Парки Діснея як туристичні центри. Їх роль для розвитку міжнародного туризму

15963
знака
0
таблиц
0
изображений

Міністерство культури і туризму

Київський Національний Університет Культури і Мистецтв

Кафедра міжнародного туризму

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПАРКИ ДІСНЕЯ ЯК ТУРИСТИЧНІ ЦЕНТРИ. ЇХ РОЛЬ

ДЛЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ - 2008


Зміст

ВСТУП РОЗДІЛ І.ПАРКИ ДІСНЕЯ В США

1.1 Каліфорнійський Діснейленд

1.2 Діснейленд в Орландо

РОЗДІЛ ІІ. ПАРКИ ДІСНЕЯ В СВІТІ

2.1 ЄвроДісней

2.2 Токійський Діснейленд

ВИСНОВКИ ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА ДОДАТКИ

ВСТУП

Актуальність теми. В останні десятиліття в світі спостерігається стійка тенденція підвищення інтересу до нових сучасних технологій в галузі дозвілля. Це обумовлено тим, що раціональне використання вільного часу дає можливість людині знімати соціальне напруження, а також відновлювати свої психологічні та фізичні сили. Останнє в свою чергу приводить до зростання ролі парків, що стають необхідними природними осередками, створюють сприятливий мікроклімат для повноцінного функціонування їх як культурно-рекреаційних центрів. Використання природного середовища в організації дозвілля населення — це одна з характерних особливостей парків як культурних закладів. Саме за парками завжди залишається можливість забезпечити ті форми відпочинку, які потребують психологічного відриву від міського оточення.

Об’єктом дослідження тематичні парки розваг Уолта Діснея як туристичні центри, що сприяють розвитку туристичної галузі.

Предметом дослідження Каліфорнійський Діснейленд, Діснейленд в Орландо, ЄвроДісней, Токійський Діснейленд.

Мета дослідження – аналіз і комплексне дослідження тематичних розважальних парків Уолта Діснея.

Для досягнення мети були поставлені такі завдання:

- виявити найбільш привабливі Діснеєвські парки світу;

- вивчити стан туристичної індустрії на території парків;

- з’ясувати роль Діснейленду для розвитку міжнародного туризму.

Під час написання роботи використовувались універсальні методи. Метод дедукції дозволив визначити предмет і об’єкт дослідження, а метод індукції було використано для написання висновків, де були чітко сформульовані відповіді на поставлені завдання. З числа загальних наукових методів автор роботи використовував опис, спостереження, порівняння, аналіз. Спеціальними методами дослідження були кількісний і статистичний , за допомогою яких було здійснене комплексне дослідження потоків відпочиваючих у Діснейленд за останній час.

Що стосується літературних та комп’ютерно-інформаційних джерел, то існуючі праці не відтворюють нашу проблему у повному обсязі. Справа в тому, що майже немає спеціальних робіт, присвячених комплексному вивченню парків розваг взагалі і Діснейленду зокрема. Для більш детального розкриття теми автор роботи використовував різноманітну літературу. Так, наприклад, у праці Копієвської О.Р. «Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії» чітко розповідається про величезну роль парків для розвитку туристичної індустрії. Ковтун В.Д. у своїй наукові праці «Сучасні моделі парків: вітчизняний та зарубіжний досвід» докладно розповідає про різноманітні парки, їх види, структури, методи роботи.

Структура. Наукова робота складається з двох розділів, висновків, списку літератури і додатків.


РОЗДІЛ І.ПАРКИ ДІСНЕЯ В США

1.1 Каліфорнійський Діснейленд

Діснейленд – унікальний тематичний парк в Каліфорнії (див. додаток 1) з великою кількістю атракціонів, в основному за мотивами мультфільмів Уолта Діснея, творця індустрії розважальних мультфільмів. Перший Діснейленд був побудований 17 липня 1954 року в Анахаймі штат Каліфорнія, як величезне ігрове містечко, повне витончених атракціонів, розважальний шоу і отримав всесвітню славу. На території парку є озеро і канали, залізні дороги, змодельовані міста і джунглі, печери і гори. Влаштовано безліч рухливих моделей тварин, в неперервних виставах приймають участь тисячі акторів в образах і костюмах казкових і історичних героїв. Створена ціла індустрія обслуговування туристів, збудована система з 26 готелів (тільки в каліфорнії), численних ресторанів, транспортних вузлів, спортивних споруджень, басейнів, тенісних кортів, площадок для гольфу і крокету, доріжок для катання на конях, поні, велосипедах, ковзанах (взимку).

