МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ „УКРАЇНА"
ХЕРСОНСЬКА ФІЛІЯ
Кафедра психології
ДИПЛОМНА РОБОТА
Гендерні відмінності в психології моди
Студента спеціальності 6.040101 „Психологія”
освітньо-кваліфікаційного рівня „Спеціаліст"
Херсон – 2009
ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Мода, як психологічне явище
1.1 Психологія моди в історичному аспекті
1.2 Гендерні особливості і моди
Розділ 2. Психологічні методи роботи з гендерними відмінностями в психології моди
2.1 Специфіка дослідження в психології моди
2.2 Основний психодіагностичний метод дослідження
Розділ 3. Практичне вивчення гендерних відмінностей в психології моди
3.1 Вивчення гендерних відмінностей в концепції самопрезентації
3.2 Процедура проведення досліду гендерних відмінностей
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
ВСТУП
Актуальність. В наш час проблема моди дуже актуальна. Ще раніше, майбутнє моди відомий французький модельєр П’єр Карден зв'язує з дослідженнями в області математики, економіки, соціології, психології й навіть філософії. Психологічні дослідження претендують стати пріоритетними. Підтвердження тому численні визначення моди, що розкривають у тому або іншому ступені, насамперед психологічний зміст цього унікального соціального явища. Особливо у гендерних відмінностях. Мода, по Кардену, - це відображення індивідуальних якостей окремої особистості в соціальному й моральному аспектах.
Мода відображує риси особистості. «Краще вмерти, чим бути немодним» - думка, що відображує настрій більшості. Психологія моди вивчає мотивацію й типи поводження наступних за модою людей, їхні особистісні особливості, включаючи використовувані ними механізми психологічного захисту й соціальної адаптації.
Психологія моди на сьогоднішній день одна з наймолодших психологічних дисциплін. Уточнюючи область своїх досліджень, вона виходить із сучасних подань про моду, ураховує новітні досягнення наукової думки в соціальній психології, психології особистості й психології творчості. Серед відомих фахівців, які мають свій внесок у розвиток психології моди: Р. Бартон, Ю.М. Лотман, М.І. Кілошенко, К.А. Абульханова - Славська, Г.Зіммель, І. Богардус, Г. Діарборн, Д. Ольшанський.
Цілі дослідження: 1) Теоретичне вивчення моди та гендеру, як психічних явищ.
2) Методичні можливості вивчення гендерних відмінностей в психології моди.
3) Практичне вивчення гендерних відмінностей в психології моди.
Завдання дослідження:
1) Дослідження психології моди в історичному аспекті різними авторами.
2) Дослідження гендерних особливостей та моди.
3) Методологічні основи вивчення гендерних відмінностей.
4) Виявити, чи є відмінності в гендерних особливостях в відношенні до моди.
5) Порівняти отримані результати з теоретичним припущенням.
Об'єкт дослідження є: мода як психологічний феномен.
Предмет дослідження: гендерні відмінності в відношенні до моди.
Гіпотеза: гендерні особливості, які проявляються в відношенні до моди не мають відмінностей в самоконструюючий стратегії особистості.
Незалежна перемінна: гендерні відмінності.
Залежна перемінна: самоконструююча стратегія особистості.
Теоретичне значення роботи. У зв’язку з тим, що проблема психології моди, на мою думку, недостатньо вивчена, та в літературі міститься недостатньо інформації ми вирішили присвятити дану роботу саме цій темі. А саме вивчення гендерних відмінностей в психології моди. Ця тема дуже цікава і хотілось би присвятити подальшу свою діяльність саме вирішенню цієї проблеми.
Практичне значення. Розробки цієї роботи можна використовувати в педагогічній, дизайнерській, психотерапевтичній, психологічній діяльностях. З метою ознайомитись з гендерними відмінностями в психології моди, навчитися відрізняти їх індивідуальні закономірності, для більшого розуміння психічного життя пов’язаного з модою, для більш професійної роботи с психічним здоров’ям особистості.
Структура роботи. Дипломна робота складається з наступних розділів: вступу, трьох частин: теоретична, практична та методологічна, висновку, перелік літератури, та додатка.
Перший розділ, який має теоретичну основу складається з двох підрозділів. В першому йде мова про психологію моди в історичному аспекті. В другому про гендерні особливості і моду. Описується різні погляди авторів на те, як за допомогою моди простежуються гендерні відмінності.
В другому розділі описуються методи та методика за допомогою яких можливо вивчати гендерні відмінності в психології моди. Він також складається з двох підрозділів.
Третій розділ – практичний, присвячений експериментальному дослідженню гендерних відмінностей в психології моди. Виявити чи існують гендерні відмінності, по відношенню до моди, у студентів другого, третього четвертого курсів.
Робота написана на 60 сторінках й включає в себе 2 таблиці, 1 графік, 2 діаграми.
РОЗДІЛ 1
МОДА ЯК ПСИХОЛОГІЧНЕ ЯВИЩЕ
... дношенням маскулінності й фемінінності в психіці, дозволить кожній індивідуальності й суспільству в цілому стати більш продуктивним ігармонічним. Розділ 2. Аналіз впливу гендерних стереотипів на характер та ефективність спілкування старших підлітків 2.1 Методи й методики дослідження впливу гендерних стереотипів на процес спілкування старших підлітків Мета дослідження полягає в тому, щоб ...
... ій мірі розкрила поняття "підготовка" і "підготовленість до шлюбу", у якої кожен із авторів вклав своє розуміння. Проте, останнім часом все частіше зустрічається поняття "психологічна готовність до шлюбу". Досить різнобічними підходами характеризується воно в психолого-педагогічних дослідженнях. З нашого погляду, характеристики, що склалися не дають повної картини суті психологічної готовності до ...
... одна одну. 1.2 Сутнісні характеристики гендерних стереотипів Отже, розглянувши теорії походження гендерних стереотипів, перейдемо до більш детальної характеристики самого поняття гендерного стереотипу. У суспільній свідомості гендерні стереотипи функціонують як стандартизовані уявлення про моделі поведінки та риси характеру відповідно до понять «чоловіче» та «жіноче». Вивчення їх ...
... інам. Розширення обсягів цієї роботи, доступність навчальних і методичних матеріалів для кожного вузу дозволять здійснити прорив в області впровадження гендерної проблематики в освітній процес. гендерне жіноче питання україна 2. Актуальність "Жіночого питання" на сучасному етапі 2.1 Соціальні аспекти фемінізму Сьогодні фемінізм - це насамперед альтернативна філософська концепція соці ...
0 комментариев