Порядок огляду, приведення до пожежобезпечного стану і закриття приміщень, корпусів, будівель тощо після закінчення роботи

89004
знака
11
таблиц
7
изображений

4.2.5 Порядок огляду, приведення до пожежобезпечного стану і закриття приміщень, корпусів, будівель тощо після закінчення роботи

Після закінчення роботи працівники повинні впорядкувати робочі місця, зачинити вікна й вимкнути електроживлення приладів та обладнання, якими вони користувалися (настільні лампи, друкарські та лічильні машинки, вентилятори, побутові кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі й т. ін).

Відповідальний за пожежну безпеку після закінчення роботи зобов'язаний оглянути приміщення, пересвідчитись у тому, що нема порушень, які можуть призвести до пожежі, перевірити відключення електроприладів, обладнання, освітлення.


4.3 Обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожен працівник зобов'язаний: негайно повідомити про це пожежно-рятувальну службу за телефоном «01», вказати при цьому точну адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також своє прізвище;
вжити (по можливості) заходів щодо евакуації людей і матеріальних цінностей, гасіння пожежі з використанням наявних вогнегасників та інших засобів пожежегасіння; повідомити про пожежу керівника (власника).

Керівник (власник), якого повідомлено про виникнення пожежі, зобов'язаний: перевірити, чи викликана пожежно-рятувальна служба;

перевірити, чи людей оповіщено про пожежу; вимкнути (за необхідності) струмоприймачі та вентиляцію; у разі загрози життю людей негайно організувати їх евакуацію, вивести за межі небезпечної зони всіх осіб, які не беруть участь у ліквідації пожежі; забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі; організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби, надати їм допомогу під час локалізації та ліквідації пожежі.

Після прибуття на пожежу пожежних підрозділів забезпечити безперешкодний доступ їх до місця виникнення пожежі.

Якщо є потерпілі, необхідно подати першу (долікарську) допомогу, викликати лікаря або вжити заходів щодо транспортування їх у найближчий медичний заклад.

4.4 Інструкція по охороні праці - для працівників складу

4.4.1 Проведення інструкції

Дія інструкції поширюється на усі підрозділи підприємства. Інструкція діє протягом 5 років з дня затвердження.

По даній інструкції робітник складу (далі - робітник) інструктується перед початком роботи (першочерговий інструктаж), потім через кожні 3 місяці (повторний інструктаж). Результат інструктажу заноситься у "Журнал реєстрації інструктажів по питанням охорони праці", у журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктора та працівника.

Власник повинен застрахувати робітника від нещасних випадків та професійних захворювань. В разі пошкодження здоров'я робітника з вини власника, він (робітник) має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.

За невиконання даної інструкції робітник несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

До роботи робітником по складу допускаються особи віком не молодші 18 років, які пройшли медичне обстеження, вступний інструктаж по охороні праці та інструктаж на робочому місці.

Робітники, які зайняті на обслуговуванні транспортних та вантажопідіймальних машин, допускаються до самостійної роботи після проходження курсового навчання по спеціальній програмі, здачі екзаменів і одержання посвідчення.

Робітник повинен:

·           Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.

·           Не стояти під вантажем.

·           Не торкатися оголеного дроту, арматури загального освітлення, не відкривати електрошафи, не вмикати та не вимикати (крім аварійних ситуацій) устаткування, машини, механізми.

·           Знати правила пожежної безпеки, електробезпеки; вміти користуватись засобами пожежегасіння, діелектричними захисними засобами; знати та вміти надавати першу медичну допомогу потерпілим при нещасних випадках.

·           Виконувати тільки ту роботу, яка доручена керівником та по якій проінструктований.

Головними шкідливими та небезпечними виробничими факторами, які діють на робітника є:

·           Забрудненість повітря газами та пилом.

·           Недостатня освітленість робочої зони.

·           Несправність механізмів, пристроїв.

·           Захаращеність робочої зони.

·           Відсутність необхідних пристосувань, обладнання.

·           Незахищені струмоведучі частини електрообладнання.

·           Робітнику видається спецодяг при постійній роботі на складі:

·           Горючих та мастильних матеріалів, лаків та фарб: фартух прогумований з нагрудником, рукавиці комбіновані.

·           Запасних частин, інструментів та інших матеріалів: напівкомбінезон та куртка бавовняні, футболка чи халат бавовняний, рукавиці комбіновані, черевики кожані або чоботи кирзові.

·           Взимку при роботі в неопалюваних приміщеннях та на зовнішніх роботах додатково: куртка та брюки бавовняні на теплій підкладці, чоботи на утеплюючий основі.

·           На складі повинні бути вивішені таблиці ваги вантажу, схеми і плакати по безпечній роботі з вантажем.

Вимоги до безпеки перед початком роботи:

Одягти спецодяг; при необхідності підготувати засоби індивідуального захисту.

