4.2 Оцінювання результатів дослідження

Після зроблених розрахунків, проведемо їх оцінювання.

Згідно зроблених розрахунків, на початок експерименту, t табл = 2,10 – 2,88 > t розрах = 0,06 – локальна вентиляція правої легені по експериментальній групі не відрізняються від контрольної, вони не суттєві,

t розрах показує, що були узяті приблизно однакові дані.

По закінченні експерименту локальна вентиляція правої легені, тобто через три місяці, були отримані наступні результати – t розрах = 5,33 – більше, ніж на початку експерименту, та більше Р – 0,05 – таким чином це говорить про наявність достовірної відмінності між досліджуваними показниками в контрольній та експериментальній групах.

Аналіз результатів показника локальна вентиляція правої легені дає змогу сказати, що хворі, яким проводились додатково сеанси ЛФК, з експериментальної групи – мають вищій показник, ніж хворі з контрольної групи, яким проводились стандартні методи реабілітації, що підтверджує нашу гіпотізу.

Ми отримали позитивний результат – гарантовано, що підтвердили результати розрахунків математично – статистичним методом по t – критерію Ст’юдента. Це говорить про значимість методики, показники локальної вентиляція правої легені достовірні t розрах > t табл. (5,33 > 2,10 – 2,88), що говорить про наявність достовірної відмінності між величинами контрольної та експериментальної груп.

Спираючись на результати розрахунку, значення критерію Ст’юдента на початку експерименту – локальна вентиляція лівої легені – t розрах = 0,27 менше значення (Р – 0,05) – показники аналізу не мають сенсу, хворі мали приблизно однакові дані цього показника на початку експерименту в контрольній та в експериментальній групах, що стосується локальної вентиляція лівої легені.

По закінченню експерименту – через три місяці – локальна вентиляція лівої легені, хворих які додатково займалися ЛФК мала збільшитися – це теоретично. Практично – по методу математичної статистики – спираючись на цифри бачимо, що t розрах = 3,99 – збільшилася, результат теоретичного методу дослідження підтвердився.

Ми отримали позитивний результат – гарантовано, що підтвердили результати розрахунків математично – статистичним методом по t – критерію Ст’юдента. Це говорить про значимість методики, показники локальної вентиляція лівої легені достовірні t розрах > t табл. (3,99 > 2,10 – 2,88), що говорить про наявність достовірної відмінності між величинами контрольної та експериментальної груп.

Експеримент значим – t розрах., віддаляється від критичного значення t табл, знайдено згідно додатку Ж.

Так як t розрахункове > t критичного, тому можемо стверджувати, що спостерігається суттєва відмінність результатів між групами у кінці експерименту.

Розрахунок t – крітерію Ст’юдента та визначення достовірності відмінностей контрольної та експериментальної груп підтверджує теоретичне припущення про підвищення показників стану дихальної системи – локальна вентиляція легень - при використанні ЛФК на етапах реабілітації хворих які перенесли хірургічне втручання.

Згідно зроблених розрахунків результатів частоти дихання на початок експерименту, t розрах = 0,2, t табл = 2,10 – 2,88. Значення t менше значення (Р – 0,05), то достовірної відмінності між досліджуваними показниками в контрольній та експериментальній групі немає.

У кінці експерименту, частоти дихання, t розрах = 0,83, t табл = 2,10 – 2,88. Тобто значення показника t менше значення (Р – 0,05), то достовірної відмінності між досліджуваними показниками в контрольній та експериментальній групі також немає.

Це говорить що такий показник стану дихальної системи, як частота дихання, значимих відмінностей не набув, тобто додаткові заняття ЛФК впливу не мали.

Спираючись на результати дослідженн показників проб Штанге та Генче, можна сказати, що на початку експерименту t розрах = 0,07 ‹ t табл = 2,10 – 2,88, та t розрах = 0,03 ‹ t табл = 2,10 – 2,88, відповідно. Показники по експериментальній групі не відрізняються від контрольної, вони не суттєві.

По закінченню експерименту показники проб Штанге та Генче збільшилася t розрах = 0,26, та t розрах = 0,09, відповідно, але усе одно вони менші за (Р – 0,05), це значить що показники по експериментальній групі не відрізняються від контрольної, вони не суттєві.

На основі розрахунків математично – статистичним методом по Ст’юденту, не підтверджує теоретичне припущення про підвищення стану показників дихальної системи при заняттях ЛФК на різних етапах реабілітації.


