1.1 Внутрішнє середовище фірми

Форма власності даного підприємства – колективна. Організаційно – правова форма – відкрите акціонерне товариство. ВАТ – акції товариства розповсюджуються шляхом відкритої підписки і куплі-продажу на біржах. Учасники АТ, які створили статутний фонд, формують органи управління, колективно розподіляють прибуток і ліквідаційний прибуток у випадку продажу товару.

Саме ця форма власності актуальна для даного підприємства, бо товариство є зібранням індивідуальних підприємців з схожими інтересами та єдиною ціллю, що мають такі самі юридичні проблеми, що й при персональній відповідальності, а також є низка очевидних переваг: збільшення капіталу, що необхідний для статутного фонду, в такій компанії поєднується кілька груп навичок і наприклад при хворобі одного з акціонерів підприємство буде працювати також безперебійно.

Фірма розташовуватиметься: м. Харків, _н._. Ахсарова 345. Товари фірми реалізовуватимуться в м. Харкові та Харківській області, м. Грайвороні Бєлгородської області, м. Луганську, м. Донецьку, м. Запоріжжі, м. Києві, м. Суми, м. Дніпропетровськ. Саме в цих містах та їх областях буде відбуватись збут товару (з ними вже підписані угоди), бо вони є найближчими по розташуванню до підприємства та є містами – мільйонерами, а в подальшому розширення власного ринку за умов підписання договорів.

Цілями фірми є повернення капіталовкладень, а для цього необхідно якнайшвидше розширювати точки збуту для забезпечення високого обсягу продажу – це по-перше, а по-друге – підтримувати якість товару та удосконалювати його асортимент. Якщо дотримуватись цих цілей, то вже за невеликий час буде зростати прибуток, а це означає, що буде збільшуватись заробітна платня персоналу, це буде задовольняти їх матеріальну потребу і буде позитивно впливати на процес виробництва, якість товару та на розробку нових товарів. Це буде приваблювати споживача і це також буде впливати на збільшення прибутку. З часом фірма буде розробляти різні товари на основі соків це буде впливати на конкурентоспроможність та на завоювання нових сегментів ринку. Наприклад в розробці вже такий товар як сік з молоком та соки з ваніллю.

Учасники які створили статутний фонд формують органи управління, що стоять на чолі підприємства та керують тими ланками які стоять на рівні нижче (рис 1.) Всі ранги взаємопов’язані та тісно взаємодіють між собою

Підприємство буде керуватись двома концепціями (підходами): концепцією вдосконалення товару – особливу увагу фірма буде приділяти товару. Половина успіху підприємства залежить саме від якості товару та його ціни і споживач буде більш лояльним до тих товарів які більш якісні та доступні за ціною. Тому об’єктом уваги стає товар. Будуть розроблятись нові напої на основі соку та удосконалюватись ті продукти, які вже виробляються (упаковка, дизайн та сам товар).


Директор

 

Рис. 2. Внутрішнє середовище фірми

Другою концепцією є концепція вдосконалення виробництва – фірма основну увагу приділятиме зниженню витрат на виробництво, а саме буде зроблена закупка нового більш сучасного обладнання для більш автоматизованої праці. Згодом воно окупиться і буде впливати безпосередньо саме на процес виробництва, а також для подальшого зменшення цін на реалізацію фірма шукатиме поставників які розташовані ближче ніж попередні для зменшення затрат на транспортування продукції яка необхідна для виробництва.

1.2 Зовнішнє середовище фірми

До зовнішнього середовища належать мікро- і макросередовище. Мікросередовище – представлена силами, які мають безпосереднє відношення до фірми та її можливостей по обслуговуванню клієнтів, тобто поставниками, клієнтами, конкурентами і контактними аудиторіями.

Макросередовище – представлена силами більш широкого соціального значення, які впливають на мікросередовище такими факторами як демографічного, економічного, політичного, культурного характеру.

1.2.1 Мікромаркетингове середовище

Постачальниками сировини для виробництва є: «Миколаївський овочевий завод» що розташований в м. Миколаєві, Променева 34; «Одеський хорчо-промисловий завод» – Одеська _н._., м. Ізмаїл, _н._. Космічна 102. Постачальниками обладнання є «Харківобладнання», що постачають обладнання багатьом фірмам, які знаходяться не тільки на території Харківської області, а й по всій Україні. Розрахунки з постачальниками будуть відбуватись за допомогою Промінвест банку.

Маркетологи фірми будуть проводити вивчення ринку та робити аналізи доцільності виходу товару саме на тій території на яку направлена реалізація товару. Рекламними питаннями фірми буде займатись Київське рекламне агентство «Анастасія». Реклама буде розміщена на телебаченні та на рекламних щитах в тих містах куди відбувається збут товару.