·           Перевірити наявність та справність всіх механізмів, устаткування.

·           Не допускати в зону обслуговування сторонніх осіб.

·           Прибрати робочу зону від сторонніх предметів

·           Перевірити освітлення робочої зони.

·           Одержати завдання від керівника.

Вимоги до безпеки під час роботи

·           Не дозволяється працювати на складі з настанням темряви при недостатньому освітленні.

·           Для переміщення вантажів на складі з вагою від 50 до 500кг необхідно користуватися простішими пристроями: візками, тачками та інше.

Гранична норма підіймання вантажів для жінок: Підіймання та переміщення вантажів при чергуванні з іншою роботою (до 2 разів на годину - 10кг). Підіймання і переміщення вантажів постійно протягом робочої зміни - 7кг. Сумарна вага вантажу, який переміщається протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати: з робочої поверхні - 350 кг, з підлоги - 175 кг. У вагу вантажу, що переміщується, включається вага тари і упаковки. При переміщенні вантажу на візках або у контейнерах докладене зусилля не повинно перевищувати 10кг. Рівнем робочої поверхні вважається рівень стола, верстата, тощо. Гранична норма підіймання вантажу для чоловіків віком більше 18 років становить 50кг.

·           Перед навантаженням вантажу на візок необхідно впевнитись в його справності.

·           Переміщати візок необхідно плавно без поштовхів.

·           Вантаж на візку повинен лежати стійко і укладатися так, щоб він не зміг зачепитися під час руху за зустрічні предмети.

·           Важкі штучні матеріали, а також ящики з обладнанням необхідно переміщати за допомогою спеціальних ломів по підкладкам або коткам.

·           При підводі котків під вантаж необхідно знаходитись збоку, а брати їх зверху.

·           При складуванні матеріалів необхідно залишати проходи та проїзди між штабелями. Ширина проїзду залежить від габаритів транспорту, а проходи повинні бути не менше 1м.

·           При роботі на штабелях висотою більше 1,5м необхідно користуватися переносними драбинами.

·           Переміщати кислоти та їдкий луг в скляній тарі допускається тільки в плетених кошиках та ящиках.

Діжки з горючими речовинами повинні розташовуватись на спеціальних підмостях або бути заклиненими дерев'яними клинцями.
Не допускається перекатувати їх металевими ломами.

При переносі вантажу вдвох вручну, на плечі, його треба укладати на одне й теж плече (ліве чи праве) і йти з вантажем в ногу, не кидати вантаж через голову, кидати його по команді.

При переносі вантажу на спині необхідно застосовувати м'які підкладки та гачки, а при переносі товарів в жорсткій тарі - рукавички.

Переносити матеріали на носилках допускається у виняткових випадках на відстань не більше 50м по рівному шляху.

Переміщати балони можна тільки на спеціальних носилках та візках. Підйом їх на висоту допускається тільки механізованим способом в спеціальних контейнерах.


Информация о работе «Підвищення ефективності діяльності підприємства ВАТ "Поліпромінвест" на основі використання економіко-математичних методів»
Раздел: Экономико-математическое моделирование
Количество знаков с пробелами: 89004
Количество таблиц: 11
Количество изображений: 7

Похожие работы

Скачать
155152
18
31

... і над плановим. Відомо, що собівартість є одним з головних джерел резервів підвищення ефективності роботи підприємства. Звідси сформуємо мету і задачі даної роботи. Метою даної роботи є підвищення ефективності роботи підприємства ВАТ «Дніпрополімермаш» шляхом управління собівартістю продукції. Відповідно, для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі: 1.   Проаналізувати ...

Скачать
64259
5
1

... прогнозування стану фінансового ринку та його інструментів і подальше врахування цих прогнозів у динамічній моделі. 3.2.Роль позичкового капіталу, як невід’ємної складової розвитку підприємства Крім власних фінансових ресурсів підприємство має можливість на безоплатній основі протягом певного періоду використовувати для свого розвитку кошти, що прирівнюються до власних - стійкі пасиви. ...

Скачать
160613
15
0

... ЗАТ «Черкасивторресурси» необхідно проаналізувати можливість ефективного використання наявного майна та вдало розпоряджатися ним.   2.3 Прогнозна оцінка платоспроможності та фінансової стійкості підприємства Прогнозування фінансового стану підприємства є невід’ємним елементом його управлінням. Визначаючі фінансовий стан як складну систему, що є об’єктом прогнозування, нами пропонується ...

Скачать
159558
15
6

... »; 5)         підсистема «Розрахунок чистого дисконтованого доходу»; 6)         підсистема «Розрахунок індексу доходності проекту». Рис. 3.2. Структура інформаційної системи «Аналіз діяльності підприємства для фінансового забезпечення інвестиційних проектів» Далі приймається рішення щодо впровадження чи відхилення інвестиційного проекту. Усі ...

0 комментариев


Наверх