10. Фінансова підтримка виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях

 

Фінансова підтримка надається сільськогосподарським підприємствам через Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головні управління агропромислового розвитку обласних, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій у межах обсягів розподілу бюджетних коштів для фінансової підтримки в розрізі регіонів.

Сільськогосподарські підприємства - сільськогосподарські підприємства усіх форм власності та господарювання, включаючи фермерські господарства, приватні сільськогосподарські підприємства, дослідні господарства сільськогосподарських навчальних закладів та науково-дослідних установ, які вирощують сільськогосподарську продукцію на зрошуваних землях (відкритому ґрунті) з використанням поливу або здійснюють заповнення водою земельних чеків для вирощування рису.

Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних (за поданням управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій) та управління агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій складають перелік сільськогосподарських підприємств із зазначенням орієнтовного обсягу електроенергії, необхідної для поливу сільськогосподарських культур на зрошуваних землях та заповнення водою земельних чеків для вирощування рису (далі - для поливу), із зазначенням коштів, необхідних для фінансової підтримки. До переліку включаються сільськогосподарські підприємства, які отримують воду з насосних станцій державних меліоративних систем, а також ті, що забезпечують подачу води для поливу власними насосними станціями і мають прилади обліку електроенергії, що використовується для поливу. Перелік доводиться до відома управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Фактичні витрати електроенергії сільськогосподарськими підприємствами підтверджуються актами звіряння на підставі показань приладів обліку електроенергії, установлених на зрошувальних насосних станціях.

Акти звіряння підписуються представниками управлінь зрошувальних систем, у зоні діяльності яких перебуває внутрішньогосподарська зрошувальна система, енергопостачальної організації і сільськогосподарських підприємств.

До реєстрів включаються сільськогосподарські підприємства в порядку подання ними управлінням агропромислового розвитку районних та Севастопольської міської держадміністрацій відповідних документів з урахуванням наданої їм фінансової підтримки та в межах доведеного помісячного розпису асигнувань державного бюджету.

Підставою для визначення обсягів фінансової підтримки є погоджені з енергопостачальною організацією розрахунки вартості електроенергії, необхідної для поливу, здійснені на підставі договору між власником (користувачем) зрошуваних земель і управлінням зрошувальних систем, на балансі якого перебуває точка водовиділу.

У разі коли вода з джерела зрошення забирається насосною станцією власника (користувача) зрошуваних земель, підставою для фінансової підтримки є погоджені з управлінням зрошувальних систем плани водокористування та договір між власником (користувачем) зрошуваних земель і енергопостачальною організацією.

За умови наявності у власника (користувача) зрошуваних земель дозволу на спеціальне водокористування у розрахунках фінансової підтримки визначаються тільки обсяги електроенергії, передбачені договором, укладеним з управлінням зрошувальних систем або енергопостачальною організацією.

Кошти, передбачені для фінансової підтримки, спрямовуються за розподілом Мінагрополітики Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням агропромислового розвитку обласних, управлінню агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Державним казначейством.

Міністерство агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головні управління агропромислового розвитку обласних, управління агропромислового розвитку Севастопольської міської держадміністрацій надають фінансову підтримку шляхом перерахування коштів на підставі поданих підтвердних документів (договір між власником (користувачем) зрошуваних земель і управлінням зрошувальних систем або енергопостачальною організацією, платіжні доручення з відмітками банку про оплату не менш як 50 відсотків використаної електроенергії для поливу) на поточні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків.

У разі відсутності платіжного доручення, що підтверджує оплату не менш як 50 відсотків використаної електроенергії для поливу, кошти фінансової підтримки перераховуються на поточний рахунок управління зрошувальних систем або енергопостачальної організації, відкритий в установі банку.

11.Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства

 

Основним джерелом коштів є збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво.

Об'єктом оподаткування є виручка, одержувана від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.

Ставка збору становить один відсоток від об'єкта оподаткування.

Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства платники сплачують на спеціальний рахунок Державного казначейства України щомісяця у строки, визначені законом для місячного звітного періоду.

Тридцять відсотків нарахованих сум збору залишаються на спеціальних рахунках управлінь Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим та в областях і використовуються на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства; розпорядником цих коштів є органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим та органи виконавчої влади в областях, які здійснюють державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Сімдесят відсотків нарахованих сум збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розпорядником цих коштів є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державну політику у сфері виноградарства, садівництва і хмелярства. Суми збору, які надходять на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються та використовуються таким чином: сімдесят відсотків - на розвиток виноградарства, тридцять відсотків - на розвиток садівництва та хмелярства.

Таким чином, на даний момент існує багато різних програм фінансової підтримки виробництва окремих видів аграрної продукції, але не всі вони реально покривають відповідні фінансові витрати підприємства.


Література:

 

1.  Закон України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства» від 9 квітня 1999 року N 587-XIV зі змінами та доповненнями

2.  Постанова Кабінету Міністрів України від 2 червня 2005 р. N 412 «Про фінансову підтримку виробництва продукції рослинництва на зрошуваних землях у 2005 році»

3.  Постанова Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 р. N 325 «Питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу»

4.  Тулуш Л. Д. Державна фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства//Економіка АПК, 2005, №1, С.58-65

5.  Пазій І. П. Фінансування та ефективність державної підтримки розвитку селекції і насінництва зернових культур в Україні//Економіка АПК, 2005,№8, С.116-121


Информация о работе «Державна підтримка виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції»
Раздел: Финансовые науки
Количество знаков с пробелами: 40759
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
34755
3
1

... нансування цільових програм і заходів агропромислового комплексу в обсягах, що забезпечують реалізацію прийнятих нормативно-законодавчих актів стосовно АПК. 3. Форми державної підтримки сільського господарства Одним з найважливіших елементів державного регулювання аграрного сектору економіки є система оподаткування, яка впливає на обсяги, спеціалізацію та розміщення аграрного виробництва ...

Скачать
626537
17
17

... коштів є важливим чинником у зниженні собівартості продукції чи виконаної роботи. Раціональне використання оборотних коштів залежить від правильного їхнього формування і ефективної організації виробництва. Зосередження н підприємствах зайвих оборотних коштів приводить до їхнього заморожування. Це завдає шкоди економіці господарства. Щоб уникнути такого положення, оборотні кошти нормуються, що є ...

Скачать
86556
14
0

... позитивною. Підприємство повинне постійно намагатися знижувати затрати праці, що у свою чергу призведе до зростання продуктивності праці та зменшення трудомісткості продукції Таблиця 2.13. Економічна ефективність виробництва зерна на СВК “Пинчуки” Васильківського району Київської області Показники 2004 2005 2006 2006/2004, % Вхідні дані: Кількість реалізованої ...

Скачать
146352
31
5

... – виробничі витрати на реалізовану продукцію. В буквальному трактуванні цей показник показує, яка питома вага прибутку в загальній сумі грошової виручки від реалізації продукції. [3 ] Економічна ефективність виробництва соняшника залежить від складного комплексу природноекономічних, технологічних, науково-технічних факторів. При вивченні даної проблеми слід рахувати наступні особливості галузі: ...

0 комментариев


Наверх