3 грудня - Міжнародний день інвалідів

В 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Проведення цього дня в Україні встановлено Указом Президента від 27.11.1993 № 566/93.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів – це день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного положення людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів по поліпшенню їх життєвого рівня.

6 жовтня 2005 року в Україні був прийнятий закон «Про реабілітацію інвалідів в Україні», яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.

5 грудня - День працівників статистики в Україні

У житті досягає успіху той, хто має в своєму розпорядженні кращу інформацію

5 грудня в Україні наголошується День працівників статистики, професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.

Ця дата пов'язана з проведенням в 2001 році першого Всеукраїнського перепису населення, наймасштабнішої статистичної роботи. Але перепис – це лише мала частина статистики.

Органи статистики згідно Закону України «Про державну статистику» здійснюють державну статистичну діяльність, направлену на збір і обробку «статистичної інформації про масові економічні, соціальні, демографічні, екологічні явища і процеси, що відбуваються в Україні і її регіонах».

Всі підсумки статистичних розробок в тому або іншому вигляді надаються органам управління і засобам масової інформації. Статистичні дані регулярно обнародуватимуться в газетах, на радіо і телебаченні. І якщо про щось статистика не говорить, то багато в чому через те, що розуміє важливість точної інформації.

6 грудня - День Збройних Сил України

День Збройних Сил України був встановлений ухвалою Верховної Ради України в 1993 році.

Це свято наголошується щорічно 6 грудня - в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

Цитата з виступу президента України з нагоди святкування:

«Поздоровляю вас з Днем Збройних сил України - всенародним святом захисників рідної землі, які стоять на варті державного суверенітету, цілісності і недоторканності нашої країни.

Що народилася в пам'ятному 1991 році, Українська армія пройшла історичним маршем складний шлях становлення. Зараз йде процес реформування Збройних сил, які повинні відповідати інтеграційним направленостям держави і вимогам сучасного демократичного суспільства. Наші військові виконують бойові завдання по охороні миру і спокою в різних куточках миру, демонструючи високий професіоналізм і піднімаючи міжнародний авторитет України. Миротворча місія є однією з визначальних рис нашої ролі на світовій арені, важливою межею нашої військової політики. Український прапор в гарячих точках планети став символом миролюбності, стабільності і відповідальності».


7 грудня - День місцевого самоврядування в Україні

7 грудня в Україні наголошується День місцевого самоврядування - професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Це свято властивого Українцям способу суспільного життя, в основі якого самокеруюче суспільство. Це давня слов'янська і староруська традиція, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Це вибір вільних громадян, які довіряють, вибраним ними представникам, і наділюють їх владними повноваженнями. Тільки така влада і є дійсно народною - владою не над суспільством, а легітимною владою самого суспільства, для суспільства і на користь суспільства.

15 жовтня 1985 року Європейськими державами був схвалений міжнародний пакт, який іменується «Європейська хартія місцевого самоврядування». Цей пакт зіграв і продовжує грати виключно важливу роль в становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових Європейських демократіях.

Особливо важливе значення має Хартія для незалежної України, де інститут місцевого самоврядування був на 70 років заборонений і тепер його відновлення відбувається з величезними зусиллями і проблемами. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

На жаль, з часу ратифікації Україною Хартії законодавство про місцеве самоврядування, так і не приведено у відповідність з рядом її базових положень. Певні надії покладалися після введення Дня місцевого самоврядування в Україні, який був визначений Указом Президента від 25.11.2000 № 1250/2000. Саме 7 грудня в 1990 році Верховною Радою Української РСР був прийнятий Закон «Про місцеві ради народних депутатів Української РСР і місцеве самоврядування».

Система місцевого самоврядування повинна відповідати потребам суверенної цілосної держави. І День місцевого самоврядування міг би стати справжнім орієнтиром, правовою основою в процесі перебудови сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні.


Информация о работе «Календарні свята у грудні»
Раздел: Культура и искусство
Количество знаков с пробелами: 26387
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
17843
0
0

... стрибати через них. Кожний прагнув злетіти вище, тому що чарівним чином від висоти стрибка залежала висота хлібів. Навкруги багать водилися хороводи. 3.4 Збір урожаю Наступний виток аграрних календарних свят і обрядів приурочений до часу збирання урожаїв і початку його переробки. Особливо значними були: свято "перших плодів" (початок серпня); вшановування Роду, коли хліби вже зсипані в зас ...

Скачать
167583
0
0

... інформаторів, здійснення аудіозаписів з наступним розшифруванням і транскрибуванням, метод системного опису, зіставно-порівняльний і метод реконструкції з застосуванням елементів комплексної методики етнолінгвістичних досліджень. Зазначимо, що в етнолінгвістиці обряд є однією з форм людської поведінки, в яких реалізована модель світу, а тому його можна розглядати як текст. Обрядовий текст складні ...

Скачать
40978
0
5

... цілющі властивості. Багато повір'їв було пов'язано з квіткою папороті. ЗЕЛЕНІ СВЯТА — українська назва християнського свята Трійці, що відзначається на 50-й день після Паски. Троіцько-русальна обрядовість знаменувала завершення весняного і початок літнього календарного циклу. В основі її лежали культ рослинності, магія закликання майбутнього врожаю. Напередодні зеленої неділі, у суботу, що ...

Скачать
15919
0
0

... ці свята мали чітку хронологічну послідовність і тривалість, але з прийняттям християнства втратили строгі календарні рамки, купальські обряди та ігри були завершальним пунктом літніх язичницьких русалій. На це свято за повір`ям, з далекого раю на землю сходили чарівні Нави, Мавки, Криниці, Берегині, Літавиці, Огневиці, Лоскотарки. Русалки виходили з води. Вродливіші за людей,голі, з прекрасним ...

0 комментариев


Наверх