3.3. Транспорт

Внутрішні і міжнародні повітряні перевезення здійснює національна авіакомпанія « Турецькі авіалінії» і кілька приватних компаній. Найбільші аеропорти збудовано у Стамбулі та Анкарі. "Turkish Airlines" має широку мережу місцевих і міжнародних рейсів. Ви можете прилетіти в Стамбул і скористатися внутрішнім рейсом до Ізміру, прибувши в один з його міжнародних аеропортів: Аднан-Мендерес або Даламан, або летіти до міжнародного аеропорту Антальї. Збір при від'їзді з аеропорту не стягується.2

Власники невеликих літаків можуть приземлитися прямо в аеропорту Імсік, на крихітній приватної злітно-посадочної смуги, розташованої недалеко від селища килимарів Мумджулар, в 31 км від Бодрума. Імсік має в своєму розпорядженні ескадрильєю 18-місцевих пасажирських літаків, які щодня здійснюють рейси між Стамбулом і Бодрум. І хоча переліт обійдеться трохи дорожче, ніж квиток на внутрішній рейс "Turkish Airlines", з Імсіка можливість безпосередньо потрапити в Бодрум.

Onur Air є найбільшою приватною авіакомпанією в Туреччині, що налічує 22 літака. Onur Air, працює з 1992 року, забезпечує надійні послуги в авіаційному секторі, створює внутрішні регулярні рейси на додаток до своїх міжнародних перельотів, починаючи з 2003 року.

Onur Air є першою і єдиною авіакомпанією, яка отримала EN9110: 2005 Quality Standardization Certificate in Turkey. Компанія завжди надає додаткові послуги для своїх пасажирів і постійно зростає завдяки її програмі і за розумними цінами на переліт.

Теплоходи "Turkish Merrytime Lines" регулярно здійснюють рейси з Стамбула в Бодрум, Мармарис і Анталію. Існує регулярне паромне сполучення між Бодрумом і півостровом Решадіе (Датча), на південь від затоки Гекова, з квітня по жовтень. Паромна переправа діє також між Бодрумом і грецьким островом Кос, Мармарисом, Родосом, Кушадаси і Самосом.

Автобуси регулярно курсують зі Стамбула, Анкари і Ізміру в Бодрум, Фетхие, Мармарис, Анталію і Аланія. У Туреччині прекрасне міжміське автобусне повідомлення. Існують як денні, так і нічні рейси. Міжміські автобуси комфортабельні, а плата за проїзд низька. У великих містах автобуси відправляються від автостанції (отогар), у невеликих містечках - з центру.1

 У кожному місті поряд з таксі, в яких завжди встановлені таксометри, працюють «долмуші» (маршрутні таксі) з фіксованою вартістю проїзду, які їдуть за визначеним маршрутом, не роблячи визначених зупинок. Долмуші курсують між готелями, а також найбільш популярними маршрутами. Ціни за поїздку дуже помірні, а інтервали руху досить невеликі. За вашим проханням водій може зупинити долмуш у потрібному місці. У великих містах курсують автобуси практично по будь-якому напрямку, які нерідко переповнені.

Прокат автомобілів. Автомобіль видається напрокат тільки при наявності посвідчення водія. Усі машини мають страховку “каско”. Мінімальний термін прокату - одна доба, кілометраж не обмежений. 1

3.5. Спорт та розваги

 

Плавання з аквалангом. Підводне плавання стає все більш популярним на всьому узбережжі Туреччини. У безпосередній близькості від берега тут багато трапляються останки затонулих кораблів, морські зірки, скати і морські коники. У Бодрумі, який завжди був центром плавання з аквалангом, є кілька шкіл підводного плавання.

Іноземних громадян, охочих зануритися в морські глибини, повинен супроводжувати спеціально призначений турецький провідник-водолаз. Ви можете плавати під водою лише в межах офіційно дозволених меж. Плавання з аквалангом поблизу останків затонулого судна без дозволу місцевої влади може бути кваліфіковано як акт контрабанди і карається тюремним ув'язненням. Катери турецької берегової охорони патрулюють місця проведення підводних розкопок.

