Реферат

На тему:

«Календарні свята у грудні»


Зміст

1 грудня Всесвітній день боротьби з Снідом

1 грудня День працівників прокуратури України

3 грудня Міжнародний день інвалідів

5 грудня День працівників статистики в Україні

6 грудня День Збройних Сил України

7 грудня День місцевого самоврядування в Україні

12 грудня День сухопутних військ України

14 грудня День добродійності в Україні

14 грудня День вшановування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 грудня День працівників суду України

19 грудня День святителя Миколи Чудотворця

19 грудня День адвокатури України

20 грудня День міліції в Україні

22 грудня День енергетика

22 грудня День працівників дипломатичної служби України

24 грудня День працівників архівних установ України

 
Грудень

«Червоними» вихідними днями є державні свята, а також деякі «народні» і церковні. Дискусії про те, які свята визнати, а які відмінити, ведуться до цих пір, тому їх список періодично міняється.

Значком * відмічені державні свята.

Грудень 2008 року

1 грудня - Всесвітній день боротьби з Снідом

Символ солідарності в боротьбі з Снідом і з тими, хто заражений вірусом.

Україна займає одне з перших місць в Європі по темпах розповсюдження Віл-інфекції. Кількість Українців, які живуть з ВІЧ/СНІДом, досягає більше 100 тисяч чоловік, серед них понад 10 тисяч - діти. Щодня Віл-інфекція вражає близько 40 громадян країни, 8 - вмирає від Сніду.

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала Україну лідером у виконанні заходів профілактики цієї інфекції серед новонароджених і її досвід рекомендований для упровадження в інших регіонах Європи.

Реалізація програми боротьби з ВІЧ/СНІДом знаходиться під особистим контролем Президента України.

1 грудня - День працівників прокуратури України

Герб прокуратури України

Враховуючи роль органів прокуратури України в зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури в справу формування України як правової держави, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.

Формування правової системи, а з нею і визначення функцій прокуратури на території сучасної України почалося в глибокій старовині.

В скіфській державі норми права захищали життя, майно, привілеї царської сім'ї і родоплеменної знаті, формувалася функція нагляду, а, значить, існували і наглядачі.

В VI-IV століттях до н.е. в Північному причорномор'ї з'явилися Грецькі поселенці. Законодавча ініціатива у еллінів належала народним зборам, радам міст, їх головам, колегіям, а також своєрідним попередникам сучасних прокурорів - номофилакам (вартові законів), які повинні були стежити за поведінкою людей і посадовців і вимагати від них виконання законів.

В Х сторіччі почало формуватися князівське законодавство староруської держави Київської Русі. Ще княгиня Ольга, встановивши норми і пункти збору дані, посилила функції нагляду. Статути князів Володимира Великого і Ярослава Мудрого внесли важливі нововведення у фінансове, сімейне і кримінальне право. Велике значення у формуванні правової системи мало ухвалення зведення великокнязівських законів, яке отримало назву «Руська правда». Істотна роль в «Руській правді» відводилася нормам кримінального процесу і права. А оскільки цей процес належало контролювати то, ймовірно, це було наступним кроком в розвитку функції нагляду.

В 1578 році на сеймі Мови Посполитої був утворений Луцький трибунал - вищий суд України. В наступному, в 1579 році, в Батурині був утворений Український трибунал, який складався з семи департаментів. Депутати трибуналу щорічно обирали прокурора (інстигатора), який спостерігав за порядком представлення позовів до суду.

Посада прокурора збереглася в Україні і в XVII сторіччі. В Українському трибуналі разом з гетьманом і іншими вищими чинами засідав і прокурор.

В 1722 році Петро І заснував державний орган для здійснення нагляду за дотриманням законної діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Царська імператорська прокуратура, куди входили і органи прокуратури України, проіснувала до жовтня 1917 року.

Після жовтня 1917 року почався новий етап створення держави і національного самовизначення народу України, етап отримання суверенності. В Українській Народній Республіці (УНР) в грудні 1917 року була заснована Прокураторія, а вже наступного місяця Центральна Рада прийняла Закон «Про створення прокурорського нагляду в Україні».

За часів правління гетьмана Ськоропадського (квітень-грудень 1918 року) приймається Закон «Про утворення державного Сенату».

При створенні в грудні 1918 року Директорії УНР вступає в дію Закон «Про установу прокурорського нагляду в Україні» і поновлюється діяльність Генерального Суду під назвою «Верховний Суд Української Народної Республіки».

За радянських часів Державна прокуратура в Україні була організована в системі Наркомюста 28 червня 1922 року Положенням про прокурорський нагляд.

Законодавство про прокуратуру постійно розвивалося. В 1923 році Прокуратура була введена до складу Верховного Суду СРСР. А пізніше, в 1933 році, утворюється Прокуратура Союзу РСР як централізована система з правом загального керівництва діяльністю прокуратур союзних республік, а разом з тим затверджується Положення про Прокуратуру Союзу РСР.

Слід зазначити, що на процесі Нюрнберга головним обвинувачем від Радянського Союзу був прокурор Української РСР Руденко.

З моменту проголошення України суверенною і незалежною державою почався новий етап розвитку прокуратури. Після ухвалення і введення в дію з 1 грудня 1991 року Закону України «Про прокуратуру» і ряду інших нормативних актів створена правова база організації і діяльності органів прокуратури незалежної України.

Відповідно до положень Конституції України функції прокуратури відповідають, перш за все, позиції формування правової держави.


Информация о работе «Календарні свята у грудні»
Раздел: Культура и искусство
Количество знаков с пробелами: 26387
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
17843
0
0

... стрибати через них. Кожний прагнув злетіти вище, тому що чарівним чином від висоти стрибка залежала висота хлібів. Навкруги багать водилися хороводи. 3.4 Збір урожаю Наступний виток аграрних календарних свят і обрядів приурочений до часу збирання урожаїв і початку його переробки. Особливо значними були: свято "перших плодів" (початок серпня); вшановування Роду, коли хліби вже зсипані в зас ...

Скачать
167583
0
0

... інформаторів, здійснення аудіозаписів з наступним розшифруванням і транскрибуванням, метод системного опису, зіставно-порівняльний і метод реконструкції з застосуванням елементів комплексної методики етнолінгвістичних досліджень. Зазначимо, що в етнолінгвістиці обряд є однією з форм людської поведінки, в яких реалізована модель світу, а тому його можна розглядати як текст. Обрядовий текст складні ...

Скачать
40978
0
5

... цілющі властивості. Багато повір'їв було пов'язано з квіткою папороті. ЗЕЛЕНІ СВЯТА — українська назва християнського свята Трійці, що відзначається на 50-й день після Паски. Троіцько-русальна обрядовість знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Напередодні зеленої неділі, у суботу, що ...

Скачать
15919
0
0

... ці свята мали чітку хронологічну послідовність і тривалість, але з прийняттям християнства втратили строгі календарні рамки, купальські обряди та ігри були завершальним пунктом літніх язичницьких русалій. На це свято за повір`ям, з далекого раю на землю сходили чарівні Нави, Мавки, Криниці, Берегині, Літавиці, Огневиці, Лоскотарки. Русалки виходили з води. Вродливіші за людей,голі, з прекрасним ...

0 комментариев


Наверх