Вступ
Базою, об’єктом практики є освітня установа «Відділ освіти Лебединської районної державної адміністрації», що знаходиться в місті Лебедин, Сумської області по вулиці Карла Маркса, буд. 2.
Змістом та метою практики є знайомство із характеристикою та діяльністю Лебединського відділу освіти, його фінансово-економічною діяльністю, нормативними документами, якими керується дана установа, сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі управління персоналом та економікою праці. Формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень. Планується ознайомлення з робочим місцем, ознайомлення з посадовою інструкцією. Також потрібно ознайомитьсь з нормативно-правовою базою діяльності даного відділу освіти.
Також вивчити специфіку роботи державної установи, її внутрішнього трудового розпорядку. Ознайомитися з договірною базою. Відвести належну увагу посадовій інструкції спеціаліста апарату управління. Ознайомитись з тарифікацією педагогічного персоналу, оформленням відпусток.
Всі ці практичні навички відіграють дуже важливу у формуванні спеціаліста з економіки праці та управління персоналом та в загалом освітньо-кваліфікаційного рівня людини.
1. Вивчення установчих документів установи – бази практики
Місцем проведення комплексної практики студентки Гусаченко Алесі Олександрівни є освітня установа «Відділ освіти Лебединської районної державної адміністрації», що знаходиться в м. Лебедин, Сумської області.
Відділ освіти Лебединської РДА є структурним підрозділом державної адміністрації, який утворено головою районної держадміністрації і підпорядковується голові цієї адміністрації та управлінню освіти і науки Сумської області державної адміністрації.
Відділ освіти у своїй діяльності керується Конституцією України та Законами України, наказами та нормативними документами Міністерства освіти і науки України, розпорядженнями голів обласної та районної адміністрації, затвердженим головою районної адміністрації. Це положення є одним із установчих документів установи. Крім цього до установчих документів належать свідоцтва про реєстрацію в органі державної влади, в органі статистичного обліку, в податковій інспекції, в фондах соціального страхування.
Як зазначено в положенні про відділ освіти (Додаток 1), основними завданнями відділу є:
– реалізація державної політики в галузі освіти з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища району;
– створення умов для реалізації гарантованого Конституцією України права громадян на отримання повної середньої освіти;
– здійснення управління навчальними закладами, що знаходяться а межах відповідної компетенції і належать до сфери управління державної адміністрації, та координації цих навчальних закладів;
– зміцнення матеріальної бази навчальних закладів;
– аналіз стану освіти в районі, прогнозування та розроблення районної програми розвитку освіти, організація виконання зазначеної програми;
– організація навчально-методичного і кадрового забезпечення навчальних закладів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
– контроль за дотриманням законодавства з питань освіти, державного стандарту загальної середньої освіти всіма навчальними закладами;
– проведення ліцензування та атестації загальноосвітніх навчальних закладів, розташованих на території району, оприлюднення результатів ліцензування та атестації;
– забезпечення соціального захисту, охорони життя, та захисту прав учасників навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах.
Важливе значення для забезпечення навчально-виховного процесу має організація фінансово-господарської діяльності по закладах освіти району. Насамперед це забезпеченість коштами навчальних закладів для виплати заробітної плати працівникам освіти; на утримання в належному стані матеріальних цінностей (будівель, споруд, обладнання, інвентарю, технічних засобів лабораторій, майстерень); на функціонування опалення, водопостачання, електропостачання, харчування учнів та інше.
Очолює відділ освіти начальник, який призначається на конкурсній основі та погоджується з управлінням освіти області і затверджується головою державної адміністрації. Положення Про освіту, відділу РДА, зазначено функції та обов’язки начальника та інших посадових осіб. При виникненні обставин, що потребують внесення змін в Положення Про освіту, такі зміни вносяться з перезатвердженням головою райдержадміністрації.
Останнє таке затвердження відбулося у березні місяці 2009 року.
2. Вивчення і аналіз організаційної структури управління установою
Організаційна структура управління залежить від завдань, які повинна виконувати організація, їх обсягу, території розташування, кадрового забезпечення, матеріально-технічного стану та інших умов, які враховуються при оптимізації управлінського процесу.
