Міністерство освіти і науки України

Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій

Кафедра економіки підприємства


Комплексна курсова робота

з дисциплін: Управління потенціалом підприємства, Стратегічний маркетинг та управління старетгією підприємства, Управління проектамина тему:

Аналіз та удосконалення методів збуту на підприємстві


Тернопіль – 2011


Зміст

Вступ

1. Аналіз господарської діяльності ВАТ «ТерА»

1.1 Загальна характеристика ВАТ «ТерА»

1.2 Основні показники господарської діяльності ВАТ «ТерА»

2. Маркетингова стратегія ВАТ «ТерА» та управління нею

2.1 Особливості управління маркетинговою стратегією на підприємстві

2.2 Управління маркетинговою стратегією на ВАТ «ТерА»

3. Управління збутовим потенціалом ВАТ «ТерА»

3.1 Особливості марктеингового потенціалу підприємства

3.2 Управління маркетинговим потенціалом підприємства ВАТ «ТерА»

4. Шляхи удосконалення методів збуту на підприємстві ВАТ «ТерА»

4.1 Пропозиції по удосконаленню збутової діяльнотсі ВАТ «ТерА»

4.2 Проект відкриття фірмового магазину ВАТ «ТерА»

4.3 Проектні пропозиції розширення дистриб’юторської мережі ВАТ «ТерА»

Висновки

Список використаної літератури

маркетинговий стратегія підприємство


Вступ

На сучасному етапі ринкової економіки в силу загострення конкуренції за ринки збуту, росту витрат, а також підвищення вимог споживачів стосовно якості обслуговування, основним фактором, який визначає виживання торговельних підприємств та їх цілеспрямований розвиток, є ефективність системи збутової діяльності. У зв’язку з цим все більше значущими стають питання щодо удосконалення системи збуту.

Для забезпечення раціональної цільової орієнтації і визначення всього комплексу спонукальних мотивів, якими керуються споживачі при прийнятті рішення про покупку товарів, підприємству дуже важливо досліджувати кінцевого споживача, тому що саме виживання і функціонування ринку залежить від спроможності знаходити споживачів і задовольняти їхні запити і потреби.

Це обумовлює необхідність систематичного і всебічного вивчення потреб, смаків, бажань, мотивів покупців, стану і динаміки попиту у взаємозв'язку зі змінами в системі споживчих переваг для прийняття маркетингових рішень.

Тому аналізу ринку, конкурентоспроможності на ньому відповідних товарів підприємства повинно бути приділено максимум уваги при організації збутової діяльності будь-якого підприємства.

Кондитерська галузь є одним з найбільш привабливих секторів харчової промисловості України.

На сьогодні тенденції на ринку кондитерських виробів визначає висока конкуренція, що спостерігається серед підприємств першої десятки. Тому найважливішою передумовою ефективного функціонування кондитерського підприємства в сучасних умовах є знання потреб і особливостей його потенційних ринків збуту, рівня конкурентоспроможності на них як товаровиробника.

Метою курсової роботи є аналіз та удосконалення методів збуту на підприємстві.

Предметом дослідження є теоретичні і методологічні проблеми збутової діяльності підприємства, використання економічного потенціалу підприємства та побудова на основі цього раціональної стратегії.

Об'єкт дослідження: Відкрите Акціонерне Товариство «ТерА».

Метою роботи є розробка і обґрунтування рекомендацій з вдосконалення збутової діяльності підприємства на основі аналізу його стратегічного аналізу та аналізу його потенціалу.

Відповідно до поставленої мети дослідження у даній курсовій будуть розглядатися наступні питання:

- дослідження теоретичних основ збутової діяльнотсі підприємства;

- аналіз господарсько-економічної діяльності підприємства;

- дослідження та вибір стратегії підприємтва за допомогою SwOT-матриці;

- визначення збутового потенціалу підприємства;

- висунення пропозицій щодо удосконалення системи збуту підприємства.

У роботі були використані звітні дані Міністерства економіки і розвитку України, монографії і навчальні посібники з питань економічного потенціалу підприємства, звітні матеріали ВАТ «ТерА».

