ВІЙСЬКОВИЙ КОЛЕДЖ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ
АКАДЕМІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК
Індивідуальне завдання
на тему: «Технологія й організація ремонту рам, корпусів, кабін.
Технологія фарбувальних робіт»
Виконав: Демчук В. С.
Перевірив: Коробка Ю. В.
2010
Зміст
Вступ
1. Призначення і загальна характеристика АРЗ
2. Технологічний процес обслуговування і ремонту рами автомобіля
3. Технологічний процес ремонту кабін і кузовів
4. Складання, контроль кузовів і кабін
5. Технологічний процес фарбування
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
В процесі експлуатації автомобілів в результаті роботи механізмів та агрегатів відбуваються зміни форми, розмірів деталей, зниження міцності на втому їх матеріалів.
Під час зберігання автомобілів деталі підлягають дії різних фізико-хімічних процесів, в результаті яких відбувається корозія деталей, виготовлених з металів, зниження жорсткості та поява деформацій, перетворення структури та погіршення фізико-механічних властивостей деталей (виготовлених з гуми, пластмас), скла, та лакофарбових покрить.
Процес зміни форми та розмірів деталей відносно вихідних називається спрацьовуванням.
Порушення цілісності деталей (поява тріщин та деформацій), погіршення фізико-механічних властивостей, відхилення розмірів від вимог ТУ прийнято називати дефектами деталей.
Внаслідок спрацьовування деталей та зміни фізико-механічних властивостей їх матеріалів погіршуються робочі характеристики спряжень та агрегатів.
Різні несправності, які виникають у автомобілів усувають при обслуговуванні та ремонті на авторемонтних заводах (АРЗ).
Ремонт являє собою комплекс операцій по відновленню справності виробів і відновленні ресурсу деталей та їх складових частин.
Необхідність і доцільність ремонту автомобілів обумовлена перш за все нерівномірною міцністю їх складових частин. Для того, щоб підтримувати автомобіль в технічно справному стані він проходить періодичне обслуговування і ремонт на АРЗ.
При тривалій експлуатації автомобілі досягають такого стану, при якому витрати засобів та праці, пов’язаних з підтримуванням їх у працездатному стані в умовах АТП, стають більшими за прибутки, які вони приносять при експлуатації. Такий технічний стан автомобілів вважається граничним, і вони відправляються у капітальний ремонт . Завдання КР полягає у тому, щоб з оптимальними витратами відновити втрачені автомобілем працездатність та ресурс до рівня нового або близького до нього.
1. Призначення і загальна характеристика АРЗ
Структура АРЗ визначається в основному виробничою програмою, обсягом та характером ремонтних робіт. Найбільший перелік робіт і відповідно найбільш розширена організаційна структура характерні для підприємств серійного типу по КР повнокомплектних автомобілів.
Організаційна структура такого підприємства включає керівництво (директор, головний інженер, заступники директора), підрозділи керування виробництвом (виробничо-диспетчерський відділ), служби та підрозділи головного інженера (служби головного конструктора, головного технолога, головного механіка,головного енергетика, заводська лабораторія), підрозділи забезпечення виробництва (бухгалтерія, планово-економічний відділ, відділ технічного контролю, відділ праці та заробітної платні, відділ кадрів), підрозділи постачання та збуту, виробничі підрозділи ( основні виробничі цехи або дільниці, служби допоміжного виробництва та склади).
Виробнича структура АРЗ
Розбиральний цех – включає такі дільниці:
- розбирально - мийна;
- контрольно-сортувальна;
- склади деталей, які очікують ремонту.
Складальний цех – включає такі дільниці:
- комплектувальна та слюсарно-підгінна;
- агрегатоскладальна;
- двигунів;
- рамна;
- складання автомобілів;
- регулювальна;
- мідницько-радіаторна;
- шиномонтажна та шиноремонтна;
- по ремонту електрообладнання;
- приладів живлення;
- акумуляторна.
Кузовний цех – включає такі дільниці:
- деревообробна;
- по ремонту дерев’яних платформ;
- по ремонту металевих платформ та кузовів автомобілів самоскидів;
- жерстяницька (бляхарська) та арматурно-слюсарна;
- малярна;
- оббивна.
Цех відновлення та виготовлення деталей – включає такі дільниці:
- ковальсько-ресорна;
- гальванічна;
- металізаційна;
- відновлення деталей з використанням синтетичних матеріалів;
- термічна;
- слюсарно-механічна.
Дільниці допоміжного виробництва:
- інструментальна;
- ремонтно-механічна;
- електроремонтна;
- ремонтно-будівельна;
- загальнозаводські склади.
... цеха. Результати всіх цих розрахунків приведені у таблиці 4.1. Таблиця 4.1 – Основні техніко - економічні показники вагоноскладального цеха Найменування показників Одиниці виміру Значення показників Фактична програма ремонту вагонів 5567 Число поточно - конвеєрних ліній 3 Фронт роботи поточно - конвеєрної лінії 6 Фронт роботи цеху 18 Виробнича площа цеху ...
... в КР, а пробіг до капітального ремонту приймаємо як міжремонтний цикл. 2.1.1 Прийняті коефіцієнти коректування нормативів Періодичність і трудомісткість технічного обслуговування і поточного ремонту рухомого складу корегуємо згідно ВНТП – СГіП – 46.16.96 з допомогою коефіцієнтів в залежності від таких умов: категорії умов експлуатації – к1; модифікації рухомого складу та організації його ...
... -вимірювальна система таких підприємств представляють собою технічний комплекс, на якому послідовно виконують всі необхідні ремонтні роботи. Інструмент та устаткування спеціалізованої майстерні з ремонту холодильників можна розділити на декілька великих груп: 1) ручний інструмент загального призначення; 2) інструмент з електричним приводом; 3) паяльне обладнання; 4) спецінструмент; ...
... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...
0 комментариев