1.2 Розрахунок основної заробітної плати виробничих виробників

Структура фонду заробітної платні

Згідно закону України "Про оплату праці", "Інструкції за статистикою заробітної платні" фонд оплати праці складається з:

1) фонду основної заробітної платні Зосн;

2) фонду додаткової заробітної платні Здод (складає 50% від фонду основної заробітної платні);

3)інших заохочувальних і компенсаційних виплат Зін (складає 10% від фонду основної заробітної платні).

Фонд основної заробітної платні включає нарахування за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, вироблення, обслуговування) по тарифних ставках, відрядних розцінках або посадових окладах (для керівників, фахівців, технічних службовців), включаючи в повному об'ємі внутрішню сумісницю.

Фонд додаткової заробітної платні включає доплати, надбавки до тарифних ставок (окладам) за працю понад встановлену норму в розмірах, передбачених чинним законодавством, премії і винагороди, зокрема за вислугу років, що мають систематичний характер, оплата роботи в наднормовий час, в святкові і вихідні дні (у розмірах, встановлених чинним законодавством) і ін.

Інші заохочувальні і компенсаційні виплати включають винагороди і премії, що мають одноразовий характер, інші грошові і матеріальні виплати, не передбачені актами чинного законодавства, або які проводяться зверху встановлених актами норм (такі доплати передбачаються, як правило, колективним договором в розділі "Оплата праці"). До таких виплат відносяться: винагороди за підсумками роботи за рік, одноразові заохочення до ювілейних дат, премії за сприяння ізобрітательству і раціоналізації, а також створенню, освоєнню і впровадженню нової техніки і технології і ін.

Розрахунок основної заробітної плати на один виріб:

 (1.3)

де Срі – середня годинна тарифна ставка і-го виду робіт, грн.\год;

tі – трудомісткість і-го виду робіт на один виріб, н-год;

m – число видів робіт, оплачуваних по різних тарифних ставках.

Годинну тарифну ставку і-го виробу для Iрозряду можна визначити, виходячи з мінімальної заробітньої плати за рік, встановленої на період з 1.01.2006 по 30.06.2006 року,поділеної на кількість відпрацьованих годин протягом року.

Оскільки середній розряд роботи не ціле число, то годинну тарифну ставку для такого розряду доцільно визначити методом інтерполяції. Так, при середньому розряді роботи, вираженому числом, що знаходиться між n і n+1, годинну тарифну ставку можна визначити по формулі:

, (1.4)

де Сn і Сn+1 – годинна тарифна ставка відповідно розрядам n і n+1, грн.;

γ – дробова частина даного середнього розряду роботи.

Тарифна годинна ставка приведена у таблиці 1.2


Таблиця 1.2 – Тарифна сітка

Найменування роботи Розряд
1 2 3 4 5 6 7 8
Тарифна ставка Ср, грн/год: 1,98 2,16 2,38 2,67 3,07 3,5 4,1 4,51

Наприклад, для верстатних робіт виробу годинна тарифна ставка розраховується наступним чином:

-для базового виробу

-для нового виробу

Наприклад, для холодних робіт виробу годинна тарифна ставка розраховується наступним чином:

-для базового і нового виробів


Таблиця1.3 – Розрахунок основної заробітної плати на один вироб

Види робіт Базове Нове

Трудоміст-кість ti,

Нормо-год

Середній розряд роботи Годинна тарифна ставка,грн/год

Сума заробіт-

ної плати,грн.

Трудоміст-кість ti,

Норм-огод

Середній розряд роботи

Годинна

тарифна ставка,грн/год

Сума заробіт-ної плати,грн.
Верстатні 935 4,1 2,71 2533,85 1045 3,9 2,64 2758,8
Холодні 2431 3,8 2,61 6344,91 2717 3,8 2,61 7091,37
Інші 374 1 1,98 740,52 418 1 1,98 827,64

Основна

заробіта плата Зосн, грн

9619,28 10677,81

Фонд додаткової заробітної платні розраховується для базового виробу та для нового наступним чином:

Інші заохочувальні і компенсаційні виплати розраховуються для базового виробу та для нового наступним чином:


Информация о работе «Визначення собівартості і ціни виробу»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 26532
Количество таблиц: 12
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
56024
10
1

... першої чотирнадцяти статі утворює виробничу собівартість, а підсумок всієї п'ятнадцяти статі - повну собівартість продукції. Завершальним етапом є групування і облік за носіями витрат, тобто продукції, роботам, послугам з метою визначення їх собівартості. Найпростіший спосіб розрахунку собівартості продукції - розподіл сумарних витрат на об'єм випуску. Проте застосовувати цей спосіб можна ті ...

Скачать
16792
10
0

... за користування позиками; §  витрати на збут; §  загальногосподарські та інші подібні витрати, які безпосередньо не пов'язані з придбанням і доставкою запасів і приведенням їх до стану, придатного до використання за призначенням. 2. Методи визначення собівартості вибуття запасів. У разі відпуску матеріалів у виробництво, продажу або іншому вибутті згідно з Положенням (стандартом) 9 оцінка їх ...

Скачать
121213
0
0

... смак. Особливість споживацьких властивостей ювелірних товарів полягає в том, що головним є естетична властивість. Краса виробів – основний критерій при їх оцінці споживачем. 2.1 Матеріали для виготовлення ювелірних товарів Одним з чинників, впливаючих на формування споживацьких властивостей і якості ювелірних товарів, є матеріали, вживані для їх виготовлення. У виробництві ювелірних товар ...

Скачать
41759
9
0

... видами і групами продукції; 3) пошук резервів зниження собівартості продукції та розробка відповідних заходів щодо їх використання. Під час аналізу потрібно використовувати дані звіту по собівартості продукції і звіту підприємства з праці. Залучаються також планові й звітні калькуляції окремих видів продукції та відповідні дані бухгалтерського обліку. Аналізуючи види собівартості слід зазначити ...

0 комментариев


Наверх