Міністерство освіти і науки України

Центр професійно-технічної освіти №1

Реферат

з предмету «Експлуатація автомобілів»

на тему

Технічне обслуговування трансмісії

Вінниця 2008


Зміст

 

Вступ

1. Призначення, класифікація і компонування трансмісій

2. Технічне обслуговування трансмісії

2.1 Технічне обслуговування коробки передач і роздаточної коробки

2.2 Технічне обслуговування і регулювання зчеплення

2.2.1 Гідравлічний привід

2.3 Технічне обслуговування карданної і головної передач

2.3.1 Бічний зазор

Список літератури


Вступ

Призначення трансмісії – забезпечення передачі механічній енергії двигуна на провідні колеса автомобіля, які, взаємодіючи з опорною поверхнею, створюють тягу, що забезпечує рух автомобіля. У трансмісії відбувається перетворення моменту обертів і одночасна зміна швидкості обертання валів пропорційно передавальному числу.

За способом передачі енергії трансмісії ділять на механічні, гідромеханічні, електромеханічні та гідро – об’ємні.

У механічних трансмісіях (передача енергії відбувається за рахунок механічного тертя в зчепленнях, а також з'єднаннями валів шарнірами і зубчаті мі колесами.

У гідромеханічних трансмісіях між двигуном і механічною частиною трансмісії встановлюють гідротрансформатор або гідромуфту, здійснюючи гідравлічний зв'язок двигуна з трансмісією.

Трансмісія за наявності відповідної регулюючої апаратури володіє високими перетворюючими властивостями і автоматично пристосовується до змінного навантаження, а двигун працює в оптимальному режимі. Зважаючи на високу вартість, складність конструкції, використання дефіцитних матеріалів і великої маси електричні трансмісії економічно вигідно застосовувати на автомобілях вантажопідйомністю вище 80 т.


1. Призначення, класифікація і компоновка трансмісій

 

Трансмісія або силова передача, служить для передачі моменту, що крутить, від колінчастого валу двигуна до провідних коліс. На автомобілях так званих класичних моделей двигун встановлений в передній частині машини, а ведучими є задні колеса, що обумовлює необхідність застосування трансмісії, що складається з декількох механізмів. При русі автомобіля колінчастий вал двигуна розвиває до 5800 об/хв., а провідні колеса при цьому обертаються з швидкістю не більше 1300 об/хв. Отже, навіть за сприятливих дорожніх умов колеса автомобіля обертаються в чотири з гаком разу повільніше за колінчастий вал. А за несприятливих дорожніх умов, коли зростає опір руху машини і доводиться рухатися з невисокою швидкістю, це відношення зростає. При експлуатації автомобіля виникає необхідність змінювати не тільки швидкість руху і величину моменту, що підводиться до коліс, але також маневрувати, зупинятися, рухатися заднім ходом.

Виконання всіх цих дій стає можливим завдяки тому, що крутить момент, що розвивається двигуном, підводиться до провідних коліс через механізми, складові трансмісію автомобіля. До цих механізмів відносяться: зчеплення, коробка передач, карданна передача, головна передача, диференціал і напівосі. Кожний з механізмів виконує певні функції.

Зчеплення дозволяє на нетривалий час від'єднати силову передачу від двигуна і забезпечувати плавне включення трансмісії при руху автомобіля з місця або при перемиканні передач.

Коробка передач служить для отримання різних тягових зусиль на провідних колесах шляхом зміни моменту, що крутить, передається від двигуна до карданного валу, а також для зміни напряму обертання провідних коліс при русі заднім ходом і для відключення трансмісії від двигуна на тривалий час.

Карданна передача дозволяє передавати момент, що крутить, від вихідного валу коробки передач до заднього моста при вугіллі, що змінюється, між осями валу коробки передач і провідного валу головної передачі.

Головна передача служить для того, щоб передати момент, що крутить, під кутом 90 градусів від карданного валу до напівосей, а також для зменшення числа оборотів провідних коліс по відношенню до числа оборотів карданного валу.