Перш ніж зробити занурення, впевніться, що ваш провідник має професійні свідоцтва PADI або CMAS, а також турецьку ліцензію водолаза (Балик Адами Рехбері). Місцеві школи підводного плавання забезпечують бажаючих всім необхідним спорядженням, включаючи маски, трубки для плавання з маскою під водою і балони.

 Фрахтування яхт. Бодрум, центр кораблебудування з часів Антонія і Клеопатри, служить одним з головних пунктів "Маві Йолджу-лук" ("Блакитних круїзів"), подорожі на яхтах в затоку Гекова і малі бухти півострова Решадіе (Датча). Морська подорож - можливо, кращий, а іноді і найдешевший спосіб побачити багато античних міст узбережжя Туреччини. "Блакитний круїз" можна також здійснити з Мармарису.

Бодрум і Мармаріс - порти безлічі суден, побудованих як у Туреччині, так і за її межами, які можна вільно зафрахтувати. Найпопулярніший вид судна - це побудована в Бодрумі гулет, некваплива яхта з широкою круглою кормою. Вона має від чотирьох до шести кают, а її довжина-від 16 до 23 м. Можна зафрахтувати і два інших, що випускаються в Бодрумі судна: великий айнакич і більше дрібний тіранділ, який зручний для коротких подорожей. Ви можете взяти напрокат парусні шлюпки з скловолокна.

Катання на каяках. Багато гірських річок Тавра з холодної як лід водою – улюблене місце катання на каяках. Росте число фірм, що організують такі прогулянки і видають напрокат необхідне спорядження. Найкраще місце для такого активного відпочинку – каньйон Кепрюлю на півночі від Сіде.

 Одноденні прогулянки. Одноденні прогулянки на катерах ідеально підходять тим, хто не розташований жити на судні. Ці дрібні суденця "трудяться" за тим же принципом, що і маршрутне таксі, - ви подорожуєте разом з невеликою групою пасажирів до різних бухт, щоб скупатися, помилуватися красотами і ввечері повернутися назад. Тим часом ви можете орендувати один з таких катерів тільки для себе.

 Полювання та риболовля. Анталья - це рай для мисливців. Оточуючі її гори Бей і Тавр багаті пернатої та іншої дичиною. Мандрівники з усього світу приїжджають до Антальї, щоб пополювати на кам'яного козла (ябандаг кечісі), в достатку що мешкає в горах. Із пернатих зустрічаються перепели, горлиці, дикі качки та вальдшнепи. У числі диких тварин, на яких відкрито полювання, - лисиці, зайці та куниці.

Ловля форелі - найбільш популярне проведення часу на берегах річок Манавгат, Акчай, Керуючий і Кепрю, які протікають по території вілайєта Анталья.

Турецька лазня. Особливість турецької лазні - це повна відсутність душових кімнат і наявність густого щільного водяного пара. У кам'яному приміщенні в середині залу знаходиться великий мармуровий камінь, що нагрівається зсередини, на стінах розташовуються декілька кранів, з яких йде гаряча і холодна вода. У лазні працюють професійні масажисти, які вміло зроблять відмінний масаж, використовуючи густу і повітряну піну і ароматизовані креми. Для любителів сухої пари є класична сауна, а також басейн і джакузі.

 Теніс. При більшості готелів і готелів маються тенісні корти. Ракетки, м'ячі і спортивну форму можна взяти на прокат.

 Гольф. У 1994 р. в Белеку, курортному районі на схід від Анталії, відкрився перший Національний гольф-клуб з професійної 18-лунковому майданчиком. Клуб має в своєму розпорядженні також тренувальний полігон та "канонічні" 9-лункові навчальні поля для початківців. Можна взяти напрокат ключки, візки та інше, найняти хлопчиків, які подають ключки та м'ячі при грі, а також професійних тренерів для навчання. Місця необхідно бронювати заздалегідь.