Висновки

В курсовій роботі були розглянуті основні види статичних деформацій хребта, дана їх клінічна характеристика, описані методи на форми ЛФК які приміняються на різних етапах реабілітації цих хворих. Виміряні та порівняні показники стану дихальної системи – локальна вентиляція легень, ЧДД, проби Штанге та Генче – контрольної та експериментальної груп хворих на сколіоз I - II ст.

При цьому використані два методи дослідження теоретичний та метод математичної статистики по Ст'юденту, аналіз показників проводили двічі: на початку та у кінці експерименту.

Таким чином проведені дослідження дають підставу стверджувати, що стан дихальної системи достовірно покращився у кінці експерименту, за рахунок показників локальної вентиляції. Однак, що стосується показників ЧДД, проб Штанге та Генче – гіпотеза та результат дослідження не співпадають.

Гіпотеза частково доказана та підтверджена.

Отже, додаткові сеансу ЛФК під час реабілітації хворих експериментальної групи, позитивно впливає на стан дихальної системи.


Додаток А

Вправи для зміцнення м'язового корсета

Для м'язів спини:

Лежачи на животі, підборіддя на тильній поверхні кистей, покладених один на одного.

1. Підняти голову і плечі, руки на пояс, лопатки з'єднати. Утримувати це положення по команді інструктора.

2. Та ж вправа, але кисті рук переводити до чи пліч за голову.

3. Піднімаючи голову і плечі повільно перевести руки нагору, у сторони і до пліч (як при плаванні брасом).

4. Руки в сторони, назад, у сторони, нагору.

5. Підняти голову і плечі. Руки в сторони. Стискати і розтискати кисті рук.

6. По черзі піднімати прямі ноги, з утриманням їхній до 3-5 рахунків.

7. 1 - підняти праву ногу, 2 - приєднати ліву, 3 - втримати, 7 - опустити праву ногу, 8 - опустити ліву ногу.

8. Підняти прямі ноги, розлучити їх, з'єднати й опустити в і.п.

9. Виконання руками і ногами рухів, як при плаванні брасом.

10. Підняти голову, груди і прямі ноги. Утримувати це положення 3-5 рахунків.

Для м'язів черевного преса:

Вихідне положення для усіх вправ - лежачи на спині. Поперекова частина хребетного стовпа притиснута до опори.

1. По черзі зігнути і розігнути ноги в колінних і тазостегнових суглобах.

2. Зігнути обох ніг, розігнути їх, повільно опустити.

3. По черзі згинати і розгинати ноги у висячому положенні - "велосипед".

4. Руки за головою, по черзі піднімати прямі ноги вперед.

5. Руки нагору, повільно підняти обидві прямі ноги до кута 900 і повільно опустити.

6. Зігнути ноги, розігнути їх під кутом 450, розлучити в сторони, з'єднати і повільно опустити.

7. Кругові рухи прямими і піднятими під кутом 450 ногами.

8. Піднімати і схрещувати прямі ноги.

9. Утримувати м'яч між колінами, зігнути ноги, розігнути під 900, повільно опустити.

10. Та ж вправа, але з утриманням м'яча між щиколотками.

11. Перейти в положення сидячи, зберігаючи правильне положення спини і голови.

12. Руки в сторони, повільно підняти прямі ноги, махом рук сісти, руки на пояс, прийняти правильну поставу, повернутися у вихідне положення.

13. Ноги фіксовані нижньою рейкою гімнастичної стінки чи партнером. Повільно прийняти положення сидячи, повернутися у вихідне положення.

14. Лежачи на гімнастичному ослоні, утримуючись прямими ногами, повільно сісти, потім перейти у вихідне положення.

15. Та ж вправа, але в сполученні з різними рухами рук або з використанням предметів.

Для м'язів бічної поверхні тулуба:

1. Лежачи на правому боці, права рука нагору, ліва уздовж тулуба, утримувати тіло в цьому положенні, піднімати й опускати ліву ногу.

2. Та ж вправа, але лежачи на лівому боці. Піднімати й опускати праву ногу.

3. Лежачи на правому боці, права рука нагору, ліва зігнута, долонею упирається в підлогу. Підняти обидві прямі ноги, утримувати їх у висячому положенні на 3-5 рахунків, повільно опустити.

4. Та ж вправа, але лежачи на лівому боці.