Оптовими клієнтами є супермаркети міст збуту та оптові бази, а кінцевими споживачами є люди, які проживають на території цих міст та їх областей. Взагалі товар спрямований на різні групи населення: різного віку, статі, матеріального достатку. Натуральні соки вживають як діти так і дорослі, як чоловіки так і жінки, як середнього достатку так і більш матеріально забезпечені. Соки будуть продаватись не тільки в супермаркетах, а й в невеличких магазинах, кіосках та _н., що робить товар більш доступним для споживача.

Сік також буде продаватись Харківському підприємству «Хладік», яке займається виготовленням морозива та заморожених соків. Фірма «Хладік» буде використовувати соки «Наша ягідка» для виготовлення наповнювачів та добавок в морозиво, а також для виготовлення заморожених соків.

Продаж соків буде також відбуватись в державний дитячий садок «Теремок», що розташований в м. Харкові, _н._. Тракторобудівників 37. В цю державну установу сік буде доставлятись об’ємом 0.25 л, кожні три дні.

Також реалізація товару буде відбуватись за межі України, а саме в м. Грайвороні Бєлгородської _н._. Згодом фірма намагатиметься налагодити зв’язок постачання в самому місті Бєлгороді та сусідній області Воронежській.

Схема всіх клієнтів фірми наведена у рис. 3


Проміжні продавці:

Оптові бази таких міст: Запоріжжя, Київ, Донецьк, Суми, Дніпропетровськ, Луганськ

Виробники:

ООО «Хладік»

Державні заклади:

Дитячий садок «Теремок»

Міжнародний ринок:

М. Грайворон Бєлгородська _обл. Росія

Кінцевий споживач:

Клієнти ООО «Хладік», споживачі проживаючи в містах збуту, діти які навчаються в дитсадку «Теремок»

Рис. 3. Клієнтурний ринок ВАТ «Наша ягідка»

Конкурентами фірми є такі підприємства «Sandora», «Одеський сік», «Біола». Див. табл. 1.

За результатами проведеного аналізу конкурентної позиції фірм, ми можемо зробити висновок, що найбільшу конкуренцію нашій фірмі складає «Одеський сік». По показникам якості та рівню попиту цей сік стоїть на першому місці, по асортименту на передостанньому, а по дизайну упаковки на останньому. Фірма «Біола» – на другому місті. Ця фірма достатньо відома і має значний престиж, але по якості поступається Одеському, проте має достатньо приємну ціну на свій товар та дуже зручну упаковку, що є дуже актуальним особливо в літній період. Соки «Sandora» – на останньому місці. Цей сік виграє по асортиментній політиці, рекламі але значно програє в якості та має високу ціну на свій товар. Сік «Sandora» достатньо розрекламований товар (телебачення, журнали, радіо), тоді коли «Одеський сік» майже не має реклами, а «Біола» незначний відсоток витрачає на рекламу. Сік «Sandora» моє достатньо високий рівень попиту саме тому що на ринку України вже достатньо тривалий час, а споживачі України є консерваторами і придають увагу тим продуктам які вже спробували і вживали деякий час.


Информация о работе «Моя фірма»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 25487
Количество таблиц: 6
Количество изображений: 2

Похожие работы

Скачать
22176
0
3

... істичної конкуренції, не відрізняється від поведінки фірми-монополіста. Це пов'язано насампе­ред з диференціацією продукції на ринку монополістичної конкуренції. Кожна фірма розглядає криву по­питу на свою продукцію як незмінну і намагається максимізувати прибу­ток (рис. 1). Умовою мак­симуму прибутку є, як і за монополії, рівність граничного доходу та гра­ничних витрат.   Рис. 1 Монополістична ...

Скачать
68673
11
17

... на виробництві в навчальних закладах. Підприємство з цією метою повинне розвивати учбово-матеріальну базу, створювати учбові комбінати, курси та центри, школи по вивченню передових методів праці. Важливою проблемою підприємства є уміле використання резерву. Необхідно вчасно визначити момент, коли резервіст повинний бути висунутий на ту посаду, на якій він принесе найбільшу користь. Мова йде про ...

Скачать
39225
3
3

... потенціал залежно від того, що чинять її конкуренти. Ми детальніше обговоримо цю концепцію рівноваги при розгляді теорії ігор, де покажемо, як її можна застосувати до широкого спектру стратегічних питань. В даному випадку ми скористаємося цією концепцією для аналізу олігополістичних ринків. 1.2. МОДЕЛЬ КУРНО Почнемо з простої моделі — дуополії — дві фірми, що конкурують між собою,— яку ...

Скачать
96463
1
7

... Дж. Робінсон, виконання двох умов: 1) граничний прибуток повинний рівнятися граничним витратам; 2) ціна повинна рівнятися средним витратам. ' А це значить: МС = MR = Р = АС. Поводження на ринку фірми в умовах монополістичної конкуренції буде також визначатися динамікою граничного прибутку (MR) і граничних витрат (МС). Тому що кожна додаткова одиниця продукції добавляє якусь величину до валового ...

0 комментариев


Наверх