3. Порядок видачі державних актів та реєстрації

Державні акти на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою видаються структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.

Державна реєстрація державних актів на право власності на земельну ділянку, на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі здійснюється структурними підрозділами Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України.

3.3 Порядок ведення книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі встановлюється наказом Держкомзему України.

У випадку припинення права власності чи користування земельною Ділянкою документ, який посвідчує це право, повертається до архіву державного органу земельних ресурсів, де зберігається другий примірник цього документа.


7. Моніторинг земель

Раціональне використання і охорона природних ресурсів важлива природнича - наукова і соціально - економічна проблема. її багатоаспектний характер вимагає системної орієнтації яку дослідженні складних процесів, так і у вирішенні практичних задач з організації ефективного і комплексного використання природних ресурсів.

В управлінні земельними ресурсами важливе місце відводиться моніторингу земель.

Моніторинг земель - (згідно з ст.95 Земельного кодексу України) - це система спостереження за станом земельного фонду, в тому числі земель, розташованих в зонах радіоактивного забруднення, з метою своєчасного виявлення змін, їх оцінки, відведення й ліквідації наслідків негативних процесів.

Основним завданням моніторингу земель є формування і підтримання на сучасному рівні системи інформації про стан земельних ресурсів, залучених в господарське або інше використання на певній території, а саме про зміни в стані земель, що викликані антропогенними діями. В системі моніторингу розрізняються три рівні:

санітарно-токсичний;

екологічний;

біосферний.

Відповідно до Положення про, моніторинг земель, об'єктом моніторингу є весь земельний фонд незалежно від форми власності. В залежності від охоплення території здійснюється:

глобальний;

національний; - регіональний;

локальний моніторинг.


8. Техніка безпеки

Аналіз існуючого стану охорони праці та цивільної оборони

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці.

Головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці, умов безпечної експлуатації обладнання, зменшення, або повна нейтралізація дії шкідливих і небезпечних виробничих факторів на організм людини і, як наслідок значення виробничого травматизму та професійних захворювань.

Верховна рада України 17 грудня 2002 року прийняла Закону країни "Про охорону праці", який має велике соціально-економічне значення, оскільки торкається життєвих інтересів майже ЗО мільйонів громадян України.

При виконанні землевпорядних робіт, як і при багатьох інших видах робіт, теж існує небезпека для життя та здоров'я працівників. Це пов'язано перш за все з тим, що великий обсяг робіт в землевпорядкуванні виконується польових умовах, на відкритій, в багатьох випадках, на незнайомій, віддаленій, пересіченій місцевості. Шкідливі, для здоров'я працівників фактори присутні і при виконанні камеральних робіт.

Розробленим Проектом формування і організації території; сільськогосподарських підприємств на території сільської ради, передбачено

суттєвих змін в розміри та форми полів, а це тягне за собою

перенесення проектних меж в натуру (на місцевість). При винесенні проекту в

у неминуче виконання польових землевпорядних робіт, які будуть виконуватись спеціалістами землевпорядниками. Необхідним є забезпечення розробки заходів з охорони праці. Але перш за все проаналізуємо Існуючий стан охорони праці в господарстві, на базі якого будуть виконуватися названі роботи.

У ТзОВ створена та функціонує служба охорони праці. Адміністрацією господарства затверджене Положення про службу охорони праці в господарстві, яким визначено умови комплектації служби, її завдання, функції, права та відповідальність.

Раз в три роки поновлюється наказ про організацію охорони праці (останній виданий в березні 2003 року). Цим наказом призначено відповідальних за охорону праці в структурних підрозділах, створено комісії (ситуаційна, з охорони праці), створена система оперативного контролю за охороною праці, визначені ступені контролю, визначені уповноважені трудового колективу з охорони праці, призначено відповідальних за проведення інструктажів.

