1.3 Розробка творчої ідеї та художнього образу колекції

В результаті аналізу творчого джерела виявилися характерні ознаки такі як, сукні у вигляді труби з глибокими декольте, елементи одягу банти та аксесуари у вигляді шарфів, та бус, короткої стрижки і плоскою хлопчиковою фігурою. Використання геометричної форми прямокутний силует, прямолінійність, пропорції 2:1 занижена лінія талії, навантаження декоративне за допомогою накладок. Фактура щільна та гладка. Кольорова гамма чорно-біла, та всі відтінки сірого, джерело кольорової гамми чорно-біле кіно, та тренди на 2008–2009 років. Стильове рішення це російський стиль 20‑х років, характерний новим типом плаття – плаття-сорочки прямого силуету з низькою лінією талії на стегнах. Подібний силует ховав всі – жіночі округлості, вага, вік. Фасони і декор – як і на Заході, заснована на чистій геометрії. Тенденція до унісексу – жінки активно використовували короткі стрижки, брюки, гімнастерки майже всі палили. [7].

Ідея стильового вирішення моделей Розробка вихідної базової символ форми Розробка моделей колекції

Результат у додатку.

 


Висновки

Мода – дуже чутливий інструмент всіх соціальних змін, і разом із тим, це явище психологічного плану. Мода не може бути віднесена до однієї категорії визначення (соціальної, економічної, психічної): щоб правильно оцінити явище моди і дати йому визначення потрібно роздивитися його на різних етапах і з всіх точок зору. Моду слід розглядати на в великому, історичному відрізку часу, тоді її зміна здається регулярною; на протязі ж короткого часу зміна моди здається анархічною. [5. с.62].

Мода – явище довільно важке, воно залежить від цілого ряду факторів життя людей і розповсюджується на багато областей діяльності людини. Під модою слід розуміти недовгий час деяких смаків в якій-небудь сфері життя і культури. Вона характеризує обов’язкову зміну стиля, пов’язане з системою регулювання загальної поведінки людей. [6].

Літня мода тяжіє до простоти і класичності. Довжина – це відмінна особливість нової моди, іншим стає силует, виникають нові пропорції. Фігура «закрита» акцент переноситься з ніг на інші частини фігури, зокрема на декор. Талія занижена, лінія стегон підкреслюється довжиною блузи чи доповнюючими деталями.

Культурологічна актуальність роботи визначається модельно-риторичними реконструкціями.

Проаналізувавши характерні особливості костюму стиля 20‑х років, можна стверджувати, що:

1)         Дана колекція є актуальною в цьому сезоні;

2)         Вона є експериментальним проектом стилістично-конструктивного типу;

3)         Колекція естетично актуальна.

Колекцію складає 10 (десять) моделей. Кожна модель витримана у стилі 20‑х років у поєднанні з сучасними тенденціями. Колекція розрахована на чутливу, романтичну жінку, яка поважає неповторність та індивідуальність у будь-якому прояві.

Колекція є експериментальним проектом стилістично-реконструктивного типу. Культурологічна актуальність роботи визначається модельно-риторичними реконструкціями. Колекція естетично актуальна.

Для того, щоб передати легкість та прозорість образу у проектованої колекції пропонується важка бавовняна тканина.

Проаналізувавши характерні особливості стилю 20‑х років, та використавши матеріал у створенні проектованої колекції стає зрозумілим, що сучасним тенденціям притаманні риси костюмів стародавніх часів.

Елементи декору, фурнітура, жорстки та пластичні лінії і форми розповсюджуються на оздоблення сукні та його деталі крою, підтверджуючи постулат про художню єдність рис стилю у різних сферах творчої діяльності нашого часу. [11. с.78].

Слід зазначити, що існує певна кількість невизначених аспектів в вивченні розвитку історичного костюма І пол. ХХ ст. в Європі і що вітчизняні дослідники довгий час не приділяли цій проблемі належної уваги. Тому проблеми еволюції моди не теренах європейської школи досліджуваного періоду можуть представляти широке поле для поглибленого детального вивчення. Отже, під впливом творчості художників, як виявилось, формувались основні принципи моди майбутнього в Європі. Як показує історія, основними факторами, що формували образне розуміння костюма, є соціальні функції всіх тих людей, для яких цей костюм створюється. ХХ століття представляє грандіозну картину розвитку модних форм костюма. Цей процес включає, еволюційні періоди поступового накоплення окремих признаків форми, що приводили до перетворення.

