2.2 Визначення вихідних даних моделі зачіски та технологія виконання зачіски
Волосся і зачіска є важливою частиною будь-якого іміджу. Волосся доповнює наш образ і робить його неповторним.
По своєму складу волосся можна розділити на чотири типи: жирне, сухе, нормальне і змішане.
Жирне - на другий день після миття втрачає пишність, стає липким, має неприємний специфічний запах, мало тримає зачіску.
Сухе - тьмяне, ламке, не еластичне, погано розчісується, легко рветься, січеться на кінцях, погано піддається укладанню. Легко усмоктує вологу.
Нормальне - блискуче, гнучке, добре переносить укладання, добре розчісується до і після миття.
Змішане - волосся жирне на коренях, але сухе і ламке на кінцях.
Для будь-яких типів волосся дуже корисний масаж голови за допомогою щітки чи пальців. При масажі застосовуються різні бальзами, креми, гелі - живильні, лікувальні засоби.
Створення нової моделі складається з композиції. Це художньо–мистецький твір, складений зі змісту, характеру, призначення та інших факторів. Композиція найголовніший організаційний елемент художньої форми, що надає творчу єдність і цілісність, підпорядковує його компоненти один одному і цілому взагалі. Композиція містить в собі такі поняття, як: формоутворення (форма, геометричний вигляд, конструкція, маса, силует); закономірності композиції(сорозмірність, підпорядкованість, композиційний центр),тобто цілісність структури; засоби композиції(пропорції, ритм); прийоми гармонії (контраст, нюанс, масштабність, симетрія, асиметрія, статика, динаміка).
При виборі зачіски краще спиратися на індивідуальність, з огляду на не тільки модні тенденції, але і, переважно, рід діяльності, стильовий зміст гардероба й особливості обличчя. Кожну людину природа наділила визначеною гармонією рис. У кожнім обличчі є щось, властиве тільки цьому обличчю і ніякому іншому. Завжди можна знайти засоби, щоб підкреслити цю індивідуальність, відтінити її ще більше. І сучасний стиліст - перукар, повторюючи форми і мотиви існуючих модних зачісок, знайде деталі і контури, що зроблять зачіску придатною до вашого обличчя й образа. Як жартують деякі француженки: часом знайти гарного перукаря набагато складніше, ніж удало вийти заміж. Тому що він повинен бути з однієї сторони те саме що художник, створюючи ту чи іншу пишноту на вашій голові, а з іншого боку - бути лікарем, піклуючись про стан вашого волосся. Ну, і, звичайно ж, бути дійсним професіоналом своєї справи.
Для того, щоб зачіска стала життєздатною, вона потребує правильного підбору макіяжу та технологічного виконання, Не слід перебільшувати тієї чи іншої структури волосся, покладаючись тільки на засоби, які використовуються в роботі над зачіскою. Якщо не допускати помилок в технології виконання зачіски, то розроблена модель не втрачає, композиції, отже в моделюванні вирішальну роль відіграє побудова самої зачіски. Від того, наскільки вдало вирішена композиція в цілому залежить виразність форми зачіски.
Перукарі минулого насамперед домагались того, щоб стати вмілими майстрами. При цьому створювали витвори мистецтва, які ставали класикою.
Сучасні перукарі відрізняються яскраво вираженою креативністю. експериментуючи формами, кольорами та повертаючись до класики, до речі передаючи нові риси. Головна особливість сучасної класики в підкресленій увазі до природного кольору і доглянутого волосся, незалежно від форм і зачіски.
Лінії створюють форму, забезпечують своєрідність зачіски і визначають напрямок руху волосся. Лінії бувають прямими чи вигнутими. Усього існує чотири базових типи ліній.
Горизонтальні лінії рівнобіжні - вони проходять в одному і тому же напрямку, не перетинаючи, на незмінній відстані друг від друга - щодо поверхні чи підлоги лінії обрію. Горизонтальна лінія відповідає за ширину в зачісці, оскільки вона попадає в огляд починаючи з центральної крапки зачіски і до самого її кінця
Вертикальні лінії - прямі і спрямовані зверху вниз. Подібні лінії в зачісці зорово подовжують і звужують обличчя. Погляд сковзає за ними в напрямку нагору і вниз.
Діагональні лінії розташовуються між горизонтальними і вертикальними лініями. Вони часто використовуються з: метою підкреслити лінії в зачісці, чи навпаки, сховати якісь риси обличчя. Діагональні лінії використовуються також для залучення уваги до зачіски.
Вигнуті лінії додають зачісці велику обтічність. Вигин може бути великим чи малим, може утворювати повне коло чи тільки частину окружності
Вигнуті лінії можуть бути спрямовані горизонтально, чи вертикально по діагоналі. Повторювані в протилежних напрямках вигнуті лінії утворять хвилю чи рух у зачісці.
Повторювані лінії роблять зачіску більш цікавою, залучаючи до неї увагу.
Саме такі лінії ми застосовуємо у зачісці.
В даному випадку простір складається з кучерів, вигнутих ліній та прямого волосся.
Представлена модель зачіски призначена для урочистих подій.
Геометричний силует – декоративний, що також логічно поєднується з темою творчої роботи.
Процес розробки моделі містить у собі три етапи:
- створення ескізу зачіски в чотирьох проекціях;
- створення ескізу образа моделі з макіяжем і одягом;
розробка технологічної карти виконання зачіски.
Початок нового тисячоліття примушує практично всіх ведучих майстрів перукарської справи озирнутися передивитися ще раз сторінки історії і замислитись що пережито багатьма поколіннями, кожною епохою, кожним народом, які залишили в історії щось своє, неповторне, незабутнє, цікаве.
Загалом зачіска моделювалась з урахуванням фігури клієнта – моделі, пропорції її обличчя, одягу який буде одягнений. (Малюнок)
Овальне обличчя вважається ідеальним. Такому обличчю йдуть будь-як стрижки і зачіски з проділами, чи чубчиками без чубчиків, симетричні чи асиметричні і т.д. Тому всі інші типи обличчя необхідно наблизити за допомогою зачіски до овального. В моделі, на якій буде виконуватись зачіска, - овальне обличчя.
У будь-якому виді перукарського мистецтва виявляється вплив сучасних методів, відбувається удосконалення перукарської справи поява нових інструментів і пристосувань, і засобів уходу за волоссям. Новинок у перукарській справі з'являється дуже багато : засобів для укладання волосся лаки, гелі, пінки, муси і креми.
На чисте майже висушене волосся наносимо невелику кількість пінки для укладання волосся (найкраще сильної фіксації).
Волосся моделі приблизно 50 см.
Розпочинаємо виконання зачіски з розподілу волосся на зони. Отримаємо дві зони з проділом від вуха до вуха по горизонталі.
Верхню зону зачісуємо на перед і ближче до правого вуха. Закріплюємо за допомогою резинки.
Закручуємо волосся у петлю і закріплюємо. Кінчики з хвоста відводимо по колу назад і закріплюємо таким чином щоб вони лежали на лобі.
Нижню зону на потилиці накручуємо за допомогою бігуді (накрутка вертикальними проділами) на вологе волосся змочене пінкою. Висушуємо за допомогою фена і розкручуємо, фіксуючи кожне пасмо за допомогою лаку для волосся.
На потилиці чіпляємо постижний виріб.
0 комментариев