В адмінбудинку обладнаний кабінет з охорони праці. В ньому наглядно, у вигляді стендів, розміщена поточна інформація про стан охорони праці в господарстві, права та обов'язки працівників та адміністрації з питань хорони праці, загальні правила безпечної поведінки на робочому місці, законодавчі акти в галузі охорони праці. Ведеться первинна документація з охорони праці, до її складу входять такі документи: наказ про організацію рони праці; посадові інструкції по професіях та по видах робіт; журнали первинного інструктажу та повторного інструктажу; матеріали проведення та околи навчань працівників; протоколи засідання комісії з охорони праці; плани роботи поточні, оперативні та перспективні; комплексні заходи з покращення охорони праці; приписи по охороні праці та ін.

В кожному виробничому підрозділі (тваринницька ферма, машинно-орний парк, тік) обладнані кутки з охорони праці, в яких вивішені інструкції з безпеки праці та протипожежної безпеки при виконанні видів робіт. Крім кутків з охорони праці на виробничих ділах обладнані санітарно - побутові приміщення.

Працівники професій з небезпечними умовами праці (тваринники, механізатори та ін) забезпечуються харчуванням, це стосується і роботи в польових умовах. Медогляди працівників господарства проводяться щорічно. Перед прийомом на роботу з працівниками проводиться навчання з охорони праці та вступний інструктаж. Повторні інструктажі та навчання проводяться в середньому раз на два роки.

Незадовільний стан в господарстві з виділенням коштів на заходи, щодо покращення умов праці. Таких коштів повинно виділятися в середньому в розмірі 2% від прибутку підприємства, а виділяється приблизно 1,5 тис. грн. в рік. Ці кошти витрачаються тільки на спецхарчування, а протипожежні витрати та на придбання спецодягу, за останні три роки дорівнюють нулю. За таких умов не виконується колективний договір і це значно погіршує умови праці і побуту працівників господарства.

Незважаючи на таке фінансування охорони праці, за останні три роки в господарстві не було жодного випадку виробничого травматизму.

Топографо-геодезичні та землевпорядні роботи, в основному, розділяються на два види: польові та камеральні. Кожен з цих видів робіт при існуючій технології проведення землевпорядних робіт має свої специфічні умови праці.

Запроектоване розміщення мережі польових доріг забезпечить

економічність транспортних робіт і виключає можливість

шкідливих для організму людини факторів (запиленість,

шум, вібрація).

При проведенні поточних інструктажів з загальних питань охорони праці потрібно проводити інструктажі і з пожежної безпеки.

При здійснені камеральних робіт для запобігання потрібно слідкувати справністю електрообладнання, недопущення його перегрівання, забезпечення безпечної віддалі від електроприладів матеріалів, що мають властивість легко загорятися (карти, плани, фотокопії, журнали та ін).

Дуже важливим елементом охорони праці є дотримання гігієни праці

виробничої санітарії при проведенні польових землевпорядних робіт.

Важливим елементом забезпечення гігієни праці є правильна організація режиму харчування та приготування їжі. Перед початком польових робіт необхідно провести інструктаж працівників на предмет надання першої медичної допомоги при нещасних випадках.

Захист населення у надзвичайних ситуаціях

Актуальність проблеми природно-техногенної безпеки населення України і її території в останні роки обумовлена тривожною тенденцією зростання числа небезпечних природних явищ, промислових аварій та катастроф, які призводять до значних матеріальних втрат, пошкодження здоров'я та загибелі людей. У зв'язку з цим зростає роль цивільного захисту Заселення від наслідків надзвичайних ситуацій різного походження. Основним завданням цивільної оборони є захист населення при, виникненні надзвичайних ситуацій мирного і воєнного часу.

Із набуттям Україною незалежності почалося законодавче оформлення цивільного захисту населення державою, що проявилося у прийнятті 3 лютого 1993 року Закону України "Про цивільну оборону" та ряду інших нормативно-правових актів.

Відповідно до цих документів органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень забезпечують вирішення питань цивільної оборони здійснення заходів щодо захисту населення і місцевості під час надзвичайних ситуацій (НС) різного походження.


Висновок

Одним із головних питань здійснення земельної реформи є відведення земельної ділянки.

