2.5. Розрахунок потреби ТДЦ у додатковому сховищі.
Вибір типу захисного спорудження по ступені захисту.
Тип захисних споруджень для конкретного об'єкту повинний задовольняти вимогам забезпечення надійного захисту виробничого персоналу й економії засобів. Вибір типу захисних споруджень для об'єкта зводиться до визначення зони можливих руйнувань, у якій може виявитися об'єкт. Для цього, використовуючи результати розрахунків попереднього етапу, за знайденим значенням максимального надлишкового тиску ΔРФ= 22 кПа, очікуваного на об'єкті, визначають, у якій зоні можливих руйнувань знаходиться об'єкт, і вибирають тип захисного спорудження. При цьому виходять з того, що в зоні дії ударної хвилі в залежності від надлишкового тиску будуються сховища чи протирадіаційні укриття, а за межами зони дії ударної хвилі - - тільки ПРУ.
Розміщення захисних споруджень.
Захисні спорудження на об'єкті необхідно розміщати з урахуванням своєчасного укриття людей і мінімальної вартості будівництва. Досягти цього можливо при виконанні наступних вимог:
- захисні спорудження варто розташовувати в місцях найбільшого
зосередження виробничого персоналу; радіус збору тих, що вкриваються в
зоні дії ударної хвилі повинний бути таким, щоб забезпечувалося своєчасне
укриття робітників та службовців по сигналу «Повітряна тривога», а радіус
збору для ПРУ, розташовуваних за межами дії ударної хвилі, повинний
забезпечувати укриття людей по сигналу «Радіаційна небезпека» до підходу
радіоактивної хмари ядерного вибуху (до початку зараження);
- сховище варто розміщати в підвальних і цокольних поверхах будівлів і
споруджень; сховище, що стоїть окремо повинно будуватися тільки при
неможливості побудови вбудованих;
- ПРУ в межах дії ударної хвилі варто розміщати в підвальних і цокольних
поверхах, а за межами її впливу - - у підвалах і підпіллях, а також на перших
і цокольних поверхах будинків і споруджень і т.п.;
- вбудовані сховища варто розміщати по
можливості під будинками
найменшої поверховості, а ті, що стоять окремо - - на відстані від будинків і
споруджень, рівній їх висоті;
- вбудовані сховища і ПРУ потрібно розміщати в будинках І і II ступеня
вогнестійкості з виробництвом категорій Г й Д по пожежній небезпеці;
- сховище необхідно розташовувати не ближче 15 м від водопровідних,
теплових і каналізаційних магістралей діаметром більш 200 мм і, крім того,
вони повинні бути захищені від
можливого затоплення ґрунтовими і
дощовими водами, а також іншими рідинами при руйнуванні ємностей,
розташованих на поверхні чи землі в будинках і спорудженнях.
Розрахунок місткості захисних споруджень.
Загальна місткість захисних споруджень повинна відповідати кількості робітників та службовців об'єкта, що підлягають укриттю і визначається загальною сумою місць для сидіння і лежання. Місця по окремим сховищам розподіляються з урахуванням розташування робочих ділянок на території об'єкта і кількості тих, що вкриваються в радіусі збору, але, як правило, не менш 150 місць для одного сховища. Будувати сховище місткістю менше 150 місць економічно недоцільно.
Таким чином, проаналізувавши конкретний випадок і виходячи з всього вище сказанного, будуємо додаткове сховище класу А-ІV (відповідно до ДБН), що стоїть окремо (при неможливості побудови вбудованного) з мінімальною відстанню до найближчої будівлі 30 м. В данному випадку потрібно укрити 200 чоловік.
В сховищі повинно бути не менше двох входів, які розміщуються в протилежних кінцях сховища. При місткості сховища в 150 чол. допускається влаштовувати один вхід при ширині дверного прорізу 0,8x1,8 м, при цьому другим входом повинний бути аварійний (евакуаційний) вихід у виді тунеля з внутрішніми розмірами 1,2x2 м.
