2.2 Огляд середовища Macromedia Flash
Верхня частина вікна є традиційною для програм, що працюють в середовищі Windows. Тут є:
а) системний значок (зліва вгорі);
б) заголовок вікна (далі);
в) полоса меню (під ним);
Це є традиційний набір вікон.
Зліва від робочого вікна знаходиться панель інструментів, яка поділена на 4 секції:
1) інструменти малювання графічних об’єктів;
2) перегляд – це інструменти для зміни масштабу та переміщення зображення;
3) кольори. Управління кольором контуру графічного об’єкта та його заливки. Для створення об’ємних об’єктів використовують градієнтну заливку;
4) параметри. Дозволяють модифікувати дію вибраного інструменту і для кожного з цих інструментів, вони є індивідуальними.
По правому краю робочого вікна розміщений комплекс меню вигляд, положення яких визначається самим користувачем (це компоненти, поведінка, інспектор компонент, усі пункти меню, які дозволяють створювати анімаційні об’єкти.
2.3 Основні етапи створення документу Flash
При завантаженні Macromedia Flash автоматично відкривається новий документ. При бажанні можна змінити його назву, яка за замовчуванням є не названою (Untintlent 1).
Перед початком роботи бажано всі панелі інструментів, які на даний момент не використовуються видалити для збільшення робочої площі. Також необхідно задати властивості анімації у діалоговому вікні (изменить документ) де ми можемо задати такі параметри:
а) частота кадрів, оптимально можна використовувати 12 кадрів за секунду і частота стоїть за замовчуванням. Кількість кадрів визначається як швидкодією комп’ютера так і кількістю графічних об’єктів на сцені;
б) розмір вікна, за замовчуванням стоїть значення 550 на 440 пікселів – це є оптимальне значення;
в) колір фону, за замовчуванням він є білим;
г) одиниці вимірювання, вони стосуються одиниць вимірювання для лінійок, які відображаються по краях сцени.
3. Програма Powerpoint
3.1 Загальні відомості про Powerpoint. Призначення та огляд середовища
Основними можливостями PowerPoint є:
1) створення слайдів, що можуть включити в себе: текст, таблиці, діаграми, відеокліпи, звукову інформацію, гіперпосилання.
2) основні елементи управління, аналогічні як у Office.
3) запуск програми традиційний, або з допомогою кнопки пуск, елементів офісу, робочого стола:
а) в режимі підготовки презентації (звичайному режимі) структура вікна РР є наступною:
– слайд з яким працюють;
– порядок слайда;
– коментарі.
Область структури дозволяє переходити від одного слайду до іншого простим нажаттям мишки.
б) режим структури – це режим, що надає структурі майже весь робочий простір. Використовується для впорядкування порядку слідування слайдів, їх можливості модифікації, вставлення чи видалення;
в) режим слайду – слайд займає всю робочу область, використовується для детальної роботи зі слайдом;
г) режим сортування – на робочій ділянці у зменшеному вигляді відображається вся презентація. В даному режимі зручно міняти ті чи інші слайди простим перетягуванням мишки, можна видалити кнопкою Delete;
д) режим показу слайдів – демонстрація презентації коли слайд займає всю область екрану, при цьому вихід з даного режиму виконується за допомогою клавіші Esc, або контекстного меню, що появляється при натисканні правої клавіші миші.
3.2 Види та типи презентації. Способи створення презентації
За видом розрізняють презентації зі сценарієм, коли поряд з демонстрацією слайдів йде паралельно коментар ведучого, який забезпечує зворотній зв’язок.
Інтерактивні презентації – це презентації коли відбувається діалог користувача з презентацією із можливістю гнучкого вибору сценарію. Прикладом такої презентації може бути навчальна програма, де вибір того чи іншого матеріалу визначається рівнем підготовки користувача.
Автоматична презентація – це коли йде жорстко зв’язаний у порядку слідування показ слайдів, один за один з певним інтервалом часу.
При завантаженні РР в діалоговому вікні появляється можливість вибору одного із 3 можливих варіантів створення презентацій:
1) майстер автозмісту;
2) шаблон презентації;
3) порожня презентація.
Майстер автозмісту – дозволяє створити презентацію за наступним сюжетом:
– вид презентації (службові проекти, ділові презентації із можливим вибором підвиду);
– спосіб подання презентації (індивідуальний перегляд, видання книги);
– форма подання презентації (презентація на екрані, чорно-біла презентація, кольорова презентація, слайд);
– введення даних до титульної сторінки слайду: заголовок, автор, інші додаткові дані.