 Гірські сходження, піші походи та огляд печер. Для активного відпочинку в провінції Анталья розроблені спеціальні маршрути. Печери Бельдібі і Караін, населені людьми в кам'яному столітті, - одні з найбільших на території Туреччини.

 Катання на лижах. Протягом березня і квітня можна в один і той же день покататися на лижах на гірському курорті Сакликент ("Загублене місто") і скупатися в Середземному морі. Гірськолижний курорт, який відкритий під час зимового сезону, розташований у горах Бей, всього в 50 км від Анталії.

 Нічне життя. Пізно вночі численні нічні клуби, бари, паби і дискотеки оголошують пронизливими звуками узбережжя Туреччини. Бодрум знаменитий своїми нічними клубами, барами та дискотеками, найвідоміша з яких "Галікарнас", з танцювальним майданчиком під відкритим небом.У Мармарісі є навіть "вулиця барів" вздовж берега моря.Можна зазирнути в популярний бар "Кейіф", що розмістився на другому поверсі будівлі морського вокзалу, звідки відкривається чарівний вид на мерехтливі вогні нічного міста. 1


4. Проблеми та перспективи розвитку туризму в Туреччині

Починаючи із сорокових років минулого століття (а особливо у восьмидесятих роках) у Туреччині став розвиватися туризм. У той період число туристів у світі становило 278.2 млн., а до 2005-го року зросла втричі. Туреччина ж за цей час зробила грандіозний стрибок: кількість відвідали її туристів зросла в 16,5 разів. І якщо у світі прибуток від туристичної сфери за ці роки зросла в 9 разів, то в Туреччині - в 52 рази. Частка Туреччини на світовому туристичному ринку в 1980 році становила 0,45%, у 2005-му -2,61%. У 2005-му році за обсягом в'їзного туризму Туреччина посіла 9-е місце у світі, за обсягом прибутку від туристичної сфери - 8-е. Таким чином, Туреччина входить в десятку найбільш відвідуваних країн світу. У результаті налагодженого розвитку цієї галузі сьогодні Туреччина займає одне з провідних місць серед країн Європи по кількості і якості туристичних фірм і готельних комплексів. Невід'ємною частиною цього успіху є серце туризму в Туреччині – Анталія, що з кожним днем росте, збільшуються і капіталовкладення в цей регіон. Повсякденне, культурне й економічне життя міста безпосередньо зв'язане з туризмом.

Туризм є однією з найбільш динамічно розвиваючихся галузей турецької економіки. Достаток унікальних історичних пам'ятників на території Туреччини, виняткової краси середземноморські пляжі, сприятливий клімат -усе це відкриває широкі перспективи для туристичного бізнесу. Щорічно країну відвідує близько 9-10 млн. туристів майже з 80 країн. Доход державної казни від туризму складає майже чверть обсягу турецького експорту.

Туризм приносить країні значні валютні дивіденди. Даний сектор відноситься до числа нечисленних галузей, що в умовах загальноекономічної кризи залишаються в сприятливому положенні: у 2005 році країну відвідали 12,5млн. іноземних туристів (у порівнянні із середньорічним показником у 250 тис. у 80-х роках), а приплив доходів від їхнього обслуговування вперше історії перевищив 10 млрд. дол.

 Росту сприяли державні кредити, низькі ціни на земельні ділянки, податкові пільги. У той же час навряд чи удасться досягти аналогічного високого показника в майбутньому, оскільки галузь має гостру потребу в припливі нових інвестицій, при цьому ставка робиться на приватні капіталовкладення, що ж стосується держави, то на неї покладається відповідальність за створення умов, які сприяють припливу додаткових інвестицій.

