2. В процесі своєї еволюції сучасний франчайзинг пройшов через два основні етапи: етап традиційного франчайзингу та етап франчайзингу бізнес-формату.

3. Франчайзинг по суті є бізнес-практикою нарівні з дилерством, мережевим маркетингом, виробництвом по ліцензії та ін. Проте франчайзинг є найбільш сприятливою формою для підприємців, що починають. Це пояснюється тим, що між франчайзером і франчайзі встановлюються відносини постійної співпраці. В результаті ризик невдач набагато знижується в порівнянні з індивідуальним підприємництвом. У США лише 5% франчайзингових підприємств терплять невдачі в перші п'ять років, тоді як 90% інших дрібних і малих підприємств за той же період часу терплять банкрутство.

4. Франчайзинг поєднує в собі переваги, характерні малим підприємствам, з одного боку, і крупним компаніям, з іншого. І франчайзі, і франчайзер одержують один від одного те, що у них окремо відсутнє, швидше ніж це можна досягти в звичайній практиці підприємництва.

5. Переваги, які надає франчайзинг, не поступаються перед його недоліками, тим паче, що ефект останніх може бути значно зменшений шляхом правильної розробки франчайзингового договору і чіткої організації роботи франчайзера. Тому їх подальший перелік має на меті попередити деякі ситуації, в які може потрапити франчайзер у зв'язку з нелояльною діловою практикою менш серйозних франчайзі.

6. В Україні для законодавчого регулювання комерційних справ, відомих у міжнародній практиці як "франчайзинг" і "франшиза", використовується термінологія "комерційна концесія". Правовідносини сторін у договорі комерційної концесії регулюються ЦК України (статті 1115-1129).

7. У міжнародному плані франчайзинг набув найбільшого поширення в таких областях діяльності, як роздрібна торгівля і сфера послуг. Це пояснюється тим, що інвестиції в цих галузях невеликі і організація бізнесу з нуля вимагає менше часу. Що стосується виробничих підприємств, то там ситуація зовсім інша, що і зумовило передачу не всього бізнесу, а певних виробництв, технологій, патентів та ін. Відповідно, більшого поширення в даній області набули спрощені форми франчайзингу: ліцензійне виробництво, міжнародна виробнича кооперація і виробництво на давальницькій сировині.

Можна також виділити ряд проблем в українському франчайзингу.

Це проблеми економічного, соціально психологічного та організаційно-правового характеру.

1. Економічні проблеми.

·  Нестабільність розвитку економіки України. Франчайзингові схеми вимагають стабільності і передбаченості економіки;

·  Відсутність у більшості підприємців - потенційних франчайзі - необхідного стартового капіталу для входження у франчайзингову систему;

·  Складність отримання кредитів для створення стартового капіталу.

·  Політична нестабільність

·  Економічна криза.

2. Організаційно-правові проблеми.

Хоча франчайзинг - це економічний інструмент і його проблеми в першу чергу слід шукати у сфері економіки, в Україні проблеми розвитку франчайзингу слід шукати перш за все в правовій сфері. Ці проблеми пов'язані з практично повною відсутністю правового забезпечення франчайзингу в Україні.

3. Соціально-психологічні проблеми.

До них можна віднести:

·  відсутність вітчизняного досвіду і страх краху у суб'єктів франчайзингової системи - франчайзера і франчайзі;

·  відсутність належної поваги до інтелектуальної власності;

·  боязнь франчайзі втратити самостійність і власне "обличчя" підприємця і менеджера.

Література

1.  Господарський кодекс України // Офіційний вісник України. – 2003. – № 11. – Ст. 462.

2.  Цивільний кодекс України. – К.: Школа, 2003. – 384 с.

3.  Американская статистика франчайзинга // http://www.fransh.ru

4.  Богданов Е.В. Договор в сфере предпринимательства. – Х.: Консум, 1997. 112 с.

5.  Брагинский М.И., Витрянский В. В. Договорное право. – Кн. 3: Договоры о выполнении работ и оказании услуг. – М.: Статут, 2002. – С. 959-1032.

6.  Взаимодействие малых предприятий с крупным производством на региональном уровне / Под ред. Н.Г. Главацкой // http://lib.rcsme.ru.

7.  Герчикова И.Н. Международное коммерческое дело: Учебник для ВУЗов. М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 2001.

8.  Довгань В.В. Франчайзинг – путь к расширению бизнеса. – М., 1997.

9.  Ермошенко Н.М., Борсученко Э.И. Основные тенденции предпринимательства в странах с развитой рыночной экономикой. – Киев: УкрИНГЭИ, 1992. – 204 с.

10.  Зыкин И.С. Договор во внешнеэкономической деятельности. – М.: Международные отношения, 1990.

11.  Ичитовкин Б. Малые формы хозяйствования. – М.: Экономика, 1991. – 188 с.

12.  Киреев А.П. Международная экономика: Учеб. пособие для вузов: В 2 ч. Ч. 1: Международная экономика: движение товаров и факторов производства. – М., 1999. – 416 с.

