5 коефіцієнт механізації підготовки ЕРЕ до монтажу

КМП ЕРЕМП ЕРЕЕРЕ,

де НМП ЕРЕ - кількість ЕРЕ, що механізовано підготовляються до монтажу.

Таким чином, для даного виробу вказані показники в числовому виразі мають вигляд:

КПОВ ЕРЕ=1

КВР=1-10/19=0,47

КСК СК=1

КАМ=46/52=0,88

КМП ЕРЕ=18/19=0,95

У нормативній документації наведено такі значення коефіцієнтів значимості показників технологічності для радіотехнічних блоків:

1 j1ПОВ ЕРЕ)=0,31

2 j2ВР)=0,5

3 j3СК СК)=1

4 j4АМ)=1

5 j5МП ЕРЕ)=0,75


Технологічність конструкції РЕЗ визначається за допомогою комплексного показника, що визначається за формулою:

Таким чином комплексний показник технологічності конструкції даного виробу дорівнює:

К=0,88

За значенням комплексного показника технологічності можна зробити висновок, що даний виріб технологічний, що підтверджується і висновками з якісної оцінки технологічності.


4. Розробка технологічної схеми складання

4.1 Технологічний аналіз методів з'єднання

У даному виробі використовуються як роз'ємні, так і нероз'ємні з'єднаня деталей. До роз'ємних належать різьбові з'єднання, до нероз'ємних - пайка.

Різьбове з'єднання є основним видом роз'ємних з'єднань. Для його здійснення в даному випадку використовується напівавтоматичне та автоматичне устаткування. Важливою умовою забезпечення якості таких з'єднань при роботі з використанням механізованого та автоматичного оснащення є встановлення необхідного зусилля затяжки. Величина моменту, що прикладається до гвинта, залежить від того, який елемент лімітує міцність. При з'єднанні гвинтом момент затяжки визначається міцністю на розтяг. Для підвищення надійності з'єднань і запобігання самовідгвинчування в даному виробі застосовано стопоріння анаеробними герметиками (тобто стопорною фарбою). Стопоріння стопорную фарбою застосовується для різьбових з'єднань невеликого діаметра (М1-М6) та для кріплення вузлів конструкції, що розташовані всередині блоків, які під час складання регулюються. У даному виробі за допомогою гвинтів кріпляться такі елементи конструкції: трансформатор до ДП, транзистор до радіатору та радіатор до ДП, а також кришка до основи корпусу.

Паянням називають процес з'єднання металів у твердому стані за допомогою введення у зазор розплавленого припою, який взаємодіє з основним металомта створює рідкий металевий прошарок, кристалізування якого призводить до створення паяного шва. Паяні електричні з'єднання дуже широко застосовуються під час монтажу електронної апаратури через низький та стабільний електричний опір, універсальність, простоту автоматизації, контролю та ремонту. Але цей метод має значні недоліки: висока вартість використаних кольорових металів та флюсів, тривала дія високих температур, корозійна активність залишків флюсів, виділення шкідливих речових. Технологічний аналіз методів з'єднання наведено в табл.4.1.

Основним - груповим - методом пайки у даному виробі є паяння хвилею припою. Цей метод широко використовується як у масовому, так і в одиничному виробництві. Він має такі переваги, як висока продуктивність, відносно малий термічний вплив на ДП, ЕРЕ, ФВ, наявність широкого вибору моделей устаткування, висока якість паяних з'єднань. Але при цьому потрібно виконувати металізацію отворів. Технологія паяння хвилею припою має можливість створення комплексно-автоматизованого обладнання, але головною умовою високої роздільної здатності є створення тонкого та рівномірного шару припою на провідниках.

Крім того, в даному виробі деякі з'єднання виконуються індивідуально за допомогою паяльника. Таке паяння ефективне під час монтажу ДП в умовах одиничного виробництва, при об'ємному монтажу, при запаюванні елементів зі штирьковими виводами на одному боці ДП після виконання пайки груповим методом на іншому боці, при виготовленні макетів, при ремонтних та регулювальних роботах і т.ін. Так як даний виріб виготовляється в умовах масового виробництва, то індивідуальна пайка суттєво зменшує його технологічність. Цим методом виконуються електричні з'єднання плати на основи корпусу, а також приєднання шнура до плати. Решта з'єднань виконуються груповою пайкою хвилею припою.