Міністерство туризму розробило план вкладення 3 млрд. дол. у розвиток туристичного бізнесу Стамбула, потенціал якого використовується поки в недостатній мірі. На думку проектувальників, існує можливість для збільшення числа туристів у 20 разів - з 2,5 млн. у даний час до 50 млн.(для порівняння: аналогічні показники по Парижу і Лондону досягають у даний час 65 млн. і 75 млн. відповідно). У ході реалізації загальнонаціональної програми розвитку туризму доходи від даної галузі Туреччини в найближче десятиліття можуть бути доведені до 20 млрд.дол..

Таким чином, Туреччина - країна, що володіє великими рекреаційними ресурсами, залучає до себе увага туристів з усього світу з пізнавальними, лікувально-оздоровчими, екскурсійними й іншими цілями, що приводить до взаємного співробітництва країн.

Останнім часом Туреччина перетворилася у великий туристичний центр, що користується величезною популярністю в жителів інших країн, які приїжджають сюди провести свою відпустку.

Приступаючи до роботи по організації туризму, турецькі фахівці виходили з декількох очевидних факторів. Дійсно багато країн, що зробили туристичний бізнес однією із основних статей свого прибутку, не володіють природною красою та історичними пам’ятниками якими багата Туреччина. Для залучення туристів вони використовують свій спосіб життя, багату історію, традиційні ремесла, старовинні будинки та ін.. Інша обставина, поза сумнівом, що була врахована в туристичному бізнесі Туреччини, це інтерес туристів до історичних, архітектурних, археологічних визначних пам’яток та якість обслуговування.

На початку червня 2009 року турецькі оператори підвищили ціни, однак пізніше почалися знижки й акції на кілька готелів. Попри те, що ціни на Туреччину виросли на 15%, цей напрям однаково залишається найбюджетнішим варіантом для багатьох туристів.

За даними Світової ради туризму та подорожей, Туреччина займає перше місце з-поміж країн, які підвищують попит на туристичні послуги. За підсумками 2009 року, за рахунок в'їзного туризму Туреччина отримала 15,9 млрд. доларів США. У наступні 10 років Туреччина стане туристичною країною із найдинамічнішими темпами зростання — в середньому 10,2 % на рік.

Потім почалися певні проблеми, пов’язані із терористичними актами та державними переворотами (як в самій Туреччині – Стамбул, так і в усьому світі). Зараз ситуація ускладнилася на сході країни (курди), державний переворот

(«Ергенекон»), проблеми на Кіпрі, однак незважаючи на це Туреччина залишається одним з лідерів світового туризму.

Збільшення потоку відпочиваючих досягається в першу чергу за рахунок збільшення кількості німецьких туристів, по-друге, гостей із країн СНД і, по-третє, французів і американців. Також підсилюється інтерес до відпочинку в Туреччині в скандинавських країнах. Звичайно, для успішної роботи туристичної галузі одного інтересу недостатньо, тому її розвитку в Туреччині приділяється особлива увага, причому на державному рівні – насамперед це прямі інвестиції в цю сферу, що дозволяють ще більше розвинути інфраструктуру, поліпшити сервіс, розширити мережу готелів.

Відкриваються нові аквапарки, розробляються нові екскурсійні маршрути, розваги стають усе більш різноманітними – не можна не визнати той факт, що Туреччина робить усе можливе, щоб витягти максимум туристичної вигоди як зі своєї найбагатшої історії, так і із сучасного розвитку.

Навіть економічну кризу 2009 року ця країна перетворила на плюс для туристів. Девальвація національної валюти на 60% (в даний момент, можливо, більше) привела до того, що у Туреччину стало надзвичайно вигідно їхати з доларами або євро – як, власне, і роблять всі туристи. Долар дорожчає в два рази більше, а ціни (в доларах) виявляються нижче торішніх – не в два рази, звичайно, але значно.

У січні місяці 2009 року турецький туристичний сектор дав старт 10 новим інвестиційним проектам загальною вартістю в 119,5 млн. лір. З цієї суми близько 84,3 млн. лір пішло на будівництво 7 нових готелів. Серед нових проектів 3 проекти реалізовані в Анкарі, 2 в Анталії і по одному проекту в Стамбулі та області Мула. П’ять з нових проектів будуть 4-ри зірковими готелями, два інших ще не визначились з кількістю зірок і послугами, що будуть надаватися.