13.  Козик В.В., Панкова Л.А., Даниленко Н.Б. Міжнародні економічні відносини: Навч. посіб. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Знання-Прес, 2002. – 406 с.

14.  Кулагин М.П. Предпринимательство и право: опыт Запада. – М.: Дело, 1992. – 244 с.

15.  Линдерт П. Экономика микрохозяйственных связей: Пер. с англ. / Общ. ред. и предисл. О. В. Ивановой. – М.: Прогресс, 1992. – 520 с.

16.  Линчевский И.Ю, Зубова И.И. Организация и регулирования международных коммерческих операций. – М., 2000.

17.  Масленников В.В. Деловое партнерство: хозяйственные связи предпринимателей. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 322 с.

18.  Международные экономические отношения: Учеб. пособие / Под ред. С.Ф. Сутырина, В.Н. Харламовой. – СПб.: Изд-во СПбУ, 1996. – 248 с.

19.  Минков А. Международная охрана интеллектуальной собственности. – СПб., 2001.

20.  Науково-практичний коментар Господарського кодексу України / Кол. авт.: Г.Л. Знаменський, В.В. Хахулін, B.C. Щербина та ін.; За заг. ред. В.К. Мамутова. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 688 с.

21.  Новицький В.Є. Міжнародна економічна діяльність України: Підручник. К.: КНЕУ, 2003. – 948 с.

22.  Нортон А.Т. Справочник по международным коммерческим контрактам. М.: Мир, право, информация, 2001.

23.  Предпринимательство в конце XX века / Под ред. Дынкина А.А. и др. – М.: Наука, 1992. – 268 с.

24.  Рошкован M. Франчайзинг: бизнес практика и возможности // http://www.marketing.spb.ru/

25.  Транснаціональні корпорації: навчальний посібник / В.Рокоча, О.Плотніков, В.Новицький та ін. – К.: Таксон, 2001. – 304 с.

26.  Франчайзинг в Европе // http://www.fransh.ru.

27.  Франчайзинг. История и определение франчайзинга. – Москва, 1999.

28.  Франчайзинг: мировой опыт торговли // http://www.bitrixsoft.ru/

29.  Цивільне право України. Академічний курс: Підруч.: У двох томах / За заг. ред. Я. М. Шевченко. – Т. 2. Особлива частина. – К.: Концерн "Видавничий Дім "Ін Юре", 2003. – 408 с.

30.  Цивільний кодекс України: Коментар / За заг. ред. Є.О. Харитонова, О.М. Лапітенко. – Х.: Одісей, 2003. – 856 с.

31.  Цірат А.В. Франчайзинг і франчайзинговий договір: Навч.-практ. посібник. – К.: Істина, 2002. – 240 с.

32.  Частное предпринимательство: основные понятия, теория и практика: Учеб. пособие / РАН, ИНИОН; Ред.: Минервин И.Г.; И.Г. Минервин, М.А. Павлова. – М.: Бизнес, 1994. – 386 с.


Информация о работе «Дослідження економічного стану підприємства та проблем франчайзингу на прикладі ТОВ "Піца Челентано"»
Раздел: Экономика
Количество знаков с пробелами: 104944
Количество таблиц: 13
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
139265
24
9

... «Черкаси» 2.1 Управління змістом проекту, цілі та задачі Проект, що розглядається в межах цього дослідження, спрямований на створення підприємства з надання послуг громадського харчування. Задум проекту полягає у будівництві приміщення нового ресторану з яскраво вираженим національним колоритом, національною кухнею на високому рівні кулінарної майстерності, яка підкріплюється високим рі ...

Скачать
165764
8
5

... передбачає можливість самообслуговування відвідувачів відкритих майданчиків, підприємств громадського харчування, кафе, барів, ресторанів. 3. Технологія і особливості приготування, асортимент і характеристика страв ресторану «Картопляна Хата»   3.1 Рецепти страв мексиканської кухні Мексиканські страви дуже різноманітні і надзвичайно чудові. Вплив іспанських і індіанських культур є дуже ...

Скачать
245870
36
12

... ї бази туризму країни та регіону (повні тексти з коментарями експертів); ресурсний паспорт регіону (тексти, таблиці, мультимедійні ресурси); бази даних щодо соціально-економічних та інвестиційно-інноваційних факторів впливу на формування та функціонування регіонального ринку туристичних послуг (таблиці, графіки, тексти експертної оцінки); базу даних щодо впливу туризму на економіку регіону, ...

Скачать
108525
1
0

... продає франчайзі. Іншою назвою для подібної системи служить франчайзінговий пакет, що зазвичай включає посібники по веденню робіт і інші важливі матеріали, що належать франчайзеру. Будь-який вид бізнесу можна перетворити у франшизу. Міжнародна Асоціація Франчайзингу виділяє 70 галузей господарства, у яких можна використовувати методи франчайзингу. Повне їх перерахування не має сенсу, але можна ...

0 комментариев


Наверх