Парк складається із 5 частин: (див. додаток 2)

«Main street U.S.A» - 5 атракціонів, 15 магазинів, 2 ресторани (по меню) і 8 ресторанів (шведський стіл). Заходячи в Діснейленд, турист одразу потрапляє на головну вулицю, яка нагадує Америку на рубежі XIX – XX століть. Тут прогулюються герої Уолта Діснея і проходять яскраві паради. Саме тут знаходиться станція «Main street» залізної дороги Діснейленду.

«Frontierland» - 10 атракціонів, 1 театр, 1 магазин, 2 ресторани (по меню) і 3 ресторани (шведський стіл). Це частина американського Заходу, край ковбоїв, індіанців, поселенців міста кінця XIX ст. Тут можна відчути себе шукачем золота, побачити пригоди Міккі Мауса і Тарзана в театрі «Chaparral».

«Adventureland» - 6 атракціонів, 4 магазини, 1 ресторан (по меню) і 5 ресторанів (шведський стіл). Це світ Індіани Джонс! Територія оснащена містками, водоспадами, тут можна позмагатися з піратами, а закінчуються пригоди на 360 градусних американських гірках.

«Fantasyland» - 13 атракціонів, 1 театр, 7 магазинів, 1 ресторан (по меню) і 6 ресторанів (шведський стіл). Це незвичайний світ Пітера Пена - «Never Land», де можна політати як із самим Пітером Пеном, так із слоником Дамбо.

«Discoveryland» - 9 атракціонів, 1 театр, 2 магазини, 2 ресторани (шведський стіл). «Discoveryland» - міжгалактичні пригоди, швидкість ілюзії і містика. На атракціоні «Космічна гора» стоять приховані фотокамери, яка зберігає вирази облич любителів зоряних подорожей, тільки вид у них зовсім не геройський.

Подорожувати із однієї казкової країни в іншу можна на пароплаві, маршрут якого проходить по мальовничим лагунам, долині річки і пагорбам.

Останні роки життя Уолт Дісней фактично жив у створеному парку, плануючи все нові і нові атракціони. Студія Уолта Діснея і сьогодні створює унікальних персонажів для дітей і мрійників-дорослих. А після Каліфорнійського, розважальні Діснейленди були утворені в штаті Флорида (США), в Парижі (Франція) і японському Токіо. Їх двері відкриті для всіх поколінь.


Информация о работе «Парки Діснея як туристичні центри. Їх роль для розвитку міжнародного туризму»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 15963
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
238694
19
11

... стан туристичної галузі в Україні, наявність пози­тивних зрушень у розвитку сільського зеленого туризму як прибуткового і найменш капіталомісткого виду туризму. Метою дослідження є аналіз стану міжнародного туризму на Херсонщині для розробки проектних рішень щодо його розвитку. Тому в процесі виконання роботи: 1. Проаналізована діяльність суб'єктів туристичної індустрії та зроблено висновок про ...

Скачать
13945
0
0

... Леголенд» розташований в Сан-Дієго (США). Японія 1. «Діснейленд» в Японії, розташований поблизу Токіо, створений по типу «Діснейленду» у Каліфорнії і Парижі. Австралія 1. Тематичні парки «Світ Кіно», «Світ Мрій», «Світ Моря». Знаходяться на східному узбережжі Австралії, на міжнародному курорті Золотий Берег. 2 Роль тематичних парків у розвитку міжнародного туризму Популярність тематичних ...

Скачать
245870
36
12

... ї бази туризму країни та регіону (повні тексти з коментарями експертів); ресурсний паспорт регіону (тексти, таблиці, мультимедійні ресурси); бази даних щодо соціально-економічних та інвестиційно-інноваційних факторів впливу на формування та функціонування регіонального ринку туристичних послуг (таблиці, графіки, тексти експертної оцінки); базу даних щодо впливу туризму на економіку регіону, ...

Скачать
108161
4
8

... нець XX ст. – сучасний етап. В основу нашої періодизації туризму покладемо такі критерії: мотиви подорожуючих, техніко-економічні та соціальні передумови, цільові функції туризму на різних етапах розвитку людства. Перший етап – передісторія туризму. В античні часи основними мотивами мандрівництва були такі: торгівля, надбання освіти, паломництво, лікування. Можна сказати, що в Давній Греції ...

0 комментариев


Наверх