Ще одним привабливим для туристів моментом є те, що у Туреччину можна в'їхати без візи, вона видається в будь-якому митному пункті протягом години. В минулому році ціна на візи зросла вдвічі, однак це не відштовхує потенційних гостей країни. Громадянам Казахстану, Австралії, Австрії, Німеччини, Греції, Іспанії, Італії, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, США, Фінляндії, Франції і Швейцарії віза не потрібна, якщо вони не збираються залишатися в Туреччині довше трьох місяців.

М. Ісен ( перший заступник міністра і культури Турецької Республіки ) підкреслив, що туризм є високоприбутковим сектором економіки, що приносить багатомільярдні доходи до бюджету держави та є чинником підвищення міжнародного авторитету країни. Тому Урядом Туреччини проводиться цілеспрямована політика стимулювання туристичної діяльності, оптимізації інфраструктурних і транспортних умов прийому туристів, активізації просування турецького турпродукту на міжнародному ринку, на реалізацію якої на регулярній щорічній основі виділяються бюджетні кошти. Так, у 2009 році лише рекламний бюджет Міністерства культури і туризму Туреччини становив 70 млн. дол. США (загальний бюджет Міністерства – 80 млн. дол. США). При цьому вкладений у рекламу 1 дол. США дає 25 дол. США прибутку.

З огляду на зазначене та у зв’язку з тим, що туризм є провідною галуззю економіки Туреччини, було прийнято рішення про об’єднання Міністерства туризму та Міністерства культури Туреччини в єдиний орган виконавчої влади з метою створення допоміжних механізмів збереження культурної спадщини країни. Міністерство культури і туризму Турецької Республіки розглядає туризм як інструмент ефективного використання культурного потенціалу та перетворення його на турпродукт, конкурентоспроможний на міжнародному ринку, з метою залучення більшої кількості іноземних туристів до відпочинку в Туреччині та збільшення валютних надходжень до державного бюджету.

М. Ісен поінформував, що у Туреччині створено Спілку інвесторів у галузі туризму, основним завданням якої є ведення інвестиційної діяльності в країні, але контроль за діяльністю Спілки здійснює Міністерство культури і туризму Туреччини.

Індустрії туризму турецька влада почала приділяти увагу з другої половини ХХ ст. В 1982 р. був прийнятий закон № 2634 про заохочення туризму, який містив значні стимули для розвитку галузі: пільгові тарифи на електрику, воду та газ в пріоритетних районах, звільнення від окремих податків та зборів, податкове кредитування для тих, хто діяв в цій галузі. В 1983 р. до влади прийшов уряд Т. Озала, який взяв курс на приватизацію, відмову від регулювання цін, лібералізацію імпорту, розвиток приватного підприємництва і інші заходи для переходу до вільної ринкової економіки, що дало свої позитивні результати. В рамках цієї політики в Туреччині почалося створення вільних економічних зон, які відіграли значну роль у розвитку сфери туризму. За короткий проміжок часу в Туреччині, не без використання іноземних інвестицій, в першу чергу німецьких, була створена розгалужена мережа готелів, кемпінгів, були побудовані дороги, почали готуватися висококваліфіковані гіди зі знанням основних європейських мов, більше уваги розпочали приділяти реконструкції історичних пам’яток. На сьогоднішньому етапі туристична сфера відіграє важливу роль в економіці Туреччини. Найбільш перспективними туристичними ринками Туреччини вже не один рік залишаються країни ЄС та СНД. Отож, на прикладі Туреччини можна побачити, як країна, яка володіє чудовими туристично-рекреаційними ресурсами при продуманій та зваженій політиці, а також при зацікавлені у збільшенні доходів від цього сектора змогла досягти значних результатів, і що особливо важливо не зупинятися на досягнутому. Туреччина намагається відслідковувати умови попиту на ринку туристичних послуг, гнучко реагуючи на зміни в світі, а з метою отримання більших доходів заохочує все більше регіонів, що володіють туристично-рекреаційним потенціалом та ресурсами, вдосконалює інфраструктуру та пропонує нові види послуг для туристів.

