ведення бухгалтерського обліку і подання фінансової звітності, а також прийнятими національними нормами аудиту і загальноприйнятої практики. Ці нормативи зобов'язують нас планувати і здійснювати аудиторську перевірку таким чином, щоб забезпечити об’єктивний висновок, щодо того, чи фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
При здійсненні аудиторської перевірки були використані наступні документи:
- Установчі документи ТОВ “Валтекст” (статут підприємства)
- Регістри синтетичного і аналітичного обліку
- Первинні документи.
- Бухгалтерська та статистична звітність.
Відповідальність за подання достовірної фінансової звітності несе керівництво даного підприємства. Обов'язком аудитора, на основі проведеної аудиторської перевірки, що ми здійснили є надання об’єктивної та неупередженої думки щодо достовірності подання фінансової звітності ТОВ "Валтекст". Розмір суттєвості визначався відповідно до виявлених під час аудиту відхилень. Перевірка здійснювалась вибірковим способом. Дослідження підтверджують суми та розкриття, що містяться у фінансовій звітності.
Ми вважаємо, що аудиторська перевірка, проведена нами, забезпечує об’єктивність формування наданої думки щодо оцінки сум та інформації, що міститься у фінансовій звітності. Період перевірки з 01.01.08р. по 31.12.08р.
Аудиторською перевіркою встановлено:
Розділ 1 Основні відомості1.1 Бухгалтерський облік в товаристві ведеться в відповідності з прийнятою обліковою політикою підприємства згідно Наказу підприємства "Про організацію бухгалтерського обліку та облікову політику" № 71 від 30. 06.2000 р із застосуванням методу подвійного запису господарських операцій згідно діючого на той період законодавства, та Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99р. №99б-ХІV
... ; деталі і подробиці висновку, обробку та вивід інформації; технічну інформацію стосовно доказів; опис роботи контролю програми, висновки про контроль тощо. 5. УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ І МЕТОДИКИ АУДИТУ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВА Фінансова звітність узагальнює і систематизує інформацію про діяльність підприємств і є матеріалом для всебічного аналізу з метою прийняття ефективних управлінських рі ...
... сть економічного суб'єкта. По закінченні процесу планування аудита загальний план і програма аудита повинні бути оформлені документально і завізовані у встановленому порядку. 1.3 Методика аудиту готової продукції Методика є важливим інструментом роботи аудитора. Перед проведенням аудиторської перевірки необхідно скласти на ряду з планом аудиту методику проведення майбутньої перевірки в якій ...
... і інспекторами фондів. У такому разі аудитор у відповідності з МСА 600 "Використання роботи іншого аудитора" може використати результати його перевірки, зробивши відповідне посилання в аудиторському звіті. 1.3 Методика аудиту розрахунків з оплати праці Аудит дотримання трудового законодавства і розрахунків з оплати праці може проводитися суцільним способом, вибірковим або комбінованим. Як ...
... ізація: Монографія. — К., 2003. — 260с. ДОДАТКИ Додаток А Аудиторська фірма ТОВ "Прайм Аудит" Суб'єкт господарювання ЗАТ «Донецькмеблі» Період перевірки березень 2007 року Термін перевірки 05-12.03.07 Загальний план аудиту в комп’ютерному середовищі 1. Перевірити як організована функція КОД, об'єм концентрації або розподіл комп'ютерної обробки даних компанії 2. Перевірити як ...
0 комментариев