5. І.п. - лежачи на боці. Піднімати одну ногу, приєднати до неї іншу, опустити ноги.

6. Та ж вправа, але лежачи на іншому боці.


Додаток Б

Тестова карта для виявлення порушень постави

№ з/п Зміст питання Відповіді

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Явне ушкодження органів руху, викликаний уродженими пороками, травмою, хворобою

Голова, шия відхилена від середньої лінії, плечі, лопатки, таз установлені не симетрично

Виражена деформація грудної клітки груди "шевця", упала "куряча" (зміна діаметрів грудної клітки, грудина і мечоподібний відросток різко виступають уперед)

Виражене чи збільшення зменшення фізіологічної кривизни хребта

Сильне відставання лопаток (“крилоподібні" лопатки)

Сильне виступання живота (більш 2 див від лінії грудної клітки)

Порушення осей нижніх кінцівок (О-образні, Х-образні)

Нерівність трикутників талії

Вальгусне положення п'ят

Явне відхилення в ході: що накульгує, "качина"

Так

Так

Так

Так

Так

Так

Так

Так

Так

Так

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні

Ні


Додаток В

Лікувальна гімнасти при кіфозі (сутула та кругла спина)

Розділ заняття Ісходне положення Вправи Число повторень Методичні вказівки
Вступний Основна стійка Піднятися на носки, руки через сторони нагору (вдих), опустити руки через сторони, повернутися у вихідне положення 6-8 Повільно
Основний

Стоячи, ноги на ширині пліч, гімнастична палка на лопатках

Стоячи на четвереньках (колінно-ліктьове положення)

Лежачі на спині, руки зогнуті у ліктях

Лежачі на животі, руки до пліч

Лежачі на животі, руки держать

Підняти ціпок нагору, закинути голову назад (вдих), повернутися у вихідне положення (видих)

Повзання на четвереньках в «напівглубокому» положенні (голова при піднята, лікті в сторони, грудна клітка опущена)

З опорою на лікті та потилицю прогнути хребет у грудному відділі (вдих), опуститись у ісходне положення (видих)

З напругою прогнути хребет, за прокинути голову, опираючись на передпліччя, відірвати грудну клітку від полу (вдих), вернутися у ісходне положення (видих)

Запрокинути голову, прогнути хребет, вернутися у ісходне

8-10

50-70 шагів

10-12

5-7

4-6

Повільно

У середньому темпі

Повільно

Повільно

Повільно, дихання вільне

гімнастичну палку на лопатках

Стоячи на четвереньках (колінно-ліктьове положення)

Лежачи на спині, руки вдоль тулуба

Стоячи, ноги на ширині пліч, гімнастична палка на лопатках

Положення

Згибаючи лікті та опускаючи грудну клітку, прогнути спину, подвинути корпус у перед, вернутися у вихідне положення

Максимально витягнутися, вернутися у вихідне положення

Присісти з палкою на лопатках (видих), вернутися у вихідне положення

6-8

4-5

8-10

Повільно

Повільно, дихання вільне

У середньому темпі

Заключний Стоячи, руки на потилиці, пальці сплетені Піднімаючись на носки, відвести лікті в сторони (вдих), опускаючись вернутися у вихідне положення (видих) 6-8 Повільно

Додаток Г

Табличні показники А для визначення стандартного відхилення

n А n А
1 - 120 5,15
2 1,13 140 5,26
3 1,69 150 5,35
4 2,06 180 5,43
5 2,33 200 5,50
6 2,53 220 5,57
7 2,70 240 5,61
8 2,85 260 5,68
9 2,97 280 5,72
10 3,08 300 5,77
11 3,17 320 5,80
12 3,26 340 5,84
13 3,34 360 5,88
14 3,41 380 5,92
15 3,47 400 5,94
16 3,53 420 5,98
17 3,59 440 6,00
18 3,64 460 6,02
19 3,69 480 6,06
20 3,74 500 6,09
22 3,82 520 6,12
24 3,90 540 6,13
26 3,96 560 6,14
28 4,03 580 6,17
30 4,09 600 6,18
32 4,14 620 6,21
34 4,19 640 6,23
36 4,24 660 6,26
38 4,28 680 6,27
40 4,32 700 6,28
45 4,41 750 6,33
50 4,50 800 6,34
60 4,64 850 6,37
70 4,76 900 6,43
80 4,85 950 6,47
90 4,94 1000 6,48
100 5,01

