НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
Курсова робота по “Управлінському обліку”

на тему “Реалізація придбаних товарів”


Виконавець Студент 3 курсу 5 групи Заочної форми навчання

Матюшин М.В.

 

 

Рецензент

професор Сопко В.В.


Київ — 1999 р.

 


План

 

1.  Вступ

2.  Основна частина

2.1     Облік реалізації товарів зі складів (оптом)

2.2     Облік реалізації товарів транзитом

2.3     Облік внутрішньосистемного відпуску товарів

2.4     Облік реалізації товарів у роздрібній торгівлі

2.5     Облік товарних операцій в дрібнороздрібній мережі

2.6     Розрахунок торговельних націнок (знижок) на товари реалізовані і залишок нереалізованих товарів

2.7     Облік бартерних (товарообмінних) операцій

2.8     Облік реалізація товарів у торгівлі із застосуванням торгових знижок

3. Висновки


1.  Вступ

 

В цій роботі ми розглянемо тему “Реалізація придбаних товарів”. Ця тема буде розглянута на підставі таких питань:

1)  Облік реалізації товарів зі складів (оптом);

2)  Облік реалізації товарів транзитом;

3)  Облік внутрішньосистемного відпуску товарів;

4)  Облік реалізації товарів у роздрібній торгівлі;

5)  Облік товарних операцій в дрібнороздрібній мережі;

6)  Розрахунок торговельних націнок (знижок) на товари реалізовані і залишок нереалізованих товарів;

7)  Облік бартерних (товарообмінних) операцій;

8)  Облік реалізація товарів у торгівлі із застосуванням торгових знижок.

В першому питанні ми розглянемо обліку реалізації товарів зі складів (оптом), рахунки які застосовуються для цього, а також порядок здійснення проводок при цій реалізації.

В другому питанні ми розглянемо облік реалізації товарів транзитом, як з участю оптових підприємств у розрахунках так і без їх участі, порядок та принцип здійснення обліку у даному випадку.

В третьому питанні ми розгляне облік внутрішньо системного відпуску товарів, його особливості, порядок обліку, призначення.

В четвертому питанні ми розглянемо облік реалізації товарів у роздрібній торгівлі, особливості обліку, порядок здійснення проводок, та рахунки які при цьому застосовуються.

В п’ятому питанні ми розглянемо облік товарних операцій в дрібнороздрібной мережі, порядок здійснення обліку, план рахунків використовуємих для цього обліку.

В шостому питанні ми розглянемо розрахунок торгівельних націнок (знижок) на товари реалізовані і залишок нереалізованих товарів, порядок та правило здійснення цих розрахунків, застосування цих розрахунків.

В сьомому питанні ми розглянемо облік бартерних (товарообмінних) операцій, їх особливості, порядок проведення, облік на підприємстві.

В восьмому питанні ми розглянемо облік реалізації товарів в торгівлі з застосуванням знижок, види знижок, їх використання підприємствами торгівлі, порядок обліку, регулювання цього питання нормативними документами.

При написанні цієї роботи була використана вітчизняна література, а саме: підручники Сопко В.В. “Бухгалтерський облік” та Ткаченко Н.М. “Бухгалтерський облік на підприємствах України з різними формами власності”, переодична література — газета “Все про бухгалтерський облік”.


2. Основна частина

2.1 Облік реалізації товарів зі складів (оптом)

Підприємства оптової торгівлі — оптові підприємства — застосовують дві форми реалізації товарів: зі складів (складський оборот) і транзитом (транзитний оборот).

У разі складської реалізації товари відпускаються зі складів оптової бази на підставі рахунків–фактур (в яких зазначаються найменування, кількість, сорт, ціна виробничника або митна вартість, торговельні та постачальницько–збутові знижки та націнки, транспортні та інші витрати, що входять до ціни товару), які слугують далі підставою для виписки розрахункових документів, поданих до оплати покупцям.

