Міністерство освіти і науки України

Київський національний університет будівництва і архітектури

Кафедра механізації будівельних процесів

Розрахунково-графічна робота

на тему: Проектування і розрахунок приводу машини

Виконав ст. гр. ТБКВМ-31

Буханенко С.О.

Перевірив:

Сівко В.Й.

Київ 2004


Порядок виконання роботи

1.  Технологічна частина.

1.1  Описання технології процесу

1.2  Технологічні розрахунки

1.3  Підбір обладнання до схеми

2.  Конструктивні розрахунки

2.1  Обґрунтування конструкції приводу і його описання

2.2  Вибір конструктивних розмірів приводу

2.3  Визначення конструктивних навантаження на елементи приводу.

2.4  Розрахунок потужності привода машини

2.5  Розрахунок вала привода на міцність

2.6  Ескізна компоновка приводу (розробка конструкції привода)


1.  Технологічна частина

 

1.1 Описання технологічного процесу

Процес перемішування різних речовин широко застосовується у багатьох галузях промисловості, в тому числі і в промисловості будівельних матеріалів. В різних технологічних процесах потрібно створити однорідну масу, яка складається із декількох компонентів. В інших випадках необхідно забезпечити максимально повний і рівномірний по всьому об’єму контакт реагуючих компонентів.

Змішування – процес створення однорідних систем шляхом приведення в тісне зіткнення сипких тіл, рідин або газів. Механізм дії процесу змішування є надто складним, залежить від великої кількості факторів і головним чином від конструкції змішувача і режиму його роботи. Змішування складається із :

-  переміщення груп частинок з одного місця в інше, так званого конвективного змішування

-  перерозподілу частинок при їх переміщенні – дифузійного змішування;

-  зосередження частинок в окремих місцях змішувача – сегрегації.

Ідеально внаслідок змішування повинна бути отримана така суміш матеріалу, що в будь-якій її точці (пробі) до кожної частинки одного із компонентів прилягають частинки іншого компонента в кількостях, що визначаються заданим співвідношенням компонентів. Проте таке ідеальна розміщення частинок у суміші в реальних умовах не спостерігається.

Щоб оцінювати якість змішування однієї випадкової величини, суміш умовно вважають двокомпонентною. Для цього із суміші виділяють який-небудь один компонент (основний), решту компонентів об’єднують у другий умовний компонент. За ступенем розподілу основного компоненту в другому умовному компоненті судять про якість змішування.

Розроблено багато формул для розрахунку критерію якості змішування. Найбільшого поширення для оцінки якості змішування набув коефіцієнт неоднорідності (варіації), %:

,

де σ – середнє квадратичне відхилення концентрації основного компонента в пробах, %; - середнє арифметичне значення концентрації основного компонента в пробах, %; Сі – значення концентрації основного компонента в ί-й пробі; n – кількість проб, відібраних для аналізу.

При виготовлені бетонів та розчинів якість змішування звичайно оцінюється за коефіцієнтом варіації міцності довільних зразків.

Процес приготування бетонної суміші складається з таких основних операцій (рис. 1):

Цемент
 
Вода
 

Подачі заповнювачів – піску, щебеня (гравію), цементу – у відповідні бункери; відмірювання цих компонентів у необхідних для того чи іншого складу сумішей пропорціях з водою у змішувальну машину, яка перемішує всі компоненти до однорідного рівномірного стану всього об’єму суміші.

Машини й обладнання, що використовуються для приготування бетонної суміші, компонуються в спеціальні установки.

Вданому випадку для приготування бетонної суміші використовується бетонозмішувач безперервної дії.

Компоненти суміші безперервним потоком подаються відповідними дозаторами в корито змішувача, в якому обертаються в різні боки два вали з закріпленими на них лопатями. Лопаті встановлені під певними кутами так, щоб суміш інтенсивно перемішувалася в радіальному напрямку і поступово пересувалася до розвантажувального затвора.


Информация о работе «Проектування і розрахунок приводу машини»
Раздел: Промышленность, производство
Количество знаков с пробелами: 15770
Количество таблиц: 1
Количество изображений: 3

Похожие работы

Скачать
27548
2
8

... рад/с; -  на валу 2 редуктора: рад/с; -  на валу 3 редуктора: рад/с; -  на валу 4 трансмісії:рад/с. Отримані результати зводимо до таблиці 1.1: Таблиця 1.1. Результати розрахунку основних параметрів приводу трансмісії. Пара- Метр Вал Частота обертання, об/хв Кутова швидкість, рад/с Крутний момент, Н·мм Потужність, кВт 1 1458 152,6 72·103 11 2 650,9 68,1 161,5·103 ...

Скачать
58393
27
4

... ії такту потокової лінії i тактів виконання (в безперервному режимі) всіх операцій, пов'язаних із цією лінією. Синхронізація здійснюється в два етапи: Попередня — виконується на стадії проектування потокової лінії (ПЛ). Вона здійснюється завдяки добору, розчленуванню та поєднанню операцій та їх окремих частин так, щоб забезпечити рівномірне завантаження робітників (устаткування), а також добором ...

Скачать
78620
9
15

... приймаємо . Тоді річний економічний ефект остаточно:  грн. Висновок: На основі проведених розрахунків можна зробити висновок, що пропозиція щодо модернізації плосков’язальної машини «Українка-2» за рахунок встановлення механізму товаровідтягування цілком доречна з точки зору ефективності капіталовкладень, необхідних для виконання запроектованих заходів. Хоча вартість машини зростає на 197,80  ...

Скачать
30049
5
16

... ї передачі та підшипників кочення однієї пари k – число валів або пар підшипників η1=0,95; η2=0,8; ηп=0,98; ηпк=0,99; k=3 η=0,95·0,8·0,98·0,993=0,72  кВт 1.2 Вибір електродвигуна Для привода конвеєра і інших механізмів широко використовують асинхронні коротко замкнуті електродвигуни серії 4А виконання М1081, М1081 по ГОСТ 19523-81 потужністю від 0,55 до 30кВт та ...

0 комментариев


Наверх