4. Технологія Macromedia Flash
Технологія Macromedia Flash – дуже потужний, при цьому простий у використанні, засіб створення анімаційних проектів на основі векторної графіки у форматі Shockwave Flash (SWF). Хоча це далеко не перший векторний формат, творцям SWF вдалося знайти найбільш вдале поєднання між образотворчими можливостями графіки, інструментальними засобами для роботи з нею, і механізмом включення результату в Web-сторінки. Додатковою перевагою SWF є його переносимість, тобто цей формат може використовуватися на будь-якій апаратно-програмній платформі. І ще одна особливість SWF: створені на його основі зображення не тільки можуть бути анімаційніні, але також доповнені інтерактивними елементами і звуковим супроводом.
Переносимість і можливість створення інтерактивних мультимедійних додатків зумовили швидке зростання популярності формату SWF серед Web-дизайнерів. Тому майже одночасно з появою самого формату фірмою Macromedia були створені вбудовані компоненти (Plug-In) для двох основних браузерів мережі: Internet Explorer і Netscape Communicator. А це, у свою чергу, сприяло ще ширшому розповсюдженню SWF на просторах Всесвітньої Павутини. В результаті розробники цих браузерів оголосили про намір включити підтримку SWF безпосередньо в ядро своїх продуктів. Підтримали подібний підхід і інші провідні виробники програмного забезпечення.
І все-таки навряд чи формат SWF завоював би так багато поклонників, якби Macromedia не супроводжувала його достатньо простими і зручними інструментами. Необхідно відзначити, що в даний час існує цілий набір таких інструментів.
Одні з них орієнтовані на створення мультимедійних презентацій, інші призначені для підготовки графічних зображень і треті забезпечують створення інтерактивних повчальних курсів. Проте серед розробників Web-публікацій найбільшою популярністю користується Macromedia Flash, оскільки саме цей продукт дозволяє створювати закінчені Web-сторінки, які здатні забезпечити популярність будь-якому сайту. Мабуть, завдяки цьому формат SWF все частіше стали називати просто Flash. Отже, складовими Flash-технології є:
а) векторна графіка;
б) підтримка декількох видів анімації;
в) можливість створення інтерактивних елементів інтерфейсу;
г) підтримка взаємодії з графічними форматами, що імпортуються, зокрема растровими;
д) можливість включення синхронного звукового супроводу;
е) забезпечення експорту Flash-фільмів у формат HTML, а також в будь-який з графічних форматів, використовуваних в Інтернеті;
ж) можливість проглядання Flash-фільмів як в автономному режимі, так і за допомогою Web – браузера.
... від програми. Насправді, не буде ж він переписувати весь текстовий редактор повністю, щоб змінити набір кнопок на інструментальній панелі, та ще вимагати за ую гроші! (М'яко кажучи, його не зрозуміють.) Macromedia Flash відноситься якраз до другої категорії програм, що мають можливості настройки користувачем. Ці можливості досить широкі, ми розглянемо їх в окремому, третьому розділі книги, в її ...
... · пошуковий механізм, який користувачі використовують як інтерфейс для взаємодії з базою даних. Засоби пошуку типу агентів, павуків, кроулерів і роботів використовуються для збору інформації про документи, які знаходяться в мережі Інтернет. Це спеціальні програми, які займаються пошуком сторінок в мережі, збирають гіпертекстові посилання з цих сторінок і автоматично індексують інформацію, яку ...
... словах, що має відношення до вашої сторінки. Якщо ж сторінка потрапить у список під номером, скажемо, 398, то імовірність того, що до її добереться користувач, украй низький, а отже траффік сайту не збільшитися, тобто реклама через реєстрацію в пошукових серверах у цьому випадку буде мати нульову віддачу. 3. Кожен користувач шукає сторінки, використовуючи різні ключові слова та вислови ...
... результаты отчета. Они являются кульминационным пунктом отчета и должны быть разумными, хорошо определенными, перечисленными и обоснованными [11].Практика дистанционного образования с использованием Internet Шутилов Ф.В. Особенности заочного образования - в необходимости обеспечить высокий уровень знаний при значительно меньшем времени непосредственного личного общения студентов с преподавателем. ...
0 комментариев