На вартість товарів, відвантажених і відпущених покупцям, тари під товарами і транспортних послуг, що підлягають відшко­дуванню покупцями, у бухгалтерському обліку складають прове­дення (при касовому методі):

Дебет рахунка № 46 “Реалізація”, субрахунок № 1 “Реалі­зація товарів оптом” на суму реалізованих товарів по собівартості

Кредит рахунка № 41 “Товари”, субрахунок № 1 “Товари на складах” — на вартість товарів за цінами виробника

Кредит рахунка № 41 “Товари”, субрахунок № 3 “Тара під товарами і порожня” — на вартість тари під товарами

Кредит рахунка № 76 “Розрахунки з дебіторами і креди­торами” тощо — на суму, що підлягає відшкодуванню покупця­ми послуг транспортних підприємств.

Одночасно робиться запис:

Дебет рахунку № 62 “Розрахунки з покупцями”

Кредит рахунку № 46 “Реалізація”, субрахунок № 1 “Реалізація товарів оптом” на суму реалізованих товарів по продажній ціні.

У міру надходження платежів від покупців на підставі виписок банку робиться запис:

Дебет рахунків № 51 “Розрахунковий рахунок”, № 52 “Ва­лютний рахунок” і т.ін. — на всю суму реалізованих товарів за продажними цінами, а також відшкодування тари і транспортних послуг

Кредит рахунка № 62 “Розрахунки з покупцями”.

Торговельні та інші підприємства, які надають торговельно-посередницькі послуги, сплачують до бюджету податок на додану вартість, обчислений в установленому розмірі до суми різниці між продажною ціною і купівельною вартістю товарів (яка утво­рюється за рахунок реалізованих знижок, націнок на товари, комісійних винагород тощо).

На суму податку на додану вартість, яка підлягає перера­хуванню до бюджету, робиться запис:

Дебет рахунка № 46 “Реалізація”, субрахунок № 1 “Реалі­зація товарів оптом”

Кредит рахунка № 68 “Розрахунки з бюджетом”.

Наприкінці місяця сума валового прибутку списується на рахунок № 80 “Прибутки і збитки” записом:

Дебет рахунка № 46 “Реалізація”, субрахунок № 1 “Реаліза­ція товарів оптом”

Кредит рахунка № 80 “Прибутки і збитки”.

Синтетичний і аналітичний облік відвантаження та реалізації товарів в оптових підприємствах провадять так само, як і облік реалізації готової продукції на промислових підприємствах.



Информация о работе «Реализация приобретенных товаров»
Раздел: Бухгалтерский учет и аудит
Количество знаков с пробелами: 50153
Количество таблиц: 4
Количество изображений: 0

Похожие работы

Скачать
145893
7
0

... разница, выявляемая у субъекта – продавца валюты в результате разницы между курсом НБ РК и курсом реальной сделки, классифицируется как доход от прочей реализации, отрицательная – как расход. При импорте товаров и иного имущества курсовые разницы возникают между эквивалентом контрактной стоимости в тенге на дату таможенного оформления товара и на дату перечисления денежных средств за него путем ...

Скачать
23742
7
0

... 569,742 При определении налоговой базы при реализации сахара белого за пределы Республики Беларусь необходимо учитывать следующее. В случае реализации товара по регулируемым розничным ценам налоговая база определяется как стоимость этих товаров, исчисленная исходя из регулируемых розничных цен (тарифов), включающих в себя налог. В соответствии с п.3 ст.7 Закона налоговой базой при реализации ...

Скачать
67821
15
1

... овощехранилищ». По каждому из субсчетов в Учетной политике устанавливается своя номенклатура статей затрат, увязанная с типовой номенклатурой. § 2. Доход от реализации готовой продукции Доход признается в соответствии со стандартом бухгалтерского учета № 5 «Доход». Доходы, полученные от основной и неосновной дея­тельности субъекта, составляют его совокупный доход. Доход от реализации готовой ...

Скачать
22310
4
1

... цен, таможенных платежей, транспортных расходов, иных расходов, связанных с выполнением установленных законодательством требований при импорте товаров, расходов по страхованию, процентов по кредитам Как видим, теперь формирование цен в отношении импортных товаров зависит от складывающейся конъюнктуры рынка. Исключение составляют товары, перечисленные в приложении 1 к Инструкции, куда входят ...

0 комментариев


Наверх