Структура роботи складається зі вступу, у якому обґрунтовується актуальність теми курсового дослідження, вказуються мета й завдання, трьох розділів, у яких здійснено вирішення основних завдань курсової роботи.

У першому розділі проводиться аналіз господарської діяльності ВАТ «ТерА».

У другому розділі проводиться аналіз та формування маркетингової стратегії підприємства.

У третьому розділі проводиться аналіз марктеингвоого потенціалу підприємства.

У четвертому розділі визначаються шляи розвитку господарської дільності ВАТ «ТерА».

Завершують роботу узагальнюючі висновки за результатами дослідження, список використаних джерел та додатки.


1. Аналіз господарської діяльності ВАТ «ТерА»

  1.1 Загальна характеристика ВАТ «ТерА»

Відкрите акціонерне товариство "ТерА" далі ВАТ "ТерА" має повну юридичну і господарчу самостійність і є приватним товариством.

Форма власності – приватна.

У своїй дiяльностi Товариство орiєнтується на власнi кошти. ВАТ працює на повному госпрозрахунку. Для фiнансування на технiчне переозброєння пiдприємства планується збiльшити обсяги реалiзацiї продукцiї, скоротити суми дебiторської та кредиторської заборгованостi. Протягом звiтного перiоду пiдприємство користувалося короткостроковим кредитом банку. Чистий (дохiд) виручка вiд реалiзацiї продукцiї складає 16398 тис. грн.

Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ товариства – 00375697.

Юридична адреса: 46008, м. Тернопiль, вул. Пирогова, 11, тел.: (0352) 524438, (0352) 255711.

Керівник: В. о. генерального директора - Кічаєва Ірина Мирославівна

ВАТ «ТерА» державну реєстрацію пройшло у Виконавчому комiтеті Тернопiльської мiської ради 31 грудня 1991 року. У державній реєстрації ВАТ «ТерА» видом економічної діяльності зазначено 15.81.0 Виробництво хліба та хлібобулочних виробів.

Фінансово-господарську діяльність ВАТ «ТерА» обслуговують банки:

- у національній валюті: Львiвська фiлiя АТ "Укрiнбанк", МФО 325826, р/р 26006023002001;

- у іноземній валюті: Тернопiльська фiлiя АКБ "Укрсоцбанк", МФО 338017, р/р 26008770606760.

Основні види діяльності ВАТ «ТерА»:


Информация о работе «Аналіз та удосконалення методів збуту на підприємстві»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 76987
Количество таблиц: 14
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
64719
4
0

... збут продукції але при правильній організації даного процесу компанія може збільшити свою частку ринку та за рахунок цього отримати великий прибуток. Зробивши аналіз стимулювання збуту на підприємстві Філія «Черкаська ДЕД» ДП «Черкаський облавтодор» можемо сказати, що даний напрямок комунікаційної політики підприємства розвинутий незначною мірою, що носить негативний характер. Щодо комплексної ...

Скачать
46369
22
8

... зростає і розширюється за кількістю партнерів. З'являються нові види продукції, розробляються нові методи реалізації для більш ефективного просування товару. Основи лінійних структур складають так званий «шахтний» принцип побудови і спеціалізації управлінського процесу по функціональним підсистемам організації (маркетинг, виробництво, дослідження і розробки, фінанси, персонал тощо). По кожній пі ...

Скачать
192565
37
12

... необхідно коригувати діючі маркетингові плани; ці пропозиції необхідно враховувати при складанні майбутніх планів. Результати ревізії маркетингу з розробленими рекомендаціями щодо вдосконалення подальшої маркетингової діяльності підприємства з урахуванням змін у маркетинговому середовищі подають вищому керівництву. Рішення щодо прийняття необхідних заходів затверджує рада директорів підприємства. ...

Скачать
52631
4
0

... і спеціалістів «Агропромислове виробництво України – стан та перспективи розвитку», 14-16 березня 2007 р. – Вип. 4 – Кіровоград, 2007. – С. 185-188. Анотація Андрушко А.М. Ефективність постачальницько-збутової діяльності сільськогосподарських підприємств. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління пі ...

0 комментариев


Наверх