Міністерство освіти та науки України
Вінницький національний технічний університет
Кафедра МБА Пояснювальна записка до курсового проекту з архітектури„Двоповерховий житловий будинок”
Виконала: ст. гр. 1БМ-03 Кравець Н.В.
Перевірила: Смоляк О.М.
Вінниця 2009
Курсовий проект складається з двох частин: графічної частини і пояснювальної записки.
Графічна частина складається з 9 аркушів А3 формату:
- фасади;
- генеральний план;
- плани поверхів;
- розрізи;
- план фундаменту;
- план перекриття та покриття;
- план даху;
- план крокв;
- вузли.
Пояснювальна записка складається з 18 сторінок та таких розділів:
- загальна характеристика будинку;
- генеральний план;
- об’ємно-планувальне рішення;
- конструктивна характеристика основних елементів будинку;
- оздоблення будинку;
- короткий опис санітарно-технічного та інженерного устрою;
Зміст
Вступ
1. Загальна характеристика об’єкту проектування
2. Генеральний план.
2.1 Опис генерального плану.
2.2 Підрахунок техніко-економічних показників.
3. Об’ємно-планувальне рішення.
4. Конструктивне рішення.
5. Теплотехнічний розрахунок зовнішньої стіни.
6. Оздоблення будинку
6.1 Зовнішнє оздоблення.
6.2 Внутрішнє оздоблення.
7. Опис санітарно-технічних устроїв.
Висновок.
Список використаної літератури.
Вступ
Згідно з завданням був запроектований одноквартирний двоповерховий 3-кімнатний житловий будинок на дві сім’ї. Зараз ця тема є досить актуальною в наш час, в першу чергу, в зв’язку з економічним розвитком України. Зараз найбільшим попитом користуються проекти, які створюються на заказ, тобто індивідуальні, такі які більше не повторюються. Майже всі країни Європи надають перевагу такому житлу, а особливо будинкам індивідуального проектування. Це пов’язано також з переїздом населення з великих міст в приміську зону, тобто люди переїжджають з висотних будинків в приватні котеджі, найчастіше в двоповерхові чи трьохповерхові. Ось чому ця тема була вибрана для курсового проектування.
В наш час випускається дуже багато найновіших сучасних матеріалів для оздоблення та зведення будинків. В цьому курсовому проекті також були використані найновіші технології, наприклад, стіни в даному будинку оздоблюються гіпсовими декоративними листами, які володіють не тільки декоративними якостями, але й також теплоізоляційними та звукоізоляційними властивостями.
Даний курсовий проект розробляється з урахування певних вимог. При розробці проекту були враховані санітарні норми , які діють на території нашої країни. Також були враховані заходи пожежної безпеки, передбачено можливість підведення до будинку комунікацій гарячої та холодної води, каналізації, природного газу, електрики, телефонної лінії та інших.
1. Загальна характеристика будинку
Запроектований будинок - одноквартирний двохповерховий 3-кімнатний котедж. В плані будинок має форму подібну до - В. Область застосування будинку - I - III кімнатного району зі звичайними геологічними умовами та розрахунковою температурою зовнішнього повітря + 200С та -200С.
Клас будинку III, прийнята ступінь довговічності II, ступінь вогнестійкості II.
Двоповерховий цегляний будинок призначений для проживання в ньому двох сімей. В будинку запроектовані такі приміщення:
- на першому поверсі розташовані: кухня, вітальня, загальна кімната, сан вуз, котельна, комірка;
- на другому поверсі розташовані: 2 спальні, хол, санвузол та ванна кімната.
Даний двоповерховий будинок складається з основних конструктивних елементів, таких як: фундамент - монолітний бутобетонний, стіни – цегляні суцільної кладки, перекриття – залізобетонні плити, схема даху скатного типу, крівля складається із хвилястих азбестоцементних листів.
проект план конструктивний теплотехнічний стіна
2. Генеральний план
2.1 Опис генерального плану
Для будівництва даного двоповерхового цегляного будинку виділяється ділянка розмірами 840 м. Рельєф місцевості спокійний. Будинок з однієї сторони прив’язаний до червоної лінії, яка складає відстань, що відповідає витримуванню протипожежних та санітарних норм. Виконана широтна орієнтація відносно сторін світу та по відношенню рози вітрів.
На геометричному плані, крім будинку також запроектовано: господарчий комплекс, огород, квітник, майданчик для відпочинку, басейн, а також альтанка.
Дана територія максимально озеленена, для цього було запроектовано певна кількість дерев та газоне покриття, а також біля будинку знаходиться квітник,чагарник.
2.2 Підрахунок техніко-економічних показників
1. Площа ділянки: Пд=42 х 20=840 м2.
2. Площа забудови: Пз=168,9 м2.
3. Процент забудови: (Пз/Пд)100%=(168,9/840)100%=20 %.
4. Площа господарського комплексу: 208 м2.
5. Площа майданчика для відпочинку:45 м2
6. Площа басейну:20 м2
7. Площа твердої поверхні: П.т.п.=159,75 м2
... грн. У т.ч. поворотні суми: 8,82 тис. грн. Кошторисна зарплата: 313,12 тис. грн. Нормативна трудомісткість: 4,63 тис. чіл.-година. 3. Визначення вартості кв. м. житла 3.1 Визначення вартості 1 кв. м. житлової площі об'єкта (у цінах 2008р.) Вартість будівництва по об'єктному кошторисі: Житлова площа об'єкта: . Вартість 1 кв. м. житлової площі: . 3.2 Визначення вартості 1 ...
... огороджувальні елементи задовольняти теплотехнічним та акустичним вимогам. В той же час розміри та розташування вікон повинно бути пов'язане з архітектурно-художнім рішенням фасадів та інтер'єрів житлової будівлі. Під час проектування житлової будівлі, базуючись на вимогах ДСТ 12214-95 обираємо наступні спарені вікна (рис. 2): Серія 1.136.5-16 марки: ОС 15-15; ОС 15-18; ОС 15-12; ОС 9-9. Обрані ...
... ться на окремі види робіт і витрат будівель і споруд на основі обсягів, визначених при розробці робочої документації, робочих креслень. При розрахунку вартості використовується базисно-індексний метод. Вартість, що визначається локальним кошторисом, включає в себе: прямі витрати (враховують- вартість оплати праці робітників, матеріалів, виробів, конструкцій та експлуатації будівельних машин ...
... ’яток Львова б’ють на сполох: розміщення скляних об’єктів серед суцільних пам’яток архітектури в центральній частині міста є прямим порушенням пам’яток охоронного законодавства, оскільки такі будівлі спотворюють історичне середовище. Чим Львів приваблює туристів? Багато хто відповість: "Своєю архітектурою та збереженим історичним середовищем". Власне це приваблює не лише гостей міста, це також є ...
0 комментариев