Таким чином, виходячи з аналізу методів з'єднання, видно, що під час складання даного виробу відсутня потреба у розробці та виготовленні спеціального інструмента чи пристосування, хоча є потреба у значній різноманітності додаткових конструкційних елементів та матеріалів для здійснення з'єднань.


Таблиця 4.1 - Технологічний аналіз методів з'єднання

Конструкивні складові, що з'єднуються Метод з'єднання Характеристика з'єднання Додаткові конструквні елементи або матеріали для з'єднання Механізація або автоматизація ТП Спеціальні інструменти чи пристосування Вид витраченої енергії
ДП-ЕРЕ Електрич. Нероз'єм. Паяне Припій, флюс + - Теплова
ДП-Трансформатор Електрич. Механіч. Паяне Різьбове Припій, флюс, гвинти, шайби, стопор. фарба - - Теплова
Термозапобіжник-Трансформатор Механіч. Механічне Стяжка, теплопровідна паста - - Механічна
ДП-Радіатор Електрич. Механіч. Паяне Різьбове Припій, флюс, гвинти, шайби, стопор. фарба - - Теплова
Радіатор-Транзистор Механіч. Роз'ємне Різьбове Теплопровідна паста, гвинт, стопор.фарба + - Механічна
ДП-Основа корпусу Електрич. Нероз'ємне Паяне Провода, ізол. трубки, припій, флюс - - Теплова
ДП-Шнур Електрич. Нероз'ємне Паяне Припій, флюс - - Теплова
Кришка-Основа корпусу Механіч. Роз'ємне Різьбове Гвинт, пломбувальна мастика + - Механічна

Информация о работе «Технологія та автоматизація виробництва блока живлення БП 9/4»
Раздел: Коммуникации и связь
Количество знаков с пробелами: 55995
Количество таблиц: 8
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
93062
18
6

... яки спрямовані на створення умов праці, яки відповідають вимогам норм і стандартів по охороні праці і техніки безпеки. Особливу увагу буде спрямовано на фактори, яки можуть подіяти на працездатність і безпеку монтажника і налагоджувача окремих блоків та всього апарату разом. Це пов’язано з тим що при виконанні цих робіт необхідно виконувати пайку, вимірювання режиму роботи схеми, налагоджування, ...

Скачать
56171
2
0

... /U = 24.5/24 = 1.02 А - загальний споживаний струм. Отже для живлення четвертого контролера потрібно: (1020+280)/З00 = 3.8/2 = 1.9 = 2 блока БП-21 Для функціонування системи автоматизації необхідне її електричне живлення. Проектування систем електроживлення ведуть на основі завдання на основі проектування функціональної схеми автоматизації (аркуш 1), принципових електричних схем управління, ...

Скачать
66366
1
0

... 7.6, 1.5, 2.5 Блок ручного управління  БРУ 42 3 Блок сигналізації положення БСПТ 7.9, 1.8, 2.8 Виконавчий механізм  МЕО-250 3 5. Опис найбільш складних схем автоматизації технологічного процесу   5.1 Схема контролю і регулювання співвідношення “газ-повітря” Контроль і регулювання співвідношення “газ - повітря” (додаток №1) складається з датчиків ...

Скачать
62792
9
3

... в спеціальній таблиці зображені засоби, що встановлюються на пульті управління і в розподільному приміщенні.   2.2 Розробка і опис скелетної схеми блокувань Розроблена схема блокування маршруту автоматизації зерносушарки ДСП-32 на Заводі елеваторного обладнання для ВАТ «Відродження» забезпечує: ·          Контроль і сигналізацію рівнів в бункерах (Б1, Б2, Б3); ·          Контроль підпорів ...

0 комментариев


Наверх