3.1.1.1 Вплив чинників маркетингового мікросередовища на діяльність підприємства
Розглянемо більш детальніше чинники мікросередовища в таблиці 3.3 Маркетингове мікросередовище це чинники на які впливає підприємство. Тому рівнь проінформованості споживачів щодо товарів підприємства дуже важливий, адже споживачі надають перивагу тим товарим про які вони знають, але в ТМ «Смак» цей чинник відсутній і за нестачі коштів на такі заходи. . Зв'язок з громад кістю також нульовий збоку підприємства, але важливість цього чинника значна як і рівнь проінформованості споживачів. Оцінка рівня з боку споживачів буквально створюють товар який вони споживають, тому підприємство щороку проводить опитуваня населення.
Якість товару це найважливіший чинник з мого погляду, адже якщо товар буде не якісним то фірма нематиме споживачів, тому і ступінь важливості високий. Якість товарів у постачальникв, теж відноситься до категорії якості товару, без якого не можливе досконале виробництво.
Концинтрація підприємств-постачальників це такий чинник який потрібно контролювати збоку фірми, щоб постачальники не співпрацювали із конкурентами, що може визвати негативні наслідки. Рівень реклами у конкурентів, на даний час високий, що є для нас погано, адже цей показник збільшує кількісь споживачів в свою сторону, а ми лишаємося непомітними. Таким чином, імідж конкурентів нам буде складно відвоювати, тому цей чинник впливає негативно на підприємство.
Наявність складських приміщень для зберігання продукції у посередників.
Це дуже важливо для того щоб підприємство було впевненим , що продукція не буде зіпсована і пошкоджена, щоб не було скарг збоку споживачів. Рівень кваліфікації посередників, вважливий в тому, щоб вони приваблювали і не відштовхували споживачів від нашої продукції. Зменшення витрат у посередників це негативний чинник який приносить збитки і понижує імідж підприємства, чого не можна, допускати в нашому випадку. На такі міри можна йти, лише як виняток, для одного посередника з яким вже довго співпрацюємо, щоб його не втратити.
Отже, вплив чинників маркетингового мікросередовища на діяльність підприємства контрольовані, і тому розвиток, визнання населення, залежить від керівництва фірми.
Таблиця. 3.3.
Вплив чинників маркетингового мікросередовища на діяльність підприємства
Елементи маркетингового середовища | Важливість | Спрямованість і величина впливу | Ступінь важливості |
1.Рівнь проінформованості споживачів щодо товарів підприємства. 2. Якість товару 3.Концинтрація підприємств-постачальників 4.Оцінка рівня з боку споживачів 5.Якість товарів у постачальникв 6.Імідж конкурентів 7.Наявність складських приміщень для зберігання продукції у посередників 8.Рівень реклами у конкурентів 9.Зменшення витрат у посиредників 10.Рівень кваліфікації посередників | 4 5 4 4 5 4 5 3 3 2 | + 4 + 5 - 3
+ 4 + 5 - 5 + 4 - 4 - 2 +3 | + 16 + 25 - 12 + 16 + 25 - 20 + 20 - 12 - 6 +6 |
3.1.1.2 Вплив чинників маркетингового макросередовища на діяльність підприємства
Розглянимо детальніше вплив чинників макросередовища в таблиці 3.4.
Оцінивши ступінь важливості, спрямування і величину впливу макросередовища на діяльність ТМ «Смак», можна зробити висновок. Що всі показники мають як негативний так і позитивн наслідки.
Таким чином, податковий тиск на підприємство це є негативний наслідок який впливає на підприємство, адже якщо у фірми немає кошті для сплати довгий період, то в нього з'являється кредиторська заборгованість і якщо це буде тривати тривалий час то підприємство закриють, а від цього ніхто не застрахований.
Якість води це дуже важливий чинник дли виробників соків, адже від неї залежить і якість продукції, а від цього залежить кількість споживання продукції та прибуток підприємства, без чого існувати не може жодне виробництво.
Культурні традиції суспільства вживання соків на сьогоднішній день в Україні не дуже поширена, адже за здоровий образ життя молодь не агітує. Таким чином, цей чинник впливає не з кращої сторони, а тільки знижує продажі такого продукту як сок. Тому забрудненість навколенішнього середовища відіграє негативно.Забеспечення енергією для підприємства це як «повітря» без якого неможливий виробничій процес виготовлення продукції, тому і важливість значна.
