2. Візит в гості

Непроханий та несподіваний візит - ознака дурного тону.

Це правило - не пуста формальність. Так як господарі напевно зайняті якими-то своїми, раніше запланованими справами, або відпочивають. Якщо когось не запросили в гості - це означає, що не можуть чи не бажають у даний час приймати гостей взагалі, або просто не хочуть бачити цю людину в своєму домі.

Якщо ви отримали запрошення зайти в гості, але не можете його використати, краще повідомити про це одразу.

Якщо за декілька днів або годин до назначеного часу несподівано виявляється, що які-то термінові справи не дозволяють вам прийти, повідомте про це господарів негайно, а не за 5 хвилин до початку застілля. Зрештою господарі розраховували на вас і потрібно дати їм час внести зміни в плани проведення вечора. Якщо людину чекали, а вона не прийшла та ніяк не дала про себе знати, залишивши господарів і гостей губитися в здогадках, - це грубе порушення етикету.

Нечемно питати, отримуючи запрошення: "А хто ще запрошений?". Хоча заздалегідь назвати запрошеному усіх інших гостей - обов’язок того, хто запрошує.

Від запрошення краще не відмовлятись. Нечемно відповідати: "Дякую, як-небудь заскочу"; або "Буду проходити мимо, зайду". У відповідь на такий вислів, якщо не говорять в голос, то хоча б подумки промовляють: "Будете проходити мимо - проходьте мимо".

Якщо вас відверто, від душі запросили, але не вказали конкретний день і час, спитайте, попередньо подякувавши: "В який час вам буде зручніше?".

Дітей можна брати з собою тільки в тому випадку, якщо там куди ви йдете, також є діти, та й то, заздалегідь отримавши дозвіл господарів.

Приходити раніше назначеного часу не слід. Це може відволікти увагу господарів від підготовки до прийому, останні хвилини самі турботливі та напружені, проте запізнюватись більш ніж 10-20 хвилин не потрібно. Якщо ж ви спізнились надто довго.

Гарно було б принести невеликі подарунки: які-небудь насолоди чи іграшки дітям, а господарці - красиву квітку або невеликий букетик.

Якщо стіл накритий людей на 6-7 почекайте, доки господарі покажуть, де вам сісти. На багатолюдній вечірці можна вибрати собі місце самому. Якщо ви очікуєте телефонного дзвінка, самі повинні будете подзвонити, сідаєте так, щоб йдучи до телефону, не довелося турбувати сидячих поруч.

Небажані теми для застільної бесіди: політика, релігія, хвороби.

Кращі теми: спорт, музика, заслуги і достоїнства спільних знайомих.

Украй непристойно говорити про відсутніх знайомих погано, у різких вираженнях, навіть якщо вони того заслуговують.

Гості сідають за стіл тільки за запрошенням хазяїв. Чоловіки - після того, як розсядуться усі жінки.

Не рекомендується починати їсти, поки частування не запропоновані всім гостям. Коли з'являються наступні блюда, дотримувати це правило не обов'язково. Чоловіки чекають, поки не приступлять до їжі сидячі поруч дами.

У гостях не прийнято:

-  Розпитувати хазяїв, у що обійшовся ремонт, де купували вазу, скільки коштує килим на стіні і т.п.

-  Пропонувати господарям гроші замість зіпсованої чи розбитої речі (у тому випадку потрібно купити таку ж, бажано навіть кращу).

-  Жартувати над своєю дружиною (чоловіком), хвастатися своїми знаменитими чи високопоставленими родичами чи друзями.

-  Пропонувати господарям включити телевізор і невідривно дивитися на екран, не приймаючи участі в загальній розмові, або переривати бесіду, увесь час повертаючи голову убік екрана.

-  Відмовлятися від частування, просити якісь конкретні блюда, яких немає на столі.

-  Іти відразу після вечері.

Варто похвалити хоча б одне з блюд, а, встаючи з-за столу подякувати господарям за теплий прийом, за увагу і турботу.

Якщо один з гостей, що прийшли вдвох, вирішив піти, інший повинен приєднається до нього без усяких домовленостей, докорів і протестів. Будь-які дискусії на тему "Йти чи залишитись" можуть вестися тільки без свідків.

Не слід засиджуватися за столом і взагалі в гостях. Якщо господарі починають стурбовано говорити про завтрашні справи, а тим більше про те, що "завтра вставати", - настав час прощатися. Варто піти до настання того моменту, коли ви стаєте зайвими. Тактовна людина уникає ситуації, коли "тебе не треба, а ти є".