Даний дипломний проект розглядає питання відведення земельної ділянки в оренду з правом викупу приватному підприємцю Лебедини О.М. по вул. Суворова 0,0582га для будівництва та обслуговування лазні.

В ньому розглядаються такі питання:

складання і затвердження проекту відведення земельної ділянки;

виготовлення державного акту на право постійного користування землею;

перенесення проекту в натуру.

В проекті надані такі графічні матеріали:

1 План розміщення земельної ділянки.

2. Проект відведення земельної ділянки.

3 Грошова оцінка м. Кам’янець - Подільський.

4 Схема перенесення проекту в натуру.

У всіх розділах надані всі необхідні законодавчі акти на розраховані дані для виносу проекту в натуру.


Список використаної літератури

1.         І. Дехтяренко Ю., Драпіковський О. Регулювання земельних відносин в місті. - К.: Основи, 1997. - 128с.

2.         Земельний кодекс України - 2001.

3.         Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р. - К.: Україна, 1996. - 54с.4. Практичний посібник із питань землекористування і землеволодіння в межах міста Кам'янець-Подільський / Кравчук В.І., Лотоцький В.І. - Кам'янець-Подільський: Абетка-НОВА, 2003. - 64с.5. Солярчук Д.І., Сохнич А.Я. Прогнозування в системі управління земельними ресурсами // Вісник ЛДАУ: Землевпорядкування і земельний кадастр - Львів: ЛДАУ, 2002. - №5. - с.183-189.6. Стандарт підприємства. Дипломні і курсові проекти (роботи). Загальні вимоги до оформлення. СТП 186-1-99: Львів, держ. агроуніверситет, 1999. - 26 с.7. Третяк А.М. Основи державного регулювання використання і охорони земель: Чернівці, 1994. - 56 с.8. Солярчук Д.І., Солярчук Ю.Д. Проблеми використання та охорони земельних ресурсів України на сучасному етапі // Вісник ЛДАУ: Землевпорядкування і земельний кадастр - Львів: ЛДАУ, 2002. - №5. - с.65-69.9. Сохнич А.Я. Методологічні основи оптимізації охорони природи і землекористування // Землевпорядний вісник. - 1999. - №3. - С.4-11.


Информация о работе «Приватизація міських земель»
Раздел: Ботаника и сельское хозяйство
Количество знаков с пробелами: 73804
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
171587
26
12

... (грн.); с. Анискине – 0,188 (грн.) с. Зарубинка – 0,128 (грн.); с. Устинівка – 0,250 (грн.): с. Комісарове – 0,113 (грн.); 5. Проект порівняння грошової оцінки земель населених пунктів Вільхуватської сільської ради Великобурлуцького району Харківської області Для порівняння грошової оцінки в населених пунктах Вільхуватської сільської ради проведемо нормативну та експертну оцінку земель ...

Скачать
32069
0
0

... раціонального землекористування плата за землю стримуватиме ЇЇ марнотратство, не допускатиме безгосподарного і безвідповідального ставлення до неї. Земельним законодавством передбачено такий захід охорони земель, як відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам і втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва. Крім того, виконавчі комітети місцевих Рад розробляють ...

Скачать
23587
0
2

... для суспiльних потреб. Усе це має важливе значення для формування дохiдної та видаткової частин мiсцевих бюджетiв Києва. Фактори, що впливають на розвиток ринку мiських земель, досить рiзноманiтнi. Практичний пiдхiд до проблеми розвитку ринку земель у розвинутих країнах i країнах з перехiдною економiкою дає змогу видiлити головнi риси, якi у багатьох аспектах вiдповiдають складовим земельної ...

Скачать
108977
4
2

... урбанізація володіє трьома загальними рисами, характерними для більшості країн світу. Усі країни світу можна згрупувати за рівнем і темпами урбанізації. Швидкі темпи росту міського населення. Концентрація населення і господарства в основному у великих містах. "Розповзання" міст, розширення їхньої території. Темпи урбанізації - багато у чому залежать від її рівня. По рівню урбанізації виді ...

0 комментариев


Наверх