Основні напрямки удосконалення маркетингової діяльності і розроблення стратегій зростання підприємства

105467
знаков
21
таблица
7
изображений

4.1 Основні напрямки удосконалення маркетингової діяльності і розроблення стратегій зростання підприємства

Дослідивши підприємство "БКС-Соки" ТМ «Смак» , можна сказать, що у фірми не розвинута маркетингова діяльність, тому вона повинна вдосконалювати її, щоб на споживчому ринку зайняти вигідніше положення.

Щоб охопити ринки підприємство повинне удосконалювати свою продукцію і себе в таких напрямках :

По-перше необхідно розробити нову більш зручну та легше відкриваючю відкривачку для споживачів. Це необхідно, адже якщо сок буде складно відкриватися і не буде пристосований до легкого споживання, то підприємство буде втрачати своїх споживачів які потребують цьому ( діти, інваліди ).

По-друге необхідно зробити модернізацію упаковки. Тобто, потрібна яскрава кольорова гамма, якаб відповідала даному соку. Це потрібно, щоб відрізнятися від конкурентів, щоб споживач впізнавав і краще запоминав продукцію. Також потрібний такий дизайн який би привалював та внушав довіру споживачу. Цим самим підприємство збільшить обсяг продаж та завоює своїх постійних покупців, в той же час і збільшать свої прибутки.

По-третє потрібно розробити рекламну компанію ТМ «Смак». Щоб споживач знав про існування даної продукції і чим вона краща за існуючі. Так як підприємство давно на ринку, їм буде легше виборити споживачів у конкурентів і завоювати споживчий ринок , головне щоб реклама була розповсюджена по всіх засобах масової інформації( телебачення, радіо, газети, стенборди тощо), також можна стати спонсором якоїсь відомої передачі чи команди. Для цього необхідно багато коштів, але ці заходи покриють прибутки від реалізації продукції.

По-четверте можна, зробити нову технологію для виробництва лінії морсів ТМ «Смак» , тобто розширити торговий асортимент підприємства який з технічної точки зору схожа з відповідним товаром. Так як ця продукція дешевша за соки і нектари , то ця продукція може зайняти значну позицію на ринку. Головне необхідно щоб якість і смак був кращий ніж в конкурентів, і зробити гарну рекламу для цього продукту.

По-пяте можна запровадити взагалі нову лінію продукції для поповнення свого асортименту продукцією яка не пов’язана з тим що зараз виробляється. Так як підприємство закупляють з вересня 1998 p. очищену воду з артезіанської свердловини крейдового періоду глибиною 680 м, яка проходить постійний контроль на відсутність шкідливих домішок, і використовується у виробництві соків ТМ "Смак", таким чином, можна запустити лінію виробництва мінеральних вод. На сьогоднішній день це буде актуальна і прибуткова справа. Адже на мінеральні води великий спрос, і тому якщо зробити їй рекламу , то її будуть купувати в будь-якому разі, особливо якщо центром реалізації буде на півночі України і за помірну ціну.

Так як наше підприємство на сьогоднішній день знаходиться на стадії зникнення з ринку і збанкрутіння їм необхідно впроваджувати запропоновані методи удосконалення маркетингової діяльності і завойовувати спочатку споживчий ринок, а з часом і остальні сегменти ринку. Головне знайти інвестора даної програми впроваджень. Так як торгова марка була відомою, то споживачам лише потрібно нагадати про себе і зарекомендувати свій товар з кращої сторони, тобто як високоякісну та натуральну продукцію.

Таким чином продукція ТМ «Смак» завоює ринки і з таким асортиментом можна виходити на міжнародний ринок, що і поставлено у підприємства головною цілью на майбутне. Отже , якщо підприємство буде дотримуватися такого плану який ми склали, то в майбутньому ми досюгнем бажаних продаж, прибутків і тих цілей що перед фірмою стоять вже довгий час.

Для того щоб краще показати основні напрямки зростання підприємства ТМ «Смак» виразимо це через таблицю 4.1.

Таблиця. 4.1.

Основні напрямки зростання підприємства

Інтенсивний1.

1. Глибоке впровадження на ринок:

1.1. Збільшення кількості торгових точок, для розповсюдження товару по всій території країни

1.2. Потрібно встановити адекватні ціни якіб відповідали теперішньому ринку.

1.3. По кращувати викладку на прилавках магазинів, щоб внушати довіру споживачів

2. Вдосконалення товару:

2.1. По-перше потрібно вдосконалити упаковку. Тобто зробити зручну відкривачку в пакеті.

2.2. Потрібна яскрава упаковка, щоб привертала увагу споживачів і в той же час щоб була зрозуміла ідея

2.3. По-третє потрібно підвищити якість продукції, щоб смак відповідав сучасним смакам споживачів.

2.4. Розробити асортимент мінеральних вод.

2.5. Запустити лінію екологічно чистої тари (скляні бутилки) це підвищить імідж підприємства .

Інтеграційний

1. Регресивна інтеграція:

1.1. Взяти під жорсткий котроль постачальників води. Проводити постійний контроль на вміст різноманітних домішок.