Прощаючись, необхідно подякувати господарям за доставлене задоволення. Не заводить запросити їх, у свою чергу, до себе. Якщо ви другий чи третій раз йдете з вечірки, улаштованої тою же людиною, без зустрічного запрошення, - це не чемно. Ідучи не розмовляйте в розкритих дверях. Відкривши двері, варто вийти без зволікання.

3. Особливості ділового етикету в Великобританії

Англійці воліють вести справи з тими партнерами, з якими їм уже приходилося контактувати. І чим триваліша історія взаємин, тим міцніше дружнє ставлення до партнера, тим більше імовірність того, що англійський бізнесмен піде на значні поступки. Тому особливо важливо не розчаровувати його при першій зустрічі.

Англійці приймають рішення досить повільно, зате на їхнє слово честі можна покластися. Англійські підприємці - прагматики, вони виявляють на переговорах гнучкість і підтримують ініціативу протилежної сторони.

Англійські бізнесмени дуже вміло уникають у бесіді гострих кутів. Англійці взагалі схильні до компромісу, до недоговорення, вони винятково обачні в словах і вчинках, уникають чи тверджень заперечень, оскільки це може привести до відкритого зіткнення думок. Щоб не зачепити співрозмовника і не зазнати критики самому, англійці замість слів "так" і "ні" вживають обороти начебто "мені здається", "я думаю", "можливо, я не правий..." і т.п.

У неофіційних бесідах англійці ретельно уникають таких тим, як особисте життя, професіональні успіхи, релігія; у розмовах з іноземцями вони не люблять обговорювати проблеми зв'язані з Північною Ірландією і життям королівської родини. Вони не терплять співрозмовників, що прагнуть хизуватися своєю чи ерудицією затверджують що-небудь дуже категорично.

В Англії зведена в лантух легка бесіда, що сприяє приємному розслабленню розуму, а аж ніяк неглибокодумний діалог і тим більше не зіткнення протилежних поглядів. Каскади красномовства розбиваються об стрімчак улюбленої англійської фрази: "У чи ряд це може служити придатною темою для розмови!".

Що ж до улюблених англійцями тим, те це, насамперед, погода, спорт, садівництво, домашні тварини і т.п. Саме з обговорення таких чисто життєвих тим рекомендується починати комерційне переговори з англійськими партнерами.

Англійця безкорисно просити зробити в порядку виключення що-небудь що йде врозріз із правилами. Ні заклики до жалю, ні апеляція до здорового глузду, до логіки ситуації не набудуть дії, якщо для того щоб виконати прохання потрібно порушити яку-небудь інструкцію. Зате посилання на принципи чесної гри, апеляція до почуття справедливості, високо розвинутому в англійців роблять на них непереборне враження. Британець готовий люто захищати свої законні права, але з тією же готовністю він дотримує прав надані законом і іншими людьми.

Одна із самих популярних тем для дружньої бесіди - схильності й інтереси співрозмовників, зв'язані дозвіллям.

Ведучи переговори з англійськими бізнесменами підкреслюйте свої симпатії до британського народу і його ідеалів. Дайте зрозуміти, що загальнолюдські цінності для вас не менш важливі, чим комерційне інтереси.

Якщо діловий партнер запросив вас на ленч - не відмовляйтеся; обов'язково організуйте щось подібне.

У Великобританії дуже тверді вимоги до пунктуальності. Перед початком ділової зустрічі запитаєте в партнера, яким кількістю часу він розташовує - так ви покажіть, що цінуєте його час.

Обмін рукостисканнями прийнятий тільки при першій зустрічі; у ходи подальших контактів англійці обмежуються усним привітанням.

Якщо ви коли-небудь, чи зустрічалися вели переговори з англійським бізнесменом, не забувайте посилати йому вітальні листівки до свят, передавати привіти його близьким. Англійці високо цінують такі знаки уваги.


Список використаної літератури

 

1.  “Психологія і педагогіка”. В.С.Лозниця. К. 1999 рік

2.  “Діловий етикет”. І.Афанасьєв. К. 1998 рік

3.  Конспект лекцій


Информация о работе «Емоційні стани людини: настрій, афект, стрес, фрустрація. Візит в гості»
Раздел: Психология
Количество знаков с пробелами: 13646
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
664560
27
18

... ів є актуальною, оскільки на її основі реально можна розробити формувальні, розвивальні та оздоровчі структурні компоненти технологічних моделей у цілісній системі взаємодії соціальних інститутів суспільства у формуванні здорового способу життя дітей та підлітків. На основі інформації, яка отримана в результаті діагностики, реалізується ме­тодика розробки ефективних критеріїв оцінки інноваційних ...

0 комментариев


Наверх