2.3 Розробка макіяжу

Батьківщиною косметики вважається Древній Схід, де мистецтво прикрашати обличчя і тіла досягла високого розвитку, але саме слово "косметика" походить від грецького "kosmetіke", що означає мистецтво прикрашати. Представлення про прикрасу обличчя і тіла в кожного народу було своєрідним.

Мистецтво макіяжу відомо вже тисячі років. Фарба для підводки очей була знайдена ще в єгипетських похованнях, що відносяться до 3000 року до нашої

Доказом того, що косметикою користувалися ще в Древньому Єгипті, служать так само знайдені при розкопках записані на стінах храмів рецепти різних засобів. Призначалися вони не для всіх, а лише для жреців і служителів храму. Трохи пізніше римські жінки підфарбовували сажею вії і брови, пудрилися рисовим чи пшеничним борошном тонкого помелу, наносили рожеві рум'яна, виділяли губи, додаючи їм червоного відтінку.

Вважалося, що білизна шкіри свідчить про багатство і про непросте походження. Неприродна білизна обличчя була в моді до ХVІІІ століття, коли у Франції широко стали використовувати яскравий рум'янець і контрастно виділяти губи. За цей період для відбілювання шкіри була придумана дуже велика кількість рецептів і засобів і не завжди безпечних. Приміром, в епоху Ренесансу сеньйора Тоффана винайшла косметичну пудру, до складу якої входив миш'як. Вона чесно попереджала про небезпеку при використанні і рекомендувала користатися цим засобом лише при гострій необхідності привернути увагу свого коханого. Хоча основними компонентами відбілюючих шкіру засобів були трави, квіти, овочі і ягоди, у їхній склад нерідко входили ртутна й азотна кислота. Ці компоненти точно вже не на користь йшли шкірі, а заподіювали шкоду їй і навіть приводили до летального результату.

Макіяж, як загальнокультурне явище, своїм новим народженням і еволюцією зобов'язаний кінематографу і Максу Фактору (Max Factor), поляку, що працював спочатку гримером при імператорському театрі в Росії, а пізніше емігрував в Америку, де він одержав посаду гримера в Голівуді і створював екранні образи знаменитих кінодів.

У 1918 році Макс Фактор вивів знаменитий принцип "колірної гармонії" макіяжу. Вперше в історії косметики він указав на те, що пудра, рум'яна, туш і помада повинні бути погоджені по тонах із природним кольором обличчя. А до кінця 20-х він представив косметичну лінію Socіety Make-up (світський макіяж).

Незабаром завдяки Максу Фактору повсякденний макіяж знайшов небувалу популярність, і жінки з задоволенням купували помаду і рум'яна, рекламовані улюбленими акторками. Макс Фактор удосконалив колірну гаму своєї косметики. Без цього Голівуд не зміг би цілком реалізувати всі переваги вже з'явившоїся тоді кольорової кіноплівки.

"Раніш погляд з поволокою ми використовували тільки в сполученні з чорною підводкою," - говорить фахівець по роботі зі знаменитостями, візажист із Нью-Йорка Бі Джей Джилліан, - "у нинішньому сезоні ми використовуємо у своїй роботі нові тенденції, а саме більше світіння і весняних відтінків: фіолетового, піскового, бронзового і лілового кольорів". Пол Венойт пропонує інші відтінки: баклажан, шампанське, небесні і салатові тона. Венойт планує використовувати більш темні штрихи в складці верхнього повіка. Саме віко не повинне бути занадто темним, темні тони потрібні лише для того, щоб підкреслити форму.

Спираючись на модні тенденції, ми створили макіяж для нашої моделі.

Модель, на якій ми виконуємо макіяж - струнка, гарна молода дівчина, має блакитні очі та темно - русяве волосся.

При виконанні макіяжу в першу чергу готуємо обличчя, для цього наносимо сатинову базу під макіяж Dermika, далі наносимо основу, що підходить по кольору шкіри, наносимо олівець, що маскує. (а)

Наша задача - зробити погляд більш виразним. Форму брів пропрацьовуємо олівцем для брів, 201, Cinecitta. (б)

У макіяжі очей важливо намагатися досягти театрального драматичного ефекту. Кольори, актуальні в макіяжі очей - коричневий, зелений і сірий. У сполученні з блідою шкірою і яскравими бровами - ефект повинний бути приголомшливий.

Тіні використовуємо декількох кольорів Cinecitta (блакитні та фіолетові відтінки). Наносити їх краще без різких обрисів, використовуючи техніку м'якої розтушовки.(в)

Класичною і самою популярною є чорна туш. Вона підходить до будь-якому кольору очей і будь-якому макіяжу.

Туш - чорного класичного кольору the Make – up Atelier A, фарбуємо нижні та верхні вії. (г)

Візитною карткою кожної жінки є її губна помада. Тому саме оформленню губ візажисту треба приділити особливу увагу.

Перед тим, як нафарбувати губи, їх необхідно очистити. Наносимо небагато очищуючого молочка на ватний тампон і протираємо їм губи моделі. Це обов'язкова частина макіяжу, тому що без неї помада не буде блищати на губах.

Наносячи помаду, проводимо спочатку основну лінію, щоб відчути вигин, а потім заповнюємо іншу поверхню губ кольором. Як блиск, так і помаду можна наносити пензликом. Однак це не завжди легко і вимагає навички. Якщо помада тече, злегка припудрюйте губи перед нанесенням помади.

Починаємо фарбувати з верхньої губи, а потім переходимо на нижню. Перші штрихи повинні бути зовсім легкими, а наступні - ледве сильніше, щоб додати губам об’єм.

Для другого шару беремо іншу помадою того ж кольору, але більш темного відтінку, чим перша.

Злегка розтушовуємо обидва шари пензликом.

Губи повинні бути природні, ніжні. Крім ніжності, ще один не мало важлива деталь - обсяг. Губи повинні здаватися пухкими, начебто злегка надутими. Губна помада (the Make – up Atelier A. ) (ґ)

Т-зона при будь-яких обставинах повинна залишатися матовою. Для цього необхідно скористатися пудрою PP 21,( the Make – up Atelier A. )(д)

Рисунок схема 2 (а - д) (Малюнок )


Информация о работе «Розробити і виконати жіночу вечірню зачіску з довгого волосся на основі моди зачісок останніх 5–ти років»
Раздел: Разное
Количество знаков с пробелами: 44570
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

0 комментариев


Наверх