3. Розрахунок повітрообміну в теплий період
Витрата вентиляційного повітря , , визначається з умови видалення волого виділень, вуглекислого газу, надлишкової теплоти. Розрахунок поступлень від сонячної радіації робимо по формулі (8):
.
Схована теплота є частиною загальної теплоти, що виділяється тваринами, і залежить від їх волого виділень:
Волого виділення тваринами визначаємо по формулі (3):
Волого виділення з мокрих підлог визначаємо по формулі (4):
.
Додаткові волого виділення у тваринницьких приміщеннях приймаємо як від виділень всіма тваринами:
У такий спосіб по формулі (2) волого виділення усередині приміщення , , становлять:
Теплову потужність виділень вільної теплоти тваринами визначаємо по вираженню (11):
Тепловтрати через зовнішні огородження визначаються по формулі (10):
Теплову потужність визначаємо по формулі (7):
Явні тепло надлишки становлять:
При цьому відношення має вигляд:
.
По діаграмі, по параметрах внутрішнього й зовнішнього повітря знаходимо вологовміст, відповідно рівні
Кількість повітря на видалення волого виділень визначаємо по формулі (6):
Кількість повітря на асиміляцію тепло видаленій (6):
Також визначаємо мінімальна витрата повітря на 1 живої маси тварин:
За розрахункову витрату повітря приймаємо найбільший , вона виявляється достатнім і для видалення із приміщення інших шкідливих виділень: сірководню, аміаку й пилу.
Для основних приміщень тваринницьких будинків організація вентиляції залежить від призначення приміщення й виду тварин. Телятники для прив'язного змісту молодих телят рекомендується обладнати системою вентиляції за наступною схемою:
у холодний і перехідний періоди - подача підігрітого повітря у верхню зону розосередженими струменями. Видалення повітря з верхньої зони через шахти в перекритті й з нижньої зони через гнойові канали в розмірі 30% припливу.
У теплий період - природний приплив через віконні прорізи. Природна витяжка через віконні прорізи й механічна через гнойові канали в розмірі 30% зимового припливу.
У приміщеннях для змісту худоби передбачається створення підпору повітря шляхом перевищення припливу над витяжкою в розмірі 10-20%, здійснення природної вентиляції як аварійної.
План приточної вентиляції представлений на форматі 1. Система складається із двох галузей, розташованих на висоті 2,5м від рівня підлоги. Роздача повітря відбувається через ґрати розміром 100х100.
Для подачі повітря із заданими параметрами центр обладнають фільтром і калорифером, розрахунок яких приводиться далі. Необхідний напір і витрата в системі створюється відцентровим вентилятором. Запобігання перетікання повітря із приміщення забезпечує утеплений клапан. Для зменшення звукового навантаження використовують звуко- і віброізоляцію. Розрахунок всіх тридцятимільйонних частин приточного центра наведений у главі 4 даного проекту.
Теплова потужність системи опалення розраховується на підставі теплового балансу тваринницького приміщення, складеного для холодного періоду:
(13)
де - теплова потужність, що витрачається на підігрів приточного повітря, ; - теплова потужність тепловтрат через зовнішні огородження, ; - теплова потужність, що витрачається на нагрівання повітря, ; - теплова потужність, що витрачається на випар вологи з відкритих водних і змочених поверхонь, ; - теплова потужність виділень вільної теплоти тваринами, ; - теплова потужність від освітлювальних приладів, .
Теплова потужність, що витрачається на підігрів приточного повітря , , включена в тепловий баланс приміщення, до застосовуємо повітряне опалення, сполучене із загальобмінною вентиляцією, визначається по формулі:
(14)
де - теплоємність повітря, ; - щільність повітря, ; - витрата повітря, що йде на вентиляцію тваринницького приміщення, ; - температура внутрішнього й зовнішнього повітря відповідно, .
Витрата вентиляційного повітря визначається з умови асиміляції волого виділень і видалення вуглекислого газу в главі 1.
Витрата теплоти, що йде на нагрівання вентиляційного повітря визначаємо по формулі (14):
Тепловтрати через зовнішні огородження визначаються за укрупненими показниками по вираженню (10):
Втрати тепла на нагрівання инфильтрующего повітря через огородження визначаємо по формулі:
(15)
де - загальна витрата повітря, , обумовлений по формулі:
(16)
де - сумарна площа поверхні зовнішніх огороджень, ; - витрата повітря через вікна, , що розраховується при одинарному склі як:
де - частка скла поверхні зовнішнього огородження; - висота приміщення, .
Коефіцієнт інфільтрації вибирається по “Вентиляція виробничих будинків агропромислового комплексу" по :
де - швидкість вітру, прийнята як розрахункова зимова, .
Витрата повітря й втрати тепла на його нагрівання становлять по формулах (15) і (16):
і
Теплова потужність, що витрачається на випар вологи, визначається по рівнянню:,
де - схована теплота паротворення водяних пар, .
Теплова потужність виділень вільної теплоти тваринами визначаємо по формулі (11):
Теплову потужність системи опалення , , розраховуємо по формулі (13):
.
При цьому відношення має вигляд:
.
... теж залежить від поверховості будинків) не повинна перевищувати 26 % для 2—9-поверхової забудови і 12—17 % для 9—16-поверхової. Щільність населення у великих містах не повинна перевищувати 900—1000 осіб на 1 га, у малих — 60—80 осіб на 1 га. Для будівництва житлових приміщень використовують різноманітні будівельні матеріали. Найважливішими гігієнічними показниками їх якості є: теплопровідність, ...
... на електровентилятори. Наприклад, ступеням швидкості від першої до шостої відповідають напруги 70, 90, 110, 160, 220, 380 В. Комбіновані припливно-витяжні вентиляційні установки ПВУ-4М та ПВУ-6М призначені для вентиляції та опалення тваринницьких приміщень. Комплекс ПВУ-6М використовується переважно у пташниках. До складу комплексу входять по шість припливно-витяжних установок, в яких суміщені ...
... і поточного ремонту здійснюється на договорній основі. Підприємства, що приймали електрообладнання на комплексне обслуговування, організовують на базі ЕТС (електротехнічної служби) господарства експлуатаційну ділянку. 1.4 Технологія виробничих процесів Всі технологічні процеси на фермах ВРХ механізовані і електрифіковані. Роздача грубих кормів відбувається транспортним причепним ...
... і вирізаються, при цьому виконують виявлення і усунення причин браку. Якщо причиною браку виявляється низька кваліфікація зварника, то його звільняють від роботи. 5.3 Технологія будівництва поліетиленовими газопроводами з висвітленням технології зварювання поліетиленових труб в розтруб Для з'єднання труб І деталей з поліетилену низького тиску застосовують контактне теплове зварювання у стик ...
0 комментариев