Зміст

Вступ

1. Діяльність приватних охоронних структур

2. Структура ринку охоронно-детективних послуг

2.1. Види охоронно-детективних послуг

2.2. Структура безпеки Ростовської області

3. Іноземні компанії на російському ринку охоронних послуг

Висновок


Вступ

Кардинальні зміни в суспільному житті, політична, економічна нестабільність, виникнення нових форм власності, зростання числа нових суб'єктів господарської діяльності, стрімкий розвиток підприємництва і розширення приватного сектора економіки неминуче спричинили за собою зміну системи суб'єктів боротьби із злочинністю в Росії. В період реформ втратили колишнє значення окремі суспільні формування, такі як добровільні народні дружини, в той же час виникли нові суб'єкти боротьби із злочинністю. Зокрема, інтенсивно розвивався інститут приватної детективної і охоронної діяльності.

Відомо, що велика частина грошей платників податків йде на утримання державного апарату, у тому числі на зміст правоохоронних органів. Держава в тому або іншому ступені створює гарантії безпеки своїх громадян і їх власності. Безумовно, ці гарантії можуть бути, більш високими в найбільш розвинутих в економічному плані державах. Ось тільки чи здатна держава забезпечити повну гарантію безпеки своїх громадян і їх власності? Всі цивілізовані країни пройшли по дорозі не тільки дозволи діяльності приватних охоронних і детективних структур, але і різними способами стимулюють їх розвиток.

Своєю діяльністю недержавні охоронні підприємства вносять істотний внесок в боротьбу із злочинністю в РФ. Забезпечення охорони комерційних і окремих державних структур, перевірка торгових і фінансових партнерів, перевірка благонадійності громадян при пристрої на роботу, все це сприяє скороченню темпів зростання правопорушень, зберігає від розкрадання значні матеріальні і фінансові засоби, а в цілому - сприяє стабілізації економіки і поліпшенню криміногенної ситуації в країні.

В нинішній ситуації приватні охоронно-розшукові підприємства сталі невід'ємною частиною системи внутрішньої безпеки держави. Вони вносять істотний внесок в справу заборони зростання злочинності і боротьби з нею.

В даний час основну частину керівництва приватних охоронних служб і служб безпеки складають колишні співробітники МВС, ФСБ і прокуратури. Вони зберегли свої зв'язки з колишнім місцем роботи, що може, при правильній постановці питання, сприяти координації діяльності державних і приватних правоохоронних структур.


1. Діяльність приватних охоронних структур

До числа змін, що відбулися останніми роками в правовій сфері, слід віднести передачу частини функцій державних правоохоронних органів і спецслужб недержавним детективним і охоронним агентствам (ДОА), службам безпеки підприємств і організацій, в яких в даний час працюють сотні тисяч чоловік.

Приватна детективна і охоронна діяльність визначається, як надання на відшкодувальній договірній основі послуг фізичним і юридичним особам в цілях захисту законних прав і інтересів. Подібна діяльність може здійснюватися підприємствами, що мають спеціальний дозвіл (ліцензію) органів внутрішніх справ Російської Федерації. В законі також вказано, що громадяни, що займаються приватною детективною діяльністю, не має права здійснювати які-небудь оперативно-розшукові дії, віднесені законом до виняткової компетенції органів дізнання; дія законів, що закріплюють правовий статус працівників правоохоронних органів, на осіб, що здійснюють приватну детективну і охоронну діяльність, не розповсюджується.

Законом передбачено два види приватної детективної і охоронної діяльності: розшук і охорона.

Протягом доби з моменту укладення контракту з клієнтом на збір відомостей приватний детектив зобов'язаний письмово повідомити про це особу, дізнання, слідчого, прокурора або суд, що проводить, в чиєму виробництві знаходиться кримінальна справа.

Послуги охорони можуть надавати лише фізичних або юридичних осіб, що мають статус приватного детектива, приватного детективного підприємства або об'єднання, приватного охоронця або приватного охоронного підприємства або охоронно-розшукового підрозділу.

Фізичні і юридичні особи, що не мають такого статусу, не має права надавати розшукові і охоронні послуги.

Приватним детективом признається громадянин Російської Федерації, що отримав в установленому порядку ліцензію на приватну розшукову діяльність і виконуючий перераховані в законі розшукові послуги. Поєднання цієї діяльності з державною службою не допускається.