Митні правила. Ввіз будь-якої валюти в Туреччину вільний, суми більше $5000 необхідно вказувати в митній декларації. Вивіз лір обмежений сумою, еквівалентній $100. На велику суму буде потрібно дозвіл банку.

Дозволено безмитний увіз сигарет – до 400 шт., чи сигар – до 50 шт., чи тютюну – до 200 гр., до 1 кг кави, міцних спиртних напоїв – 3 відкупорені пляшки, вина – 2 відкупорені пляшки, подарунків – на суму не більше $200, косметики, парфумерії і продуктів харчування – у межах особистих потреб. Предметів і речей домашнього побуту (холодильників, пральних машин, телевізорів, відеомагнітофонів) – по одному предметі кожного найменування, із зобов'язанням їхнього вивозу з країни по закінченні терміну поїздки. Крім предметів особистого користування дозволяється ввозити два фотоапарати, портативний радіоприймач, друкарську машинку, кінокамеру і т.д. Ювелірні вироби й інші цінності необхідно вказувати в декларації. Заборонено ввіз наркотиків, наркомістких ліків, зброї (для членів спортивно-мисливських клубів – 1 гладкоствольна рушниця і 100 патронів до неї). Заборонено вивіз зброї, боєприпасів, антикваріату і наркотиків.

У списку ЮНЕСКО 8 об'єктів: історична зона Стамбула, національній парк Каппадокії, мечеть Дівриги, столиця хетів Хоттушаш, археологічні пам'ятки Немрутдаг і Ксантос-Летун, гарячі джерела Хіераполіс-Памукале, місто Сафранблу.1


Висновки

 

Після виконання даної роботи можна узагальнити, що нові технології в туризмі і суміжних галузях економіки сприятимуть різкому ривку в розвитку сфери подорожей. Недаремно XXI століття оголошено століттям сфери обслуговування. Політична, соціальна і фінансова інтеграція багатьох країн створить оптимальні умови для розвитку і вдосконалення готельної, транспортної, торговельної інфраструктури і інших ресурсів туристського ринку, а також забезпечення безпеки туристів під час подорожей, охорони і дбайливого використання в цілях туризму навколишнього середовища не тільки в розвинених, але і в країнах, що розвиваються. Є підстави стверджувати, що світовий туризм має величезний потенціал і, отже, можна оцінювати перспективи його розвитку на перші десятиріччя XXI століття. Туроператори повинні вибирати найоптимальніший метод ціноутворення, орієнтуючись на національній туристичний ринок, споживачів, ресурси, які є в розпорядженні. Країна має ставити собі за мету зайняти вигідне положення на міжнародному ринку туристичних послуг, так як це гарантує постійні надходження в бюджет, зміцнення вже існуючих міжнародних зв’язків і встановлення нових Розпочавши розвивати туризм наприкінці 1980-х, Туреччина за двадцять років досягла меж можливості прибережної «першої лінії» протяжністю 300 км. На колись пустинному березі Турецької Рів’єри сьогодні збудовано близько тисячі готелів, але і цього вже явно недостатньо, щоб розмістити усіх бажаючих Надзвичайна популярність Туреччини пояснюється також і колосальними засобами що виділяються на розвиток у індустрії та рекламу туристичних можливостей регіону по всьому всіті. Таким чином, Туреччина – країна, що володіє великими рекреаційними ресурсами, залучає до себе увага туристів з усього світу з пізнавальними, лікувально-оздоровчими, екскурсійними й іншими цілями, що приводить до взаємного співробітництва країн. Туреччина - це історія, яка завжди поряд з нами, яка залишила тут свої незліченні автографи. Це незліченна кількість пам'ятників тисячолітньої давності середньовічні палаци і храми, мавзолеї і мечеті. Це і один з найбільших місто-порт Туреччини Стамбул. Тут пам'ятники старизни є сусідами з сучасними хмарочосами, фабриками, заводами університетами, театрами, музеями. У Туреччині є багатство, яке ніколи не виснажується, тисячі кілометрів побережжя, сонця і моря, тому Егейське побережжя називають і “березовим намистом Туреччини”.