1.2. Взяти під контроль постачальників концентратів. Чи якісну і не зіпсовану продукцію постачають на підприємство.

2. Горизонтальна інтеграція:

2.1.Потрібно більш детальніше дослідити товарний асортимент потенційних конкурентів на ринку і чим кращий їх товар за наший.

2.1. Контролювати дії та заходи які використовують

конкуренти для кращого

розповсюдження товару, і чим вони приваблюють споживачів.

2.3.Потрібно примінити заходи по контролю своїх конкурентів.

2.4. Постійно вести конкурентну боротьбу «хто кращий?»

Диверсифікаційний.

1.Консентрична диверсифікація :

1.1. Підприємству

 потрібно спочатку випустити такі соки як вишневий, банановий та сливовий , вони популярніші серед споживачів.

1.2. Можна також випустити продукцію сокового спрямування , тобто морси з вітамінним вмістом.

 

2. Горизонтальна диверсифікація:

2.1. Підприємству потрібно розширити спектор виробництва продукції, тобто виготовляти товар який не

пов'язаний з тим що зараз

виробляється наприклад мінеральні води.

2. Горизонтальна диверсифікація:

2.1. Підприємству потрібно розширити спектор виробництва продукції, тобто виготовляти товар який не

пов'язаний з тим що зараз виробляється наприклад мінеральні води.

2.2. Можна також згодом розробити лінію солодких вод ТМ «Смак»

3.Конгломерантна диверсифікація:

3.1. Підприємство може зайнятись таким бізнесо яке не має ніякого відношення ні до технології, що використовує фірма ні до її теперішніх товарів і ринків. Для фірми булоб актуальний туристичний бізнес « Смак життя відпочинок».

3.2. Тако підприємство може здавати приміщення в оренду тощо.


4.2 Маркетингове обґрунтування заходів щодо покращення маркетингової діяльності підприємства

На сьогоднішній день ситуація в ТМ «Смак» складна продаж масових немає , застаріла технологія виробництва, упаковка для сучасного споживача не приваблива, відкривача примітивна, що і відштовхує потенційних клієнтів від купівлі даного товару. Реклама відсутня , по цій причині споживачі забули про існування даної торгової марки, і не придають значеню, якщо навіт і помітили на прилавках в магазинах. Підприємство існує за рахунок експорту березового соку за кордон.

Складена ситуація в підприємства з нейнайкращих , тому їм потрібно терміново шукати інвестора програми зпропонованої в підрозділах 4.2., томущо з даною світовою кризою фірма довго на ринку не протримається. Споживачі хочуть чогось натурального без шкідливих для здоровя концентратів та домішок. З теперішньою екологією і сквшоюся ситуацією на ринк споживачі готові платити більше за якість і поживність товару який вони споживають. Тому я розробила низку найголовніших заходів які необхідно примінити на практиці, тим же задовольнити потреби споживача та свої отримавши бажаний прибуток, та достойне місце на ринку.


Информация о работе «Організація маркетингової діяльності ТМ "Смак" та розроблення заходів щодо її покращення»
Раздел: Маркетинг
Количество знаков с пробелами: 105467
Количество таблиц: 21
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
301657
7
15

... ічного планування виділяють 5 рівнів: 1. Ситуаційний аналіз. Ситуаційний аналіз – це процес виявлення ринкових можливостей туристичного підприємства, заснований на результатах маркетингових досліджень. 2. Планування цілей туристичного підприємства; 3. Розробка альтернативних стратегій 4. Вибір та оцінка стратегії; 5. Розробка оперативних маркетингових планів. В маркетинговій ді ...

Скачать
103203
11
11

... 832=24,038 млн.грн. Отже в підсумок розрахунків можна сказати що підприємство давно досягнуло точки беззбитковості і працює нагромаджуючи прибуток. Розділ 4. Формування функцій менеджменту в ЗАТ "М'ясокомбінат" Місією організації є забезпечення споживачів якісними і корисними м’ясними продуктами. Стратегією підприємства обране «обмежене зростання». Частка ринку, яку займає підприємство, є ...

Скачать
263245
7
0

... ї торгівельної мережі, спеціалізувався на пошуку постачальників унікальних товарів за максимально низькими закупівельними цінами, а також виконував функції заступника директора. З врахуванням наведених пропозицій організаційна структура управління Центру ‘’Торгпреса’’ матиме такий вигляд: Рис. 3.4.12 Організаційна структура управління Центру ‘’Торгпреса’’ після вдосконалення. Висновки В ході ...

Скачать
192513
27
26

... 2005 році. Відповідно до цього частка відпрацьованих годин на протязі року від загального фонду робочого часу була найвищою у 2006 році (88%), що на 1% більше, ніж у 2005 і 2007 році. 2.2 Аналіз господарсько–фінансової діяльності ЗАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» Якісний аналіз господарсько-фінансової діяльності є передумовою та запорукою розробки ефективних шляхів поліпшення соц ...

0 комментариев


Наверх