Управління освітою як у державах так і на місцях має багатовікову історію, свої традиції. На Україні управління освітою на місцях, в умовах сьогодення, здійснюється відділами освіти міст і районів під безпосереднім керівництвом держадміністрацій. Як правило ці відділи були утворені після поділу Радянського Союзу на суверенні держави і базувалися на відділах РОНО. Але для відділу освіти Лебединської РДА була і своя особливість. А саме, у зв’язку з наданням м. Лебедин статусу місто обласного підпорядкування, повноваження районного відділу освіти були розділені на міський відділ освіти та районний відділ освіти.
Таким чином, після реорганізації структури управління освітою, до сфери управління відділу Лебединської РДА увійшли 23 заклади освіти, що розташовані в селах району, будинок дитячої та юнацької творчості, а також спортивна школа.
Перелік закладів освіти у додатку №2.
Для здійснення повноцінних управлінських функцій в відділі освіти району державна адміністрація за рахунок коштів державного бюджету призначає крім начальника відділу освіти, двох спеціалістів, що контролюють певні сектори навчально-виховного процесу.
Крім цього, при відділі освіти працюють централізована бухгалтерія, методичний кабінет, інженер з охорони праці та секретар-машиністка. Школи району очолюють дерик тори шкіл, в окремих є заступники директора.
Таким чином структура управління районною освітою не складна, одного рівня управління.
Утримуються всі працівники районного відділу освіти разом з навчальними закладами, крім начальника відділу та двох спеціалістів, за кошти місцевого бюджету. Така структур, в основному, задовольняє виконання навчальної програми, але зміни, які відбулися за останні роки, потребують і змін в управлінні. Якщо десяток років тому опалення сільських шкіл здійснювалося за рахунок котелень сільських господарств, або сільських рад, то на сьогодні всі школи району перейшли на індивідуальне опалення. Аналогічно, підвіз учнів з віддалених сіл, виділення продуктів на харчування, забезпечення шкіл водою, виконання ремонтних робіт і т.д. Також сьогодні господарства ліквідовані і всі господарсько-організаційні питання перейшли на вирішення навчальними закладам та відділом освіти. Проблема в цих змінах полягає в тому, що не були створені відповідні господарсько-технічні служби. В даних районах області при відділах освіти створені господарські групи, транспортні відділки, ремонтні бригади з відповідним кадровим та матеріальним забезпеченням. Але для їх створення в першу чергу потрібні кошти.
Аналізуючи фінансове забезпечення Лебединського відділу освіти, про що буде розглянуте в послідуючому розділі, можна констатувати, що на даному стані коштів для створення господарського забезпечення відділу освіти недостатньо. Тому на сьогодні ці питання вирішуються частково силами вчителів, батьків та спонсорів.
В той же час значна увага приділяється комп’ютеризації (створені комп’ютерні класи), виділені школам району вісім шкільних автобусів.
... цьому не бути збитковим господарством. 2.2 Методика виконання роботи Головною метою виконання дипломної роботи є характеристика стада північно – східного молочного типу бурої породи за господарсько – біологічними якостями в умовах господарства. Об’єктом наших досліджень є 60 голів корів агрофірми “Бистрицька” Кролевецького району Сумської області, надій яких за найвищу лактацію становить ...
... . Допустимі дефекти: - зачистки та синці на невеликих площах, подряпини, порізи. Не повинно бути снігу і льоду. Не допустимо реалізувати м'ясо без клеймування та штампування. 7. Коротка характеристика м’ясних товарів, які виготовляються з м’яса забійних тварин. Ковбасні вироби – це продукти з мясного фаршу з сіллю і спеціями, в оболонці, або без неї, піддані термічному обробленню ...
... Сак, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник. Наукові дослідження Т.В.Сак пов’язані з вивченням операційного компоненту навчальної діяльності учнів із затримкою психічного розвитку. Дослідницею створено методику діагностики рівнів розвитку мислительних операцій у молодших школярів із затримкою психічного розвитку; розроблено систему формування мислительних операцій у дітей із ...
... ість, аутичність. Переважаючі поведінкові відхилення: стереотипність дій, афективність, репресивність. 2.3 Проведення дослідження та інтерпретація результатів Практичне дослідження психологічних особливостей дітей із затримкою психічного розвитку проводилось на базі дитячого оздоровчого табору «Жовтень», де ці діти відпочивали протягом 2 літніх місяців 2008 року. Протягом цього часу за ними ...
0 комментариев