6. Складення схем комунікаційних зв’язків в установі

До недавнього часу основними схемами зв’язків в установі були телефонний зв’язок, пошта, наочна передача документів. Але характерною рисою сучасного етапу розвитку суспільства є проникнення інформаційно-комунікаційних технологій в усі сфери громадського життя. Люди постійно обмінюються інформацією незалежно від того, чи знаходяться вони в організації, чи на різних поверхах, будинках. Тому в загальному випадку процес комунікації стосується взаємодії поміж людьми взагалі.

В Лебединському відділі освіти хоч і користуються засобами комунікацій, але якщо взяти, наприклад, Програму «1С», то вона хоч і встановлена, але у зв’язку з тим, що немає спеціаліста який би з нею працював, або володів, або на курсах підвищення кваліфікації працівникам пояснювали та надавали навики з роботи в цій програмі, то вона звісно була б більш корисною та взагалі вівся б облік в даній програмі.

Якщо взяти оснащеність взагалі комп’ютерами, сканерами, принтерами, та іншою оргтехнікою то їх достатня кількість для роботи персоналу. Наприклад приймання відділу освіти має зв’язок по перше з начальником відділу, з усіма підрозділами: бухгалтерія, спеціалісти, методисти. Так як всі звіти працівники бухгалтерії, методисти, спеціалісти подають не лише в роздрукованих варіантах, але і в електронних, наприклад на попередню звірку з вище стоячим керівництвом. Також якщо взяти оснащеність шкіл комп’ютерами, то в останні часи створюються навіть комп’ютерні класи. Отже Кабінет Міністрів України, від 7 грудня 2005 р. №1153 видав постанову Про затвердження Державної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006–2010 роки.

Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Державну програму «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006–2010 роки (далі – Програма), що додається. Міністерству освіти і науки щороку до 1 березня подавати Кабінетові Міністрів України інформацію про стан виконання Програми.

Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів, Міністерству економіки під час складання проектів Державного бюджету та Державної програми економічного і соціального розвитку України передбачати кошти на фінансування визначених Програмою заходів.

7. Аналіз основних складових кадрового менеджменту

Вирішення кадрових питань у бюджетній установі, що знаходиться у районі з майже непрацюючою промисловістю і сільським господарством, де значна частина населення не може знайти собі роботу, в тому числі і висококваліфіковані спеціалісти, не є проблематичною. Тим більше, що у місцевості є власний навчальний заклад, де готуються спеціалісти для роботи в дошкільних закладах та початкових класах шкіл. В області є два вищих навчальних закладу, де готують високоосвічених педагогів по всих, необхідних для шкіл, предметах. Таким чином школи району забезпечені необхідною кількістю вчителів.

Завдання по вирішенню кадрових питань полягає в тому, щоб вчасно спланувати потребу в педагогах та інших працівників на перспективу, ведення обліку працюючих, здійснення записів у документах при зміні в характері робіт, збереження трудових книжок, оформлення документів при прийомі на роботу та звільненні, подання статистичних та звітних даних про рух та склад кадрів.

При відділі освіти питаннями підбору кадрів їх розстановки здійснює начальник відділу освіти, молодшого обслуговуючого персоналу шкіл – директори навчальних закладів. Ведення документації та здійснення поточних кадрових питань доручено, як додаткова робота, одному із спеціалістів методкабінету. Безумовно, відсутність у штатному розписі спеціаліста по кадрах, для колективу де працює більш 600 чоловік, має свої незручності та недоліки. Так при вирішенні окремих кадрових питань, особливо спірних, необхідно звертатися за допомогою в інші організації до кваліфікованого працівника, менеджера по кадрах. Крім цього виникають проблеми з оформленням документів. Не завжди вчасно вносяться зміни в особові справи працівників. Але основна робота в питаннях збереження документів (трудові книжки, накази про прийом на роботу та звільнення, заяви працівників, надання щорічних і додаткових відпусток) ведеться згідно документообігу.

Важлива ділянка по роботі з кадрами – це підтримка належного професіоналізму педагогів та спеціалістів відділу освіти. З цією метою заплановані, по графіку, курси підвищення кваліфікації, та річна атестація працівників. Регулярно, щотижня, з керівниками навчальних закладів (шкіл) проводяться наради, семінари, вирішуються назрілі питання. Як правило на такі заходи, в залежності від тематики, запрошуються представники райдержадміністрації, спеціалісти служб району.

Значна частина цих заходів проводиться, безпосередньо, при школах району, а підготовчу роботу виконують методисти та спеціалісти відділу освіти.

На таких заходах передається передовий досвід ведення виховної та навчально-трудової роботи в школах району. Обмін досвідом відбувається і на рівні інших районів області. Ця методика підтримування кваліфікаційних навиків освітян відпрацьовується на протязі десятків попередніх років, вона не вимагала особливого кадрового забезпечення на професійній основі, все відбувалося під загальним керівництвом начальнику відділу освіти, по окремих доручення підлеглим спеціалістам.

Але останнім часом із зростанням вимог управління кадрами, розширенням інформаційних даних по них, запровадження конкурсів на заміщення посад-потреба в професійному веденні кадрових справ (в кадровому менеджменті) зростає. Назріла нагальна потреба введення в штатний розпис установи працівника по кадрах.


Информация о работе «Характеристика Лебединського відділу освіти»
Раздел: Менеджмент
Количество знаков с пробелами: 37693
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
79759
16
3

... цьому не бути збитковим господарством.   2.2 Методика виконання роботи Головною метою виконання дипломної роботи є характеристика стада північно – східного молочного типу бурої породи за господарсько – біологічними якостями в умовах господарства. Об’єктом наших досліджень є 60 голів корів агрофірми “Бистрицька” Кролевецького району Сумської області, надій яких за найвищу лактацію становить ...

Скачать
74979
15
6

... . Допустимі дефекти: -  зачистки та синці на невеликих площах, подряпини, порізи. Не повинно бути снігу і льоду. Не допустимо реалізувати м'ясо без клеймування та штампування. 7. Коротка характеристика м’ясних товарів, які виготовляються з м’яса забійних тварин.   Ковбасні вироби – це продукти з мясного фаршу з сіллю і спеціями, в оболонці, або без неї, піддані термічному обробленню ...

Скачать
48497
1
0

... Сак, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник. Наукові дослідження Т.В.Сак пов’язані з вивченням операційного компоненту навчальної діяльності учнів із затримкою психічного розвитку. Дослідницею створено методику діагностики рівнів розвитку мислительних операцій у молодших школярів із затримкою психічного розвитку; розроблено систему формування мислительних операцій у дітей із ...

Скачать
177735
0
12

... ість, аутичність. Переважаючі поведінкові відхилення: стереотипність дій, афективність, репресивність. 2.3 Проведення дослідження та інтерпретація результатів Практичне дослідження психологічних особливостей дітей із затримкою психічного розвитку проводилось на базі дитячого оздоровчого табору «Жовтень», де ці діти відпочивали протягом 2 літніх місяців 2008 року. Протягом цього часу за ними ...

0 комментариев


Наверх