3. Підбор утепленого клапана

Клапани повітряні утеплені призначені в якості клапанів у вентиляційних системах. Клапан складається з корпуса (з оцинкованої сталі), усередині якого на підшипниках ковзання встановлені поворотні лопатки, Тэнов (потужністю 0,4 кВт) і приводи (ручного й електричного).

Кожна лопатка має перетин. Клапани можуть використовуватися для режимів " відкрите-закрите " або плавного регулювання кількості повітря. Як виконавчий механізм може використовуватися ручний привід, привід фірми "Belimo ".

Клапани призначені для використання в системах вентиляції й кондиціювання повітря й можуть застосовуватися для регулювання кількості повітря й газових сумішей, агресивність яких, стосовно оцинкованої сталі, не вище агресивності повітря, з температурою до 80 °С, не утримуючого пилу й інших твердих домішок у кількості більше 100 мг/м 3, а також липких речовин і волокнистих матеріалів.

Клапани призначені для експлуатації в умовах помірного клімату (В) категорії розміщення 1 за ДСТ 15150, і для експорту в умовах помірного (В) і тропічного (Т) клімату категорії розміщення 1 за ДСТ 15150-69.

4. Підбор вентилятора

Вентилятор вибирається на основі гідравлічного розрахунку. Визначаємо кількість пристроїв, що роздають, виходячи з умови рівності швидкості руху повітря в жалюзійних ґратах і швидкості на останній ділянці.

Загальна площа жалюзійних ґрат:

де  - швидкість руху повітря в жалюзійних ґратах, .

Кількість жалюзійних ґрат:


де  - площа живого перетину жалюзійних ґрат, . Для РС-Г 425х75 становить .

Витрата повітря на останній ділянці:

Швидкість повітря на останній ділянці:

де  - діаметр каналу, .

Тому що система має дві галузі, то кількість ділянок на кожній з них становить 38. На аксонометричній схемі робимо розбивку ділянок - відрізків з постійним перетином і витратою. За розрахунковий напрямок приймаємо найбільш протяжне.

Втрати на ділянці складаються із втрат на тертя й втрат напору в місцевих опорах на ділянці.

В інженерній практиці втрати тиску на тертя  визначають по формулі:

 (17)

де  - коефіцієнт обліку шорсткості стінок і швидкості повітря, для сталевих трубопроводів приймається 1, для цегельних - 2,2;  - табличне значення питомі тиски на тертя, ;  - довжина ділянки, .

Гідравлічні втрати тиску на місцеві опори  визначаються по формулі:


 (18)

де  - сума коефіцієнтів місцевих опорів на ділянці;  - динамічний тиск, .

Загальні втрати тиску в мережі для стандартного повітря визначаються по формулі:

 (19)

Приведемо приклад розрахунку ділянки 25 - шахта довжиною 0,89м. Місцеві опори - вхід у шахту ( ), два повороти потоку ( ), розширення перетину ( ). Прийнятий перетин - 375х375, швидкість на ділянці - 5,6 , динамічний тиск , питомі опори . У такий спосіб повне падіння опору на ділянці №25 становить по формулі (19):

Розрахунок всіх ділянок зведемо в таблицю 8.

Визначивши втрати тиску у всій системі, які склали , також по витраті  визначаємо по каталогах вентилятор ВР 86-77-4, характеристики якого наведені в таблиці 6.

Таблиця 6. Характеристики вентилятора ВР 86-77-4

Типорозмір вентилятора Електродвигун

Частота обертання робочого колеса, хв-1

Параметри в робочій зоні Маса вентилятора не більше, кг
Типорозмір Потужність, кВт

Продуктивність, тис. м3/година

Повний тиск, Па
ВР 86-77 №4 АИР112M2 7,5 2850 4,3-8,6 2350-1500 89,8


Информация о работе «Розрахунок системи вентиляції для тваринницьких приміщень»
Раздел: Строительство
Количество знаков с пробелами: 25056
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
27842
2
0

... теж залежить від поверховості будинків) не повинна перевищувати 26 % для 2—9-поверхової забудови і 12—17 % для 9—16-поверхової. Щільність населення у великих містах не повинна перевищувати 900—1000 осіб на 1 га, у малих — 60—80 осіб на 1 га. Для будівництва житлових приміщень використовують різноманітні будівельні матеріали. Найважливішими гігієнічними показниками їх якості є: теплопровідність, ...

Скачать
57946
4
23

... на електровентилятори. Наприклад, ступеням швидкості від першої до шостої відповідають напруги 70, 90, 110, 160, 220, 380 В. Комбіновані припливно-витяжні вентиляційні установки ПВУ-4М та ПВУ-6М призначені для вентиляції та опалення тваринницьких приміщень. Комплекс ПВУ-6М використовується переважно у пташниках. До складу комплексу входять по шість припливно-витяжних установок, в яких суміщені ...

Скачать
54633
15
3

... і поточного ремонту здійснюється на договорній основі. Підприємства, що приймали електрообладнання на комплексне обслуговування, організовують на базі ЕТС (електротехнічної служби) господарства експлуатаційну ділянку.   1.4 Технологія виробничих процесів Всі технологічні процеси на фермах ВРХ механізовані і електрифіковані. Роздача грубих кормів відбувається транспортним причепним ...

Скачать
148203
25
2

... і вирізаються, при цьому виконують виявлення і усунення причин браку. Якщо причиною браку виявляється низька кваліфікація зварника, то його звільняють від роботи. 5.3 Технологія будівництва поліетиленовими газопроводами з висвітленням технології зварювання поліетиленових труб в розтруб Для з'єднання труб І деталей з поліетилену низького тиску застосовують контактне теплове зварювання у стик ...

0 комментариев


Наверх