Диференціал забезпечує можливість обертання правого і лівого провідних коліс з різними швидкостями на поворотах і нерівній дорозі.

Дві напівосі, пов'язані з диференціалом через напівосьові шестерні, передають момент, що крутить, від диференціала до правого і лівого провідним колесам.

Рис. 1. Трансмісія автомобіля: 1 – двигун; 2 – зчеплення; 3 – коробка передач; 4 – карданна передача; 5 – головна передача і диференціал.


2. Технічне обслуговування трансмісії

Передача моменту, що крутить, від двигуна до провідних коліс автомобіля повинна відбуватися плавно, без ривків. На всіх швидкостях руху як при передачі моменту, що крутить, так і на холостому ході в агрегатах трансмісії не повинні з'являтися вібрації і підвищений шум.

Ознаками несправності механізмів трансмісії є: неповне виключення зчеплення, утруднене включення або мимовільне виключення передач в коробці, ривки при зміні навантаження двигуна, биття і вібрації валів карданної передачі.

Всі несправності необхідно своєчасно усувати і попереджати їх появу, ретельно виконуючи технічне обслуговування.

Проводячи перше технічне обслуговування, перевіряють і при необхідності регулюють величину вільного ходу педалі зчеплення; перевіряють рівень масла в картерах коробки передач, коробки передач і провідних мостів, підтягають гайки болтів кріплення коробки передач.

Під час проведення другого технічного обслуговування, крім робіт, що виконуються при ТЕ-1, перевіряють герметичність з'єднання картерів коробки передач, стан опорних підшипників карданної передачі, люфт підшипників валу провідної конічної шестерні головної передачі, стан і регулювання підшипників задніх коліс. Крім того, проводять зміну мастила в картерах агрегатів трансмісії


Информация о работе «Технічне обслуговування трансмісії»
Раздел: Транспорт
Количество знаков с пробелами: 20554
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 1

Похожие работы

Скачать
67512
0
8

... де цифри 127(5), 152(6), 114(4.5) позначають ширину профілю обода в міліметрах і в дюймах (у дужках); букви J, L, Е — тип бортових закраїн ободів, що мають уніфіковані розміри. 6. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ХОДОВОЇ ЧАСТИНИ При експлуатації автопоїздів необхідно періодично перевіряти надійність заклепувальних з'єднань рами, обстукуючи головки заклепок молотком, не допускати утворення тріщин у ...

Скачать
46910
2
8

... на шаровій опорі показано на Рис.5. В випадку установки нового підшипника вимикання зчеплення необхідно перевірити, чи заправлений він змазкою. 1.9 Інструменти та обладнання Набір для ремонту муфти зчеплення 1. Гвинт 50-1601098 3 шт 2. Кільце 110-115-30 1 шт 3. Манжета 50х70 1 шт 4. Палець 8х65 відтискного важеля 3 шт 5. Пружина важеля 50-1601083-Б 3 шт 6. Важіль ві ...

Скачать
53415
1
4

... іонер / Electronic anti-slip system, independent cabin heater, independent engine & cabin heater, radio cassette player, air conditioner 2. Технічне обслуговування та ремонт ходової частини МАЗ 2.1 Рама і буксирний пристрій   Рама автомобіля - клепана, складається з двох повздовжніх балок швелерної форми зі змінним перетином, виготовлених зі смугової низьколегованої сталі ...

Скачать
22608
0
23

... КамАЗу створюється одне з перших акціонерних товариств РРФСР і Радянського Союзу - ВАТ «КАМАЗ». 14 квітня 1993 почалася пожежа на Заводі двигунів КАМАЗа. Вона охопила все підприємство, знищивши основний виробничий корпус і складне технологічне обладнання. Завод двигунів був повністю зруйнований. Збиток автомобільного виробництва Росії був величезний, за підтримки уряду Татарстану і Російської ...

0 комментариев


Наверх