Приватні охоронні підприємства мають право створювати об'єднання, що мають статус юридичної особи. Такі об'єднання повинні отримати відповідну ліцензію в органах внутрішніх справ. Керівники об'єднань зобов'язані мати вищу юридичну освіту і ліцензію на приватну розшукову діяльність.

Охоронним підприємствам дозволяється надавати послуги у вигляді озброєної охорони майна власників, а також використовувати технічні і інші засоби, що не заподіюють шкоди життя і здоров'ю громадян і навколишньому середовищу, засобу оперативної радіо- і телефонного зв'язку.

В процесі здійснення приватної детективної діяльності дозволяється застосовувати спеціальні засоби і вогнепальну зброю тільки у випадках і порядку, передбаченому законом, і в межах наданих ліцензією.

Треба визнати, що сьогодні без недержавної системи забезпечення безпеки, у тому числі захисти державних інтересів обійтися не можна. Якби одні державні правоохоронні органи могли вирішувати цю задачу, можна було б обмежувати діяльність недержавної системи. Але державні органи сьогодні не в змозі протистояти навіть злочинності - самим небезпечним порушенням закону. Тому треба бути реалістами і ставити перед недержавною службою безпеки чіткі, змістовні задачі, давати їй відповідні повноваження, але і розуміє, контролювати її діяльність. Належне функціонування недержавних правоохоронних структур, служб безпеки залежить і від наукового забезпечення цієї діяльності, від підготовки кадрів, від багатьох інших чинників. Причому важливу роль покликана грати і преса. В засобах масової інформації рідко обговорюються питання діяльності недержавних служб безпеки. Всі ці служби як би зрівнюються, а їх діяльність нерідко сприймається, як тільки зовні охоронна, діяльність охоронців. У пресі можна ці питання обговорювати більш широко і більш ясно. І краще, коли це робитимуть люди, які бачать проблему і із сторони, і як би зсередини.

Існує також проблема кадрів. Якщо людина закінчує службу в правоохоронних органах (в МВС, в службі безпеки, в прокуратурі, в податковій поліції і т. п.) і приходить в недержавну структуру, він розуміє, що робота в ній носить специфічний характер. Потрібна додаткова підготовка. Необхідно розвивати системи такої підготовки, у тому числі за участю державних органів. Тут доведеться вирішувати комплекс украй важливих проблем. І якщо це все не робити терміново, забезпечення безпеки недержавних структур і навіть структур, де державна частка є переважаючою, будуватиметься на напівлегальній або навіть неправовій основі. В цьому зацікавлені окремі співробітники державних структур, що наживаються на наданні допомоги у вигляді надання необхідної інформації і т.п.



Информация о работе «Приватна детективна і охоронна діяльність»
Раздел: Государство и право
Количество знаков с пробелами: 18275
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
180335
15
9

... інспектора в попередження, припинення і розкриття злочинів; своєчасному і якісному розгляду звернень громадян; рівню особистої виконавської дисципліни і стану законності в оперативно-службовій діяльності дільничного інспектора. Виходячи з цього, начальник органу внутрішніх справ, його заступник (начальник міліції суспільної безпеки) за результатами роботи за рік визначають кращого дільничного і ...

Скачать
111024
1
0

... іщенні, так і на вулиці, на транспорті, тобто відкриваються практично необмежені можливості! Погодитеся, це вагомий аргумент на користь безпровідних систем відеоспостереження. Простота в настройці і експлуатації стала аргументом до використання безпровідного відеоспостереження в такій несподіваній якості як відеоняня. Завдяки ній ви завжди зможете дізнатися, що робить ваша дитина, чи не задумав ...

Скачать
179757
1
0

... до чинного законодавства, підлягає обмеженню і може здійснюватися лише певними підприємствами. До таких видів підприємницької діяльності належить діяльність, пов'язана з охороною окремих особливо важливих об'єктів права державної власності [3, с.17]. Крім того, певні види господарської, і в тому числі підприємницької, діяльності підлягають ліцензуванню. До видів підприємницької діяльності, які ...

Скачать
22923
1
1

... світу. 3. Законодавство України, яке регламентує діяльність банків щодо захисту їх безпеки на ринку банківських послуг. Аналізуючи нормативно-правові умови безпеки банківської діяльності в Україні, необхітно зазначити, що спеціального законодавства в цій галузі на сьогодні немає. Україна є однією з небагатьох країн світу, де, незважаючи на значне зростання злочинності, приватний сектор економ ...

0 комментариев


Наверх