Додаток Д

Гранічні значення t – критерію Ст’юдента для 5% та 1% - ного рівня значимості від числа ступенів свободи

Ступінь свободи (f) Гранічні значення Ступінь свободи (f) Гранічні значення
Р – 0,05 Р – 0,01 Р – 0,05 Р – 0,01
1 12,71 63,60 21 2,08 2,82
2 4,30 9,93 22 2,07 2,82
3 3,18 5,84 23 2,07 2,81
4 2,78 4,60 24 2,06 2,80
5 2,57 4,03 25 2,06 2,79
6 2,45 3,71 26 2,06 2,78
7 2,37 3,50 27 2,05 2,77
8 2,31 3,36 28 2,05 2,76
9 2,26 3,25 29 2,04 2,76
10 2,23 3,17 30 2,04 2,75
11 2,20 3,11 40 2,02 2,70
12 2,18 3,06 50 2,01 2,68
13 2,16 3,01 60 2,00 2,66
14 2,15 2,98 80 1,99 2,64
15 2,13 2,95 100 1,98 2,63
16 2,12 2,92 120 1,98 2,62
17 2,11 2,90 200 1,97 2,60
18 2,10 2,88 500 1,96 2,59

CПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

1.  Боголюбов В.М., Медична реабілітація, Том 2, - М., 2007.

2.  Боголюбов В.М., Медична реабілітація, Том 3, - М., 2007.

3.  Готовцев П.И., Суботін А.Д., Селиванов В.П. Лікувальна фізична культура і масаж. - М.: Медицина, 1987.

4.  Попов С. Н. Фізична реабілітація. - Ростов на Дону.: Фенікс, 2008

5.  Дубровський В.И. Спортивна Медицина - Москва - Владос, 2005

6.  Епіфанов В.А. Лікувальна фізкультура і Спортивна медицина - Москва - Медицина, 1999

7.  Дубровський В.И. Лікувальний масаж - Москва - Владос, 2005

8.  Матеріал Інтернет сайта - http// www. Mymassage.ru

9.  Томашевський М.І. Наскрізна програма та методичні рекомендації для виконання навчальної науково-дослідної роботи студентами з першого по п'ятий курсів - Горлівка 2007


Информация о работе «Статичні деформації хребта»
Раздел: Медицина, здоровье
Количество знаков с пробелами: 55284
Количество таблиц: 15
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
141291
12
0

... фізичних вправ на організм хворих, вивчити основні принципи методик реабілітації хворих з переломами хребта. Особлива увага приділялася роботам в галузі медицини, теорії та методики фізичної реабілітації хворих з переломами хребта. А саме: роботи О.А. Амеліної, М.А. Леонтьєва, Я.Л.Цівьяна, Н.Є. Поліщука, О.Г. Когана, В.А. Качесова, В.Я. Фіщенка, А.Н. Бєлової присвячені дослідженню етіологічних, ...

Скачать
168121
3
14

... оптика 3,3 Д освітлення, налобним прожектором, мікрохірургічний інструментарій, стандартний набір для установки системи "Мост". 3.2 Розробка програми відновлення рухової діяльності та фізичної активності пацієнтів з спінальними травмами з використанням інтенсивного тренінгу Травма хребта та спинного мозку (ускладнена) складає велику соціальну проблему. Щорічно на Україні ускладнена хребетно ...

Скачать
40613
4
0

... іничного токсину типа А в ортопедичному лікуванні деформації стоп при СЦП / М.А. Годзієв // Досягнення біології та медицини. - 2005. - №1 – С.47-50. 7.         Пчеляков А.В. Хірургічне лікування еквіноплосковальгусної деформації стопи при спастичному церебральному паралічу/ А.В. Пчеляков, Н.А. Годзиев // Одес. мед. журн. - 2005. - №2. – С.81-84. Особистий внесок автора: проведення клінічних дослі ...

Скачать
25929
0
0

... хребта приводить до виникнення больового синдрому, а наростаюча деформація - до появи неврологічних симптомів конфлікту спинного мозку і хребетного каналу. 2. Особливості виконання фізичних вправ Лікування сколіозів комплексне. Разом із загальнотерапевтичними, гігієнічними засобами, ортопедичними методами лікування застосовують засоби фізичної реабілітації: ЛФК, лікувальний масаж, фізі ...

0 комментариев


Наверх