Для даного випадку (сховище на 200 чоловік) не передбачаються такі приміщення:
1) медичний пункт (влаштовується в сховищах на 900... 1200 чоловік);
2) тамбур-шлюз (влаштовується при одному із входів в сховищах місткістю 300 і більше чоловік).
Розрахунок площі основних приміщень.
Площа приміщення для тих, що переховуються:
Sп= Nп∙nп+ Sсп = 200∙0,5+2 = 102 м2,
де Nп=200 чол. - кількість тих, що переховуються в сховищі; nп =0,5 м /чол.. (при 2-х ярусних лавках-нарах) - норма площі підлоги приміщення на одну людину, яка переховується в сховищі; Sсп =2 м2 - площа санітарних постів (СП).
Площа пункту управління:
Sпу= Nпу∙nпу = 12∙2 = 24 м2,
де Nпу =12 чол. - кількість людей, що працюють у ПУ;
nпу =2 м2/чол. - норма площі підлоги приміщення на одну людину, що працює в ПУ.
Загальна площа основних приміщень (з урахуванням необхідної площі для санітарного поста):
Sосн. = Sп + Sпу = 102+24=126 м2
В приміщенні для тих, що переховуються необхідно встановити 2-ярусні лавки-нари, які забезпечують 80% місць для сидіння (200∙0,8=160 місць) і 20% місць для лежання ( 200∙0,2=40 місць). При нормі 0,45x0,45 м на одне місце для сидіння в сховищі необходимо встановити 200∙0,2 = 40 2-ярусних лавок-нар довжиною 1,8 м (нижній ярус для сидіння на 4 місця, верхній -одне місце для лежання).
Розрахунок площі допоміжних приміщень.
Площа приміщення для зберігання продуктів:
Sпр. = 5+(212-150)/50 = 6,24 м2.
Площа всіх інших допоміжних приміщень:
Sін. = 212∙0,15 = 31,8 м2,
Загальна площа допоміжних приміщень = 38,04 м2.
Визначення необхідної висоти приміщень сховища.
Загальна площа сховища = 164,04 м2
Об'єм приміщень сховища = 212∙0,15 = 318 м3
Висота приміщень сховища = 318/164,04 = 1,94 м.
Отримана висота приміщень нас не задовольняє, так як відповідно до норм при встановленні 2-ярусних лавок-нар висота має бути в межах від 2,15 до 2,9м.
Отже приймаємо висоту 2,15 м. по нормам.
... Справочник под ред. Демиденко – К: Вища шк. 1989р. - 287 с. 3. Михайлюк В.О., Пінін В.Г, Штейн П.В, Методичні вказівки до виконання курсової роботи "Дослідження стійкості роботи об’єктів економіки в особливий період". Миколаїв. УДМТУ. 2002р. - 48 с. Викладач Михайлюк В.О. Студент Атанасов Е.М. Група 5417 2.1 Визначення можливих уражаючих факторів ядерних вибух ...
... ударної хвилі залежить від потужності та виду вибуху, рельєфу місцевості, щільності забудови, міцності будівель, матеріалу забудови, технології спорудження та ін. Територія, на якій під впливом уражаючих факторів ядерного вибуху виникли руйнування будівель і споруд, пожежі, радіоактивне забруднення місцевості й ураження людей і тварин, називається осередком ядерного ураження. Зовнішньою межею ...
... вибуху, проведеного на відстані кількох сотень метрів. 3. Бомбардування Хіросіми та Нагасакі 6 і 9 серпня 1945 р....... Хто з громадян прогресивного людства не знає цих дат, дат випробування ядерної зброї на мирних японських громадянах і в результаті колосальних втрат у вигляді руйнувань і людських жертв. За ці два дні були повністю зруйновані й знищені міста Хіросіма і Нагасакі. Загинуло ...
... не може протистояти стихії. Але негативні наслідки землетрусу можна значно зменшити при умові високої підготовки формувань ЦО, всього населення до дій в осередку ураження землетрусу. Керівництво цивільної оборони району (об'єктів), який попав в зону землетрусу, повинно негайно прийняти рішення на проведення РІНР в осередку ураження. При цьому визначаються місця де потрібно зосередити головні ...
0 комментариев