 


2. Розробка колекції моделей одягу

 

2.1 Визначення принципів композиційної будови системи «колекція»

Система «колекція» – це систематизований збір яких-небудь, однорідних предметів представляючи наукові та історичний або художній інтерес. Колекція проектування в одязі-це серія моделей різноманітного призначення складаючи єдинство:

– авторська концепція;

– образа;

– використовуємих в концепції матеріалів;

– форми базової конструкції;

– стильового рішення; [1.с.125].

Створення серії моделей на одній базовій основі є економічно більш вигідним, так, як виробництву не вигідно виготовлення різнорідних одиничних моделей: це вимогає частої перебудови потоків і розробки технічного документу, крім того нові модні стилі і напрямки вимагають від промислового регулярного оновлення асортименту виготовляємих виробів, як правило у ритмі зміни сезонної моди.

В залежності вед типу і призначення колекції в нії переважають ті чи інщі признаки. У любій колекції важливими признаками є цілісність це відрізняє колекцію від збору різнорідних моделей. В залежності від типу і призначення колекції в ній переважають ті чи інакші признаки. Види колекції:

– промислова, в котрих втілюються концепція, модуль, як правило зручна для мас пошиву розрахована на одній базовій конструкції: пропонуються нові стилі і тенденції.

 


2.2 Розробка ескізів моделей колекції. Формування блоку

 

Виходячи з визначення системи «колекції» розробляється структура колекції. Яка складається з блоків моделей одного виду одягу та встановлює принцип узгодженості, зв’язків та розвитку вихідної базової символ-форми(прямокутника). На підставі цих принципів розробляються ескізи моделей колекції у кількості 10 (десять) ескізів. Ескізи моделі виконуються на фігурі на аркуші цупкого білого паперу на форматі А3.

Ескізи моделей колекції наведені у додатку. (Додатки №5.)




Информация о работе «Розробка колекції жіночого одягу»
Раздел: Разное
Количество знаков с пробелами: 43678
Количество таблиц: 3
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
75724
5
0

... ливо поєднуються комір – піджачноготипу із лацканами. Спідниця теж з вертикальною клинами, оздоблена патою, яка поєднується з накладною кишенею 1.4      Опис зовнішнього виду моделі Жакет жіночий святкового призначення виготовлений з бежевого вельвету напівприлеглого силуету з одношовним рукавом . Довжина виробу сягає лінії стегон. Застібка центральна з чотирма ґудзиками.. Пілочка вміщує ...

Скачать
78824
0
0

... . Особливо незвичайними, складними і гарними були жіночі зачіски у період панування імператора Нерона. Форми зачісок іноді нагадували амфори, водоспади, корони. Жіночі зачіски Стародавнього Риму постійно вдосконалювалися та набували нового вигляду, елементи змінювалися та вкладалися по-різному в залежності від довжини волосся. У зачіски вплітали стрічки, золоті шнури і навіть смуги тканини. ...

Скачать
837850
0
0

... 15. Білецька В. Українські сорочки, їх типи, еволюція і орнаментація//Матеріали доетнографії та антропології. 1929. Т. 21—22. Ч. 1. С. 81. 16. Кравчук Л. Т. Вишивка // Нариси історії українського декоративно-прикладного мистецтва. Львів, 1969. С. 62. 17. Добрянська І. О„ Симоненко І. Ф, Типи та колорит західноукраїнської вишивки//Народна творчість та етнографія. 1959. № 2. С. 80. 18. ...

Скачать
777715
34
6

... . Варять не більше 20 хв. М'ясний порошок — однорідна маса, отримана подрібненням сухого м'яса, колір світло-коричневий. Варять не більше 5 хв. Волога в порошку не більше 10%, упаковка герметична. ЛЕКЦІЯ ПО ТОВАРОЗНАВСТВУ РИБИ 1.Характеристика сімейств риб Промислові риби класифікують по декількох ознаках. По способу і місцю життя риби ділять на морських, прісноводих, напівпрохідні і прох ...

0 комментариев


Наверх