Наявність новітніх технологій це значний і вагомий чинник у виробництві, адже це нові можливості, збільшення обсягу виробництва, покращення якості продукції тощо. А якщо у конкурентів з'являється передовиі технології виробництва, то підприємству буде важко витримати конкурентну боротьбу, що є негативно для нас в такому випадку.
Старіння населення і зміна чисельності населення це буквально зникнення споживачів, а якщо немає споживачів, то немає кому реалізовувати продукцію. А у випадку коли чисельність населення буде зростати, то буде процвітати виробництво, адже чим більше людей тим більша ймовірність, що споживач обере наші соки. Чутливість покупця до ціни, в більшості проявляється в тих випадках, коли в країні панує економічна криза, і це відображається на прибутках підприємства дуже помітно.
Таблиця. 3.4.
Вплив чинників маркетингового макросередовища на діяльність підприємства
Елементи маркетингового середовища | Важливість | Спрямованість і величина впливу | Ступінь важливості |
1. Податковий тиск на підприємство 2.Якість води 3.Культурні традиції 4.Наявність новітніх технологій 5.Наявність у конкурентів передових технологій виробництва 6.Старіння населення 7.Зміна чисельності населення 8.Наявність закону «Про захист прав споживаів» 9. Наявність закону «Про захист національного товаровиробника» 10.Забеспечення енергією 11.Наявність закону «Про захист від недобросовісної конкуренції» 12.Забрудненість навколенішнього середовища 13.Чутливість покупця до ціни | 1 5 2 5 2 3 4 2 4 5 5 3 4 | - 5 +5 - 3 + 4 - 5 - 3 - 4 - 2 + 3 + 5 + 4 - 3 - 4 | - 5 +25 -12 + 20 - 10 - 9 - 12 - 4 + 12 +25 +20 - 9 - 16 |
Наявність закону «Про захист прав споживаів» як для споживачів це дуже доцільний закон, але не для підприємства, адже вразі виробничої помилки тощо, то фірмі доведеться сплачувати різні штрафи. Репутація підприємства буде заплямована і щоб повернути довіру споживачів потрібно багато часу та коштів. Наявність закону «Про захист національного товаровиробника» цей закон діє на користь підприємства, тому і важливість такого чинника значна так як і закон «Про захист від недобросовісної конкуренції».
... ічного планування виділяють 5 рівнів: 1. Ситуаційний аналіз. Ситуаційний аналіз – це процес виявлення ринкових можливостей туристичного підприємства, заснований на результатах маркетингових досліджень. 2. Планування цілей туристичного підприємства; 3. Розробка альтернативних стратегій 4. Вибір та оцінка стратегії; 5. Розробка оперативних маркетингових планів. В маркетинговій ді ...
... 832=24,038 млн.грн. Отже в підсумок розрахунків можна сказати що підприємство давно досягнуло точки беззбитковості і працює нагромаджуючи прибуток. Розділ 4. Формування функцій менеджменту в ЗАТ "М'ясокомбінат" Місією організації є забезпечення споживачів якісними і корисними м’ясними продуктами. Стратегією підприємства обране «обмежене зростання». Частка ринку, яку займає підприємство, є ...
... ї торгівельної мережі, спеціалізувався на пошуку постачальників унікальних товарів за максимально низькими закупівельними цінами, а також виконував функції заступника директора. З врахуванням наведених пропозицій організаційна структура управління Центру ‘’Торгпреса’’ матиме такий вигляд: Рис. 3.4.12 Організаційна структура управління Центру ‘’Торгпреса’’ після вдосконалення. Висновки В ході ...
... 2005 році. Відповідно до цього частка відпрацьованих годин на протязі року від загального фонду робочого часу була найвищою у 2006 році (88%), що на 1% більше, ніж у 2005 і 2007 році. 2.2 Аналіз господарсько–фінансової діяльності ЗАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» Якісний аналіз господарсько-фінансової діяльності є передумовою та запорукою розробки ефективних шляхів поліпшення соц ...
0 комментариев