Туреччина займає 3 місце в загальному списку найбільш відвідуваних країн. Щорічно на територію цієї країни з'їжджаються 46% від загального числа туристів всього світу, зокрема з різних регіонів Російської Федерації - 12%.Помимо покупок, ця країна привертає туристів зі всього світу ще і тим, що Туреччина славитися високим комфортом готелів, відмінним сервісом, а найголовніше, найдавнішими пам'ятниками історії і архітектури. Крім оглядів визначних пам'яток Туреччини, тут можна добре відпочити: адже там тепло, море, сонце. Це чудовий курорт можна відвідувати цілий рік. Туристичні фірми розробляють спеціальні програми відпочинку, екскурсії. Можна відвідати з дітьми Акваленд – світ водяних розваг, прокотитися на яхті по Середземному морю, зробити захоплюючий спуск по гірській ріці на каноє і плотах (називається рафтинг). Захопливим плаванням можна запам'ятати красу підводного плавання, узявши напрокат відеокамери для підвідних зйомок. Туреччина - країна з молодим населенням: більше 25 % його складають люди молодше 20 років. Турки - відкритий, гостинний і гордий народ.


Список використаної літератури

 

1. Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. – 480с.

2. Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004. — 303с.

3. Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. – 368с.

4. Масове харчування, готельне господарство і туризм в умовах ринкових відносин: Збірник наукових праць / Київський держ. торговельно- економічний ун-т / М.І. Пересічний (відпов.ред.) . — К., 1997. — 139с.

5. Мельниченко С.В., Ведмідь Н.І.. Менеджмент підприємства туристичної індустрії: Навч.-метод. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. — 217с.

6. Ткаченко Т.І., Гаврилюк С.П. Економіка готельного господарства і туризму: Навч. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. — 180с.

7. Турция. Путеводитель, – АСТ, Астрель, 2004. – 406с.

8. Экономика современного туризма, Под. ред. докт. Эк. наук Г.А. Карповой. Москва – Санкт-Петербург, Издат. Торговый Дом «Герда», 1998. -420с.

9. Фастовець О.О. Організація транспортних подорожей і перевезень туристів: Навчальний посібник. – К.: Вид-во ФПУ, 2007. – 233с.

Інтернет-ресурси

www.voyagemagazine.ru – Журнал «Вояж»

www.vokrugsveta.com – Журнал «Вокруг Света»

www.unwto.org – Всесвітня туристична організація

www.uftaa.org – Об’єднана федерація асоціацій туристичних агенств

www.ih-ra.com – Міжнародна асоціація готелів та ресторанів

www.wttc.org – Всесвітня рада з туризму та подорожей

www.wata.net – Всесвітня асоціація туристичних агенств

www.turkey-tours.in.ua - Інформаційний сайт про Туреччину для туристів


1 Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004.- 42с.

2 Масове харчування, готельне господарство і туризм в умовах ринкових відносин: Збірник наукових праць / М.І. Пересічний (відпов.ред.) . — К., 1997. —32с.

1 Мельниченко С.В., Ведмідь Н.І.. Менеджмент підприємства туристичної індустрії: Навч.-метод. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. —44с.

1 www.unwto.org – Всесвітня туристична організація

2 Ткаченко Т.І., Гаврилюк С.П. Економіка готельного господарства і туризму: Навч. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. — 34с.

1 Мельниченко С.В., Ведмідь Н.І.. Менеджмент підприємства туристичної індустрії: Навч.-метод. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. —117с.

