Войти на сайт

или
Регистрация

Навигация


5. ПРОТОКОЛ РОБОТИ ПРОГРАМИ

Для початку роботи з програмою запустіть застосунок “SegmentsIntersection.exe” у робочому каталозі програми. Після запуку відкриється домашня сторінка програми (Рис. 5.1.). На поточному кроці можна виконати 3 дії.

Рис. 5.1. Домашня сторінка

Відкрити довідку (Рис. 5.2.). У довідці можна знайти детальну інформацію про будь-який аспект роботи програми під час виконання.

Рис. 5.2. Довідка

При зчитуванні даних з файлу віддкривається діалогове вікно (Рис. 5.3.).

Рис. 5.3. Вибір файлу

Вибравши потрібний файл користувач натискає кнопку “Відкрити” та бачить резутьтат (Рис. 5.4.).

Рис. 5.4. Результат

На формі результату у лівому нижньому куті є список доступних точок для побудови чотирикутника (Рис. 5.5.). Потрібно послідовно натиснути мишкою та 4 точки, на яких ви бажаєте побудувати чотирикутник і після цього натиснути кнопку “Створити чотирикутник”.

Рис. 5.5. Список точок для побудови чотирикутника

Чотирикутник буде відображений графічно та буде отримана текстова інформація про площу та периметр (Рис. 5.6.).

Рис. 5.6. Результат побудови чотирикутника

Якщо обрати на домашній сторінці кнопку “Нові дані”, відбудеться перехід до форми вводу ( Рис. 5.7.).

Рис. 5.7. Форма вводу

Введіть дані про відрізок у текстові поля (1) і натисність кнопку “Додати”. Під списком (2). Записаний відрізок буде додано до списку. Якщо ж потрібно перевірити перетин відрізків на площині, поставте прапорець “На площині”(4). Форма вводу модифікується для вводу даних на площині (Рис.5.8.). Додавши декілька відрізків натисніть кнопку “Перевірити” (3). Відбудеться перехід до форми результату, подальші кроки роботи описані вище.

Рис. 5.8. Форма вводу на площині

У ході виконання програми користувач можете отримати попередження, або повідомлення про помилки. Далі можна дізнатися причини їх появи, та шляхи їх усунення.

Рис. 5.8. Не коректні дані

Таке повідомлення виникає, якщо ви натиснули кнопку «Додати» на формі введення попередньо не заповнивши всі поля для введення координат, або заповнивши їх не правильно. Не вірно заповнені поля підсвічуються червоним кольором, що полегшує виявлення та виправлення помилок. Про формат вводу можна дізнатися з розділу 6.2.2. Вхідні та вихідні дані.

Рис. 5.9. Не достатньо даних

Для перевірки результату необхідно додати до списку щонайменше два відрізки. Перевірте таблицю та додайте необхідні елементи.

Рис. 5.10. Помилка зчитування

Помилка зазвичай виникає, якщо зчитування відбувається з порожнього файлу, або якщо у файлі немає хоча б двох коректних записів. Введіть дані у файл, або виберіть інший та повторіть спробу.

Рис. 5.11. Пошкоджені рядки

Таке попередження повідомляє, що у файл занесені не коректні рядки, але він був прочитаний. 4, або по 6 чисел розділених символами пробілу та вони не перевищують допустимі межі. Про формат вводу можна дізнатися розділі 6.2.2. Вхідні та вихідні дані.

Рис. 5.12. Однакові точки

Координати двох точок, що задають відрізок збігаються, а відрізок не може бути заданий однією точкою. Змініть дані і повторіть спробу.

Рис. 5.13. Помилка ініціалізації OpenGL

Критична помилка,що виникає, при несумісності програми з операційною системою, або апаратним забезпеченням. Перевірте розділ 6.2.3. Додаткове ПЗ. та 6.2.4. Системні вимоги.

Рис. 5.14. Не знайдена бібліотека glut32.dll

Помилка виникає, якщо у каталозі з програмою немає файлу glut32.dll. Перемістіть даний файл у робочу директорію, перевірте наявність необхідних компонентів з розділу 3. Компоненти та перезапустіть програму.

Рис. 5.15. Помилка відображення сторінки

Помилка виникає, якщо у каталозі з програмою не знайдено файлу Manual.html. Перемістіть даний файл у робочу директорію, перевірте наявність необхідних компонентів з розділу 3. Компоненти та перезапустіть програму.


6. ІНСТРУКЦІЯ КОРИСТУВАЧА

6.1. Призначення програми

Цей програмний продукт використовується для вирішення вузького кола геометричних задач, а саме, пошук точок перетину декількох відрізків та побудова чотирикутників, з отриманням інформації про їх периметр і площу. При виконанні програми можна отримати інформацію про те, чи є перетином відрізків точка, чи відрізок та чи перетинаються відрізки взагалі. З точок, якими були задані відрізки можна будувати чотирикутники. Пошук рішень можливий як на площині, так і у просторі.


Информация о работе «Програма пошуку перетину відрізків та побудови чотирикутників»
Раздел: Информатика, программирование
Количество знаков с пробелами: 73364
Количество таблиц: 0
Количество изображений: 11

Похожие работы

Скачать
218746
21
0

... нтуватися на використання підручників [53; 54; 5]. У класах фізико-математичного спрямування доцільно орієнтуватись на використання підручників [53; 54; 5; 1].   РОЗДІЛ 2 ОСОБЛИВОСТІ ВИВЧЕННЯ МАТЕМАТИКИ У ПРОФІЛЬНИХ КЛАСАХ В СУЧАСНИХ УМОВАХ 2.1. ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОФІЛЬНОЇ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ НАВЧАННЯ МАТЕМАТИКИ Математика є універсальною мовою, яка широко застосовується в усіх ...

Скачать
70664
8
1

... здійснювати на ведучому навчальному матеріалі. 6.       Формування прийомів розумової діяльності вимагає врахування індивідуально-вікових особливостей учнів.   1.2 Формування уміння порівнювати в процесі навчання математики   Порівняння в навчанні – це розумова операція, за допомогою якої встановлюються риси подібності і відмінності між визначеними предметами і явищами. Пізнання будь-якого ...

Скачать
111254
0
31

... враховуючи їх невелику кількість у підручниках, посібниках та майже повну відсутність серед добірок завдань контролюючого характеру.   2.2 Загальні методичні рекомендації вивчення елементів стереометрії у курсі геометрії 9 класу   2.2.1 Формування уявлень і понять про стереометричні фігури та деякі їх властивості Формування понять – складний психологічний процес, який починається з утворення ...

Скачать
129908
0
0

... або світлішим за колір елементів узору. 2.3 Результати дослідницько-експериментальної роботи На підтвердження наведених теоретичних положень ми проводили дослідження особливостей формування відчуття кольору на уроках образотворчого мистецтва у початкових класах. Це дослідження мало практичний характер і проводилося у два етапи. На першому етапі (2006-2007 навч. рік) була визначена сфера і ...

0 комментариев


Наверх