1 Ткаченко Т.І., Гаврилюк С.П. Економіка готельного господарства і туризму: Навч. посіб. — К. : КНТЕУ, 2005. — 80с.

1 Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004.-74с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –23с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –56с.

[1] Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –55с

2 Туристично-краєзнавчі дослідження: Збірник наукових статей. - Випуск 2. – К., 1999. – 95 с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –106с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –55с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –61с.

1 www.vokrugsveta.com – Журнал «Вокруг Света»

1 Турция. Путеводитель, – АСТ, Астрель, 2004. – 164с.

2  Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –129с.

1 www.vokrugsveta.com – Журнал «Вокруг Света»

1 Турция. Путеводитель, – АСТ, Астрель, 2004. – 84с.

2 www.vokrugsveta.com – Журнал «Вокруг Света»

1 Турция. Путеводитель, – АСТ, Астрель, 2004. – 202с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –247с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –72с.

2 www.vokrugsveta.com – Журнал «Вокруг Света»

1 Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004.- 102с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –96с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –98с.

2 Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004. – 185с.

1 Масове харчування, готельне господарство і туризм в умовах ринкових відносин: Збірник наукових праць / М.І. Пересічний (відпов.ред.) . — К., 1997. —69с.

1 Воронкова Л.П. История туризма и гостеприимства: Учеб. пособие. — М. : Издательско-торговый дом "Гранд". Фаир-Пресс, 2004. -224с.

2 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –236с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –168с.

2 Фастовець О.О. Організація транспортних подорожей і перевезень туристів: Навчальний посібник. – К.: Вид-во ФПУ, 2007. – 70с.

1 Фастовець О.О. Організація транспортних подорожей і перевезень туристів: Навчальний посібник. – К.: Вид-во ФПУ, 2007. – 83с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –306с.

1 Крылов Д., Шанин В. Путеводители с Дмитрием Крыловым. Турция. – Из-во «ЭКСМО» ЗАО, 2010. –341с.

1 Борзенко А.Е. Турция. Самостоятельные путешествия. – Из-во «Вильямс», 2005. –341с.


Информация о работе «Туризм як основна галузь економіки Туреччини»
Раздел: Физкультура и спорт
Количество знаков с пробелами: 97053
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
236336
0
0

... : обмежувався конкуруючий імпорт, ліцензувались усі види імпорту — більш пільговий для пріоритетних галузей, менш пільговий — для інших. Заходи по лібералізації полегшують тут доступ в еконо­міку зарубіжних технологій, сприяють розвиткові експорт­ної бази, включаючи створення підприємств із 100% екс­портною орієнтацією. Вартим уваги явищем останнього десятиліття є досить активний експорт підприє ...

Скачать
70885
1
9

... міжнародному туризмі в загальному, а по-друге відкриває перед Австралією та Океанією широкі можливості подальшого розвитку рекреаційної діяльності, а точніше міжнародного туризму. РОЗДІЛ 3 Туризм як галузь світового господарства Для того, щоб сформулювати повне визначення поняття «туризм», необхідно розглянути багатоаспектність туризму і його взаємодію з іншими видами діяльності. Відсутність є ...

Скачать
42990
3
2

... і функції в світовому туризмі чітко розділені між державними відомствами, громадськими організаціями і підприємствами. Останні, як вже говорилося, займаються прикладним маркетингом на своєму рівні. Державні органи управління туризмом проводять аналіз ринку і інформують про це підзвітні підприємства. А громадські туристські організації об'єднують маркетингові зусилля своїх членів для реалізації ...

Скачать
35218
0
0

... місце, не забезпечують впровадження нових технологій. Низький попит навіть на товари першої необхідності не дає можливості створювати підприємства серійного виробництва. 2. Економічна характеристика Північної Африки як регіону в цілому Північна Африка знаходиться в найбільш широкій частині материка. Можливо, саме тому більшість країн Північної Африки мають доволі великі розміри. Усього декі ...

0 комментариев


Наверх